» »

Hoferjeve "pametne" žarnice

Hoferjeve "pametne" žarnice

AnotherMe ::

Za test sem nabavil par pametnih žarnic iz aktualne hoferjeve ponudbe...
(tole: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

No, ker sem smotan, sem seveda šele doma pogleda bolj podrobno zakaj sploh gre... Žarnica sama je neuporabna :( Potrebuješ ali njihov daljinski upravljanik (kar se mi zdi brezveze), ali pa dodaten vmesnik, ki ga sploh ne prodajajo.

Zadeva naj bi bila zružljiva s philips, osram... Se pravi, da če želim žarnice "pametno" uporabljati, moram nabavit nek zigbee zrdužljiv vmesnik.

Katerega predlagate? Philips hue gateway? Mogoče kaj od Ikeje?

Za prižiganje bi rad uporabljal vsaj kako aplikacijo na telefonu, rad bi, da mi sedaj ko je zjutraj dolgo tema, počasi osvetli spalnico, rad bi da zvečer avtomatsko iz hladno bele preklopi na toplo belo svetlobo... Pač kaj dejansko koristnega, ne da samo na daljinca luč vklapljam - to lahko tudi z daljinskimi stikali :D

Kasneje bi mogoče dodal še kak (pameten) senzor (ikeja?), da luči na hodniku, sploh nebi ročno vklapljal, pa mogoče govorne ukaze (echo? google?), na steno bi nalepil kako stikalo/dimmer (ikeja?)...

Nekaj je tukaj moje želje po igranju z lučkami - nekaj pa je tudi, da sem v najemu v starem, čudovitem stanovanju - kjer pa so vsa stikala za luči postavljena popolnoma narobe in bi tako skoraj brez posegov v obstoječe stanje kar veliko problemov rešil...

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

AnotherMe ::

Se pravi, nesem nazaj v hofer in narocim jelajt? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461084 (5326) dela
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617171 (1661) kriptobog
»

Wifi vtičnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254483 (3222) Miha 333
»

luč in oči

Oddelek: Loža
123031 (2592) energetik

Več podobnih tem