» »

USB ključ crknil zaradi inštalacije OS?

USB ključ crknil zaradi inštalacije OS?

Meiniken ::

Nekaj tednov nazaj sem na prenosniku opravljal clean inštalacijo OS-ja (win10) preko usb ključa. V prvo je nek error ven vrglo med inštalacijo os-ja, formatiram vse diske in probam še enkrat. Potem mi sploh ni več dovolilo particij ustvarjat. Po 10 minutah obupam in se inštalacije lotim s cd-jem. Pol je pa delal :)

Težava pa je zdej na ključku. Ga spet formatiram na ustrezen tip ter ko sem prvič nanj kopiral je zelo dolgo trajalo (slaba 2GB je kopiral več kot pol ure). Posodim USB bratu in mi reče da mu ga komp sploh ne zazna. Probam še jst in ga zazna. Kliknem nanj in mi vrže ven sporočilo "Vstavite disk v Pogon USB(I:).". Ga probam formatirat pa mi vedno napiše da windows ni mogel končati formatiranja.

Grem pod disk management in probam, tam pa mi ob formatiranju vedno javi "The device is not ready."
Potem inštaliram MiniTool partition wizard in mi zraven mojega usb-ja piše MBR (bad disk). Z desnim klikom nanj pa sploh nobenega menije ne odpre.

Za štos grem še v raziskovalca pod lastnosti ključka in na zavihku za orodja kliknem preverjanje napak. Tam mi pa javi da diska ni mogoče preveriti ker sistem Windows nima dostopa do diska.

Probaval tudi preko cmd-ja z diskpart opcijo ampak mi javi da "Device is not ready".

Torej, kaj naj zdaj? Sem ga fentu al se še kej da?

Edit: ključ je star slabe 3 mesece (intenso, 3.0, 60gb).
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.
  • spremenilo: Meiniken ()

Baja ::

z windowsi ga niso fento, je pa očitno odslužil svoje.

DeeCoy ::

Garancija..

hojnikb ::

Grancija ali pa z kakšnim MPToolom rešiš.
#brezpodpisa

Han ::

Poskusi še z ImageUSB -> Zero USB drive -> format.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332735 (2324) srus
»

Hofer Medion usb 3.0 64 gb ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
404658 (2616) mojster_joni
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454087 (3470) Mare3
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443091 (25131) BorutK-73
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132867 (2689) solatko

Več podobnih tem