» »

Tracking pošiljke

Tracking pošiljke

Dajarra ::

Lp.

Superge za tenis bi rad poslal nazaj firmi v Nemčijo(Tenniswarehouse). V navodilih piše, da mora biti pošiljka takšna, da se jo da izsledit(tracking).

S tem še nimam izkušenj pa me zanima, če mi lahko pomagate katere so te firme v Sloveniji, ki to omogočajo(ala Fedex, a baje je zelo drag) in kako to poteka ter kakšne so okvirno cene.

Hvala

Redorange ::

Na pošti je tisto 13 mestno število, ki ga dobiš pri oddaji priporočenega pisma ali paketa.
S tem številom slediš pošiljki.

draciel ::

Res je. Ko paket oddaš na pošti slovenije, dobiš tudi 13mestno številko katero vpišeš na stran od pošte slovenije.

Sam pošta slovenije je draga.

NeMeTko ::

Še vedno je cenejša, kot npr. DHL, FedEX in ostali dostavni servisi.

Priporočene pošiljke poslane s Pošto Slovenije v Nemčiji dostavlja DHL, vendar v 'upočasnjenem' sistemu, tako da se ne čuditi, če traja dostava 5-7 dni.

Machete ::

Koda je nekje pod črtno kodo tiste nalepke, ki jo dajo ko plačaš. Je pa res, da sem jaz čisto za foro probal trackat morje pošiljk in za nobeno nisem nikoli vedel kje je, edina 'postaja' še par mesecev potem je vedno vstopna pošta. Sicer pa so vse srečno prišle po svetu.

gendale ::

jaz dostikrat dobim pošto iz uk

tracking dela dokler jo ne predajo naši pošti

pol pa čez dan ali 2 je stvar pri meni

za slo->deu pa ne vem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Alamar ::

Odvisno od države prejemnice ali njihova online poštna stran podpira sledenje in Slovenije. Nekatere podpirajo, druge pa ne. Za Nemčijo ne vem. Za ZDA greš na USPS in tam pogledaš (zaznamek se prikaže, ko pride pošta v ZDA). Tudi za Kanado podpira in vidiš celo podpis prejemnika ob prejemu. Na pošti Slovenije je zaznamek samo do oddaje pošiljke v izhodno pošto.

Assass1n ::

Poslal v Nemčijo pred mescem, šel sem na pošto rekel tole mam za poslat, priporočala je prednostno in sem vzel. Potem sem dobil listek, na njem je tracking številka in dela normalno.
Tudi zame so hoteli tracking, pa je bilo vse vredu 8-)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

#000000 ::

Sem poslal v Hong Kong in so zahtevali tracking, 14 dni je kazalo da je pošta odpremljena in to je vse, nič vmes ali če je že na cilju ipd.

Dela pa po sloveniji OK.

Alamar ::

Saj pravim odvisno o države. Po mojem mora imeti naša pošta pogodbo z državo prejemnico, da je to omogočeno. Najlepše do sedaj sem videl za Kanado. Vsi vmesni poštni centri, plus pisalo je, da je poštar pustil listek in ga čaka pošiljka na tej pa tej pošti. Na koncu, ko pa je prejemnik prevzel, sem pa videl njegov podpis. Vse to seveda na online strani pošte Kanada. Na naši samo "odhod iz izmenjalne pošte"

#000000 ::

No to naj bi imela vsaka normalna pošta, Royal post ima tud zlo dobr porihtano. Dhl in podobni pa bi mogl bit za zgled.

shadeX ::

Preko aliexpress sem naročil nek ovitek za telefon. Dobil sem tudi tracking številko. Sedaj me zanima kje pogledam, kje se zadeva nahaja? (poslano iz kitajske)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

darkolord ::

Na sledenje.posta.si boš lahko videl, kdaj je pošiljka tik pred dostavo (v redkih primerih celo, ko pride v Slovenijo). To je pa praktično vse, kar s tisto številko (sklepam, da je bilo poslano s China Post) lahko vidiš.

Edit: če je poslano iz Hong Konga, gre ponavadi preko Švice in lahko na njihovi strani vidiš, kdaj je šlo mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Magic1 ::

shadeX je izjavil:

Preko aliexpress sem naročil nek ovitek za telefon. Dobil sem tudi tracking številko. Sedaj me zanima kje pogledam, kje se zadeva nahaja? (poslano iz kitajske)

Probaj tukaj: http://www.swisspost.com/
Magic

GrimReaper ::

Hvala za tole. Švicarji imajo res dober tracking, celo uro kdaj si bil odsoten ti pokaže.
Ko gre pošiljka enkrat iz Hong Konga, lahko čez 2-9 dni (glede na moje zadnje 4 pakete) že slediš na Swiss Post.

Drugače pa so tracking strani še:
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enq...
http://intmail.183.com.cn/
http://www.track-trace.com/post
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

shadeX ::

ok, sedaj sem bil na trac-trace.com in mi je tole izpisalo ven



Sam kaj veliko ni videti, kje se paket nahaja. Na swisspost pa tudi ni zadetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

levaky ::

Če boš pošiljal s Pošto Slovenije, definitivno zavaruj pošiljko.
Meni so priporočen paket izgubili, nisem pa dodal tistega "zavarovanja" oz. dopisal vrednosti pošiljke in bil na koncu opravičen samo do 40€ povračila(namesto 150€)...

Matej

darkolord ::

Sam kaj veliko ni videti, kje se paket nahaja. Na swisspost pa tudi ni zadetkov.
Na swisspost tudi ne bo, ker je iz Kitajske in ne Hong Konga.

Naslednjič boš pošiljko zasledil šele na strani posta.si, tik preden ti bodo dostavili.

GrimReaper ::

Uf, China Post, sam sem zdej čakal 25 delovnih dni. Hong Kong Post običajno traja 9-14 dni.
Pa tracking imajo zelo slab, men je pisalo samo Shanghai International, potem pa mal več kot dva tedna dokler nisem že dobil, Peking International.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BladE_ ::

Včeraj je bil odprta tema o programu, ki sledi pošiljkam.... SLO prevod TrackChecker (sledenje pošiljk)
Akcija - Reakcija

koyotee ::

NeMeTko je izjavil:

Še vedno je cenejša, kot npr. DHL, FedEX in ostali dostavni servisi.

Priporočene pošiljke poslane s Pošto Slovenije v Nemčiji dostavlja DHL, vendar v 'upočasnjenem' sistemu, tako da se ne čuditi, če traja dostava 5-7 dni.



Za paket z Anglije sem plačal 7€, lih da ne plačaš toliko za pismo poslano s Slo v Slo s pošto Slovenije...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545755 (16596) uporabnik50
»

časi dostave dostavnih servisev ?

Oddelek: Loža
247722 (2785) fikus_
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520250 (11771) kloko
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529659 (23686) darkolord
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339332 (21721) darkolord

Več podobnih tem