» »

Programer-php, python

Programer-php, python

Quantum ::

Sem študent družboslovne informatike drugi letnik. Zelo sem navdušen nad programiranjem. Odločil sem se da bom postal programer. Že cca. 5let se učim pyhthon in php ter html programiranje. Sedaj pa me zanima ali je možno iti na kakšnen tečaj programskih jezikov? Zanima me tudi kakšne so kej plače programerjev.


lep Q!

black ice ::

Html != programiranje. Tečaje ponavadi preplačaš x krat.

Isotropic ::

uci se python se naprej, pa poglej si c# imo. do konca studija mas cez glavo casa.

Quantum ::

Se pravi, python je verjetno bolj uporaben kot php?

Roadkill ::

Če bi ti manj trolal po po forumih, bi lahko že veliko vedel o programiranju.
Ü

x3ca ::

Quantum je izjavil:

Se pravi, python je verjetno bolj uporaben kot php?

Če se misliš zaposlit pri nas, imaš s pythonom zelo malo možnosti oz. vsaj precej manj kot s php-jem. Predlagan je bil pa verjetno zato, ker je lepši in prijaznejši jezik.

blackbfm ::

python je sam po sebi lepši ja, ampak odvisno katero stvar delaš.. php + curl poščije pyhton in tisto httplib knjižico po celi črti..spet nekje drugje je pa kontra

Quantum ::

Do sedaj delam na projektu, igre s srednjeveško tematiko. Igra bo bila prenešena na splet konec tega leta. Programiram tudi za kiberpipo v Ljubljani. Izredno zanimivo mi je programiranje android aplikacij, kjer je več ali manj prisoten php. :D Eno vprašanje bi še imel. Ali menite, da po končani prvi stopnji na fdv-ju v smeri družboslovna informatika univerzitetni program, lahko nadaljujem na drugi stopnji na fakulteti za računalništvo in informatiko?

Isotropic ::

drzi se kiberpipe ja
pejt gledat na spletno stran fri. naceloma pa lahko, sam par izpitov bos moral opraviti.

Quantum ::

Hvala Isotropic za nasvete.

lp quantum!

jernejl ::

Quantum je izjavil:

Do sedaj delam na projektu, igre s srednjeveško tematiko. Igra bo bila prenešena na splet konec tega leta. Programiram tudi za kiberpipo v Ljubljani. Izredno zanimivo mi je programiranje android aplikacij, kjer je več ali manj prisoten php. :D Eno vprašanje bi še imel. Ali menite, da po končani prvi stopnji na fdv-ju v smeri družboslovna informatika univerzitetni program, lahko nadaljujem na drugi stopnji na fakulteti za računalništvo in informatiko?

Android in php?

Zdi se mi, da bi moral napraviti miselni preskok na višji nivo in se zavedati, da ni bistvo programiranja programski jezik, ampak način razmišljanja in reševanja problemov. Programski jezik je samo orodje, ki ga uporabiš za to, da rešiš nek problem.
Skratka, priporočal bi nekaj matematične podlage in za začetek študij algoritmov in podatkovnih struktur.

Quantum ::

Aha, hvala "jernejl" za izredne uporabne informacije. Kaj pa od matematike je najbolje znati? So to integrali, matrike, funkcije, Gaussove metode, diferencialni računi, limite?

Pa hvala za inforamacije!

Isotropic ::

nic od tega :D
za programiranje obicajno ne rabis matematike, zakaj pa mislis, da je tut folk s samo koncano osnovno solo programer (takih je baje dost v slo). tam, kjer jo rabis, je pa v veliko primerih ali zelo lahka alpa imajo taglavno ze API-ji.
uci se diskretne strukture, logiko, poglej si algoritme in podatkovne strukture, O-notation ipd.
tuk mate, kolikor je imate na fdv, bo cist dost.

pejt skoz fri 1. stopnja curriculum in se uci po tistih predmetih.

poglej si se kaksen c#.net in php. s python je res bolj malo sluzb, s .net bos pa jack. isto php.

jernejl ::

Isotropic je izjavil:

nic od tega :D

Ne bi se strinjal.
Omenjene matrike (in linearna algebra) so izjemnega pomena na različnih področjih, tudi pri razvoju računalniških iger.
Integrale in diferencialne enačbe potrebuješ, ko želiš upodobiti fizikalni model. Vektorje takrat, ko želiš napraviti algoritem za zaznavanje trkov.

tam, kjer jo rabis, je pa v veliko primerih ali zelo lahka

Lahko je tudi težka matematika.

alpa imajo taglavno ze API-ji

ČE bi vsi tako razmišljali, bi vsak samo čakal na svoj API, napisal ga pa ne bi nobeden. Zakaj bi se potem sploh ukvarjal s programiranjem, saj za skoraj vsak problem že obstaja program, ki to nekako reši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Quantum ::

Se pravi matematika iz celotnega prvega letnika na fri-ju?

Isotropic ::

vprasaj programerje na slo-tech, koliko je rabijo.
(jype je izjema)
tisto, kar je fizikalnih modelov, si loh zih, da obicajni programerji ne bodo delali. ce gres na doktorat (po moznosti iz cesa drugega kot rac.), je pa druga.
evo primer http://stellenanzeige.monster.at/Wissen...
vidis kje omenjeno racunalnistvo? je pa to cista numerika.

mata iz 1. letnika fri je podobna kot mate na fdv.
poglej si se diskretne strukture in ostalo, kar sem pravil.

linearna algebra zna biti uporabna ja, za search engine npr. sem videl neke primere celo v eni knjigi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Raje se nauči WIndows programiranje. Bolje plačano kot skriptiranje v pythonu in PHP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Quantum ::

Hvala za nasvet Invictus. Če sem iskren si ravno, danes nameravam urediti potrebne zadeve in začeti s učenjem. Sedaj ko še ni izpitov:D Oz. se skoraj rajši sam učim to kot pa statistiko na faksu. SPSS itd....

technolog ::

Čak, za windows programiranje pa prvič slišim. Si mislil .NET platformo? Ali samo WIN API?

Kar se mene tiče, se uči Javo, ter delaj Android APPe. Sicer je appov velik, ampak je kakovostnih kvečjemu kake 5%. Tle se da naredit prodor. Jst sm si ravnokar kupil android telefon, ravno s tem namenom :)

2. Če maš resne namene, čimprej pusti trenutni faks in pridi na fri. Poznam sceno, imeli smo osnove programiranja skupaj s fakulteto za upravo (program upravna informatika), pa so oni dobival 3x lažje naloge. Tudi izpit so imeli podobno lažji.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

invictus ima cisto prav

Quantum ::

Ima kdo mogoče kakšne izpiske ali gradiva iz numerične matematike ter linearne algebre?

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

vprasaj programerje na slo-tech, koliko je rabijo.
(jype je izjema)
tisto, kar je fizikalnih modelov, si loh zih, da obicajni programerji ne bodo delali. ce gres na doktorat (po moznosti iz cesa drugega kot rac.), je pa druga.

Jaz uporabljam kar zahtevno matematiko vsakodnevno in se mi zdi, da mi je ravno to znanje (poleg programiranja in elektrotehnike) najbolj dvignilo ceno na trgu. Moje podrocje so regulacije in analiza/obdelava podatkov (vcasih so tudi bile simulacije, sedaj pa jih uporabljam le kot dodatno orodje pri nacrtovanju regulacij).

Sicer je res, da delam zraven tudi doktorat, ampak je to bolj za bonus.

Isotropic ::

Quantum je izjavil:

Ima kdo mogoče kakšne izpiske ali gradiva iz numerične matematike ter linearne algebre?

rofl
amazon.com, warez, knjiznice, online skripte...
smurf ti placuje firma doktorat al sam (solnino)? pa kaksne regulacije to delas, ce smem vprasati?

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Doktorat placuje firma (je bil eden od mojih pogojev), ceprav bi lahko dobil tudi placano s strani drzave, ampak nisem hotel biti casovno omejen (konec koncev je vecina mojega dela se zmeraj komercialne narave).

Glede regulacij sem zadnje case predvsem v avtomobilski industriji (npr. aktivni tempomat, tire testing, vibracije na avtomobilu), drugace pa se letalska, vojaska industrija (upam da tudi vesoljska kmalu). Je pa trenutno povprasevanja prevec za kaksen faktor x5, tako da celo mi izbiramo stranke. Trenutno hodim od stranke do stranke in delam specificne resitve ter pobiram izkusnje, kaksne raje zavrnem (se je ze zanimala dolocena JEK v Italiji).

Glavni cilj pa je naresti v recimo 3 letih regulacijski sistem nove generacije, kjer bo potekalo vse (ali vsaj vecina) digitalno na navadnih pcjih (povezava ethercat, rtos, vse ne morem povedati ;p.). Pridobilo se bo na hitrosti regulacij, vecji procesorski moci in ceni. Potem pa sky is the limit, nova generacija adaptivnih regulatorjev recimo.

čakajoči ::

programer brez dodatnega znanja iz nekega specifičnega področja po moje nima dosti vrednosti. npr al si programer in lingvist, ali programer in fizik, programer in medicinec, programer in kemik, programer in elektrotehnik, programer in matematik itd in se lepo izide. pol pišeš programe za tisto svoje specialno področje. z matematiko ne moreš zgrešiti zato, ker matematiko se uporablja v vsaki veji znanosti, ki sem jih pravkar naštel, in tudi v tistih, ki jih nisem. :)

jaz sem nehal pisat brezvezne programčke, ko sem to ugotovil. prava vrednost ni v programiranju ampak znanosti, ki stoji za njim.

Zgodovina sprememb…

draciel ::

čakajoči je izjavil:

programer brez dodatnega znanja iz nekega specifičnega področja po moje nima dosti vrednosti. npr al si programer in lingvist, ali programer in fizik, programer in medicinec, programer in kemik, programer in elektrotehnik, programer in matematik itd in se lepo izide. pol pišeš programe za tisto svoje specialno področje. z matematiko ne moreš zgrešiti zato, ker matematiko se uporablja v vsaki veji znanosti, ki sem jih pravkar naštel, in tudi v tistih, ki jih nisem. :)

jaz sem nehal pisat brezvezne programčke, ko sem to ugotovil. prava vrednost ni v programiranju ampak znanosti, ki stoji za njim.


Jaz mislim da če želiš biti uspešen programer to sploh ni potrebno. Mislim mogoče imaš idej za aplikacije več in zna biti tudi da boš naredil kakšno uporabno aplikacijo na podlagi tvoje stroke. Se popolnoma strinjnam. Vendar za uspeh to ni potrebno.

Mogoče pa imaš lahko samo bujno domišlijo? Že to je zadosti da uspeš napisati kakšen dober program. Če imaš domišiljo lahko narediš tudi igro.. itd..
Sicer pa znanje matematike je pa kar obvezno pri programiranju. ( več pri igrah )

Invictus ::

Quantum je izjavil:

Hvala za nasvet Invictus. Če sem iskren si ravno, danes nameravam urediti potrebne zadeve in začeti s učenjem. Sedaj ko še ni izpitov:D Oz. se skoraj rajši sam učim to kot pa statistiko na faksu. SPSS itd....

SPSS je precej uporabljen software. Če ga znaš, so v tujini kar lepe plače. Tako da statistika postaja v velikih podjetjih kar pomembna. Ga ne bi zanemaril ...

technolog je izjavil:

Čak, za windows programiranje pa prvič slišim. Si mislil .NET platformo? Ali samo WIN API?

Če znaš WIN API, je lahko plača tudi 2x večja pod enega PHP programerja ... ZA .NET je pa tudi dovolj smetja. Vsaj v UK to znanje ni prav cenjeno.

Kar se tiče skriptiranja, vedno prav pride če znaš kak skriptni jezik. Na UNIXih večinoma perl (ker je skoraj povsod gor po defaultu), na Windowsih pa PowerShell.

Seveda če boš programiral neke web strani, pol kake ozbire ravno ni.

Se pa včasih splača naučiki kak komercialen software, ker so pol dnevne postavke 2x - 3x večje od open source softwara.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Red_Mamba ::

saj tudi java in C++ programerji so visje placani od ostalih
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Isotropic ::

Red_Mamba je izjavil:

saj tudi java in C++ programerji so visje placani od ostalih

javanci so placani bolje od .net? saj sta prakticno ena in ista zadeva, sam da je taprva bolj okorna.

Red_Mamba ::

Isotropic je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

saj tudi java in C++ programerji so visje placani od ostalih

javanci so placani bolje od .net? saj sta prakticno ena in ista zadeva, sam da je taprva bolj okorna.


O brez skrbi da so. Javanci lahk android pa iOS programirajo. .NETovci bojo pa bolj tezko kaj na windows phone delali.
Pa ne zato ker nebi znali, ampak ker je trg vsaj 10x manjsi in ni povprasevanja po teh zadevah. Take so vsaj moje izkusnje.
Tudi ko gledam ogase za sluzbe so placilne postavke visje :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

korenje3 ::

Smurf je izjavil:

Doktorat placuje firma (je bil eden od mojih pogojev), ceprav bi lahko dobil tudi placano s strani drzave, ampak nisem hotel biti casovno omejen (konec koncev je vecina mojega dela se zmeraj komercialne narave).

Glede regulacij sem zadnje case predvsem v avtomobilski industriji (npr. aktivni tempomat, tire testing, vibracije na avtomobilu), drugace pa se letalska, vojaska industrija (upam da tudi vesoljska kmalu). Je pa trenutno povprasevanja prevec za kaksen faktor x5, tako da celo mi izbiramo stranke. Trenutno hodim od stranke do stranke in delam specificne resitve ter pobiram izkusnje, kaksne raje zavrnem (se je ze zanimala dolocena JEK v Italiji).

Glavni cilj pa je naresti v recimo 3 letih regulacijski sistem nove generacije, kjer bo potekalo vse (ali vsaj vecina) digitalno na navadnih pcjih (povezava ethercat, rtos, vse ne morem povedati ;p.). Pridobilo se bo na hitrosti regulacij, vecji procesorski moci in ceni. Potem pa sky is the limit, nova generacija adaptivnih regulatorjev recimo.


zihr delaš za beckhoff ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

BivšiUser2 ::

Red_Mamba je izjavil:

Isotropic je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

saj tudi java in C++ programerji so visje placani od ostalih

javanci so placani bolje od .net? saj sta prakticno ena in ista zadeva, sam da je taprva bolj okorna.


O brez skrbi da so. Javanci lahk android pa iOS programirajo. .NETovci bojo pa bolj tezko kaj na windows phone delali.
Pa ne zato ker nebi znali, ampak ker je trg vsaj 10x manjsi in ni povprasevanja po teh zadevah. Take so vsaj moje izkusnje.
Tudi ko gledam ogase za sluzbe so placilne postavke visje :)

.NETovci vzamejo Xamarin in z malo prilagajanja ubijejo tri muhe na en mah.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Veron ::

Če misliš bit programer, pozabi "web programiranje" v PHPju, zelo slabo plačano za večino. Nekateri "seniorji" so se dobro znašli, to je pa to. Ostalo je že bogo in necenjeno.

Invictus ::

Da ne bomo filozofirali...

https://medium.com/@ChallengeRocket/top...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BivšiUser2 ::

Css je točno definiran kot programski jezik?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Sno0py ::

Pol pravite da html,css + JS ni cenjeno in je malo placano?

jype ::

Med prispevkom rdečega mambe in prispevkom korenja tri je minilo približno pet let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ginekk ::

Vseeno kateri jezik. Pravi razvijalec pozna logične in matematične koncepte in mu je jezik zgolj še eno orodje. Pravi razvijalec bo v parih tednih delal uspešno na prej neznanem jeziku.

jizzer ::

Design patterns, data structures, algorithms > programing language.
Odvisno pa koliko si sposoben in nadarjen programer. Določeni ljudje bodo na podlagi jezika oz. s prakso programiranja pogruntali vse našteto, drugi pač s prebiranjem literature, prek primerov itn, z dosti volje in samoiniciative. Škodi pa definitivno ne, da določen čas nameniš tudi "teoriji".

edit: pogruntal da je star post ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

blackbfm ::

Če misliš bit programer, pozabi "web programiranje" v PHPju, zelo slabo plačano za večino. Nekateri "seniorji" so se dobro znašli, to je pa to. Ostalo je že bogo in necenjeno.


ampak programiranje v phpju je lažje kot leta nazaj, ker imaš danes nešteto frameworkov, takšnih in drugačnih že narejenih skript, potem še razne online apije za 1001 stvar, na koncu pa je stvar še hudo razširjena.. kar jz ne vidim kot slabo

lahko pa se učiš kašnih obskurnih zadev ki bodo mogoče več plačne, ampak je tut riziko večji da stvar crkne(izgine) iz danes na jutri

Blinder ::

Vec ko je frameworkov vec stvari imas za se naucit, poleg samega tistega programskega jezika.
Problem frameworkov je tudi to, da se zadeve lahk onaredi hitreje -> manjsa potreba po programerjih -> nizja placa, hitreje dobis brco v rit...

Zadeve morajo bit cimtezje za naredit. Pa cimvec nevsecnosti z razlicnim delovanjem na razlicnih OS in browserjih. Skoda da ni vec IE6.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

ginekk je izjavil:

Vseeno kateri jezik. Pravi razvijalec pozna logične in matematične koncepte in mu je jezik zgolj še eno orodje. Pravi razvijalec bo v parih tednih delal uspešno na prej neznanem jeziku.

V tujini jezik ni pomemben, ampak je veliko bolj pomembno znanje poslovnega področja, ki mu rešuješ probleme.

Kot omenjeno, jezik je samo orodje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Blinder je izjavil:

Vec ko je frameworkov vec stvari imas za se naucit, poleg samega tistega programskega jezika.
Problem frameworkov je tudi to, da se zadeve lahk onaredi hitreje -> manjsa potreba po programerjih -> nizja placa, hitreje dobis brco v rit...

Zadeve morajo bit cimtezje za naredit. Pa cimvec nevsecnosti z razlicnim delovanjem na razlicnih OS in browserjih. Skoda da ni vec IE6.


Vsakic ko berem Blinderjeve poste se moram drzat za glavo. :|

Ljudje smo placani glede na dodano vrednost v firmi, ne glede na sproducirano kodo. Vec problemov kot bos lahko resil v kratkem casu, bolj bo firma konkurencna in vecjo placo ti bo lahko ponudila. Sodobne tehnologije ti pri tem pocetju izjemno pomagajo.

Invictus ::

Nekdo ne prepozna sarkazma ;), a ne OrkAA :P...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Razen, ce _vsi_ njegovi posti vsebujejo mocno koncentriran sarkazem, potem sem se ocitno res zmotil. Zaenkrat pa mislim, da misli resno.

Red_Mamba ::

Invictus je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vseeno kateri jezik. Pravi razvijalec pozna logične in matematične koncepte in mu je jezik zgolj še eno orodje. Pravi razvijalec bo v parih tednih delal uspešno na prej neznanem jeziku.

V tujini jezik ni pomemben, ampak je veliko bolj pomembno znanje poslovnega področja, ki mu rešuješ probleme.

Kot omenjeno, jezik je samo orodje.


podpisem pod tole.

se ravno prijavljam za ruby on rails job pa sem ruby nazadnje povohal kake 10 let nazaj :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali izdelovati spletne strani ali programirati?

Oddelek: Loža
213993 (2173) c3p0
»

Programiranje nasplošno

Oddelek: Programiranje
417363 (5439) kunigunda
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8517130 (13733) Spura
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5314672 (13689) ZaphodBB

Več podobnih tem