» »

Zamenjava za P5KC !

Zamenjava za P5KC !

s1m0n ::

Potrebujem matično, ki bi zamenjala mojo P5KC!
Ker mi na tej matične ne uspe poganjat 2x2GB rama!
Sistem nikakor ni stabilen na 2x2gb, z rami ni prav nič narobe memtest gre skozi na obeh palčkah!
Ko pa sta obe v sistemu pa deluje kak teden pol pa se začnejo problemi, z BSOD! Ko je samo 1x2GB vstavljen sistem deluje 1A.
Tudi 2x1GB v DC deluje 1A. Isti rami le 1GB na palčko!

Probal že tri 2x2GB kite in je enak problem na vseh!, Probal vsako palčko posebaj v vsaki reži in deluje tako, da reže tudi niso problem!

Zamenjava mora imeti:
Podporo za Q6600 (Podnožje 775), DDR2, vsaj 6USBjev, 7,1Audio, FireWire, eSATA, in vsaj 4xSATA, in 2x PCI-E režo

jinzo ::

Pa si posodobil kaj BIOS ?
Jaz na tej plati ( z istim procesorjem ) trenutno lavfam 2x2GB DDR3, prej pa sem 2x1GB DDR2 in deluje brez problema. Stabilno in hitro.

s1m0n ::

Ja BIOS je zadnji, nevem noče normalno/stabilno delovati z 2x2GB DDR2 z 2x1GB v istih režah dela 1A.
In probal sem že Crucial Ballistix 2x2GB, Team Group 2x2GB, Patriot 2x2GB. Z vsemi so podobni simptomi, možno da jih z DDR3 2x2GB ne bi bilo nevem :)
Katere 2x2GB DDR3 pa imaš ?

Mislim, da bo zamenjava plošče vseeno najboljša rešitev :) Vsaj nobenih problemov ne bo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dzinks63 ::

Če je plošča in vse ostalo brezhibno mora delat. Daj rame v 1 in 4 režo, torej v rumeni reži in dvigni voltažo za rame na 2.1V. Imam 2x2GB g-skill ddr2 1000 in dela navita mašina z p5kc že 2 leti bp.

s1m0n ::

nič ne pomaga ali je v rumenih ali v črnih režah, tudi z 2,1V po enem tednu se pojavijo problemi, pa se win ne zažene, zazna le 3GB namesto 4, včasih samo 2GB. Tudi z na novo nameščenim OSom sem probal ampak problem ostaja po 1 tednu se spet pojavijo podobni problemi.

Zaenkrat sem na 2GB palčki in ni nobenih problemov in tudi z 2x1GB jih 2 leti nisem imel!
Aja pa da še dodam, da v rumenih režah prihaja pogosteje do problemov kot v črnih! Tako, da mora bit nekaj narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

8beast8 ::

Jest predlagam GigaByte GA-EP45-UD3LR I P45

galu ::

Maš 64 ali 32bitni windows?
Tako to gre.

s1m0n ::

Windows je 64bit!
GigaBytova nima 2x PCI-E kar potrebujem!
Gledal sem P5Q PRO Turbo ? Bi bila primerna ima pa vse kar potrebujem ?

rok650 ::

kaj pa garancija? Drugače imam na tej plošči 2x2gb kingston rame in delajo brez problema, kaj pa če bi probal zamenjat baterijo na matični, drugače pa imam tudi isti procesor ter navitega na 2,8 zaradi tega ker nimam bolšega hladilnika=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok650 ()

s1m0n ::

Nevem možno, da je kaj narobe z matično, garancije več ni!
Problemi so samo kak se not nahajata dve 2gb palčki, če je ena jih ni!

Valvoline ::

Nevem možno, da je kaj narobe z matično, garancije več ni!
Problemi so samo kak se not nahajata dve 2gb palčki, če je ena jih ni!

Na mojo ex p5k sem tut imel težave z rami. Men je normalno delovalo z 2x1gb,k sem hotu dat 2x2gb je skoz jebalo. 4x1gb pa je delovalo normalno. Ne moreš verjet.

st0jko ::

Šment, ker so 775 plate relativno drage napram novejšim 1156. Za novo, dobro 775 plato boš mimogrede dal več kot 100EUR. Tukaj se ti mogoče splača pogedat za rabljenimi. Lahko celo razmisliš, če se ti splača trenutni procesor in rame prodat, ter investirat v novo 1156 plato, i5 in 4 giga DDR3 rama. Za okoli 400EUR že dobiš to troje. 100EUR lahko računaš za procesor, 80 za 6 giga rama, plato prodaš za 20EUR nekomu ki nebo uporabljal 2 giga palčk. Temu dodaš 100EUR, kolikor bi dal za novo plato, pa ti samo še malo manjka.

Recimo ena od možnosti..
keks?

Valvoline ::

Poskusi z ddr2 rame če bo boljš. Ta plata ima 4xddr2 in 2xddr3 slote če se ne motim.
P.S. Aja nisem prebral da to maš ddr2 rame. No pol pa sprobaj 4x1gb. Vsaj men je tako super lavfalo,imel sem torej enako težavo k ti.
Asuske verjetno nimajo rad 2gb palčke :)

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

No sem malo pobrskal po netu in našel, da imajo tudi drugi enake probleme z P5KC, ena 2GB palčka sama deluje 1A, kak pa sta dve pa sistem postane nestabilen, in tudi ni važno kje v režah se nahajajo. Vse moje palčke pa so čisto OK. Edino česar še nisem probal da dodam k 2x1GB ki imam trenutno not 2GB palčko pa da vidim. Če ne bo šlo tako, mi je najbolj simple rešitev, da prodam 2x2GB in kupil 2x1GB!

Bom videl zdaj trenutno ostajam na 2x1GB, deluje že 2 leti super. Posodobitev PCja na i5 in 1156 in DDR3 za mene žal finančno ni možen :) + procsor še mi zaenkrat zadostuje prav tako ves drug HW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dzinks63 ::

Če ti noče delati 2x2 ddr2, ti bo mogoče 2x2 ddr3. Sposodi si 2x2GB ddr3 rama in sprobaj. Sedaj ni bistvene razlike v ceni med ddr2 in ddr3 in lahko greš v zamenjavo z par EUR doplačila.

Valvoline ::

No sem malo pobrskal po netu in našel, da imajo tudi drugi enake probleme z P5KC, ena 2GB palčka sama deluje 1A, kak pa sta dve pa sistem postane nestabilen, in tudi ni važno kje v režah se nahajajo. Vse moje palčke pa so čisto OK. Edino česar še nisem probal da dodam k 2x1GB ki imam trenutno not 2GB palčko pa da vidim. Če ne bo šlo tako, mi je najbolj simple rešitev, da prodam 2x2GB in kupil 2x1GB!

Bom videl zdaj trenutno ostajam na 2x1GB, deluje že 2 leti super. Posodobitev PCja na i5 in 1156 in DDR3 za mene žal finančno ni možen :) + procsor še mi zaenkrat zadostuje prav tako ves drug HW

Itak ne boš nič pridobil.Par fps+ sploh omembe vredno ni.

PacificBlue ::

Men na P5kc deluje tako 2x1,kot 2x2 ddr2 ram. Nobenega problema do zdaj.

s1m0n ::

Ja, saj delajo enim, enim pa ne pač čuden čipset, čudna plata :) Tudi na ASUS forumu je par takšnih, ki jim 2x2GB nikakor ne deluje!

Valvoline ::

Ja, saj delajo enim, enim pa ne pač čuden čipset, čudna plata :) Tudi na ASUS forumu je par takšnih, ki jim 2x2GB nikakor ne deluje!

Sej ti pravim da men 2x2gb ni delovalo na p5k.
4x1gb raketa.

s1m0n ::

Si bom jutri sposodil 2x1GB in testiral, problem je, da se včasih problemi pojavijo tudi po 1 tednu normalne uporabe včasih pa takoj pri zagonu!
Tudi pri TV kartici se vidi da ne deluje vredu ko je vstavljenih 2x2GB! Probal bo tudi če samo dodam eno 2gb palčko če tako dela naj dela :) 4GB bo dovol, 2GB pa ni ker PS preveč žere:) Če bo tako delalo 2x1+2GB pol naj dela, Važno da dela, ko pa bo money pa bom zamenjal matično upam, da na P5Q PRO Turbo ne bo teh problemov, bom že reskiral 120Eurov. DDR3 me pride približno enako in ni mus da bo problem tako rešen.

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

s1m0n ::

Ja, samo, če z 2x2GB DDR2 ne deluje je tudi verjetnost, da z 2x2GB DDR3 ne bo delovalo!

Valvoline ::

Ja, samo, če z 2x2GB DDR2 ne deluje je tudi verjetnost, da z 2x2GB DDR3 ne bo delovalo!

Eh dobiš rabljenih 2x1gb pocen,sam sprobaj če ti bo 4x1gb lepo lavfalo,pa ni panike.

dzinks63 ::

Probaj prvo varianto od valvolina, če bo delalo ok, če ne naročiš preko neta 2x2 ddr3 , če ne bo delalo vrneš. Če vse skupaj ne bo ok, ti ne preostane drugega kot menjava matične. Vendar še vedno mislim, da je vse ok in da se ti nekaj štrika v biosu. Imaš nastavitve pod defolt, ali si kaj navijal in spreminjal kakšne latence ali pa še kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

s1m0n ::

Vse kar je v BIOSu nastavljeno je za audio izhod in napetost ramov ter prevzete letence in tudi če je vse po defaultu je problem enak!
Tudi pred BIOS updatom je bil problem enak!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12 GB ali 16 GB RAM?

Oddelek: Strojna oprema
202694 (1783) kixs
»

Dodajanje rama

Oddelek: Strojna oprema
192674 (2327) mtosev
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202015 (1537) Hanzo
»

asus p5kc + ddr3

Oddelek: Pomoč in nasveti
141349 (1093) s1m0n
»

RAM 4GB

Oddelek: Strojna oprema
131958 (1636) Izi

Več podobnih tem