» »

Nastavitev časovne ure za odpiranje vrat

Nastavitev časovne ure za odpiranje vrat

Skylord ::

V stolpnici imamo nastavljeno avtomatsko odpiranje vhodnih vrat preko časovne ure.

Problem je, ker ali ura ne dela pravilno ali jo nihče ne zna nastavit. Navodil ni.
Recimo kot je na sliki, radi bi, da se vrata odprejo ob 7h in zaprejo ob 12h (predvsem zaradi poštarja). Ostalo je možno odpiranje samo preko domofona.
Ne vem, če je iz slike razvidno toda sedaj je tako nastavljeno, tisti modri "gumbki" so od 7h pa do 12h premaknjeni v desno kot zraven kaže ON, od 12h pa do 7h pa so premaknjeni v levo kjer kaže OFF. Spodnji gumb je na 0, če je na I je vedno vklopljeno(vrata so odprta). Ne vem pa kaj pomeni tista puščica navzgor? Mehanizem kjer so številke se lahko premika samo navzdol.
Kot rečeno problem je da se vrata odpirajo oz. zapirajo v povsem drugih urah.
Imam kdo mogoče "doma" kakšen tak mehanizem oz. zna pomagat kako naj nastavimo to uro, da bo odpirala-zapirala v točno določenih urah.
Hvala.

DeeCoy ::

Kolešček premakneš tako, da tista puščica kaže na trenutni čas. Če to ne bo delalo, potem je timer verjetno zanič

pe3c ::

Po navadi imajo taki releji tri moznosti; izklop (0), po casovniku (simbol ure) in vedno vklopljen (1).
Bi lahko bil ta?

tony1 ::

Če poštarju predate kopijo ključev bo še najbolj varno...

Skylord ::

@tony1: poštarjev je več. Potem bi morali naredit 10 rezervnih ključev, da bi potalali vsem različnim poštarjem, kmalu bi imelo celo naselje ključe od naših vrat.
@pe3c: hvala za ta načrt, še bolje bi bilo če bi bil v angleščini, slovenščini...:8)
kot pa sem razbral iz tega načrta pa, naj bi bilo na avto v sredini in ne na O ali I kot imamo mi.
@DeeCoy: se pravi, da bi tista puščica morala bit na 7h (čas vklopa).

tony1 ::

Te možnosti ne vidim kot problematične, povprečen poštar nima interesa tvojih ključev ne izgubljati in ne talati okoli.

Pokliči na pošto in se poskušaj zmeniti za eno normalno število ključev. Tudi več poštarjev je šala mala v primerjavi z odprtimi vrati vsako dopoldne. Ni hudič, da ne bi bili hvaležni in se bodo pripravljeni dogovoriti.

GupeM ::



1. Ob 18:00 popoldne obrni kolešček tako, da bo tale plastični jeziček, ki je označen z rdečo puščico, na številki 18. Če boš to delal ob 23:00, ga obrni na 23, če boš delal ob 10:30, pa med 10 in 11 na sredino. In tako naprej

2. Stikalo, označeno z zeleno puščico, premakni na simbol ure. Zdaj so namreč vrata ves čas odklenjena (ali pa zaklenjena). Če so sedaj ves čas zaklenjena, boš moral tudi tiste modre "gumbke" premakniti ravno obratno, kot so sedaj. Če so sedaj ves čas odklenjena, pa so v redu tako kot so.

Če ne bo delovalo, je stikalo zanič. Če vam kdaj zmanjka elektrike, boš moral kolešček spet obrniti na enako vrednost, kot je ura takrat, ko ga nastavljaš (točka 1).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Skylord ::

Hvala GupeM bom preizkusil. Zanimivo je to, da več ali manj je bilo na O, toda vrata so se določeno uro odpirale in potem spet zaprle samo ne takrat, ko je bilo nastavljeno. Verjetno to, kar si ti sedaj povedal ni bilo pravilno nastavljeno in ura ni vedela koliko je dejanska ura.

tony s tabo ne bom izgubljal besed, če ne znaš pomagat, kar je bilo zastavljeno vprašanje se ne vmešavaj.

MadMax ::

Ves čas, ko želiš da so vrata odprta, morajo biti modri zatički pomaknjeni v desno.
Ves preostali čas, torej ko naj bodo zaprta, pa v levo.
Kot je razvidno iz slike, je preklop ob 7h narejen pravilno, verjetno je tako tudi na koncu.
Kolešček ima po obsegu 24 ur, lepo označene. Interval posamezne nastavitve (vklop/izklop) je 15 minut. Ne pričakuj točnosti preklopa na minuto, čeprav se včasih posreči, ampak to tu niti ni pomembno.
To nastavi z nekajkratnim pomikom kolesa, da narediš cel krog.

Nato postavi kolo na točen čas na zob (rdeča puščica), da nastaviš dejansko uro.

2. ti je pa že predhodnik povedal, mora biti srednji položaj.
Simbol ure je delovanje po programu, 0 je izklop in 1 vklop ne glede na program (manual override). To lahko zelo hitro preveriš.

Če ne bo delovalo ali pa bo ura prehitevala/zaostajala, je zadeva zanič.

/edit: pomoje rabiš samo preklopnik postavit na srednji položaj, pa nastavit kolešček na točen čas...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

tony1 ::

Nehvaležnost je plačilo tega sveta, Rockefeller. >:D

Skylord ::

MadMax je izjavil:



/edit: pomoje rabiš samo preklopnik postavit na srednji položaj, pa nastavit kolešček na točen čas...

Točno to je bil problem. Nikoli se ni nastavljalo kolešček na tisti čas kot je bila dejanska ura in zato se je odpiralo in zapiralo ob povsem drugi uri kot je bilo nastavljeno.
Vsem hvala za pomoč. LP

GupeM ::

Lepo, da si rešil. Zdaj pa morate biti pozorni samo še na to, da kolešček ponovno nastavite na trenutno uro, če boste kdaj brez elektrike. Priporočam tudi, da čez kakšen mesec preveriš, če je kolešček še vedno točno nastavljen, da ne zamuja/prehiteva. Če ne bo odstopanja, preveri še čez kakšne pol leta. Če še takrat ne bo odstopanja, potem bo verjetno zadeva dobro delala. Če pa bo čez pol leta za recimo 15 minut odstopanja, se pa morate pač vsake pol leta spomniti in nastaviti kolešček.

gumby ::

Tuljava v ključavnici je predvidena za to, da je trajno pod napetostjo?
my brain hurts

DeeCoy ::

Offtopic.. Poštarji nimajo vsak svoje mize, ampak ima vsak rejon svojo mizo. Ključi so na rejonu, ne na poštarju. Kar pomeni, da imajo samo en ključ od vsakega bloka (verjetno vaš nebi bil edini), ki ga vzame tisti, ki je tisti dan na določenem rejonu.

mirator ::

Skylord je izjavil:

V stolpnici imamo nastavljeno avtomatsko odpiranje vhodnih vrat preko časovne ure.

Problem je, ker ali ura ne dela pravilno ali jo nihče ne zna nastavit. Navodil ni.
Recimo kot je na sliki, radi bi, da se vrata odprejo ob 7h in zaprejo ob 12h (predvsem zaradi poštarja). Ostalo je možno odpiranje samo preko domofona.
Ne vem, če je iz slike razvidno toda sedaj je tako nastavljeno, tisti modri "gumbki" so od 7h pa do 12h premaknjeni v desno kot zraven kaže ON, od 12h pa do 7h pa so premaknjeni v levo kjer kaže OFF. Spodnji gumb je na 0, če je na I je vedno vklopljeno(vrata so odprta). Ne vem pa kaj pomeni tista puščica navzgor? Mehanizem kjer so številke se lahko premika samo navzdol.
Kot rečeno problem je da se vrata odpirajo oz. zapirajo v povsem drugih urah.
Imam kdo mogoče "doma" kakšen tak mehanizem oz. zna pomagat kako naj nastavimo to uro, da bo odpirala-zapirala v točno določenih urah.
Hvala.

Nočem pametovat, vendar mi ta želja ni razumljiva. Jaz tudi stanujem v 100 stanovanjskem bloku. Dostop do nabiralnikov je neomejen, dostop v blok pa samo z elektronskim ključem ali preko domofona. Se opravičujem, samo amlo smešno se mi zdi urno definiranje, kdaj bodo vrata odprta in kdaj zaprta. Jasno pa, da ne poznam dejanskega stanja.

T-Back ::

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

SeMiNeSanja ::

mirator je izjavil:


Nočem pametovat, vendar mi ta želja ni razumljiva. Jaz tudi stanujem v 100 stanovanjskem bloku. Dostop do nabiralnikov je neomejen, dostop v blok pa samo z elektronskim ključem ali preko domofona. Se opravičujem, samo amlo smešno se mi zdi urno definiranje, kdaj bodo vrata odprta in kdaj zaprta. Jasno pa, da ne poznam dejanskega stanja.

Definicija odprtosti vrat glede na ure ni nič nenavadnega.
Me pa nekoliko preseneča način, kako imajo to izvedeno, kar se je že prej nekdo začudil, da je ključavnica vrat v času odprtosti stalno pod napetostjo.

Običajno se samo za hip pritisne na gumb za odpiranje. Takrat se sliši tisti značilni zvok 'zzzzzzzzzz', ko magnet sprosti ključavnico, da lahko odpreš vrata.
Kaj v tem primeru pa vsak dan po par ur skupaj dela 'zzzzzzzzzzzzzzzzz' na vhodnih vratih? Dobro da zdevo še ni prekurilo. (Pa nikomur ne gre brenčanje na jetra?) Ali stvar deluje drugače, kot smo to vajeni?

Skylord ::

mirator je izjavil:


Nočem pametovat, vendar mi ta želja ni razumljiva. Jaz tudi stanujem v 100 stanovanjskem bloku. Dostop do nabiralnikov je neomejen, dostop v blok pa samo z elektronskim ključem ali preko domofona. Se opravičujem, samo amlo smešno se mi zdi urno definiranje, kdaj bodo vrata odprta in kdaj zaprta. Jasno pa, da ne poznam dejanskega stanja.

Ne vem kakšna želja? Se pa čist strinjam, da bi bila boljša možnost vedno odprta prva vrata in zaklenjena druga toda pri nas je ravno obratno in trenutno ni računice, da bi šli v menjavo dvojnih vrat. Verjetno pa ni nobenemu v interesu, da bi bila vrata odprta ponoči oziroma, da bi se po stavbi sprehajali nezaželeni gostje.

SeMiNeSanja je izjavil:


Definicija odprtosti vrat glede na ure ni nič nenavadnega.
Me pa nekoliko preseneča način, kako imajo to izvedeno, kar se je že prej nekdo začudil, da je ključavnica vrat v času odprtosti stalno pod napetostjo.

Običajno se samo za hip pritisne na gumb za odpiranje. Takrat se sliši tisti značilni zvok 'zzzzzzzzzz', ko magnet sprosti ključavnico, da lahko odpreš vrata.
Kaj v tem primeru pa vsak dan po par ur skupaj dela 'zzzzzzzzzzzzzzzzz' na vhodnih vratih? Dobro da zdevo še ni prekurilo. (Pa nikomur ne gre brenčanje na jetra?) Ali stvar deluje drugače, kot smo to vajeni?

Kdaj pa sem jaz kaj rekel kako imamo izvedeno? Oziroma, da imamo ključavnico vedno pod napetostjo? Saj to ste sami prišli do tega zaključka. Oziroma si ti to sam zaključil, kar si napisal, da dela cel dan zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz8-O
Ja, imamo ob vhodnih vratih gumb s katerim se ob določenih urah odpro vrata in takrat dela zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:|
Ko pa ura izklopi pa preko tega gumba ni več možno odpret vrata ampak samo preko domofona.

DeeCoy je izjavil:

Offtopic.. Poštarji nimajo vsak svoje mize, ampak ima vsak rejon svojo mizo. Ključi so na rejonu, ne na poštarju. Kar pomeni, da imajo samo en ključ od vsakega bloka (verjetno vaš nebi bil edini), ki ga vzame tisti, ki je tisti dan na določenem rejonu.

O poštarjih in ključih pa raje ne bi, kot sem že enkrat povedal. No samo to. Ja če bi bil en univerzalen ključ, ki bi odpiral vse ključavnice, potem bi ga verjetno že imeli (kar sem slišal da obstaja???). Glede na to pa, da je v našem naselju cca 30 stolpnic in blokov, kaj potem naj poštar nosi sabo 30 ključev in na vsakem obesek s številko stavbe?

SeMiNeSanja ::

Saj zato sem rekel "Ali stvar deluje drugače, kot smo vajeni"....

Kar se pa tiče 'univerzalnih ključev' je to kar težava. Pri RFID ključih je lažje, ker lahko isti ključ registriraš na poljubnem številu vrat. Tako bi moral imet poštar en 'rajonski paket' RFID ključkov (zaradi različnih standardov), ki bi bili registrirani praktično pri vseh blokih.

Teoretični bi šlo..... teoretično. Praksa žal ni tako prijazna kot teorija. Pogosto stanovalci/hišni svet/hišnik sploh ne morejo sami registrirat novih ključev. Marsikje si je serviser zlorabil položaj in stanovalce potem odira za prodajo ključkov in njihovo registracijo v sistem.
Tudi če je vzdrževalec 'pošten', ima lahko vsak blok drugega vzdrževalca, tako da nikakor ne boš uspel 'zbobnati' vse, da bi lahko en ključek registriral na vseh združljivih sistemih v rajonu.

Je res zoprna reč tale poštarska.

tony1 ::

Ne boš verjel, ampak ja, nosijo s sabo pač cel šop ključev. In če jim to prihrani nekaj je6e, to običajno počnejo čisto z veseljem.

mirator ::

Obstaja tudi varianta, kot jo ima elektro. Nekje ob vhodnih vratih se podometno ali nadometno vgradi manjša škatlica, ki se odklepa s tipskim ključem. V škatljici pa se nahaja ali ključ vhodnih vrat ali daljinec.
V tem primeru tudi ne potrebujete ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515689 (1262) G_mAn
»

Protivlomna vrata...zatikanje

Oddelek: Loža
369829 (5724) mat xxl
»

Zaklenjen vhod v blok

Oddelek: Loža
487247 (5674) Mesar
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518488 (13483) poweroff

Več podobnih tem