» »

4K monitor ali 4K TV za PS4 PRO?

4K monitor ali 4K TV za PS4 PRO?

neverjetni99 ::

Pozdravljeni,

imam sledeče vprašanje. Kje bi teoretično bila lepša slika z PS4 PRO na 27"-28" 4K monitorju ali 55" 4K TV? Hočem čim čistejšo in ostro sliko. Saj ko igram na 4K 55" TV, sedim zelo blizu saj drugače ne morem, ker igram z pojstle in sem cca 1-1,5m vstran in slika ni več tako lepa, kot da bi bil cca 2-5-3m vstran. Zato sem študiral, da bi si kupil 4K monitor, ki bi nadomestil trenutnega in bi potem gor igral tudi ps4, saj bi lahko normalno sedel na pisarniškem stolu, kar še je dodaten plus. Bi bila kakšna razlika v kvaliteti slike ali ne?

bastadu ::

Vsekakor monitor, 55" TV je malce overkill za tako majhno razdaljo, se ti ne zdi?

neverjetni99 ::

Saj ko gledam tv takrat sem malo bolj vstran, ker lezim. Igrat pa ne morem leze in se tv imam pod kotom, kar me se samo dodatno nervira. Ceprav vidni koti so isti, ker imam OLED, ampak me samo vizualno moti. Tak da tudi ce bi normalno vstran bil ko igram, cca 2,5-3m bi bila se vedno boljsa slika na monitorju? Osebno se mi zdi da, saj gre za isto stevilo pikslov, na dosti manjsi podlagi?

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

V trgovini Harvey Norman lahko primerjaš monitorje, imajo veliko različnih za ogled. Priporočam monitor 4K s HDR.

filip007 ::

Na YouTube je trenutno popularen BenQ (EW3270U).

Jaz imam na 1.5m, 32" LG TV za PS4 pa so kakšne stvari premajhne in sedim na tleh, če je treba.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bastadu ::

neverjetni99 je izjavil:

Saj ko gledam tv takrat sem malo bolj vstran, ker lezim. Igrat pa ne morem leze in se tv imam pod kotom, kar me se samo dodatno nervira. Ceprav vidni koti so isti, ker imam OLED, ampak me samo vizualno moti. Tak da tudi ce bi normalno vstran bil ko igram, cca 2,5-3m bi bila se vedno boljsa slika na monitorju? Osebno se mi zdi da, saj gre za isto stevilo pikslov, na dosti manjsi podlagi?

Seveda bo na monitorju boljša slika, saj so monitorji namenjeni, da jih gledaš precej bolj od blizu, pa šte to si pravilno ugotovil, da pri isti resoluciji manjši kot je monitor, boljša bo slika, saj je gostota pixlov temu primerno višja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271460 (21302) Yenk
»

Kateri 4K monitor?

Oddelek: Zvok in slika
287209 (4609) rokp
»

Prihajajoči PlayStation 4 Neo bo podpiral 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5316529 (11984) Bistri007
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416307 (13197) Voluharr

Več podobnih tem