» »

Kateri bluetooth zvočnik

Kateri bluetooth zvočnik

CyberPunk ::

Kateri bluetooth zvočnik (oz. zvočnika?) se splača kupiti, da bo OK kvaliteta zvoka (recimo vsaj nekje na ravni, kot so bili radiokasetofoni in stolpi)?
Nanj bi se priključil telefon ali tablica za poslušanje glasbe/radia.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kanarin ::

Če hočeš res kvaliteto seveda moraš tudi (dobro) plačati, tako da se v širokem loku izogni ceneni kitajski robi (pri nas je to recimo Xplore znamka - ti povem iz lastnih izkušenj). Potem pa je izbira odvisna od več parametrov: budgeta oz koliko si sploh pripravljen dat za BT zvočnik , kaj dejansko pričakuješ od njega, kakšna velikost bi bila primerna oz optimalna - torej kje oz v kakšnih prostorih ga boš večinoma uporabljal, ali so ti pomembne dodatne opcije kot so vgrajen FM radio in microSD slot (žal to dobiš skoraj izključno samo pri "kitajcih"). Nenazadnje ima za mnoge pomembno vlogo seveda tudi sam dizajn oz izgled zvočnika.

Če imaš čas in voljo in se torej želiš poglobiti v to tematiko ter poslušati kako dejansko zvenijo različni zvočniki ti toplo priporočam ta YT kanal , ki je specializiran ravno za primerjavo različnih BT zvočnih (vseh rangov od najmanjših do tistih res velikih).

Sam bi za neko povprečno uporabo v stanovanju svetoval kakšen JBL Flip 4 - ki je priročno majhen in ima za svojo velikost odličen zvok (tudi base). Ta omenjeni JBl Charge 3 je sicer tudi super zvočnik, je večji , posledično močnejši in ima bolj izrazite base (nenazadnje je tudi občutno dražji) ampak po drugi strani - ima kar občutno slabše visoke tone in posledično overall slabši zvok kot manjši Flip 4.

Sam trenutno uporabljam (miniaturni) JBL GO za poslušanje glasbe v otroški sobi, ki v bistvu tudi povsem zadošča za svoj namen (čeprav objektivno ni med najboljšimi v svoji kategoriji). Od manjših zvočnikov je dobra izbira recimo Xiaomi Mi Bluetotoh speaker (ki ima tudi microSD card slot!)m, drugače ne moreš dosti zgrešiti niti s kakšnim Anker Soundcore. Izbire je seveda - kot za marsikatero drugo tehnično zadevo - zares ogromno.

TheBlueOne ::

Jaz sem vzel tega:

https://www.amazon.de/Ultimate-Ears-Lau...

Pri 300€ je bil menda malo slabsi od JBLa. Sam sem ga kupil, tocno takrat, ko je cena padla za dobre 50%, kjer se je tudi ustavila.

Scorpy84 ::

Meni je ravno pri charge 3 vsec,da nima izrazite visoke tone. Sicer pa kokr komu, enim pasejo visoki toni enim ne. Glede na to da si omenil flip 4, da im boljsi zvok na podlagi visokotoncev, je malo mimo. Torej tudi moj domaci sistem Monitor audio, ki im zelo umirjene visokotnce ima zanic zvok?

TheBlueOne ::

Morda samo dodam se tega od istega proizvajalca, ki je pravtako kar agresivno postavljen na trg.

https://www.amazon.de/Ultimate-Ears-Lau...

kanarin ::

Scorpy84 je izjavil:

Meni je ravno pri charge 3 vsec,da nima izrazite visoke tone. Sicer pa kokr komu, enim pasejo visoki toni enim ne. Glede na to da si omenil flip 4, da im boljsi zvok na podlagi visokotoncev, je malo mimo. Torej tudi moj domaci sistem Monitor audio, ki im zelo umirjene visokotnce ima zanic zvok?


To je sicer res, da gre tukaj tudi deloma za subjektivno presojo, pa recimo odvisno je od tega kakšen tip glasbe večinoma poslušaš.

V živo nisem poslušal oz primerjal obeh, sem pa poslušal preko omenjenega YT kanala, recimo ta video.

Imaš pa kar nekaj web člankov s primerjavami - recimo link:

Subsequently, the Flip 4 has a brighter sound signature than the Charge 3, which is more bass heavy. As a result, the Charge 3 isn’t as detailed as the Flip 4 in the mids and highs.

Oba sta dobra zvočnika, gre predvsem za to ali ti je prioriteta jakost zvočnika in močni basi ali boljša splošna uravnoteženost zvoka. Ne moremmo pa niti zanemariti razliko v velikosti in teži obeh zvočnikov.

Scorpy84 ::

Charge 3 v zaprtem prostoru, sploh v kotu sobe, da mocne base. Ko pa si na odprtem, pa bassi niso tako izraziti. Flip4 nisem probal, sem pa druge v tem cenovnem razredu in je bilo se slabse, na odprtem seveda. Pac vecja mebrana zvocnika na odprtem naredi svoje.

CyberPunk ::

Tole recimo mi na prvi pogled izgleda obetavno (ker lahko tudi štelaš barvo tona, pa še celo 3.5 mm vhod ima). Ima kdo kakšne izkušnje z njimi (našel sem, da tudi pri nas prodajajo)?
V bistvu me najprej zanima, kaj točno pomeni, da ima frekv. razpon 60 Hz ~ 18 kHz, ker se mi zdi rahlo malo - a to, da zvokov izven tega območja ne bo predvajal? Moje Creative 5.1 ozvočenje (če ga vzamem kot ustrezno primerjavo, saj ima po mojem mnenju kvaliteten zvok) ima namreč po specifikacijah od 47 Hz do 20 kHz.

Scorpy84 ::

CyberPunk je izjavil:

Tole recimo mi na prvi pogled izgleda obetavno (ker lahko tudi štelaš barvo tona, pa še celo 3.5 mm vhod ima). Ima kdo kakšne izkušnje z njimi (našel sem, da tudi pri nas prodajajo)?
V bistvu me najprej zanima, kaj točno pomeni, da ima frekv. razpon 60 Hz ~ 18 kHz, ker se mi zdi rahlo malo - a to, da zvokov izven tega območja ne bo predvajal? Moje Creative 5.1 ozvočenje (če ga vzamem kot ustrezno primerjavo, saj ima po mojem mnenju kvaliteten zvok) ima namreč po specifikacijah od 47 Hz do 20 kHz.


Bo predvajal, samo ne tako "izrazito", da bi rekel vau. Že to je vprašanje kako igra na 60hz... tako, da si vzemi te številke z rezervo.

Filip8 ::

kupil anker soundcore 2 po predlogih iz tega foruma, za 50 eur zelo zadovoljen.

Tomson ::

Če komu prav pride, dober deal za Tronsmart 40W Bluetooth zvočnik, sicer okoli 50€, glede na teste (klik, klik) eden boljših budget zvočnikov, tudi na Amazonu 4.8/5 od 200 uporabnikov ...

- Tronsmart Element Mega 40W Bluetooth zvočnik s kodo: EFSZZJTJ za 36€ (EU skladišče) + 1€ DPD poštnina
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mirancar ::

a iščeš prenosni al je lahko kabel ?
če je lahko na kabel bi jst raje kupil en kvaliteten (to je pomembno) bluetooth adapter na 3.5mm in fural neke navadne zvočnike po okusu
od teh prenosnih bi rekel da so price/performance zelo slabi v kvaliteti reprodukcije zvoka, sicer nimam velik izkušenj ampak recimo JBL charge2+ ima zelo slab zvok, je pa zelo priročen kot powerbank (res zdrži dolgo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen bluetooth zvočnik? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18646045 (3732) Pithlit
»

Bluetooth zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
122823 (2410) jackwatson
»

Prenosni zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
278067 (7033) Gregex
»

ozvočenje garaže

Oddelek: Zvok in slika
232642 (1882) ProGo
»

Bluetooth zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
257482 (5585) exp3rt

Več podobnih tem