» »

RAM 1066 - 800 MHz

RAM 1066 - 800 MHz

DrD ::

Z garancijo bom menjal rame RAM DDR2 2GB KIT 1066 MHz aXeRam za 2*2GB 800MHz istega proizvajalca. Se sliši kot poštena menjava, ali bom na slabšem ali na boljšem ?

Hvala, LP

x45 ::

na slabšem boš

Blinder ::

Sam preveri, kakšne so cene.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

White&Nerdy ::

100% na slabšem! Ni cena tok važna. Važen je performance.

DrD ::

No sej performance me zanima. V trgovini nimajo 1066MHz na zalogi, pa so mi ponudli to varianto. Ali bi lahko zahteval DDR3 (so kompatibilni). Cena itak ni pomembna, ker mam v garanciji. Ali lahko zahtevam DDR3?

White&Nerdy ::

Pomoje ti ne bodo dali DDR3.

DrD ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... Tele mi ponujajo. Kakšna bo razlika v delovanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DrD ()

DrD ::

No pa še problem: prejšn tedn sn mel blue screene. Ko se uporabil Orthos, da obremenim zadevo, mi je po sekundi blenda vrglo blue screen. Dames mi pokaže tole

Potem je problem še pri Mozilli, ker mi neprestano meče vn in piše da se je sesula itd. Ali so lahko razlog virusi ??

tabonir ::

Počasnejši so 800MH rami!

Samo v Comtronu so ti v stanju zamenjati 1066MH rame za 800mh!!! V tej trgovini ne kupim drugega kot kakšen prazen DVD-R, izogibam se te trgovine na daleč!

Preveri v navodilih za matično, kakšna je podprta frekvenca vodila za rame in vzemi rame z največjo frekvenco, ki jo matična podpira. Možno je, da ima matična tudi dodatna slota za DDR3 rame. Moja ima (www.mimovrste.com/artikel/2380030723/ma...
Potem vzemi DDR3, seveda zopet prej preveri podprto frekvenco!

DrD ::

Saj pravim da mi podpira DDR3 in to 1333MHz. Ja ne vem pomoje tam misli, da je rešu zadevo s tem ko mi da 4GB namest 2 GB s tem da nižje frekvence.

tabonir ::

Potem vzami DDR3. So pa kar dražji od DDR2 in je možno, da ti jih ne bodo pri volji menjat!

DrD ::

A lahko kako dokažem, da mi ponujajo slabšo zadevo?

JJM ::

Če nujno potrebuješ nove rame raje sprejmi ponudbo, ki ni niti tako slaba.
Sicer res dobiš počasnejše rame vendar so večje kapacitete in boš to razliko kar opazil glede na to da uporabljaš Visto.

Sicer se lahko poskusiš dogovorit za DDR3 rame vendar se zavedaj, da ti bodo v tem primeru verjetno ponudili ta najcenejše, ki jih imajo ( http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=59255). Verjetno bodo za to saj jih pride ceneje kot pa 2x2GB DDR2 kit...

Ali pa pač daš rame v garancijo in počakaš, da dobijo ta tvoj kit spet na zalogo (dvomim da bo to hitro) ali pa da se vmes izteče 45 dnevni rok.
Boš pa moral v tem primeru kupit nadomestne rame do tedaj.

Če ne navijaš ne boš opazil razlike med 800 in 1066 rami.
Sicer v idealnih razmerah je hitrostna razlika do 10% (v pomnilniško intenzivnih programih), vendar je realno ponavadi to nekje 3-5%.
V kolikor pa navijaš si v zelo slabšem položaju saj trenutni rami bazirajo na Micron D9GMH čipih, ki so odlični za navijanje.

Napaka v Orthosu je pa posledica pokvarjenih ramov...

DrD ::

Ne uporabljam Viste (ker nažalost dobivam blue screene, ko priklopim prenosni disk :S). Men je pomembno le to, da lahko imam naenkrat veliko programom odprtih (ne požrešnih pa vendar). Kako se bo kazala razlika pri igranju kakšnih "zahtevnejših" igric ?

White&Nerdy ::

Če maš XP, ti je 2GB tudi dovolj za igre... Sem igral Crysis na Visti z 2GB Corsair 800MHz RAM-i pa je šlo vredu (uporabljam GTX 295 in Q6700).
Ti, ki maš pa 1066MHz, pa XP, pa nebi smelo biti kakih velikih sprememb med 4GB in 2GB.

RC14 ::

Z garancijo bom menjal rame RAM DDR2 2GB KIT 1066 MHz aXeRam za 2*2GB 800MHz istega proizvajalca. Se sliši kot poštena menjava, ali bom na slabšem ali na boljšem

Glede na tvoj post, si napisal, da imaš sedaj 2GB KIT , torej sklepam da imaš 2x1GB ram (1066MHz) in če je tako, se ti vsekakor splača zamenjat za 2x2GB ram , čeprav je 800MHz.

Če pa sem narobe razumel tvoj post, torej, da imaš sedaj 2x2GB rama 1066MHz, pa se ti ne splača menjat, boš na slabšem.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

eDDi ::

če te bodo tko nagrdo nahecal, ti jst pomagam :) daj mi te 4gb rame, jst ti dam 2gb ddr3 1333mhz, pa boš ful na boljšem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM in matična plošča P5KPL

Oddelek: Kaj kupiti
81302 (1227) _black_cell_
»

sestava kompa

Oddelek: Kaj kupiti
111320 (975) nuclear
»

Abit IP35 Pro

Oddelek: Navijanje
342756 (1390) kmetek
»

Rabim še zadnje mnenje za nakup PCja

Oddelek: Kaj kupiti
101403 (1085) Pesimist
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253369 (2743) MEDENA

Več podobnih tem