» »

FURS tuji davek (avtorske)

FURS tuji davek (avtorske)

XLapse ::

Prijavil cca 15k € avtorskih ... preko obrazca prenos iz premoženjske pravice, kjer je tudi opcija 'tuji davek'
Nekako tako so prilivi bli .... 60% ZDA , 10% Kanada in 30% Anglija. ZDA in Anglija imajo z Slovenijo naštimano na 5% max davka na avtorske.
Jaz sem napisal ta tuji davek tam kot 5% recimo na eno linijo za 7.000€ ...


Potem imaš opcijo ali

Odbitek tujega davka
Izogib dvojnemu obdavčevanju (spet odbitek?)

In danes me kliče, ko me vpraša za nov dokument in pridemo do tega da neve še kako bo s tem tujim davkom, ni sigurno da mi ga zbijejo, me je vprašala če sm ga plačal, lol wat?.

kaj če mi recimo čez 2 leti ZDA zateži za 5% davka , katerega si je SLo Furs pobral, jaz pa bi mel pravico do teh 5% odbitka, da mam na računu če mi ZDA npr. zafaka za 5% (Če pogledaš pogodbo med SLO in ZDA, je za avtorske naštimano na max 5%)


Drgače jeah itak da bi rad mel zdej 5% manj za plačat, čeprav bi še vedno mogu enkrat plačat. Ker je se nabilo cca 3k+ € za plačat kar ni malo. Seveda butec neizkušen z denarjem kot sem, si nisem sproti puščal davek in zdej mam na enkrat big number za 7 mesecev.
In to ne morem plačat na tri obroke.

Kako pridem do tega da mi zbije 5% ?

mat xxl ::

Kot vem, ti pri nas ta tuji odbitek priznajo samo, če si v tujini ŽE plačal davek in imaš za to dokazila, sicer je no go.

St235 ::

Davek v tujini mora dejansko bit plačan in moraš o tem priložiti dokazila. Če davka v tuji državi nisi dejansko plačal potem, ga ne moreš odbijat oziroma ti, da FURS ne bo priznal.

To, da bi ti v bistvu rad goljufal IRS (kar je mimogrede precej neumna poteza), FURS kaj dosti ne zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Oddelek: Loža
4910885 (6431) RS4
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749910 (20046) DOOM_er
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316689 (5480) darkolord
»

Applov izvršni direktor pred Senatom: davke plačujemo

Oddelek: Novice / Ostale najave
3413198 (11479) 17rnn

Več podobnih tem