» »

Wifi vtičnica

Wifi vtičnica

matobeli ::

Zdravo,

v stanovanju imam nekaj porabnikov ki bi jih rad izklapljal na daljavo oziroma časovno kontroliral njihovo delovanje.
Rešitve z IR in podobno obstajajo ampak mi niso pretirano pri srcu.

Kar mi bolj leži je kontrola prek smartphona (sej smo '15 valda). Npr. nekaj takega:
http://www.aliexpress.com/item/WiFi-Wir...

Oziroma podobne stvari.

Ali kdo uporablja? Se obnese? Oziroma če deluje tako kot na papirju?

Spock83 ::

Jaz imam to in deluje. Samo gor imej poseben AP, da ne boš sam sebe izklopil. Drugače imaš tudi gor časovni urnik, kjer določaš kdaj naj dela.

matobeli ::

Kje/za koliko, si jo pa nabavil?

Ali aplikacija deluje 100%

Spock83 ::

Jaz sem direktno pri dobavitelju (Xenya) nabavil. Tam imam poznanstva (pri prodaji) pa sem jo dobil na test. Kupil je še nisem (Verjetno pa jo bom).

Aplikacija deluje brez problema. Edino ne vem koliko je natančan pri merjenju (Verjetno to ti niti ne rabiš). Ampak sko sem priklopil pečico za tople sendviče delat je pokazal skoraj 2kW. Se mi zdi kar natačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

matobeli ::

a-ha :)

nisem nikjer našel na internetu. A pa je to že v redni prodaji ali šele bo? Imaš mogoče podatek o ceni (o taki ki jo jaz lahko dobim)?

Za natančnost se pa ne sekiram so zato drugi inštrumenti.

Spock83 ::

Je že v redni prodaji (čisto sveža zadeva, pa še pridejo kup drugih zadev baje). Uradna priporočena MPC je 52 + ddv baje. Verjetno se da še kaj ceneje dobit.

misek ::

Nekaj podobnega iz aliexpress-a sem tudi sam potestiral (Kankun KK-SP3). Predvsem zato, ker se ga da tudi malce pohekati. Zadeva deluje, ni pa 100%, saj komunikacija poteka preko tujih strežnikov.

matobeli ::

Spock83: 52€+DDV, to je nekih 65€ za navadne smrtnike. Auč.
misek: sem gledal tudi tvoj model, ampak nima EU pluga (dobiš pa pretvornik zraven)?

Bom kar tole naročil, če ne bo ok jo pa vržem pod vlak:
Orvibo S20, 20$ z poštnino vred, standard EU plug.
http://www.aliexpress.com/item/EU-Stand...

Spock83 ::

Res je drago :)

SeMiNeSanja ::

Orbivo S20 mi je rahlo sumljiv, ker nima ozemljitve na EU 'konverterju'.
Na Aliexpress je prvi, ki bi imel tudi ozemljitev okoli 30$

Jaz imam drugače že vrsto let preklopnik firme Leunig, ki pa z ceno okoli 450EUR spada v profi področje, pa podpira samo žično mrežo (brez WiFi), ki je za profi rabo bistveno bolj zanesljiva.

So pa zanimive te nove brezžične kitajske igračke.

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

se mi zdi zanimiv koncept, a mi malo poveste za kaj naprimer vse to uporabljate? Ker nimam ideje kje bi to tehnologijo doma apliciral, se mi pa zelo dopade :D

SeMiNeSanja ::

Jaz imam tisto drago 4-portno stikalo za oddaljeni reboot kritičnih računalnikov / naprav v pisarni. Če se je kera naprava čez weekend 'zaštekala' in postala neodzivna, sem se včasih moral vsesti v avto, zapeljati do pisarne, ročno pritisniti na reset gumb in sem se spet odpeljal domov. Ponavadi se je to dogajalo takrat, ko se ti je najmanj ljubilo sesti v avto.
Tisti switch sam pinga naprave in če se kera preneha odzivati, naredi sam od sebe reboot.

Danes so mašine nekoliko bolj zanesljive, pa ne pride več toliko v poštev, v tistih časih, ko sem ga nabavil, pa je vsekakor odslužil denar, ki sem ga dal zanj.

Te novodobne kitajske igračke lahko uporabiš za podoben namen, problem je edino, če ti crkne WiFi. Lahko pa z njimi tudi vklapljaš in izklapljaš razsvetljavo okoli hiše,......

matobeli ::

Jaz jo bom imel za izklaplanje luči. Udobno izpod kovtra.
Pa mislil sem jo met tudi za pralni stroj in za podaljšek kjer je hifi in pc. Ampak glede na to da nima ozemljitve zadnji dve odpadeta.

Spock83 ::

matobeli je izjavil:

Spock83: 52€+DDV, to je nekih 65€ za navadne smrtnike. Auč.
misek: sem gledal tudi tvoj model, ampak nima EU pluga (dobiš pa pretvornik zraven)?

Bom kar tole naročil, če ne bo ok jo pa vržem pod vlak:
Orvibo S20, 20$ z poštnino vred, standard EU plug.
http://www.aliexpress.com/item/EU-Stand...


Vsake toliko časa ima Hofer enkaj podobnega za pol cene. Tko da malo spremljaj.

matobeli ::

Da ni slučajno tisto nekaj v tem smislu:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Spremljam že nekaj časa hofer akcije in tudi želja po taki vtičnici obstaja že dalj časa, in bi jo nabavil če bi bila ranga 10€.

Spock83 ::

Mislim da ni bilo to. Podobno tistemu D-linku.

Opkow ::

matobeli je izjavil:

Da ni slučajno tisto nekaj v tem smislu:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Spremljam že nekaj časa hofer akcije in tudi želja po taki vtičnici obstaja že dalj časa, in bi jo nabavil če bi bila ranga 10€.

To so imeli v Hoferju dobra dva mesca nazaj. Odlična zadeva, da ti ni treba iz postelje, za izklop ambientne razsvetljave. :)
Je pa na radijske kontrole, tako, da ni treba imeti vmesnike v vidnem polju daljinca.

matobeli ::

Ja, pogojno bi bilo ok. Ampak kolkor mam izkušnje z dalinci (ne glede na doseg/tip delovanja) vedno bo pravi dalinec na drugem koncu sobe/stanovanja.
Telefon imam pa vedno na dosegu roke, ker upravlja še PC, na njem je budilka, email...

Bolj me matra tisto kar je Spock omenil, pa nikjer ne najdem.

Kocka ::

Kaj pa kaj takšnega za $23 in zastonj poštnina:
http://www.ebay.com/itm/Wifi-Cell-Phone...

Samo nima šuko vtičnice. Za kakšne novoletne lučke vklapljat (že mimo) ali pa kak ventilator bi bilo ok, ni pa ravno za pralni stroj. Ima še časovni izklop (uporabno, če nisi več v dosegu WiFi-ja) in je do 10A toka.

matobeli ::

to sem že naročil, sicer za cca 20usd ;)

Kocka ::

Aha, sem spregledal link. Prosim sporoči kako se obnese, sam tudi nameravam kupiti kaj takšnega.

pisco ::

matobeli je izjavil:

to sem že naročil, sicer za cca 20usd ;)


In kako se obnese?

matobeli ::

Počiva v omari ker imamo v bloku preveč wi-fi jev in mi je ni uspelo skonfigurirati.
V firmi kjer je en wifi pa je delovala dobro, aplikacija je bila malo bugasta.
Build quality je precej dober, lep izdelek.

To je nekje od feb-mar ko sem se nazadnje igral z njo, naj bi nekaj posodabljali software vmes. Sem jo ravno danes gledal, pa sem moral nekaj drugega nardit.

Nima pa ozemljitve, torej ni primerna za priklapljanje naprav ki jo "potrebujejo", rangirana je za 10A če se ne motim.

Da ne bo kdo podaljška z kaloriferjem in pralnim strojem gor tiščal.

pisco ::

ne ne, zaenkrat bom priklopil samo črpalko centralne kurjave za radiatorje.

Sem pa imel idejo mogoče uporabiti tudi za bojler, to pa verjetno ne bo dobro ker nima ozemljitve ne?

matobeli ::

Ne, bojlerja ne priklapljaj gor. Sploh če se gre za tavelikega. Npr. 2kW grelc je 9A, kar je že skoraj na meji obremenitve, še nekaj gre malo narobe pa se začne vse skupaj smodit :)

Miha 333 ::

Pri teh kitajskih električnih zadevah sta lahko 2 problema:

- Euro (šuko) vtičnica mora biti narejena tako, da je površina vdrta oziroma je okoli rob (poglejte vtičnice doma). To je zato, da se ne moreš s prsti dotakniti kontaktov med vtikanjem vtikača, ko je ta delno vtaknjen. Poleg tega mora imeti ozemljitveni kontakt ali pa mora biti oblika taka, da gre notri samo ozek vtikač naprav, ki ne potrebujejo ozemljitve. Vse to nekateri kitajci veselo ignorirajo in poskrbijo samo, da luknje pašejo (primer zgoraj). Taka vtičnica / naprava je nevarna.

- Pri navajanju največje dovoljene obremenitve se obnašajo po načelu "papir prenese vse", zato je potrebno njihovo deklarirano amperažo prepoloviti, da se ne bi kaj prismodilo.

Aja, pa znak CE za kitajce pomeni "China Export".

Bodite previdni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425149 (4361) matobeli
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021285 (3758) A. Smith
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119184 (9531) FireSnake
»

5V 2A micro USB napajalec

Oddelek: Kaj kupiti
151752 (1355) rastko22

Več podobnih tem