» »

Cena elektrike - paketi

Cena elektrike - paketi

matijadmin ::

Iščem trenutno najugodnejšo ponudbo za svoj dom. Ogreval se bom na el. energijo s toplotno črpalko, enako bom ogreval sanitarno vodo. Dopoldan v službi, popoldan doma, perem ponoči in ob koncih tedna. Ogrevam na udobno temperaturo.

Tu je sveže zbrana ponudba, članek na ZPS pa v celoti brezplačno dostopen: https://www.zps.si/index.php/zamenjaj-i...

Paketov je precej, v grobem se delijo na eno in dvotarifne, pa namenske za napajanje toplotnih črpalk. Ostalo v ponudbi so finese (npr. glede na vir/način pridobivanja), kar me, razen najugodnejše cene, niti ne zanima.

Jasno je, da iščem najugodnejši paket s cenovno politiko, zasnovano okoli modela porabe, ki bi najbolje ustrezal moji dejanski, tako da bi čim manj plačal.

Zanima me, če so enotarifni paketi ob scenraiju, da se kuha vsak dan popoldne na el. (indukcijo) in ogreva prav tako popoldne ter nato pere neozirajoč na tarifo po ekonomičnosti izenačeni z dvotarifnimi? Kakšne imate izkušnje?

V čem je poanta teh paketov za TČ, če pa niti niso toliko (ali sploh!) ugodnejši od običajnih?

Kaj imate, priporočate?
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Proti večeru bom tabele pretvoril v xml/xls in objavil.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Tu so cene za dvotarifne pakete brez vezanih ponudb na plin (te sem odstranil) v CSV: https://pastebin.com/9FbUpDP0

Sledijo še enotarifne in oboje za TČ.

Še vedno mi ni jasno, kakšni pogoji veljajo za pakete, namenjene uporabnikom TČ in v čem je prednost.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Med ponudniki DT trenutno zmaga Gen-I s paketom za nove kupce, cene so zagotovljene za obdobje 1 leta, potem pa lahko in tudi že prej, zamenjaš ponudnika, saj ni vezave ter pogodbenih kazni. Ima najnižno ceno po VT in drugo najnižjo po MT, povprečje obeh je najnižje.

Ponudnik z najnižjo, pravzaprav zelo nizko, MT E3 ima ustrezno višjo ceno VT. Povprečno ceno ima nekoliko višjo od Gen-I. Poraba bi morala biti krepko na strani MT, da bi se ta paket splačal. Če bi imel čas, bi zgrafiral ...

Vrnite nam techno!

max00slo ::

Ni res, med ponudniki je trenutno najboljši TS. Če imaš točke, seveda Petrol. So pa cene res precej višje od naše zadnje akcije Genija :)
Si non confectus, non reficiat.

Mare2 ::

To ste dobro naložil.
...precej višje, najnižjo....

A ima kdo konkretne podatke? hvala. :)

max00slo ::

Na ZPS imaš tabele s primerjavami ponudnikov. Tukaj prebrskaj. Kot omenjeno, če ima kdo 3000 točk na petrolu, je zmagal :)
Lani je ZPS zrihtal super akcijo z VT 0,04xxx nekaj ter 0,02xxx nekaj (točno maš napisano na zgornji povezavi). Najbližje zame, ker imam TČ in nimam petrolovih točk, pri geni se pa ne smatram kot novi, je Telekom Slovenije Toplotna Črpalka.
Si non confectus, non reficiat.

matijadmin ::

Povezava do tabel ZPS je že v mojem prvem prispevku. V tretjem pa sem dal DT tabelo v excel in kot csv na pastebin, da lahko sortate.

To o TS in Petrolu je bučka.

Sploh pa ima TS popolnoma nekonkurenčne preostale storitve in te še tam udari potem.

Moj četrti post ima sliko prvih treh recordov po razvrstitvi najprej po VT nato še po MT. Tako da, when numbers talk bullshit walks.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715270 (11014) tikitoki
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328774 (26325) Kaboom
»

Najcenejša elektrika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508533 (5697) vofra
»

ZPS zamenjaj in prihrani

Oddelek: Loža
142827 (990) pero50

Več podobnih tem