» »

Kateri USB ključ z kriptiranjem

Kateri USB ključ z kriptiranjem

mat xxl ::

Torej kateri USB ključ, bo devno v uporabi, pomembno, je , da če pride v nepooblaščene roke, da si z njim nič ne more pomagati.

Torej usb ključ cca 256 gb ali celo disk lahko ssd z vgrajeno enkripcijo?

Kaj svetujete, pa da je primerno za navadne uporabnike uslužbence ne ravno geeke ?

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Karen ::

Jaz imam dva: eden je s tipkovnico, drugi pa na prstni odtis. Na tipkovnico je bil dražji, tale s prstnim odtisom je samo 2.0, ampak je tam enih 30 eur bil 64gb. Slednji je tudi bolj praktičen, pa kovinski.

Še linki:
https://www.ceneje.si/Izdelek/5716922/r...
(se dobi ceneje, poišči)
Pa fingerprint:
https://www.aliexpress.com/item/DM-PD06...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

jukoz ::

Navaden ključ + veracrypt

Pozabi te ključe s HW enkripcijo - slej ko prej najdejo da ima neko pomanjkljivost/backdoor in ga lahko potema samo vržeš stran

krneki0001 ::

En izmed takih kljucev je kingston datatraveler privacy.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mat xxl ::

Sem naročil kar Datashure, profesional, se dobijo pri nas, menda najbolj preverjeni .....

Okoli Veracripta pa , pozabi ima backdoor, če že potem umaknjen original, ki tega ni imel in je tro točkovnim agencijam delal težave, torej Trucrypt.

Hvala za namige, sicer pa, če še kdo išče Gambit 1 a ali Mimovrste imajo tudi ....

hojnikb ::

si lahk brez skrbi, tudi hw resitve imajo lahko backdoore...
samo en izmed latest odkritij..

https://www.tomshardware.com/news/cruci...

hell, hw je se slabsa kot sw, ker software kot je truecrypt se vsaj da precesat, hw on the other hand....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

Pri SW rešitvah je problem, ker ga ne moreš univerzalno uporabljati.

Leto je 2018 in USB ključke/diske uporabljamo v TVjih, mobilcih, tablicah, Macih, hladilnikih, klimah, stolih (Ja, nekje sem videl gamerski stol z USBji, vendar trenutno ne najdem),...

Na prstni odtis so ponavadi še najbolj nezanesljivi.

Lani enkrat sem slišal v Security Now podcastu, da so senzorji za prstne odtise v telefonih crap in da naj probamo dati telefone kolegom in naj probavajo z vsemi prsti. In res. Odklenili smo enega Apple-a in enega Samsunga. LG (G5) in Huawei (P ?) sta ostala zaklenjena. Brez raznih for (kot so salotejp in razni drugi triki), samo z prsti.


edit: Apple ni bil najnovejši, ampak starejši model, ene dve leti, lani, ko smo to probavali, ko smo bili na pijači. LG G5 in Huawei sta bila med novejšimi, tako da so verjetno izboljšali senzorje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrStein ::

Jst je izjavil:


Lani enkrat sem slišal v Security Now podcastu, da so senzorji za prstne odtise v telefonih crap in da naj probamo dati telefone kolegom in naj probavajo z vsemi prsti. In res. Odklenili smo enega Apple-a in enega Samsunga. LG (G5) in Huawei (P ?) sta ostala zaklenjena. Brez raznih for (kot so salotejp in razni drugi triki), samo z prsti.


edit: Apple ni bil najnovejši, ampak starejši model, ene dve leti, lani, ko smo to probavali, ko smo bili na pijači. LG G5 in Huawei sta bila med novejšimi, tako da so verjetno izboljšali senzorje.

Heh, o tem sem razmišljal že en čas. Lepo, da je nekdo sprobal. :)
Kaki lepo spisan članek o tem bi kar pasal v rubriko varnost.

Glede USB ključkov pa so že drugi povedali: "agencije" bodo v te HW zaščite vdrle dok kažeš keks.
Tu bi jaz dal prednost SW rešitvam. Razen če je kaki hw model res dokazano varen.

Je pa res tisto o priročnosti in univerzalnosti. Pač kompromis...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja LG G6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7114761 (9668) boris82
»

Bojda že zlomili Applov FaceID na iPhonu X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5218025 (14878) Mr.B
»

Lani tak čas kupljen G5 je za v smeti

Oddelek: Mobilne tehnologije
384654 (2715) dunda
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419947 (13222) sift
»

LG razvil čitalnik prstnih odtisov za pod zaslon

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
75057 (2839) D3m0r4l1z3d

Več podobnih tem