» »

BIOS Geslo!!!

BIOS Geslo!!!

atlet ::

Jo!

Imam en zelo velik problem. Tko je, prej sm enmu frendu ustimu user password v biosu, ko sm pa sou nazaj v bios, me je uprasalo po njem. Geslo sem upisal, vendar je reklo, da je neveljavno. Ima IBM Aptiva... S katerim programom bi dubu geslo, ker racunalnika namrec nesmem odpert, ker cene mu gre garancija. Odgovore bi rabu cimprej. Pa se neki, kako se nastavi geslo v biosu, tko da neupajo drugi uporabljat racunalnika, ce nevejo gesla?

Lp

McHusch ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

simoni ::

Jst sm mu tud že podobn problem...ko mi je frend prnesu kišto....pa mi je reku nj mu jo mal navijem! Pa sm hotu it u bios pa me je za geslo vprašalo!Sam on ga pa tud ni vedu!!!!

Sam stvar je enostavna! Ti sam postav Bios na Defalt!To narediš z jumperjem ki je na osnovni plošči! Ponavad je mal drugačne barve! Poglej u navodila od plate!

LP

McHusch ::

sam on pravi da racunalnika ne sme odpret

simoni ::

Uuuuu to je pol pa problem če ne sme rac. odpret!!

Kako bi se softwaresko tole lotu...pa res ne vem!!

LP

s4sH ::

Prosi servisera ali nekoga (z trgovine kje si kupil kisto) naj ti vzeme dol baterijo za nekaj casa ali ti z jumperjem zbrise nastavitve...:)

Klemenn ::

jz sem meu isti problem ne...polj sem pa dubu neki bios cracker..pa mi je najdlo geslo:D

l-note ::

Ti sam ugotov kater BIOS ma on, al je to Award-ov al Ami-jev..., no pol pa na internetu najd BIOS password cracker, tega daš ponavad na disketo, k ti jo ob bootanju prebere.
Aha, se mi zdi da morš gledat še verzijo BIOS-a nism prepričan.

Aha (drugič): obstajajo pa tud ena univerzalna gesla za BIOSe; poglej na netu.

Matek ::

Če še niste opazli, je dal McHusch že v prvem odgovoru vse potrebno, tojer program za crackat bios kodo. Program kodo izpiše, če pa ni prava, pa lahko tudi resetira bios, in to brez odpiranja računalnika.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

atlet ::

Ja, a mas link do unga krekerja, bom tko provu, ka druge ni. Kako bi pa pole nastimu geslo, da nebi upali abaka uporabljat. Fora je v remu, ker jst sm nastavu geslo, sam sedaj ko grem v bios me uprasa po geslu, jst sm isto geslo upisu, sam ne prime... :(

Duhec ::

Atlet !
Mogoče si imel CAPS LOCK vklopljen ko si pisal prvo geslo, sedaj pa klofaš črke z malo !

atlet ::

Mislim, da pri temu ni razlike, ker geslo je sestavljeno iz samih stevilk. Vseeno hvala za nasvet... :)

mercho ::

ow jst mam prow enak problem!!!
a mi lohko zrihtaš un cracker?

SkIDiver ::

Mercho kje si kupil PC? Mogoče pri PCX-u? Če si ga tam maš odzadi nalepko z številko PC-ja. Na njej je 4 mestno število. Nato sešteješ pro in drugo število nato pa še tretje in četrto ter prvi seštevek dodaš drugemu. V praksi zgleda zadeva sldeče:

3587 (4 mestno število)
3+5=8, 8+7=15 => 815 (password za bios)

mercho ::

ne ni nov računalnik
rad bi smo zvedu password brez da bi resetiru bios
baje obstaja programč ki ti ga poišče če kdo kaj ve o tem naj piše! čim prej!

Klemenn ::

LINK

probi tole...

mercho ::

sm probu pa ne dela ker ni za take matične kot jo mam jst:(
rabu bi za qdi platinx2

manijakk ::

Probej resetirat Bios in sicer ker ne smeš odpirat rač, ugasn rač po pa ga ponovno prižgi in tišč tipko INSERT tako se ti bo resetirov bios in ponavadi ne zahteva več gesla.

mercho ::

nism reku da ga ne smem odpret ampak da ne smem resetirat biosa

Klemenn ::

zakaj pa ne? :\

nuclear ::

Jebediah: zakaj pa ne?


Ja verjetn ga ma pod garancijo še, če je napiso da je še nov compi...
Think about it...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Klemenn ::

slišal sem že za nalepke...za neresetiranje biosa pa ne :\

nuclear ::

Mogoče je še začetnik, pa si še nič ne upa... tako je vsaj bilo pri men...:8)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

McHusch ::

Če lahko računalnik odpre, lahko tudi resetira BIOS.

nuclear ::

Ne bit pametn McHusch, pa si nabav špegle za prejšna sporočila... Al pa sm js kej spustu mim...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Matek ::

Jordan, ti si nabav špegle, a ne vidiš McHuscha na sliki, sej jih ma.

Sicer pa bios reset ni detectable. Pa vsi bi radi program, pa je McHusch v prvem odgovoru dal vse potrebno:\
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McHusch ::

Sicer v real lifeu nimam špeglov (zaenkrat 8-)), sam je pa res, v prvem postu imate vse potrebno. Pa da se ne bo kdo bunu, da link ne dela, je že nova verzija programa zunaj.

8-)

mercho ::

sm probu programčk pa ne dela al ga ne znam uporabljat

še enkrat za vse ki ne znate gledat nazaj:
mam matično QDI platinix2
računalnik NI nov, lahko ga odprem ampak NE smem RESETIRAT biosa (zakaj ni pomembno) in me zanima če se da nekako dobit geslo od biosa sej je shranjeno nekje na trdem disku (baje0:) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mercho ()

Klemenn ::

lahk poveš zakaj ne?

mercho ::

niti ne 8-)
me pač zanima udiranje v bios
sploh pa sem se prijavi v forum da bi dobil kakšne nasvete...

the_unborn ::

kaj pa pravite na tole, kolega ima en star comp z intel mislm da zx plato (zdi se mi) in se ne da resetirat biosa niti vanga pridt.
ce das baterijo ven je password se vedno shranjen (ceprav ga poznamo), ni nobenga jumperja, nic

Airskull ::

Ful je to vdiranje, a zdej misliš da si nevem kak strokovnjak za računalnike al pa heker k znaš uporablat program kerga so drugi spisal, ti ga pa še najt nisi mogu sam. LOL:D !
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Mr.B ::

Nadgradi BIOS ? Ampak imaš spet težavo da se ti bo reseteral BIOS. Sicer glupo ampak kaj misliš kaj ti bo un na servisu naredil isto. Če neznaš uporabljati unega programa , je itak brez veze da bi se ukvarjal s hekanjem BIOSa. Pač če ti niso osnove jasne se ti zadrugo itak ni treba sekirati.

Sicer imam drugo kost. KAj pa če si pozabil powe-on password. Torej tisti pasword , ko ga moraš vpisati preden lahko narediš karkoli drugega , seveda brez reseta BIOS-a. To je prelahko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

geslo na bios-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
251448 (1210) Kami
»

Geslo za BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161823 (1529) Timmah
»

zaklep BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
191169 (965) francka45
»

Kako odkleniti BIOS?

Oddelek: Navijanje
51494 (1366) stupid_one
»

Preprost način,da s softwarom popolnoma uničimo računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342034 (1421) ||_^_||

Več podobnih tem