» »

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika

«
1
2

techuser ::

Zanima me ali se kisik v prostoru lahko poveča na različne načine v odvisnosti od koncentracije kisika, ki ga ustvarja naprava? Namreč moj merilec koncentracije kisika meri največ 25% kisika v zraku. Koncentrator kisika pa ima 5 načinov delovanja, 90% in 1L na minuto, 70% pri 2L, 50% pri 3L, 40% pri 4L in 50% pri 5L.

Če sem pravilno ugotovil, če je naprava nastavljena na 90% saturacije in jo pustim vklopljeno nekaj ur, koncentracija kisika lahko naraste blizu 90% v kubičnem metru zraka? Če dam na 30% in 5L pomeni, da več kot 30% kisika v kubičnem metru zraka ne more biti, kajne?
  • spremenil: techuser ()

tikitoki ::

Meni ni cist jasno kaj si zelel povedati. Mogoce se bos moral bolj potruditi z vprasanjem, ce bos zelel dobiti kaksen odgovor.

techuser ::

Če naprava oddaja 90% saturacijo kisika v kubični meter zraka, ki ima normalno približno 20%, potem lahko po nekaj urah tam nastane gostota do 90% kajne?

Če pa oddaja 30% potem ne more nastati v kubičnem metru zraka 90%, ker se kisik ne more zgostiti v zraku oziroma kompresirati ampak samo preko naprave.

To me je zanimalo, če je tako prav. Ker ne bi rad, da imam nastavljeno na 30% in 5L in bi potem lahko dobil po nekaj urah več kot 30% koncentracije kisika.

_Denny_ ::

Preberi si navodila te naprave, sigurno je opisano kaj mislijo s temi procenti; če jih več nimaš, napiši ime in ti bomo našli pdf. Že zaradi varnosti dvomim, da bi dovolili čez 21%, ker je pri večjih koncentracijah zadeva strupena.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

zee ::

Da niti ne omenjamo požarne varnosti - kisik pospešuje gorenje. Vrzi zadevo v smeti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techuser ::

https://www.aliexpress.com/item/Free-DH...

Naprava nima angleških navodil, je pa drugače zelo uporabna stvar in deluje odlično.

jype ::

Tole definitivno ne viša koncentracije kisika, razen v primeru, da gor privijačiš precej veliko jeklenko s kisikom, ki pa je zelo draga.

techuser ::

Tole poveča koncentracijo kisika ampak seveda zmanjša na drugem območju.

_Denny_ ::

Glede na slike mi deluje, da iz zraka v sobi ekstrahira kisik in ga potem po cevki direktno v nos pošlje v drugem razmerju namesto normalnega 21% O2, 78% N2, 1% ostalo. Dihanje večjih koncentracij za dlje časa pripelje do slabosti, zastrupitve in kasneje tudi smrti (vrži v google oxygen toxicity). Upam staviti, da se pri 90% nastavitvi po kreaciji 1 litra nove mešanice avtomatsko ugasne.

Tu ni nobenih m2, ampak litri vdihanega zraka. Nič ne bo povečal koncentracije kisika v sobi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

techuser ::

Tako je. V sobi ekstrahira kisik zato se spremeni razmerje in potem dobiš logično več kisika. Ampak moj merilec mi ne kaže nad 25%, zato sem vprašal kaj se dogaja s kisikom, če bi iz druge sobe v svojo sobo dovajal več ur 30% ali 90% saturacijo kisika. Po logiki ne more biti več kot 30%, če bi nastavil na 30% saturacijo, ker se v zraku ne more kompresirati kisik ampak se lahko meša z obstoječim zrakom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

zee ::

Se enkrat: to imas samo zelo drag ventilator.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techuser ::

Imel sem tudi take po 500 EUR in lahko povem, da je razlika, da pri tistih dela 90% pri 5L kar pa sploh ne rabiš. Če ti merilec kisika pokaže da se povečuje koncentracija kisika v prostoru potem je stvar vredu. Predvsem pa da se zjutraj ne zbujam z rdečimi očmi in vneto sluznico. Stvar deluje odlično, me je pa prišla 280 EUR s poštnino, davkom in carino vred. Je pa manj glasen od tistih, ki so dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

K0l1br1 ::

V zaprti sobi imaš zjutraj več kisika v prostoru kot zvečer. In to po spanju. ?

techuser ::

Seveda ne. Ampak na določenem prostoru v sobi ga je več kot na drugem delu. Po domače povedano, nekaj kubičnih metrov zraka je nad 25%, ostalo pa toliko manj. Več kisika bi imel v sobi če bi napeljal dovod kisika iz druge sobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

RegulusDraco ::

vrzi to šaro v smeti preden se ti začne vrteti ali pa ti zgori bajta.

kake neumnosti kupuje folk na netu iz čistega dolgčasa, to ne moreš verjet.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Highlag ::

Koliko vode pa gre v rezervoar oziroma koliko vode na uro pa zadeva predela? Iz tega podatka bi se dalo izračunati koliko kisika proizvede.
Zadeva namreč z elektrolizo razbija vodo na vodik in kisik. Se mi pa zdi, da bi rabil malce večjo napravo če bi hotel vplivati na %kisika v zraku ene sobe, pa tudi če je čisto majhna.
Kaj pa z vodikom naredi pa nič ne piše?
Never trust a computer you can't throw out a window

techuser ::

Rezvervar za vodo se mi sprazni čez noč po nekje 10 urah. Drugače pa mi lepo dvigne stopnjo kisika tam, kjer spim. Jaz ponavadi naštimam tako, da nimam več kot 25% saturacije kisika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

pegasus ::

techuser je izjavil:

zelo uporabna stvar
Za kaj točno?

zee ::

pegasus je izjavil:

techuser je izjavil:

zelo uporabna stvar
Za kaj točno?


Za praznjenje denarnice neinformiranih potrošnikov. Uspešno. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techuser ::

Ko boš ti imel kronično vnetje boš lahko razumel, da te stvari niso za praznjenje denarnice. Imajo svoj namen in proda se jih ogromno, ne samo teh poceni modelov ampak tudi ostale. Yuwell recimo je na Poljskem zelo razširjena znamka, ki ima drage modele in zelo kvalitetne. Meni je ta stvar odlična, preizkušena. Vprašal pa sem koliko saturacije kisika lahko največ dobiš če je nastavljeno na 30%, ker po logiki več kot toliko ne more biti v kubičnem metru zraka, če stvar deluje več ur. Dobil pa vse druge komentarje kot pa odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

avian2 ::

Tukaj ni nobene elektrolize. Ta naprava ima notri molekularno sito: na eni strani gre notri zrak iz okolice, na drugi strani pa ven 1) zrak z nekaj več kisika in 2) zrak z nekaj manj kisika. Na 1) je ponavadi vezana maska za bolnika, 2) gre nazaj v okolico.

Zadeva nima nobene funkcije, če gresta 1) in 2) nazaj v sobo, saj je skupna količina kisika, ki gre v napravo, enaka skupni količini, ki gre ven. To je podobno, kot bi poleti hotel hladiti prostor z odprtim hladilnikom. Če napravo samo postaviš v kot sobe in ne uporabljaš maske, potem dihaš točno enako koncentracijo kisika kot brez naprave.

Naprava potrebuje vodo zato, ker molekularno sito v 1) izloči tudi vodno paro, dihati suh zrak pa za uporabnika ni prijetno. Zato je notri še vlažilnik zraka, ki nazaj dodaja vodno paro.

pegasus ::

Ok, in kako to vpliva na kronično vnetje (česa)?

techuser ::

V stanovanju je znano, da se vsi mikrobi kot plesni, pršice, bakterije in virusi širijo zelo hitro, zato višje stopnje kisika najverjetneje pri tem popravijo zdravstvene probleme. Pri meni je ta razlika kot noč pa dan. 100%. Pa ne toliko zaradi tega ker bi ta kisik bil za bakterije tako škodljiv ampak zato, ker dobiš večjo količino kisika v telo, ki se očitno porabi za izboljšanje stanja. Brez te naprave se zjutraj zbudim z zamašenim nosom in sinusi pa krvavimi očmi. Če si nastavim cevko blizu glave pa kot bi bil na odprtem zraku vso noč. Naprava je vredna svojega denarja. Ne predstavljam si življenja na vasi brez te naprave, ko ne moreš imeti pozimi ponoči odprtega okna. Kako kisik vpliva na zdravje in kaj telo z njim dela pa itak piše po vsem spletu. Če samo dvigneš kisik za 20% za 10 ur je razlika za več 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

pegasus ::

techuser je izjavil:

Pa ne toliko zaradi tega ker bi ta kisik bil za bakterije tako škodljiv ampak zato, ker dobiš večjo količino kisika v telo, ki se očitno porabi za izboljšanje stanja.
To si ravno zamešal. Povečana koncentracija kisika je škodljiva tako za bakterije kot zate, le da bakterije to opazijo prej kot ti. Ja, pozitivni efekti so merljivi, a to ni nekaj, kar bi si želel početi konstantno in na dolgi rok.

Namesto da se uničuješ s kisikom poskrbi raje za svoj imunski sistem, da bo deloval tako kot mora.

techuser ::

Res je, zato pa telovadim, grem v naravo, imam zdravo prehrano. Ampak če si 12 ur v zaprti sobi nastane problem do jutra. Zato bom probal narediti takšne razmere kot da bi bil na svežem zraku. Ne želim pa pretiravat s kisikom, ker ni priporočljivo, da si predolgo v prostoru, kjer je višja koncentracija kisika od 25%. Na dolgi rok je namen, da se preselim nazaj v Ljubljano pa normalno odprem okno ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

jype ::

Čemu na vasi ne moreš odpreti okna?

techuser ::

Par sosedov zadimi vso okolico. Do kakšnih 4h zjutraj se komaj malo razkadi. Ni povsod tako, ampak določene lokacije so slabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

APPluk ::

In zaradi gnojevke: Gnojevka

techuser ::

Tisto je samo parkrat na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

jype ::

Aha, potem pa OK. Še vedno sicer mislim, da če nimaš maske ali vsaj tiste cevke v nos, dihaš čisto enako koncentracijo kisika.

tikitoki ::

jype je izjavil:

Tole definitivno ne viša koncentracije kisika, razen v primeru, da gor privijačiš precej veliko jeklenko s kisikom, ki pa je zelo draga.


Enrkat spremembno se moram strinjati z Jype. Al ti narobe razumes al pa so te nategnili:)

tikitoki ::

Techuser dej ti raje denar porabi, da ugotovis kaj je narose s tvojim zdravstvenim stanjem.

Izgleda, da sicer obstjajao tovrstne naprave, sam sem precej skepticen glede tega, kar si ti nabavil. Ze pri predstavitvi pise ogromno bedarij, kot Oxygen generator in ne vem kaj se vse. Pa tisti na slikah, niso izgledali tako miniaturno. Kakorkoli, ce imas zanesljiv mericle koncentracije kisika, potem ze ves ali deluje ali ne.

techuser ::

Prej sem imel Yuwell model naročen iz poljske 3L koncentrator, ornk stvar. yuwell.pl ampak tisto pa je vsaj 5x premočno. Na 5L na minuto in 90-95% je pa res preveč, ne rabiš. Zato sem ga zamenjal za najmanjšega pa še ta je dovolj močan za moje potrebe. na amazonu maš drugače koncentratorje kisika za 400 do 500 eur https://www.amazon.de/yuwell-Portable-H...

Merilec pokaže prav ampak kot sem povedal ravno kakšen meter okoli glave oziroma tam kjer imaš usmerjeno cevko ti povečuje kocentracijo, po domače oksigenira ozračje, na drugi strani kjer naprava zajema pa je toliko manj. Ponoči pomaga občutno, drugače pa po cevkah mi je malo premočno. Tale koncentrator je ravno namenjen tudi za uporabo brez cevk: https://yuwell.pl/yuwell-yu-300-koncent...

http://yuyue.com.cn/index_en.php/Produc... Imaš vse podatke. ni tako, da bo zrak kar skoz 21%, naraste na določenem mestu, v mojem primeru kar nekaj kubičnih metrov zraka. preverjeno. Spraševal pa sem se ali pri 30% saturaciji ostane največ toliko in po logiki ne more biti več kot 30% v okolici kjer oddaja kisik v prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

tikitoki ::

PA si naredil kaj na tem, da ugotovis zakaj imas kronicno vnetje?

bbbbbb2015 ::

techuser je izjavil:

Res je, zato pa telovadim, grem v naravo, imam zdravo prehrano. Ampak če si 12 ur v zaprti sobi nastane problem do jutra. Zato bom probal narediti takšne razmere kot da bi bil na svežem zraku. Ne želim pa pretiravat s kisikom, ker ni priporočljivo, da si predolgo v prostoru, kjer je višja koncentracija kisika od 25%. Na dolgi rok je namen, da se preselim nazaj v Ljubljano pa normalno odprem okno ponoči.


Nočem ti kvariti veselja nad kisikom. Vendar se kisik uporablja pri ljudeh, ki imajo iz nekega razloga trajno ali začasno poškodovana pljuča in dejansko je nivo kisika v krvi nizek. Pri določnih boleznih se pospešuje celjenje in regeneracija.

To, da pa tebi kisik pomaga - POMAGA VSAKOMUR, vendar si dolgoročno delaš škodo. Število rdečih krvničk se niža, število poškodovanih celic zaradiprostih radikalov se veča.

In kakor so rekli nekateri, če nimaš cevke speljane v nos ali maske, morda ti v prostoru malo okrog tebe zvišuje odstotek kisika, ampak drugje v prostoru ga pa niža. Po 12 urnem bivanju v zaprtem prostoru te ne bi smel jemati vrag. Zračenje pomaga, no pozimi je zrak včasih zunaj slab, ker se kuri. Pa nenazadnje, od dihanja se zvišuje nivo CO in CO2 v prostoru. Vedno te pobere ne od prenizkega kisika v zraku, ampak od previsokega CO, ker se le-ta lažje veže, kot O2.

Nekaj drugega je narobe, ne zanašaj se na ta kisik.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

techuser je izjavil:

V stanovanju je znano, da se vsi mikrobi kot plesni, pršice, bakterije in virusi širijo zelo hitro, zato višje stopnje kisika najverjetneje pri tem popravijo zdravstvene probleme. Pri meni je ta razlika kot noč pa dan. 100%. Pa ne toliko zaradi tega ker bi ta kisik bil za bakterije tako škodljiv ampak zato, ker dobiš večjo količino kisika v telo, ki se očitno porabi za izboljšanje stanja. Brez te naprave se zjutraj zbudim z zamašenim nosom in sinusi pa krvavimi očmi. Če si nastavim cevko blizu glave pa kot bi bil na odprtem zraku vso noč. Naprava je vredna svojega denarja. Ne predstavljam si življenja na vasi brez te naprave, ko ne moreš imeti pozimi ponoči odprtega okna. Kako kisik vpliva na zdravje in kaj telo z njim dela pa itak piše po vsem spletu. Če samo dvigneš kisik za 20% za 10 ur je razlika za več 100%.


To si vse zmetal v en koš. Predlagam, da nekoga zdravniške stroke resno vprašaš, kako in kaj. Okvirno ti bom povedal:

a) plesni se širijo s sporami, potrebujejo *VLAGO* in nek vir hrane - sir, klobaso, jogurt, kruh
b) pršice živijo od prhljaja, drobtin in ostalih "organskih" odpadkov, ki jih ti ne vidiš, njim pa zelo paše
c) bakterije in virusi so aerobni in anaerobni - eni rabijo kisik, eni se razvijajo brez kisika. Načeloma,čisto načeloma jim kisik ne paše, ker z oksigenizacijo vodo v bistvu razkužujejo. Ponavadi rabijo peroksid za to.

Če imaš občutek, da si alergičen, si nabavi UV svetilko, kot po bolnicah, da ti podnevi z močno UV svetlobo pobije vse v zraku. Samo ne smeš gledati v to. Imaš pa tudi tiste osveževalnike zraka, ki z ionizacijo zraka povzročijo, da popada prah na tla. To ionizacijo imajo tudi boljše klime. Moja ena doma ima tudi UV lučko.

WhiteAngel ::

OP, ali lahko odpres vrata spalnice na hodnik in tako luftas sobo? Kaj pa po polnoci okno?

Mimogrede, 12 ur se mi zdi prevec za spanje. Ce bi zmanjsal na nekih "zdravih" 8 ur, ne bi tudi koncentracija kisika ostala sorazmerno visja?

Zgodovina sprememb…

euagrus ::

techuser je izjavil:

V stanovanju je znano, da se vsi mikrobi kot plesni, pršice, bakterije in virusi širijo zelo hitro, zato višje stopnje kisika najverjetneje pri tem popravijo zdravstvene probleme. Pri meni je ta razlika kot noč pa dan. 100%. Pa ne toliko zaradi tega ker bi ta kisik bil za bakterije tako škodljiv ampak zato, ker dobiš večjo količino kisika v telo, ki se očitno porabi za izboljšanje stanja. Brez te naprave se zjutraj zbudim z zamašenim nosom in sinusi pa krvavimi očmi. Če si nastavim cevko blizu glave pa kot bi bil na odprtem zraku vso noč. Naprava je vredna svojega denarja. Ne predstavljam si življenja na vasi brez te naprave, ko ne moreš imeti pozimi ponoči odprtega okna. Kako kisik vpliva na zdravje in kaj telo z njim dela pa itak piše po vsem spletu. Če samo dvigneš kisik za 20% za 10 ur je razlika za več 100%.


https://www.nytimes.com/2018/11/07/maga...
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

tardusm ::

Iz oglasa razumen, da gre za t.im. oksigenator, ki separira atmosferski zrak na O2 in N2 (na nedoločen način..)
- na Zemlji je v zraku na morski gladini je okoli 21% kisika , ostalo je 78% dušik, CO2,žlahtni plini, ...
- zato predpostavimo, da ga je v normalno zračeni sobi (recimo 8 m2 x 2,5 m = 20 m3) , z vrati in okni,
in kako špranjo, tudi 21% ali ca 5 kg
- ljudje smo prilagojeni za take okoliščine; tudi v izdihnem zraku je še vedno 12-15% kisika;
- če bi hoteli koncentracijo kisika razumno povečati vsej v sobi , bi potrebovali velik vir čistega kisika od zunaj (t.j. kisikovo jeklenko ali kar priključeno cisterno ali velik O2-koncentrator).. zelo drago in nevarno!
- če je kisika v prostoru 24% in več, nastane povečana požarna nevarnost (spontano zagori kaka lahko vnetljiva reč ali nastane električni požar.. bum ! itd gl. npr. Apollo 1 @ Wikipedia ali
Apollo 1 @ Wikipedia
-predlagam, da v prostor (sobo) neposredno na noben način ne uvajaš čistega kisika (pri dovodni cevki bi bil praktično čisti kisik in se bo kaj vžgalo, pogasiti pa je težko...v čistem O2 "gori" tudi železo)
Neposredno vdihavanje O2 ali zraka z več O2:
- kisik se pogosto uporablja na različne načine v medicinske namene za olajšanje dihanja bolnika -tukaj so opisane okoliščine, kjer s kisik priporoča kot zdravilo Oxygen therapy @ Wikipedia
- neposredno vdihavanje zraka s preveč kisika ali čistega kisika je smrtno nevarno - brez medicinskih ali profesionalnih razlogov in / ali brez zdravstvenega nadzora , tudi https://www.mladina.si/53938/kisikova-t... pred leti...
- profesionalni o2-koncentratorji so medicinske naprave, pod rigorozno kontrolo proizvajalcev ter kontrolnih organov (CE znak in še mnogo več) in se uporabljajo pod zdravnikovim nadzorom po natančnih navodilih - Oxygen concentrator @ Wikipedia
- v vseh drugih okoliščinah bi odsvetoval ne- medicinsko rabo kisika "kar tako", oz. O2-koncentratorjev za par sto €, še posebej z alibabe in podobno...
-če se po uporabi naprave res počutiš bistveno bolje, pojdi na preiskave, da se ugotovijo vzroki

poweroff ::

Samo v info... pred časom smo z otroci delali kemijske poskuse. En poskus je bil tak, da si v vodikov peroksid vsul malce kalijevega jodida. Reakcija začne sproščati kisik ter temperaturo. Mi smo merili temperaturo s senzorjem na kablu, potem sem pa za dokazovanje prisotnosti kisika dal zraven tlečo leseno paličico. Ki je ob prisotnosti kisika seveda veselo zagorela (oz. celo zažarela).

Potem sem dal isto za narediti enemu nadebudnemu 9-letniku, ki se je po nesreči dotaknil kabla od senzorja... in je kabel začel goreti. In to tako, da si sploh ne morete misliti. Zadevo sem sicer lepo pogasil, ampak je bila pa lepa demonstracija kako nevarne so visoke koncentracije kisika pri gorenju. 8-)

Tako da 90% kisika v sobi bi bila katastrofa.
sudo poweroff

MadMax ::

Pri 90% bi še človek sam zagorel, če je količkaj masten navzven :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mat xxl ::

Kaj, pa variante UV luč + kvaliteten ionizator zraka.. ?

Sicer tudi sam menim, da ta pristop ni najbolj OK. Sam sem se 15 let nazaj lotil raziskave ali je Ionizator sploh OK, ali je lahko celo negativen....

No kljub temu, da sem takrat veliko prebral, še danes nisem prepričan niti v to, da pomaga, niti v to, da lahko celo škoduje....

strumf666 ::

Če ima OP problem s prenizko koncentracijo kisika v krvi med spanjem, mu nobena UV lučka ali ionizator ne bosta pomagala... Zdravnik ti v takem primeru predpiše jeklenko+masko, da med spanjem dihaš zrak s povišano koncentracijo kisika; ta naprava (če kitajci ne lažejo) naredi podobno. Če ima OP dejansko tako diagnozo je pa druga stvar.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

zee ::

Če bi imel takšno diagnozo, bi to verjetno že povedal in predvsem ne bi spraševal takšnih stvari na tehničnem forumu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

strumf666 ::

Sej je zastavil tehnično vprašanje :P
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

_Denny_ ::

Kaj pa, če ima op v bistvu problem s prenizko relativno vlažnostjo zraka? Simptomi - zamašen nos, suhe rdeče oči, pri meni še krvavenje iz nosu - me spominjajo na čase, ko sem imel pozimi v sobi pod 20%...jebi ga, se zgodi, če je sosednji prostor kurilnica in moraš skoraj 24/7 prenašati 15m 60°C fi 2cm cevi. Pomagal je nakup mini vlažilnika s katerim spravim vlago na 50%. Glede na to, da tisto kisikovo čudo ob enem tudi vlaži prostor, je to čisto možno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

eVro ::

Tudi sam sem že ob branju vprašanja pomislil na vlažnost, tako da tudi jaz stavim na to.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Tako da 90% kisika v sobi bi bila katastrofa.

Kar poglejte astronavte Apolla 1...

100% koncentracija kisika, ena iskra in konec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techuser ::

Hvala za komantarje. Bom tudi UV lučko nabavil. Kdo predlaga kakšno v redu?

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Tako da 90% kisika v sobi bi bila katastrofa.

Kar poglejte astronavte Apolla 1...

100% koncentracija kisika, ena iskra in konec...


100% resitev vseh tezav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizka stopnja kisika v prostoru

Oddelek: Loža
404144 (2389) poweroff

Voda obogatena s kisikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509739 (8076) zee
»

Koliko beljakovin dnevno pojeste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
849661 (8207) Kenpachi
»

O2 generator in koncentrator

Oddelek: Loža
51246 (942) miha1135899
»

dihanje iz navadne plastenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413938 (12371) St235

Več podobnih tem