» »

Nepismenost programerjev

Nepismenost programerjev

Temo vidijo: vsi
«
1
2

harmony ::

Ravnokar zakljucil neko delo na nekem klientu od enga programerja, ki nekaj kao programira za naso stranko.
Ni se mogel povezati preko vpn povezave k stranki in ni mogel instalirati nekega programa.

Ni mi jasno, da ni pogruntal, da ima na disku tocno 0 Bytes prostega prostora. Da se to zgodi neki stranki, kjer znajo prizgati prizgati in ugasniti racunalnik, da se pa to zgodi nekemu, ki je najbrz tudi studiral racunalnistvo in da sam tega ni mogel pogruntati se pa ze vprasam, kaj ima ta clovek v glavi.

Potem pa se pametuje po telefonu, ces to mu je vedno delalo, kaj pa je sedaj to.

In to dejansko ni moja prva izkusnja s temi ljudmi. V bivsi firmi sem imel tudi opravka z internimi programerji in ti ljudje so enostavno funkcionalno nepismeni. Me ne cudi, da se jim rece "code monkeys". Klofajo tisto kodo, kaj vec pa ocitno ne zmorejo.

golf3 ::

To, da zmanjka prostora na disku res uizi spregledaš. Se zgodi:8)

harmony ::

golf3 je izjavil:

To, da zmanjka prostora na disku res uizi spregledaš. Se zgodi:8)

Ja, se zgodi, se strinjam, ceprav moras biti res kekec, da se ti to zgodi. Ampak pustmo to. Govora je o programerju, ki je poskusal nekaj instalirati in je dobil error, da pac ne gre in na podlagi errorja ni pogruntal, da ima 0 Bytes na disku.

Mislim, meni to da kar za razmisljati o kaksnih ljudeh je tu govora. Za moje pojme funkcionalno nepismeni.

Vazelin ::

Programer ni pogruntal, da je prazen disk.
Zato pokličejo 2nd level support - harmony, ki ugotovi, da disk nima več juica.
Programer funkcionalno nepismen.

na kratko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Ne, ker odletim že na prvi točki. ;)
Sam meni bi bilo to dobro, da so programerji nepismeni. Tako ostaja veliko dela tudi za 2nd support.

Invictus ::

2nd level support se ima za preveč pametne ;).

To hitro spregledaš, ker dostikrat inštalacijski program ob napaki ne da nobene prave informacije...

Napiše nek butast error in izgine...

Ni programerjevo delo, da se ukvarja z nekimi bedastimi programi, ampak je, da programira. Za ostalo je @harmony :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Zadnjič mi ni hotelo shranjevati točk v Trine 2, da kao ni dovolj prostora. Jaz sem prebral vse steam forume in pregooglal kako rešiti 'bug'. No na koncu čez dan dva vidim, da dejansko nisem imel več prostora na disku :D Sem mislil, da to ni možno in pač prešaltal takoj na globje reševanje 'buga'.. haha.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harmony ::

Invictus je izjavil:

2nd level support se ima za preveč pametne ;).
To hitro spregledaš, ker dostikrat inštalacijski program ob napaki ne da nobene prave informacije...

In to je spet rezultat nepismenosti programerjev, ki v sporocilo napisejo "prislo je do napake" in to je to. Ampak "pametni" Invictus tega ne razume.

Smurf ::

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak jaz nas IT uporabljam tudi za stvari, ki jih verjetno znam sam resiti, ampak je skoda mojega casa. Ce bom rabil sveze instalirane windowse, ali pa mi printer ne bo delal, bom poklical IT support, da to uredi, sam pa bom vmes reseval druge probleme.

Tr0n ::

harmony je izjavil:

Ni mi jasno, da ni pogruntal, da ima na disku tocno 0 Bytes prostega prostora.

Vcasih ne vidis gozda zaradi dreves. :)

Si tako globoko v svoji panogi ali nekem problemu, da ne opazis cisto osnovne stvari. It happens.

shadeX ::

Ni mi jasno, da ni pogruntal, da ima na disku tocno 0 Bytes prostega prostora. Da se to zgodi neki stranki, kjer znajo prizgati prizgati in ugasniti racunalnik, da se pa to zgodi nekemu, ki je najbrz tudi studiral racunalnistvo in da sam tega ni mogel pogruntati se pa ze vprasam, kaj ima ta clovek v glavi.


Človek je. Ljudje se motimo.

Tudi ti nisi popoln v svoji stroki in obstaja večina programerjev oz. ljudi ki izhajajo iz istega področja kot ti in te v znanju pojejo kot za šalo.

Ne razumem, kaj želiš doseči s tole temo? Jaz samo upam da nisi in ne boš nikoli šef nekomu, ker to zna imeti katastrofalne posledice za ljudi, ki bi delali s tabo.

Si lep primerek osnovnošolskega "pretepača".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

KAVINSKY ::

harmony je izjavil:

ti ljudje so enostavno funkcionalno nepismeni.


Naletiš tudi na take sistemce. In sem naletel na take, kateri niso znali POS tiskalnika nastaviti. Pač pomagaš in narediš mu, ker nikoli ne veš kdaj ti bo on rit reševal z kakšno obskurno zadevo v starih projketih.

bajsibajsi ::

Konkreten primer niti ni pomemben, lahko pa razumem "harmony". Vcasih ne morem verjeti, kaksnih racunalniskih osnov ne znajo kolegi. Nekaj si jih ne zna niti IDE instalirati z ustreznimi pritiklinami, ki bi jih za svoje delo potrebovali. :)

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Ocitno eni ne razumete biznis sveta. Ja, nekaterim se zdi to nepomembna napaka. Ne razumete pa, da za vsako stranko stojijo pogodbe, SLA, naloge, ki pasejo pod pavsal, naloge, ki sodijo v dodatne storitve.
Nasa stranka masno placuje progamerja. Dobra dva tisocaka za 2-3h dela ni malo. Programerji bodo seveda izstavili racune, kot da so delali, a dela niso opravili.

Po danasnjem telefonskem razgovoru s stranko zelijo le ti porocilo o vzroku napake. In jaz jim ga bom z veseljem dal. Stranka je sokirana, da se lahko zgodijo taksne banale stvari 0 Bytes prostega prostora. Skratka racune jim bodo zavrnili.

Toliko o tem, ko nekateri mislite, ahhh to se zgodi vsakmu. Ja se zgodi, posledice so pa hude.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: KAVINSKY ()

Smurf ::

Sam to kvecjemu pomeni, da so te prepozno klicali (ce so pred tem porabili 2-3 ure).

Jure14 ::

Torej pri "tajnici Jožici" je poskušal programer A nekaj na daljavo namestit.
To ni šlo, ker je imela "Jožica" premajhen disk.

Ti pa si "višji" sistemc, ki skrbiš za računalnik od "Jožice"?

Da ne boš ti na koncu prsta v rit dobil.
Ker nekdo, ki zaračuna 500€/uro (programer A), ima verjetno tudi kakšne papirje s pogoji delovanja programa dobro poštimane.
In povsod verjetno piše "minimum disk space req".
Kar pa moraš ti zagotovit.

harmony ::

Ne vem kaj tu ni jasno?
Mi smo vzdrevalci - firma A, ki skrbi za infrastrukturo in kliente od firme B. Firma C (programerji) programirajo za firmo B. Mi s firmo C nimamo nic. Nasa naloga je zagotoviti delovanje VPN povezave (firewall, user...etc).

Firma B (nasa stranka) placuje firmo C dobrih 2 tisocakov na dan (delajo pa baje 2-3h dnevno). Mi s firmo C nimamo nic. Nasa stranka nam je vceraj poslala tiket, katerega smo v okviru nasih SLA-jev sprejeli. Jaz sem pregledal firewall, vpn logs, AD...in tu je vse stimalo. Obvestil stranko in firmo C, da je na infrastrukturi vse ok in da je problem najbrz pri klientu pri firmi in da lahko pogledamo kaj je na klientu, ce zelijo.

Strinjali so se. Termin je bil dogovorjen. Ostalo sem pa ze napisal.

Torej Jure14 upam, da ti je sedaj bolj jasno. Ne razumem zakaj bi jaz dobil prsta v rito???

Vazelin ::

A se ne da nastavit opozorila pri klientih, da se disk prazni na kritično raven?

Opa, to je pa Invictus style pogodba. 2k za par uric dnevno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ales ::

harmony je izjavil:

...
Firma B (nasa stranka) placuje firmo C dobrih 2 tisocakov na dan (delajo pa baje 2-3h dnevno). Mi s firmo C nimamo nic. ...

Vse jasno. Bi te pa opomnil na par stvari, katerim sem že dostikrat bil priča pri takih zgodbah:

- ne verjet kar tako čenčam, da za premalo dela nekoga plačujejo ne vem koliko preveč. Če pa je res, pa se vprašaj, zakaj ti ne dosegaš takih cen
- če nekdo tako čenča o teh drugih izvajalcih, zeljo verjetno kaj čenča tudi o tebi
- če bodo od tebe zvedeli, da nekaj drugega preveč plačujejo, bodo od kje drugje hitro zvedeli, da si ti preveč plačan ali da slabo delaš ali whatever
- če začnejo rezati stroške ali nadzorovati vsak cent in vsako minuto dela, bodo to počeli tudi pri tebi, morda celo prvo pri tebi
- če jih je zanimal opis napake, suhoparno navedi vzrok in se ne poglabljaj. Bog ve, čigava odgovornost je, da pazi na zapolnjenost diskov, vsekakor pa se ne vmešavaj, ker je to bumerang. Naj sami pridejo do svojih zaključkov.

My 0.02 USD. :) Več kot to tudi vprašanje, če je vredno... :D

looser ::

hmm, ubogi programer, ki mora instalirati komponente na poln hard disk.
opazi tu kdo kakšno nedoslednost?

Utk ::

harmony je izjavil:

Ne vem kaj tu ni jasno?
Mi smo vzdrevalci - firma A, ki skrbi za infrastrukturo in kliente od firme B. Firma C (programerji) programirajo za firmo B. Mi s firmo C nimamo nic. Nasa naloga je zagotoviti delovanje VPN povezave (firewall, user...etc).

Firma B (nasa stranka) placuje firmo C dobrih 2 tisocakov na dan (delajo pa baje 2-3h dnevno). Mi s firmo C nimamo nic. Nasa stranka nam je vceraj poslala tiket, katerega smo v okviru nasih SLA-jev sprejeli. Jaz sem pregledal firewall, vpn logs, AD...in tu je vse stimalo. Obvestil stranko in firmo C, da je na infrastrukturi vse ok in da je problem najbrz pri klientu pri firmi in da lahko pogledamo kaj je na klientu, ce zelijo.

Strinjali so se. Termin je bil dogovorjen. Ostalo sem pa ze napisal.

Torej Jure14 upam, da ti je sedaj bolj jasno. Ne razumem zakaj bi jaz dobil prsta v rito???

Ce je firmi B zmanjkalo diska, je to sigurno problem firme B oz vzdrzevalca oz tebe. Kako mores rect, da je z infrastrukturo vse ok? Jaz se bi tu tudi sigurno ustavil. Jaz ne bom pucal diska in nastavljal ne vem kaj, ker naceloma nimam niti admin gesla. Bedak si izpadel ti in ne programer.

spenstar ::

looser je izjavil:

hmm, ubogi programer, ki mora instalirati komponente na poln hard disk.
opazi tu kdo kakšno nedoslednost?


Jih je prevec:
- sistemc, ki prelaga odgovornost na programerja
- sistemc, ki javno obtozuje programerja nesposobnosti
- sistemc, ki javno izdaja poslovne skrivnosti med stranko in firmo A,B,C, itd...
- sistemc, ki je zavisten na placo programerja
- sistemc, ki bi moral biti vsaj na zagovoru pri sefu, glede kaksne kvasi po javnem forumu.
SPENSTAR--builder

crniangeo ::

kaj pa če je server definiran kot bbox ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak jaz nas IT uporabljam tudi za stvari, ki jih verjetno znam sam resiti, ampak je skoda mojega casa. Ce bom rabil sveze instalirane windowse, ali pa mi printer ne bo delal, bom poklical IT support, da to uredi, sam pa bom vmes reseval druge probleme.

To boš v vmesnem času reševal probleme na glineni tablici? Ali pa na marmorni, z dletom v roki, al kako?

Če meni ne dela printer, najprej sam raziščem, kaj lahko storim. Jasno ob predpostavki, da imam zadosti pravic na računalniku. Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak jaz nas IT uporabljam tudi za stvari, ki jih verjetno znam sam resiti, ampak je skoda mojega casa. Ce bom rabil sveze instalirane windowse, ali pa mi printer ne bo delal, bom poklical IT support, da to uredi, sam pa bom vmes reseval druge probleme.

To boš v vmesnem času reševal probleme na glineni tablici? Ali pa na marmorni, z dletom v roki, al kako?

Če meni ne dela printer, najprej sam raziščem, kaj lahko storim. Jasno ob predpostavki, da imam zadosti pravic na računalniku. Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo.

Jaz imam to sreco, da imam na voljo vec racunalnikov. Pa tudi brez ne bi bilo nekega problema. Cas bi lahko izkoristil za kaksen mail/telefonski klic, ali pa bi si premaknil kaksen sestanek.

gendale2018 ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak jaz nas IT uporabljam tudi za stvari, ki jih verjetno znam sam resiti, ampak je skoda mojega casa. Ce bom rabil sveze instalirane windowse, ali pa mi printer ne bo delal, bom poklical IT support, da to uredi, sam pa bom vmes reseval druge probleme.

To boš v vmesnem času reševal probleme na glineni tablici? Ali pa na marmorni, z dletom v roki, al kako?

Če meni ne dela printer, najprej sam raziščem, kaj lahko storim. Jasno ob predpostavki, da imam zadosti pravic na računalniku. Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo.

v vmesnem času greš na slo-tech s telefonom
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

blay44 ::

imagodei je izjavil:


... Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo....


:D Sej tuki je problem. Kdo bo v miru popil kavo?

Meiniken ::

blay44 je izjavil:

imagodei je izjavil:


... Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo....


:D Sej tuki je problem. Kdo bo v miru popil kavo?


Maš prav, kava je tko zanič :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Vcasih ne morem verjeti, kaksnih racunalniskih osnov ne znajo kolegi. Nekaj si jih ne zna niti IDE instalirati z ustreznimi pritiklinami, ki bi jih za svoje delo potrebovali. :)

A ti znaš vse?
Jaz sem nekaj letih programiranja v Javi "izvedel" za konstrukt static { ... }.
In potem tudi nisem nikoli uporabil.
V drugih panogah je enako, brez skrbi.
Ali pa v šoli. Se kdo spomni kake zanimivosti, ko je učitelj trdil eno, pa je bilo očitno, da ni res?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

louser ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak jaz nas IT uporabljam tudi za stvari, ki jih verjetno znam sam resiti, ampak je skoda mojega casa. Ce bom rabil sveze instalirane windowse, ali pa mi printer ne bo delal, bom poklical IT support, da to uredi, sam pa bom vmes reseval druge probleme.

To boš v vmesnem času reševal probleme na glineni tablici? Ali pa na marmorni, z dletom v roki, al kako?

Če meni ne dela printer, najprej sam raziščem, kaj lahko storim. Jasno ob predpostavki, da imam zadosti pravic na računalniku. Ker če za računalnik spustim IT support, lahko jaz kvečjemu čitam Monitor ali pa grem na kavo.

Jaz samo rečem nadrejenemu, naj zadevo popravi. V vmesnem času seveda grem potrolat SloTeč.
Sedaj sicer manj trolam, ker se stvari premalo kvarijo.
Oh, šment. Bom spet moral precvikat kakšen kabel.

harmony ::

Utk je izjavil:

harmony je izjavil:

Ne vem kaj tu ni jasno?
Mi smo vzdrevalci - firma A, ki skrbi za infrastrukturo in kliente od firme B. Firma C (programerji) programirajo za firmo B. Mi s firmo C nimamo nic. Nasa naloga je zagotoviti delovanje VPN povezave (firewall, user...etc).

Firma B (nasa stranka) placuje firmo C dobrih 2 tisocakov na dan (delajo pa baje 2-3h dnevno). Mi s firmo C nimamo nic. Nasa stranka nam je vceraj poslala tiket, katerega smo v okviru nasih SLA-jev sprejeli. Jaz sem pregledal firewall, vpn logs, AD...in tu je vse stimalo. Obvestil stranko in firmo C, da je na infrastrukturi vse ok in da je problem najbrz pri klientu pri firmi in da lahko pogledamo kaj je na klientu, ce zelijo.

Strinjali so se. Termin je bil dogovorjen. Ostalo sem pa ze napisal.

Torej Jure14 upam, da ti je sedaj bolj jasno. Ne razumem zakaj bi jaz dobil prsta v rito???

Ce je firmi B zmanjkalo diska, je to sigurno problem firme B oz vzdrzevalca oz tebe. Kako mores rect, da je z infrastrukturo vse ok? Jaz se bi tu tudi sigurno ustavil. Jaz ne bom pucal diska in nastavljal ne vem kaj, ker naceloma nimam niti admin gesla. Bedak si izpadel ti in ne programer.

Moja objava samo potrjuje to kar pisem. Enostavno je ocitno funkcionalna nepismenost ne samo pri programerjih, ampak pri mnogih ljudeh.

Vidis ti si recimo tipicen primer, ki ni zastopil, moje objave. Izpadel si totalni bedak. Kje sem ze napisal, da je firmi B zmanjkalo diska? Samo to napisi, da se zacnem smejat.

harmony ::

spenstar je izjavil:

looser je izjavil:

hmm, ubogi programer, ki mora instalirati komponente na poln hard disk.
opazi tu kdo kakšno nedoslednost?


Jih je prevec:
- sistemc, ki prelaga odgovornost na programerja
- sistemc, ki javno obtozuje programerja nesposobnosti
- sistemc, ki javno izdaja poslovne skrivnosti med stranko in firmo A,B,C, itd...
- sistemc, ki je zavisten na placo programerja
- sistemc, ki bi moral biti vsaj na zagovoru pri sefu, glede kaksne kvasi po javnem forumu.

Vauu izdal sem poslovne skrivnosti. Pa da vidimo kaksne so to poslovne skrivnosti...
Ime firme = A in B ter C
Ime programerja = programer
Ime vzdrzevalca = vzdrzevalec
Cena programerja = google.com nobena skrivnost, pa tudi ce sem povedal tocno cifro, sem povedal da toliko sluzi "ime programerja" ter "firma c".

Cool.

Utk ::

Nasa stranka masno placuje progamerja. Dobra dva tisocaka za 2-3h dela ni malo. Programerji bodo seveda izstavili racune, kot da so delali, a dela niso opravili.

Po danasnjem telefonskem razgovoru s stranko zelijo le ti porocilo o vzroku napake. In jaz jim ga bom z veseljem dal. Stranka je sokirana, da se lahko zgodijo taksne banale stvari 0 Bytes prostega prostora. Skratka racune jim bodo zavrnili.


Tvoji stranki bojo zaracunali 2,3 ure matranja z vpnjem, in to 2 jurja?

looser ::

Ja, ti tumasti programerji so res sramota za funkcionalne pismene, 3 ure dela max za 2000 eur... Koliko bi šele služili, če bi res bili funkcionalno pismeni, 20000 eur za 3 ure dela? Kakšni bedaki, se strinjam...

harmony ::

No ja, ves kako je v Sloveniji je to misija nemogoce, v tujini je to normalno, tako da...sorry, ce si omejen na samo 20 tisoc m2 povrsine.

looser ::

600 eur/h...
Jap, harmony, to bo, 20000km2

Ti potem zasluzis se več, če na tvojo pobudo zavracajo njim račune?
Maš preko jurja eur na uro ali kaj?
Respect

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

tony1 ::

Ales je izjavil:

harmony je izjavil:

...
Firma B (nasa stranka) placuje firmo C dobrih 2 tisocakov na dan (delajo pa baje 2-3h dnevno). Mi s firmo C nimamo nic. ...

Vse jasno. Bi te pa opomnil na par stvari, katerim sem že dostikrat bil priča pri takih zgodbah:

- ne verjet kar tako čenčam, da za premalo dela nekoga plačujejo ne vem koliko preveč. Če pa je res, pa se vprašaj, zakaj ti ne dosegaš takih cen
- če nekdo tako čenča o teh drugih izvajalcih, zeljo verjetno kaj čenča tudi o tebi
- če bodo od tebe zvedeli, da nekaj drugega preveč plačujejo, bodo od kje drugje hitro zvedeli, da si ti preveč plačan ali da slabo delaš ali whatever
- če začnejo rezati stroške ali nadzorovati vsak cent in vsako minuto dela, bodo to počeli tudi pri tebi, morda celo prvo pri tebi
- če jih je zanimal opis napake, suhoparno navedi vzrok in se ne poglabljaj. Bog ve, čigava odgovornost je, da pazi na zapolnjenost diskov, vsekakor pa se ne vmešavaj, ker je to bumerang. Naj sami pridejo do svojih zaključkov.

My 0.02 USD. :) Več kot to tudi vprašanje, če je vredno... :D


Tole je vredno upoštevati.

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Vcasih ne morem verjeti, kaksnih racunalniskih osnov ne znajo kolegi. Nekaj si jih ne zna niti IDE instalirati z ustreznimi pritiklinami, ki bi jih za svoje delo potrebovali. :)

A ti znaš vse?
Jaz sem nekaj letih programiranja v Javi "izvedel" za konstrukt static { ... }.
In potem tudi nisem nikoli uporabil.


Seveda nikoli nisi uporabil, ce pa staticne metode ne morejo podedovati v podrazredu, ker pripadajo razredu kjer so deklarirane, doh. Tehnicno gledano Java nima static konstrukta. Cemur dodelimo static v bistvu pripada razredu.

Pa ni potrebno, da se zdaj v vsaki drugi temi obregnes vame, zgolj zato ker se ne strinjam s tabo, da mora biti na 24" 4K resolucija. :P

KAVINSKY ::

harmony je izjavil:

Programerji bodo seveda izstavili racune, kot da so delali, a dela niso opravili.

Po danasnjem telefonskem razgovoru s stranko zelijo le ti porocilo o vzroku napake. In jaz jim ga bom z veseljem dal. Stranka je sokirana, da se lahko zgodijo taksne banale stvari 0 Bytes prostega prostora.


Po pomoti stisnil predlagaj izbris.

Kakšna je bila VPN napaka?
Kaj je bil vzrok polenga diska?

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:


Pa ni potrebno, da se zdaj v vsaki drugi temi obregnes vame

Pripisuješ si preveč pomembnosti.
Jaz odgovarjam na sporočila, ne osebe.
(kdo si sploh, če že omenjaš. Se poznava?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

bajsibajsi je izjavil:

Pa ni potrebno, da se zdaj v vsaki drugi temi obregnes vame, zgolj zato ker se ne strinjam s tabo, da mora biti na 24" 4K resolucija. :P

To MrStein dela. Nekdo mu ni simpatičen, potem mu pa dobesedno fanatično sledi po temah in se ne strinja z njim (na primerne in neprimerne načine). Zdaj trenutno je pri meni zleda perioda v dolini, čeprav ga bom s temle sporočilom verjetno spet razdražil.
- Hoc est qui sumus -

MH0 ::

Res zoprna napaka, ki marsikomu vzame ure in ure. Zato pa moj SW med drugim tudi to periodično kontrolira in javlja.

MrStein ::

A ni zanimivo, koliko ljudi trpi za preganjavico? In megalomanijo?
Hja, zdravstvo je pač v razsulu...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MH0 ::

Misli si kar si hočeš ampak teh par minut kodiranja se je že parkrat izkazalo.

Ales ::

Pa saj ne odgovarja tebi... :))

MH0 ::

Klinc pa tak forum sw :-)

hamez66 ::

imagodei je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Pa ni potrebno, da se zdaj v vsaki drugi temi obregnes vame, zgolj zato ker se ne strinjam s tabo, da mora biti na 24" 4K resolucija. :P

To MrStein dela. Nekdo mu ni simpatičen, potem mu pa dobesedno fanatično sledi po temah in se ne strinja z njim (na primerne in neprimerne načine). Zdaj trenutno je pri meni zleda perioda v dolini, čeprav ga bom s temle sporočilom verjetno spet razdražil.



To mogoče tebi sledi, ker si bolj tečen tip, meni nikoli ne izvaja takih akrobacij.

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:


Seveda nikoli nisi uporabil, ce pa staticne metode ...

Nisem govoril o metodah.

hamez66 je izjavil:


To mogoče tebi sledi, ker si bolj tečen tip, meni nikoli ne izvaja takih akrobacij.

Ravno obratno, tečnobam se izogibam. ;)

Ampak če pridejo v isto temo, kaj naj? A jim pustim da upravljajo z mojim življenjem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

Torej, ce te nekdo placuje pecto evrov na uro, se potrudis, da je tvoje delo opravljeno kar se da hitro in predvidevas, da imas za opravljanje dela izpolnjene vse pogoje. Prides, nardis tist za kar so te placal in gres. Ce gre vmes karkoli narobe, dvignes zastavo in reces: neki ne dela, zrihtite.

Jaz sem ze spregledal to, da virtualka ni imela dovolj rama. Povsem banalna napaka ampak mi na kraj pameti ni padlo, da bi se to lahko zgodilo. Tisti, ki je skrbel za masino je vedel kaksne so zahteve in jim ni ugodil tako kot bi moral. Verjetno bi se zgodilo precej podobno, ce bi slo za pomanjkanje trdega diska. Je sicer vec moznosti, da bi rec ujel ampak je povsem mozno, da niti pogledal ne bi, ker mi ne bi prislo na misel, da se to lahko zgodi.

V nek kos programske opreme ne mores vedno vgraditi prav vseh moznosti lovljenja napak. Tistih nekaj najbolj kriticnih polovis, ostale spakiras v nek genericni kontejner.

FireSnake ::

Na firmi, kjer mora programer inštalirati programje, že v osnovi nekaj ne delajo prav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415211 (11780) GummyBear
»

So sys admini "mrtvi"? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19827850 (21832) spegli
»

Programer-php, python

Oddelek: Loža
458125 (5016) Red_Mamba
»

Spremenjeni pogoji za pogodbenike Pošte Slovenije

Oddelek: Loža
91207 (888) Furbo

Več podobnih tem