» »

Problem z elektricno napeljavo

Problem z elektricno napeljavo

Jupiter=1 ::

Pozdravljeni! Upam, da se bo nasel kaksen mojster in mi razlozil kaj bi lahko bilo narobe. V hisi mi samo v eni sobi ne dela (pravilno) el. napeljava. Dogaja se, da luci utripajo in na momente popolnoma ugasnejo, vticnice pa nimajo nule. Vceraj sem pocakal 1 uro, probal vklop/izklop varovalke, luci so zacele delat, dal polnit telefon in laptop, in spet enake tezave, danes sem preveril vticnice in zgleda, da ni "nule". Zanimivo je to, da drugod dela vse okay - ideje, nasveti...

dxx ::

Poglej v omarici in vtičnici kje ti ke nulo prežgalo. Mogoče imaš tudi kako dozo vmes, tudi tam ti jo lahko zažiga. Ponavadi se to dogaja zaradi slabega kontakta in ne kar nekje na sredi stene.

dreta ::

Imas vse pogoje za nastanek pozara. Poisci strokovnjaka da ti pregleda!!!

Jupiter=1 ::

Hvala za nasvete. Bom pogledal, kar je svetoval dxx in vsekakor poklical mojstra. Za zdaj sem izklopil varovalko. Zanima me, ce obstaja povezava s tem, da so pred kaksnima dvema dnevoma iz elektra delali nekaj na ulicnem transformatorju in zdaj spet nekaj delajo, ker nam ne gorijo luci v ulici - Zanimivo, da je prezgalo nulo(gre za relativno novo hiso in napeljavo)...

starfotr ::

Lahko tudi elektro malo povprašaš po zdravju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektroinštalacija stanovanja 30m2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511601 (8677) s1m0n
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812525 (9853) perci
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942712 (29305) borut_p
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017060 (15891) imagodei
»

vprašanje glede nule (N) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7919241 (17417) lovro535v2

Več podobnih tem