» »

Sosed bo na parceli gradil velik industrijski obrat

Sosed bo na parceli gradil velik industrijski obrat

«
1
2

ygen ::

Sosed je prodal veliko parcelo na kateri je imel stanovanjsko hišo. Prodal jo je podjetniku, ki ima sedaj namen zgraditi velik industrijski obrat. Ker smo neposredni mejaši in bo obrat po celi dolžini naše parcele smo najbolj na udaru. V obratu ne bo ravno čisto tiha dejavnost, vsakodnevno se bodo vozili šleperji, povzročal se bo hrup. Seveda se nam bo kakovost bivanja tako ali drugače poslabšala, a če že to nobenega od vpletenih (podjetnika - mestni veljak, zato bo zagotovo dobil vsa potrebna dovoljenja, občine) prav dosti ne zanima, je dejstvo tudi, da se bo vrednost naše nepremičnine močno zmanjšala, ker pač noben pri zdravi pameti ne bi želel kupiti hiše tik ob velikem industrijskem objektu oz. hali. Zanima me, kakšne pravice imam? Lahko zahtevam vsaj kakšno odškodnino ali kaj?

Siddh ::

Čimprej na občino pa se tam pozanimaj.


Mare2 ::

ygen je izjavil:

Prodal jo je podjetniku, ki ima sedaj namen zgraditi velik industrijski obrat.


Dobro je podjetniku takšno misel izbiti iz glave takoj, ko se pojavi. :)

Pozanimaj se, kakšna dejavnost naj bi bila, če ima vsa dovoljenja, poskušaj preprečiti ali pa vsaj zagotovit, da bo vpliv na okolje čimmanjši. :)

Edit: Aja, preveri, kakšna je namembnost zemljišča. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Tilen ::

Odškodnino za oportunitetno izgubo vrednosti? Podobno, kot če bi se ti priselili romi? Njih bi tudi tožil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hexx ::

Parcelo s stanovanjsko namensko rabo ni mogoče uporabiti za gospodarske dejavnosti brez vmešavanja občine, tako da pokliči na občino in se pozanimaj ali so spreminjali občinski prostorski načrt oz. kar nesposredno vprašaj kaj je možno graditi na x naslovu.

Alien123 ::

Hexx je izjavil:

Parcelo s stanovanjsko namensko rabo ni mogoče uporabiti za gospodarske dejavnosti brez vmešavanja občine, tako da pokliči na občino in se pozanimaj ali so spreminjali občinski prostorski načrt oz. kar nesposredno vprašaj kaj je možno graditi na x naslovu.


Kaj misliš, da se ni prej z občino posvetoval in dobil vseh papirjev? Drugače ne bi niti kupil zemlje, če ne bi blo možno.. edino kar lahko upaš je da mu bo posel zacvetel in bi v prihodnje še tvojo zemljo odkupil.

Tilen ::

Alien123 je izjavil:

Hexx je izjavil:

Parcelo s stanovanjsko namensko rabo ni mogoče uporabiti za gospodarske dejavnosti brez vmešavanja občine, tako da pokliči na občino in se pozanimaj ali so spreminjali občinski prostorski načrt oz. kar nesposredno vprašaj kaj je možno graditi na x naslovu.


Kaj misliš, da se ni prej z občino posvetoval in dobil vseh papirjev? Drugače ne bi niti kupil zemlje, če ne bi blo možno.. edino kar lahko upaš je da mu bo posel zacvetel in bi v prihodnje še tvojo zemljo odkupil.


Ne, ne. Mora mu nagajati, da mu ja ne bi uspelo... Sosedu mora krava crkniti.

@OP

Jaz kupim tvojo hišo za pol cene. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Ne, ne. Mora mu nagajati, da mu ja ne bi uspelo... Sosedu mora krava crkniti.


To nima popolnoma nobene veze. Jaz osebno razumem občutek, ki ga OP doživlja. Prej lepo mirna okolica, skoraj nič ljudi, avto gre mimo na vsakih 10 minut, čist zrak itd.

Nato v roku enega leta vedno hrup, ljudi mrgoli, tovornjaki čez dan, tovornjaki ponoči, več avtov, itd. normalno je da se bo kvaliteta bivanja tam zmanjšala.

Povsem hinavsko je pljuvat po OP-ju.


Jaz kupim tvojo hišo za pol cene. :)


Ne trolaj. Točno veš kaj je OP mislil s tem. Dejstvo je da bo nepremičnino veliko težje prodal za enako ceno kot jo bi prej (verjetno ni nemogoče, je pa potencialnih kupcev zagotovo manj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

shadeX je izjavil:

Povsem hinavsko je pljuvat po OP-ju.

Zanimivo bi bilo, če bi se sedaj sosed pojavil in rekel, da je prodal, ker ima OP velik kup gnoja pred hišo in smrdi, sedaj ga pa motijo kamijoni.

Na njegovem se nič ne spremeni. Vsak načeloma lahko s svojo lastnino počne kar hoče, če je skladno z zakonodajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

Prvi odstavek so samo domneve.

Drugo se strinjam, ampak način tvojih odgovorov, mi da občutek kot da je OP kriv da se mu bo kvaliteta bivanja potencialno poslabšala.

Tilen ::

Ja seveda je kriv, ker ima tam parcelo. Kdo je po tvojem kriv? Tisti, ki na svojem skladno z zakonodajo opravlja obrt? Jezus...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ales ::

Ne razumem zakaj vidva trolata tole temo v prepad. Ajde, persona, ampak Tilen, admin na forumu...?

A je karkoli od tega, kar sta v zadnjih N postih napisala, prispevalo karkoli k čisto legitimnemu in prijazno napisanemu uvodnemu vprašanju? Sklepanja, natolcevanja in medsebojna izzivanja, nič drugega. Alo, dajta mir.

Se pravi, preveri se prostorski načrt in namembnost zemljišča. S temi podatki se lahko razmišlja naprej.

Tilen ::

No, potem pa ti povej kdo je kriv, da ima OP parcelo blizu industrijskega obrata. Kdo je kriv po tvojem? Ne vem, zakaj bi se sosedu sedaj nagajalo, če se je OP nespametno odločil pri nakupu parcele.

Največ, kar lahko OP stori, je to, da spremlja zadevo in doseže, da bo sosed delal vse ustrezno po zakonu. Sosed mu ni dolžan plačati nobene odškodnine.

Sem zgoraj napisal - koga bi tožil, če bi sosed prodal romom? Vrednost bi se oportunitetno prav tako zmanjšala. Kdo bi bil kriv, da so prišli romi? Ja OP, ker ima parcelo zraven in nihče drug. Romi so pač kupili parcelo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

 tukaj je tudi medved kriv, da je blizu trgovine

tukaj je tudi medved kriv, da je blizu trgovine

Lonsarg ::

Kriva je lahko zgolj občina, če je spremenila namembnost. Če je namembnost že od prej pa je za to kriva odločitev kje graditi leta nazaj.

Obcani navadno lahko marsikaj vplivajo če se skupaj stopi, ampak to zgolj več občanov skupaj in zgolj če je pravočasno, ko so roki za pritožbe, ko se spreminja namembnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

Ne more biti občina kriva, če so izpolnjeni vsi pogoji za spremembo namembnosti. Občina samo izvede spremembo. To ni njena krivda, ampak izpolnitev obveze (zahteve) za spremembno namembnosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Če misliš krivdo v pravnem smislu res ne, ampak beseda se uporablja tudi širše in če ti nekdo z legit odlocitvijo naredi škodo boš seveda rekel da je kriv.

Obcina pač spreminja namembnost v skladu z zavezani znotraj katerih ima pa še vedno ogromno pesniške svobode. Ko upoštevaš se dejstvo, da je za konkreten delež spremembe namembnosti prisotna korupcija je pa krivda v tem primeru se večja in se toliko večja in tudi že pravna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

V kolikor bi pozorno bral, bi videl, da ves čas omenjam izvajanje dejavnosti skladno z zakonodajo ter pridobitev spremembe namembnosti skladno z zakonodajo. Ne vpletam nobene korupcije. V tem primeru je občina seveda "kriva" vendar ne v takšnem smislu, da bi OP lahko karkoli iztržil - to je tudi njegovo vprašanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tikitoki ::

Kljub vsemu je malce hinavsko, ker dvomim, da bi se kdorkoli sam odlocil, da se ob njegovi hisi zgradi tak obrat.

Jarno ::

Wir steigern das Bruttosozialprodukt.

Kultna pesem, kdor bere, naj razume.
#65W!

Stari maček ::

Preprečiti spremembe namembnosti glede ne veze na občini verjetno ne bo mogoče; jaz bi poskusil izposlovati vsaj možnost, da je tudi parcela od OP vključena v spremembo po želji. Parcela tako pridobi na vrednosti.

Tilen ::

Tako. V primeru, da se širi, da lahko od OP tudi odkupi. OP mu pa mora pomagati, da bo čim bolj uspešen. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

ygen je izjavil:

Sosed je prodal veliko parcelo na kateri je imel stanovanjsko hišo. Prodal jo je podjetniku, ki ima sedaj namen zgraditi velik industrijski obrat. Ker smo neposredni mejaši in bo obrat po celi dolžini naše parcele smo najbolj na udaru. V obratu ne bo ravno čisto tiha dejavnost, vsakodnevno se bodo vozili šleperji, povzročal se bo hrup. Seveda se nam bo kakovost bivanja tako ali drugače poslabšala, a če že to nobenega od vpletenih (podjetnika - mestni veljak, zato bo zagotovo dobil vsa potrebna dovoljenja, občine) prav dosti ne zanima, je dejstvo tudi, da se bo vrednost naše nepremičnine močno zmanjšala, ker pač noben pri zdravi pameti ne bi želel kupiti hiše tik ob velikem industrijskem objektu oz. hali. Zanima me, kakšne pravice imam? Lahko zahtevam vsaj kakšno odškodnino ali kaj?


Vprasaj ga koliko lahko vlozis zraven, da bos delnicar in da bos kaj imel od tega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

OPN se kar dolgo sprejema, ce se je spremenil in niste naredili nic, jebiga. Ce je od zmeraj tak in ste delali hiso zraven, jebiga, je bla nizja cena ze upostevana.

Matejjjjj ::

Kako je možno sredi stanovanjske soseske graditi industrijski obrat??? To je cigansko mafijska država, jaz bi šel v medije čimprej. Hrup je ubijalec št 1 ali 2. A ste tu gor brez odgovornih rednih služb, brez družin in brez karier, da vam je vseeno, če živite sredi industrijske cone?

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Matejjjjj je izjavil:

Kako je možno sredi stanovanjske soseske graditi industrijski obrat??? To je cigansko mafijska država, jaz bi šel v medije čimprej. Hrup je ubijalec št 1 ali 2. A ste tu gor brez odgovornih rednih služb, brez družin in brez karier, da vam je vseeno, če živite sredi industrijske cone?

Počasi, počasi...ne gre to preko noči. Pa tudi industrijska cona ne pade kar tako sredi spalnega naselja. To se je moralo že dolgo pripravljati. In OP ali nam noče povedati, ali pa res ni vedel za vse detajle.

nejcek74 ::

OP
premalo poveš: ali mu obstoječi prostorski akt dovoljuje gradnjo takega objekta ali ne?
- v prvem primeru si vedel da obstaja ta možnost in se je res malo krivično pritoževat, približno tako kot bi se na avtobusu nekdo prisedel na prosti sedež poleg tebe, tebe pa bi to motilo
- v drugem primeru: spremembe prostorskih aktov so dolgotrajne in zahtevne, v njih je mnogo varovalk, aktivno se vključi v spremembe, civilne iniciative so v Sloveniji blokirale marsikaj.

Pika na i ::

Kaj je to velik industrijski obrat?

St235 ::

Matejjjjj je izjavil:

Kako je možno sredi stanovanjske soseske graditi industrijski obrat??? To je cigansko mafijska država, jaz bi šel v medije čimprej. Hrup je ubijalec št 1 ali 2. A ste tu gor brez odgovornih rednih služb, brez družin in brez karier, da vam je vseeno, če živite sredi industrijske cone?


Ti, kje si dobil kristalno kroglo, da si potegnil take modre zaključke? Kako veš, da ni OP gradil hiše na parceli, ki jo je ugodno kupil, ker so bila zemljišča že ves čas mišljena za industrijsko cono?

Evolve ::

St235 je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

Kako je možno sredi stanovanjske soseske graditi industrijski obrat??? To je cigansko mafijska država, jaz bi šel v medije čimprej. Hrup je ubijalec št 1 ali 2. A ste tu gor brez odgovornih rednih služb, brez družin in brez karier, da vam je vseeno, če živite sredi industrijske cone?


Ti, kje si dobil kristalno kroglo, da si potegnil take modre zaključke? Kako veš, da ni OP gradil hiše na parceli, ki jo je ugodno kupil, ker so bila zemljišča že ves čas mišljena za industrijsko cono?


Dvomim da bi občina dovolila gradnja hiše na parcelah (ali blizu njih), ki so namenjene za industrijsko gradnjo.

Ziga Dolhar ::

Prostorski načrti in dovoljenja (npr. gradbeno, uporabno, za opravljanje določene dejavnosti) ipd. ne izključujejo možnosti, da gre za prekomerno (krajevno neobičajno) obremenjevanje, in ima mejaš poleg odškodninskega tudi opustitveni zahtevek. ( 75. člen SPZ)

Analizo okoliščin in strategijo za nadaljnje korake, če ti je mir in vrednost nepremičnine res kaj vredna, bi bilo pametno predebatirati z odvetnikom.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Če je dobil uporabno dovoljenje, nimaš kaj "srat".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SimplyMiha ::

Kako je dobil uporabno dovoljenje, če je potrebno soglasje sosedov? Ali pa se mogoče motim in le-to ni več potrebno?

Utk ::

Dokler se OPju ne da pogledat niti OPNja, je ves nas trud tu odvec.

ygen ::

Hvala vsem za mnenja. Nisem se še uspel pozanimati glede vsega, tako da sporočim, ko ugotovim kaj več. Je pa tako, da svoje parcele nisem dobil na pol šenkane ampak tu živimo že 40 let. Lokacija je zelo dobra, zato je tudi interes tega podjetnika velik. Ima pa že ne tako daleč postavljeno podobno zadevo in na tej parceli naj bi se širih in naredi nekaj podobnega. Torej gre za velik industrijski obrat - vsekakor ne tiha zadeva (obrtniška dejavnost pač, predelava nekih materialov, tovornjaki non-stop...) in vse to 3m oddaljeno od naše hiše z ene strani

Ziga Dolhar je izjavil:

Prostorski načrti in dovoljenja (npr. gradbeno, uporabno, za opravljanje določene dejavnosti) ipd. ne izključujejo možnosti, da gre za prekomerno (krajevno neobičajno) obremenjevanje, in ima mejaš poleg odškodninskega tudi opustitveni zahtevek. ( 75. člen SPZ)

Analizo okoliščin in strategijo za nadaljnje korake, če ti je mir in vrednost nepremičnine res kaj vredna, bi bilo pametno predebatirati z odvetnikom.


Hvala, če ne bo šlo drugače, bo poterbno res stopiti do odvetnika.

SimplyMiha je izjavil:

Kako je dobil uporabno dovoljenje, če je potrebno soglasje sosedov? Ali pa se mogoče motim in le-to ni več potrebno?


Mislim, da ga še nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ygen ()

globoko grlo ::

Vsekakor boš stranka v postopku!
Se pa vseeno prej pozanimej kaj in kako in se pripravi na pizdarije.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

robertml ::

Verjetno imate v mislih gradbeno dovoljenje. Uporabno dovoljenje se pridobi čisto na koncu, ko je objekt že zgrajen in kompletno opremljen z inštalacijami, opremo,.... Takrat komisija izvedencev iz posameznih strok v primeru zahtevnega objekta izvede tehnični pregled, kjer preveri objekt in vso dokumentacijo. Na podlagi ugotovitev komisija izda odločbo o izdaji (ali pa tudi ne) uporabnega dovoljenja. Za izdajo gradbenega dovoljenja so med drugim potrebna tudi zakonsko določena soglasja od sosedov katerih zemljišča ležijo v t.i. vplivnem območju; po določenih kriterijih se v fazi projektiranja ugotavlja, če novi objekt vpliva na sosednji objekt.

Pika na i ::

Vsekakor boš imel dovolj časa, za nagajanje novemu sosedu.

AmokRun ::

Večina občin ima OPN objavljen na portalu iObčina, da ne boš zgubljal časa z občinskimi birokrati samo zaradi tega.

ygen ::

Pika na i je izjavil:

Vsekakor boš imel dovolj časa, za nagajanje novemu sosedu.


Ne mislim nič nagajati ampak, če se misli zgraditi to kar je načrtovano, tu tako ne mislim ostati. Res lepo, da se moram zaradi "prišleka" prilagoditi s selitvijo, kajne? Me zanima, kako "pameten" bi bil, če bi se kaj podobnega zgodilo tebi. Sicer pa sem parcelo s hišo pripravljen prodati tudi temu podjetniku, čisto po realni ceni, a debata še ni nanesla na to temo, vsekakor enkrat bo. Pač mi več pomeni mir in če se tebi zdi pošteno, da bom hišo po njegovem posegu primoran prodati za polovično ceno, da jo bo sploh kdo kupil ob tem obratu, se meni pač ne, zato tudi tu sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ygen ()

Utk ::

Kdaj se je spremenil OPN, da lahko tam to dela? To lahko pogledaš na internet v 5 minutah.

Hexx ::

@OP mogoče pomaga če preveriš izdana gradbena dovoljenja, na tem zemljevidu so prikazana vsa, ki so bila izdana po 1.6.2015:
http://storitve.pis.gov.si/pis-jv/infor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

Unknown_001 ::

ygen je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsekakor boš imel dovolj časa, za nagajanje novemu sosedu.


Ne mislim nič nagajati ampak, če se misli zgraditi to kar je načrtovano, tu tako ne mislim ostati. Res lepo, da se moram zaradi "prišleka" prilagoditi s selitvijo, kajne? Me zanima, kako "pameten" bi bil, če bi se kaj podobnega zgodilo tebi. Sicer pa sem parcelo s hišo pripravljen prodati tudi temu podjetniku, čisto po realni ceni, a debata še ni nanesla na to temo, vsekakor enkrat bo. Pač mi več pomeni mir in če se tebi zdi pošteno, da bom hišo po njegovem posegu primoran prodati za polovično ceno, da jo bo sploh kdo kupil ob tem obratu, se meni pač ne, zato tudi tu sprašujem.


In kaj je načrtovano? Da vidimo, kaj je tako grozno hrupno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

ygen je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsekakor boš imel dovolj časa, za nagajanje novemu sosedu.


Ne mislim nič nagajati ampak, če se misli zgraditi to kar je načrtovano, tu tako ne mislim ostati. Res lepo, da se moram zaradi "prišleka" prilagoditi s selitvijo, kajne? Me zanima, kako "pameten" bi bil, če bi se kaj podobnega zgodilo tebi. Sicer pa sem parcelo s hišo pripravljen prodati tudi temu podjetniku, čisto po realni ceni, a debata še ni nanesla na to temo, vsekakor enkrat bo. Pač mi več pomeni mir in če se tebi zdi pošteno, da bom hišo po njegovem posegu primoran prodati za polovično ceno, da jo bo sploh kdo kupil ob tem obratu, se meni pač ne, zato tudi tu sprašujem.

Nehaj jamrat!
Pojma nimaš, kaj bo tam delal, samo predvidevaš.
In si že kar ugotovil, kako se boš moral preseliti, pa kako bo cena tvoji nepremičnini padla?

Da te slučajno ne moti, ker je podjetnik kupil sosednjo parcelo in ne tvoje?
Za pravo ceno, se boš pa kar rad preselil, ane. Četudi po 40 letih bivanja tam. Zanimivo. Jbg, prava cena mora past, ja.
Najbolje narediš, da greš parcelo kar takoj ponudit sosedu

Ne mi prodajat pravljic o miru, ta je zgolj zeeeeeeelo postranskega pomena.

nejcek74 ::

saj itak piše kr nekaj povprek, zaenkrat ve samo to da je sosed prodal parcelo. Vse ostalo pa so le njegovi strahovi.
Ali pač?
Načeloma bi moral bit stranka v postopku, ker je verjetno v vplivnem območju novgradnje al so to ukinili? Ne delam več slovenskih pgd-jev 6 let pa sem mogoče zamudil kako spremembo zakonodaje.

Bud_Bundy ::

Čimprej stopiš o njega in vprašaš če rabi pisarniške prostore, torej tvojo hišo. Ali pa če bi jo imel za stanovanje pogodbenih delavcev, delavcev iz tujine.

Unknown_001 ::

Bud_Bundy je izjavil:

Čimprej stopiš o njega in vprašaš če rabi pisarniške prostore, torej tvojo hišo. Ali pa če bi jo imel za stanovanje pogodbenih delavcev, delavcev iz tujine.


Roka tako, roka tako in roka tako.

Posel sklenjen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Pika na i je izjavil:

ygen je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsekakor boš imel dovolj časa, za nagajanje novemu sosedu.


Ne mislim nič nagajati ampak, če se misli zgraditi to kar je načrtovano, tu tako ne mislim ostati. Res lepo, da se moram zaradi "prišleka" prilagoditi s selitvijo, kajne? Me zanima, kako "pameten" bi bil, če bi se kaj podobnega zgodilo tebi. Sicer pa sem parcelo s hišo pripravljen prodati tudi temu podjetniku, čisto po realni ceni, a debata še ni nanesla na to temo, vsekakor enkrat bo. Pač mi več pomeni mir in če se tebi zdi pošteno, da bom hišo po njegovem posegu primoran prodati za polovično ceno, da jo bo sploh kdo kupil ob tem obratu, se meni pač ne, zato tudi tu sprašujem.

Nehaj jamrat!
Pojma nimaš, kaj bo tam delal, samo predvidevaš.
In si že kar ugotovil, kako se boš moral preseliti, pa kako bo cena tvoji nepremičnini padla?

Da te slučajno ne moti, ker je podjetnik kupil sosednjo parcelo in ne tvoje?
Za pravo ceno, se boš pa kar rad preselil, ane. Četudi po 40 letih bivanja tam. Zanimivo. Jbg, prava cena mora past, ja.
Najbolje narediš, da greš parcelo kar takoj ponudit sosedu

Ne mi prodajat pravljic o miru, ta je zgolj zeeeeeeelo postranskega pomena.


In kako ti veš kaj OP ve in česa ne ve? Nimaš pojma in predvidevaš? Samo predvidevam...

jype ::

Jarno je izjavil:

Wir steigern das Bruttosozialprodukt.

Kultna pesem, kdor bere, naj razume.
Vsaj en v tej temi razume realpolitik.

Upam, da OP ne kapitulira in si izbori mesto med antikapitalisti.

Unknown_001 ::

Jaz upam da OP-u uspe zalaufat biznis in postavi večjo fabrko od soseda.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradbeno dovoljenje

Oddelek: Loža
419914 (1061) bemfa
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219706 (10641) noraguta
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316893 (5573) Machete
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826432 (23119) estons
»

Arso prek privat parcele dostopa do vremenske postaje

Oddelek: Loža
374860 (3812) Go-ahead

Več podobnih tem