» »

Hofer Medion usb 3.0 64 gb ne dela

Hofer Medion usb 3.0 64 gb ne dela

dc10 ::

Imam Philips smart TV, v katerega sem vsavil usb 3.0 ključek 64gb, kupljen v hoferju letos. Deloval je kakšna 2 meseca, sedaj pa TV javi da ne more več formatirati usb ključka. Sem ga poskušal v PC-ju, pa prav tako ne gre, ključek sicer prepozna, vendar ga ni možno formatirati... V disk managerju pokaže celo njegovo kapaciteto, vendar ga prav tako ne mroem pripraviti do tega, da bi deloval. Preizkušeno na treh PC-jih, povsod enako..

Ima kdo izkušnje, ali ga je možno obuditi s kakšnih programom ali postopkom ??
lp

Slike
 Slika1

Slika1


 Slika2

Slika2

hojnikb ::

formatiraj z sd formatter
#brezpodpisa

Yossarian ::

Pred tedni ista napaka tudi pri meni. Nič se ni dalo, zato sem ga nesel nazaj in dobil brez problema denar nazaj.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OvCa77 ::

To je zato ker tv formatira v svoj format. Formatiraj s DISKPART
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Vanich ::

Ma, teli hoferjevi ključki crkujejo eden za drugim. Nesi nazaj.

Daniel ::

Pa tudi SD kartice niso nič boljše. Sem že vračal 1 SD kartico in en USB ključ 3.0. Enega pa še imam, ta je bil med prvimi 3.0 ključi, ki jih je hofer ponujal in še zmeraj dela, pa tudi dosti hitrejši je od teh, ko jih sedaj prodajajo.

dc10 ::

Bom probal še z SD formaterjem in diskpart ukazom, sicer gre nazaj, ker mi je pred tem tudi že en odpovedal. Sem že naročil drugega iz neta...

Hvala za pomoč..

lp

Daniel ::

Ne boš ga rešil. Sem poskušal vse mogoče, pa nič od njega.

Gregex ::

Vanich je izjavil:

Ma, teli hoferjevi ključki crkujejo eden za drugim. Nesi nazaj.


Jah no. Mam tistega ta hitrejšega 64 GB iz mislm da novembra 2014. Vsak dan nucan vsaj 3 ure, dela še vedno kot prvi dan.

dc10 ::

Ja, žal ga ni možno obuditi... gre nazaj..

lp

Daniel ::

Očitno so samo enkrat prodajali kvalitetne. So pa bili ustrezno dražji. Škoda sicer, saj bi si lahko tudi s kvaliteto ustvarili dobro ime.

shadeX ::

Gregex je izjavil:

Vanich je izjavil:

Ma, teli hoferjevi ključki crkujejo eden za drugim. Nesi nazaj.


Jah no. Mam tistega ta hitrejšega 64 GB iz mislm da novembra 2014. Vsak dan nucan vsaj 3 ure, dela še vedno kot prvi dan.


Kar je verjetno vsak tretji tak :)

Lahko je še ne vem od koga krmilnik, še vedno je toliko cenejši in kupljen v hoferju. Sej tudi nekatere sokove dela fructal za mercator, pa okus oz. sama kvaliteta izdelka ni niti približno enaka pravemu fructalevomu soku. ;)

Daniel ::

Dvomim, takrat so bili dosti dražji in še zmeraj delajo. Se pa kar precej grejejo med delom.

sulaco ::

Tudi meni je crknil, težave podobne zgoraj omenjenim...se ga ne da formatirat... A ga je kdo izmed vas obudil, ali naj preprosto nesem nazaj??
A ga je treba v isto trgovino odnesti??

P.S. Kaj ste kupili nadomestnega??

hojnikb ::

probi z chipgeniusom ugotovit kater kontroler ma; včasih se da rešit
#brezpodpisa

MrStein ::

Daniel je izjavil:

Pa tudi SD kartice niso nič boljše. Sem že vračal 1 SD kartico in en USB ključ 3.0.

Ker pogosteje crkuje kot drugi?
Ali mogoče ker pri Hoferju veš, da dobiš nazaj denar, drugje pa bi se moral igrati "negotiation game" in raje pozabiš na tistih 15 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Zakaj bi se igral "negotiation game"? Sam vem kako tveganje sprejmeš z nakupom cenejšega ključka, tudi če bi ga kupil drugje in je kakšen Noname je možno, da hitro crkne. In kot pravim, sem v Hofru kupil tudi že zelo kvalitetnega a je bil ustrezno dražji...in jih tudi ne ponujajo v novejših ponudbah.

MrStein ::

Govorim o tem, da Hofer vrne brez vprašanj, pri drugih pa imajo milijon izgovorov. "padel je na tla", "prišel je v stik z vodo" itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AvtoR ::

Torej, da ne odpiram nove teme.
Imam Rasperry PI 2 na katerem laufam PiCorePlayer + Squeezebox music server. Zadevo sem preiskusil z zunanjim HDD diskom in je delovala OK. Ker pa sem imel pri roki nov, nerabljen Hoferjev 128GB USB ključek, sem hotel zaradi kompaknosti uporabiti tega namesto HDD. Tu pa nastane problem. Zadeva je začela štekat. Pri predvajanju glasbe je prihajalo do prekinitev. Najprej sem pomisli, da je problem v napajanju PPi.
Ker zadeva ne deluje sem se odločil da glasbo kopiram nazaj na HDD.
Se pravi najprej na računalnik in potem še z računalnika na zunanji HDD. Zdaj opažam, da kopiranje (branje USB Medion diska) poteka zelo počasi.Hitrost je med nekaj kilobajti pa do maks 35mb/s, občasno pa se povsem ustavi. Občasno sistem javi, da ne more prebrati fajla, ponovni poskus pomaga. V 2 urah mi je skopiralo cca 35gb.

Ga nesem pod garancijo nazaj v Hofer?

Naj povem še to da imam še en 64 GB Hoferjev ključek, s katerim takih težav nimam.

Linko ::

Sam imam enako težavo s tem 128 gb medionom.

64 gb deluje bp ko ga priključim na android box ali tv. Zazna datoteke...

pri 128 pa tema....

Dela edino na PC

AvtoR ::

Se pravi, da je že v osnovi šrot!
@Linko. Kakšne R/W hitrosti dosegaš?
Meni šteka tudi na PC.
Šele v drugem poizkusu mi ga je uspelo formatirat na NTFS.
Prvič mi je PC javil, da ne more formatirati klučka!?

vrtec ::

Da še jst povem svojo zgodbo. Kupil 2 usb ključka 64GB usb 3.0 v hoferju , odlična hitrost, še vedno delata brez problemov. Media box in tv prebereta takoj.

Kasneje(nekje sredina leta 2016) kupim 128 gb ključek v hoferju in na računalniku vse štima, hitrost odlična. Ampak tv in media box ne prebereta, nesem nazaj in dobim denar brez vprašanj.

Danes spet v ponudbi 128gb ključek in probam še tega in spet ista zgodba. NE glede na format ne dela kot je treba. Oziroma tv ga zazna za cca 10 sekund in mi rata predvajat film v teh 10 sekundah potem pa javi da ni ključka v slotu in to je to. Dokler ne pržgem tvja še enkrat ga ne zazna več. Potem pa spet isto 10 sekund vse super in potem tema. Isto na media boxu, ga en čas vidi potem pa ne.

Tako da očitno usb nekako ne komunicira z tvjem in media boxom kot je treba. Je kakšen trik? Probal sem vse formate. Tv in media box nimata nobenih omejitev glede velikosti ključka. Na računalniku ključek deluje popolnoma normalno. Ne bi rad nesel ključka nazaj ker za ta denar se ne dobi 128gb USB 3.0 ključka, tako da me zanima če drugim dela ključek na tvju ali media boxu ali če kdo ve za kakšen trik.

vrtec ::

Pregledal sem oba ključka z chipgenius programom in 64gb verzija ima phison kontroler, med tem ko ima 128gb ključek innostor kontroler.

Mare2 ::

Ima TV omejitev velikosti ključka?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vrtec ::

kot sem že napisal. Ne

Han ::

Verjetno dobi 128 GB ključek iz TV premalo "štroma" in zato mrkne po 10 sekundah... Ga priklopiš direktno ali prek podaljška?

vrtec ::

hmm, priklopil sm ga driektno. Obstaja kakšen vmesnik da dobavlja štrom??.

Na ta tv sem že priklopil nintendo clasic mini(napajanje preko usbja) in je poganjal nes mini. Ker mišljeno je da ta nes mini priklopiš na adapter.

Han ::

HUB z lastnim napajanjem ali Y kabel, podoben temu.

Ampak verjetno je res USB ključ nekompatibilen...

ST-777 ::

Obstaja tudi USB 3 Hub.

USB 3.0 Hub 1:4, with power supply: https://www.hama.com/00039879/hama-usb-...

vrtec ::

Sem malo testiral kakšno je napajanje na USBju od tvja, mediaboxa in pcju z podaljškom(da zmanjšam napetost čimbolj) preko aplikacije na tablici. Vem bolj nenatačno merjenje ampak je neka referenca. Na tvju mi je kazal cca 210mA, preko podaljška na računalniku in mediaboxu pa 240mA. Tako da če dela preko podaljška na računalniku popolnoma normalno predvidevam da ni napajanje krivo. Očitno gre za neko ne-kompatibilnost. Bom probal ključ še na drugem tvju ko pridem do njega pri sosedih :D

fireX88 ::

ja no, nisem bral vendar imam doma že takšen tretji ključek, vendar bo tudi ta romal nazaj, ker nimam 64gb, ampak je kr na enkrat postal 32gb..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

vrtec ::

firex88 na novo boš moral particijo naresti na njemu, to se dostikrat zgodi z usb ključki. Kaže manjšo vrednost kot je v resnici. Zakaj pride do tega pa nevem. Vem pa da ni nič narobe znjem, dostikrat sem kupoval take ključke in jih na novo particiral in prodal naprej.

fireX88 ::

Ok, bom preveril
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Mare2 ::

fireX88 je izjavil:

ja no, nisem bral vendar imam doma že takšen tretji ključek, vendar bo tudi ta romal nazaj, ker nimam 64gb, ampak je kr na enkrat postal 32gb..

Če je ključ sicer 64, se ga da s kakim programom zbrisat particijo in na novo formatirat.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vrtec ::

Probal na sosedovem tvju 128gb ključek in ne deluje. Resnično bi še rad mnenje nekoga ki ima tak ključek, če mu deluje na tvju :/

Tilen4 ::

Jast imam tudi klucek 128gb sem ga kupil pred parimi dnevi pa na mojem tvju dela normalno na drugem tvju pa mece vn po 10 sekundah.

Mat2000 ::

Pozdravljeni,
ali ima mogoče kdo račun za tale hofer 64 gb ključ.

Namreč popolnoma mi je nehal delovati in mislim, da je še v garanciji (3 leta).

Hvala za pomoč.

fireX88 ::

jaz imam dva in oba so mi nehala delovat. Za enega imam račun, za drugega pa ne. Kateri artikel-nr. pa imaš? Na ključku piše..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Mat2000 ::

Ključek je delal super 1 leto, in ravno sem dal nekaj pomembnih dokumentov gor in je nehal delati.

08/2015
Artikel-Nr : 92762
MSN : 5005 0328

Hvala res za pomoč.

fireX88 ::

žal, imam 933393

Če si kupoval s kartico poglej po spletni banki kdaj približno si kupil (če si kupil samo ta artikel). Pošlješ na info od hoferja kdaj si kupil in v kateri poslovalnici pa ti bodo poiskali po njihovi bazi računov, seveda če bodo našli kaj. Jaz sem to naredil, vendar mi niso našli računa, ker sem enkrat že menjal znotraj garancije za nov ključek. Takrat sem dobil nov račun za nov ključek, vendar sem tega založil (drugi ključek, za katerega nimam računa).
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mojster_joni ::

nvm mam nek đabe hofer ključek 64 gb usb 3, ki dela super

pa enga dražjega isto 64 gb usb 3, ki je crknu takoj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305097 (4185) trojnis252
»

Micro usb 128gb (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
536930 (6124) Daniel
»

POZOR! - prodaja ponarejenih usb ključev na slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612246 (9779) hojnikb
»

Se splača kupit USB ključ 128 GB za 30 €?

Oddelek: Strojna oprema
355863 (3799) stb

Več podobnih tem