» »

Dva dni star comp in nato .... strela!!

Dva dni star comp in nato .... strela!!

DaWeed_MC ::

Blo je tko:

Comp je bil star dva dni (zaj je enih 5:D ), in kot ponavadi sem zvečer bluzo po mircu! Prej je sicer bla nevihta, ampak se je stvar mal umirila in se ga kar zagnal! Nato pa se naenrat zblisne, zagrmi, in zgornja etaža v hiši ostane brez elektrike!! Ko sem "fit" nazaj vključil, sem seveda mogu takoj sprobat ali comp dela! Ko sem ga vključu, so se lučke na sprednji strani vžgale za kako desetinko sekunde, nekje okrog napajalnika pa se je zblisnilo!! Od takrat comp več ni vžgal!
Sedaj me pa zanima predvsem, ali je po vašem mnenju šlo še kaj več kot samo napajalnik!?!?:\
Mal sem gledu po plošči (mam prozorno stranico) in nisem opazil nič čudnega! Tud smrdelo ni!
Tak da bi prosil za kak nasvet tistih, ki imajo s tem izkušnje!

lp

ERGY ::

Verjetno ti je varovalko v napajalniku sfukalo tko d nebi smelo bit nc druzga nrobe.
NP.

perci ::

Če maš srečo, sam varovalka v napajalcu. Če imaš smolo...ufff, upaj da je nimaš ;).

DaWeed_MC ::

Varovalka v napajalniku pa najbrž pomeni nov napajalnik, a ne?

Jah, tud jaz upam, da mam srečo :\
Mam še dve kišti v hiši, pa ravn v novga je moglo "kresnit" :\

lp

m.i.h.a. ::

Ne samo novo varovalko kupiš in jo zarineš tam kjer je bila prejšnja. Jaz sem jo že enkrat moral menjat.

Bane_ ::

kukr se jest spoznam na vse tle strele ti je zravn vsaj se modem skurlo!K modemi so najbl obcutlivi!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

DaWeed_MC ::

Ne ne ... modem ziher ni mogu it, ker ga niti nimam! :D Kvečemu je šla mrežna, sam pol bi še prej mogu Router it in ostalo sranje, ki je v mreži!:\

Za to se niti ne sekiram. Bolj me je strah za druge stvari ... matična, procesor in ostala krama :O

lp

SavoS ::

Iz starega kompa vzemi napajalc in ga prkluci na novega pa bos kuj vido ka dela, ce sploh kaj dela....
upam, da je samo napajalc...
L.P.
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

ERGY ::

Ma ne skrbi sam kups novo varovalko v trgovini jo zamenjas in je. Vse bi moralo delat normalno kot prej.
Hehe

zvery1 ::

@ERGY : Ma ne skrbi sam kups novo varovalko v trgovini jo zamenjas in je. Vse bi moralo delat normalno kot prej.

A ti misls da ti varovalka ustavi strelo al kaj???Strela je za varovalka enih petkrat prehitra in predn se le ta uspe skurt ti gre lohk ze cel racunalnik.Najbolje strelo uničijo polprevodniški elementi kajti ko strela prebije tranzistor ali diodo se sama uniči ker se ponavadi veže na maso.Tko da ne ti nekej z zagotovostjo trdit da je zigr varovalka...
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Sid Izprijeni ::

Jst sm enkrat naredu kratekl stik v napajalniku, ko sem pri prižganem kompu nekaj šaril po njem (le kaj sem razmišljal! :8)). No meni ni bilo nič, je pa šel napajalnik, poleg njega pa še plata/procesor (eno ali drugo; ne vem točno več).

Moli, da je samo napajalnik...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

PhotoBlaz ::

Da_Weed,...dej neki probaj:

Izklopi kabel od napajalnika iz racunalnika, poleg tega daj se stikalo(ce ga imas) na napajalniku na 0, pocakaj par sekund in priklopi nazaj in probaj vzgat kot normalno,..............men je to ze najmanj 5x reslo zivcev in dnarja, ko sm naredu kratek stik(oz. ko sm pac tko anredu, da se je zabliskal iz napajalca) 8-) .

Ne vem, probej, ce ne dela ta finta, pol je pa najbrs res neki slo k vragu.
Pa obvesti nas, ce ti je ratal!
Cau:)

Azrael ::

Lahko, da je varovalka, poglej moj post v tej temi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

DaWeed_MC ::

Well ... mal je prepozno vse to, ker sem comp takoj naslednji dan peljal na popravilo, saj sem bil kar mal v paniki ... dva dni star comp, pa blisne v njega ... saj razumete :\
Sicer pa sem te stvari poskušal ... izklopil iz napajanja, izklopil stikalo ... sam nevem več v kakšnem zaporedju, pa po kolkih sekundah sem priklopu nazaj (mislim da prav kmalu)! :\

Saj v bistvi sem itak hotu zvedet, če ste že imeli tako situacijo, in kaj je šlo v vašem primeru!

Če drugo ne, sem se pa veliko naučil ... Najprej Slo-Tech in podobni viri, šele nato na popravilo z njim!!:D

P.S.: Ko pa me pokličejo, pa vam itak povem, kaj je šlo (če me nebojo znapi****i ;(( :D )!

lp

ERGY ::

Sej ni napisu d je strela udarla direkt. Pise d je stavba al kar koli ostala brez stroma ko je zagrmelo. In ni napisano d je kar koli v stavbi skurlo razn tga d se je pri rac. po uklopu pri napajalcu zabliskal. Po tem sm sklepu d je sla varovalka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077251 (5814) Šolar
»

Dvakrat preživel pod 220V (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
526875 (5471) tiborrr
»

Je matična šla...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111278 (1037) KontraCepec
»

POK !!! v napajalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
421963 (1388) Brane2
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
141613 (1439) OZZY

Več podobnih tem