» »

Namestitev chroma

Namestitev chroma

tiltech ::

Potrebujem pomoč pri namestitvi visoko kontrastne teme. Imam težave z vidom in ne morem delati z chromom, ker je vse na beli podlagi in mi je zelo moteče. Prosil bi vas, če mi pomagate kako namestiti in dobiti to temo.

Sedaj uporabljam Firefox ampak so same težave. Se mi kar spreminja celotni videz programa, kljub temu da imam izklopljeno da posodablja. Vsake toliko časa dobim sporočilo da se je Firefox sesu in da moram na novo zagnati brskalnik. Pa tudi strani mi ne shranjuje pod zavihke. Imam 64 zadnjo verzijo. Uporabljam windowse 7 in bi moralo delovati. Starejših verzij pa ne morem uporabljat, ker ne podpira določenih kodekov za določene strani.

Pa prosil bi, da bi mi bolj podrobno opisali glede namestitve, ker mi ni tako lahko delati v chromu kot vam z dobrim vidom.

Če obstaja še kakšen brskalnik ki podpira vse dodatke kot mozila ali chrom, prosim napišite. Pomagam si tudi z internet explorerjem 11 ampak tudi vse ne deluje, kot bi moralo.

Hvala za pomoč.

harvey ::

Pa prosil bi, da bi mi bolj podrobno opisali glede namestitve, ker mi ni tako lahko delati v chromu kot vam z dobrim vidom.

Chrome ima nek "accessibility extensions", poiščeš in namestiš. Kratek opis tule kako namestiš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tiltech ::

Bi mi lahko malo bolj podrobneje napisal in kako naj dobim to temo, da jo nato dodam v chrome. Sem šel na google trgovino, samo nato ne vem kako naprej. Pa če bi mi lahko naredil test, saj sam ne morem v chromu, ker je vse tako belo in črke komaj opazim.

Xserces ::

google trgovina ----> High Contrast (desni zgornji kot naredi ikono ko instaliras) in izbereš inverted color
naredi pa takole
 Slika

Slika



 Slika 2

Slika 2



Link do addona

Link do addona

Link do addona
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

tiltech ::

Hvala obema. Nekako mi je uspelo namestiti ono prvo zadevo ampak je grayscale, akr pomeni, da je monokrom in so slike tudi obrnjene, tako da youtube ne morem nič gledati in tudi slik ne, ker vse obrne. Besedilo je bilo belo.

To drugo ki si mi prilepil screenshot, me pa zanima če bi lahko poizkusil pri sebi in nato ko to narediš in imaš belo besedilo na črni podalgi, poizkusi če so slike in v youtubu normalne barve ali ne. Če je , potem bom to naredil, kot si mi napisal.

Vprašal bi še:
Prišel sem nekako tem v nastavitvah in nato v spletno trfovino. Tam sem poizkušal in nekaj našel. Potem pa nisem vedel, kako to reč aktivirat, da bo začelo delovat. Ko sem šel v orodno vrstico in pod razširitve, so tam notri bili tisti programčki, ki sem jih dodal v chrome. Kako pa potem to izbrati da bo v uporabi?

Xserces ::

youtube je negledljiv...

Ponavadi extension naredi ikono zgoraj desno (gumb). Če ne je po defaultu ko ga instaliras vklopljen ali pa ti odpre namensko stran od tega vtičnika za opcije
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Lahko probaš še tale vtičnik
Dark mode

 Slika

Slika



Ni najlešpe ampak mogoče ti pomaga. Drugače za youtube ti pa lahko pomaga tudi dark youtube extension ali podobni.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

 YT

YT



Slike so slabe kvalitete... barve niso tocno take kot na slikah. Siva je bolj temna (shrani.si poslabsa)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

tiltech ::

Sedaj je tako kot v mozili, samo je še kar temno. Če bi bilo malo bolj svetlo. Ne vem, ali je moja plazma kriva ali je od programa. To si ti napisal za ta program, da je slaba slika ali kaj si mislil z tem,kar si mi nazadnje napisal?

snak3 ::

Youtube je dodal dark mode, če ti mogoče pomaga. Vklopiš ga tako da klikneš desno zgoraj na ikono od profila in imaš opcijo "Dark theme".

nsa_ag3nt ::

Ali dodaš v sam OS dark / high contrast temo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Tudi če izbereš high contrast windows temo je chrome še zmeraj bel. Isto dark teme pri chromu ne prebarvajo spletnih strani. Prebarvajo jih samo vtičniki ampak problem rata pri YT. Tist vtičnik od googla Link je lahko uredu ker imas zgoraj desno ikono s katero ga vklapljaš in izklapljaš .
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

tiltech ::

To sem opazil ja. Sedaj sem odstranil vse dodatne aplikacije za črke in imam samo tega night mode. Youtube je črno bel, pri grayscale je pa obrnjen, kot negativ. Nič zato, bom pa v explorerju gledal yt. Drugače pa tako ali tako večinoma delam z telefonom, ker mi govori in se mi ni treba matrati.

To bi te še vprašal, če veš. Je kakšna možnost, da bi si naredil na samsung tablici tako ozadje, da bi imel črno na belem brskalnik chrome
? Ker vse v telefononu imam vmesnik , samo za brskalnike nimam.

Xserces ::

Video
Link

Upam da si lahko pomagaš s tem
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

tiltech ::

Stokrat hvala! Približno vem kako to narediti, mapak moram še parkrat pogledat, da vem kam iti. Sedaj bom lahko uporabljal ablico in si naredil temno temo in nato preko televizije.

Xserces ::

malenkost. Upam da ti rata :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m4cer ::

sam uporabljam na Windowsih 7 dodatek NoSquintPlus ki obstaja za chrome/firefox/opero.

V site settings>global settings si potem nastaviš po želji temno barvo za background in svetlo za text.

tiltech ::

"XSERCES" Na tablici ne pridem do te funkcije, ki je prikazana na videu. Sem prosil še sina ki ima tudi samsung tablico in je šel v chrome in nič. Nato je posodobil in isto. Ker nisva prišla do te funkcije in da bi to delovalo, sem rekel, bom tebe vprašal, če bi lahko preveril.
On je gledal video in delal kot on govori, pa ni na tablici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38383318 (1837) OK.d
»

Problem s Slo-tech na Chrome brskalniku na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
6753 (575) klinker
»

Ne gre spremniti v stari izgled YOutube

Oddelek: Omrežja in internet
82467 (2244) bambam20
»

youtube 1080p 60fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
444209 (2699) MrStein
»

Chrome 6 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17442894 (37213) PrimozR

Več podobnih tem