vir: Wikipedia
Vabilo, nekakšen mednarodni precedens, je posledica zasebnostnih in političnih afer, ki so se zgodile v povezavi s to družabno platformo, ki ji zlasti zahodne vlade pripisujejo odločilen vpliv na svoje volivce. Skupno zaslišanje se bo odvilo konec novembra v Westminstru, poleg predsednikov in verjetno tudi članov komisij obeh držav, pa so vabljeni tudi predstavniki parlamentov drugih držav, ki so v preteklosti želeli zastaviti vprašanja šefu Facebooka, pa se ta na njihova vabila ni odzval.
Zuckerberg je namreč letos že pričal pred ameriškim kongresom in senatom, udeležil se je tudi zasedanja v Evropskem parlamentu, pozivi Kanade in Velike Britanije ter še nekaterih drugih držav, pa so naleteli na gluha ušesa ali pa so s Facebooka tja poslali koga od nižjega menedžmenta.
Predsednika komisij, Britanec Damian Collins in Kanadčan Bob Zimmer, sta v vabilu med drugim zapisala: "Razumeva, da se ne morete udeležiti prav vsakega parlamentarnega zaslišanja, a verjameva, da vaši uporabniki v vseh državah potrebujejo vzvod za uveljavljanje odgovornosti, ki jo ima vaša organizacija in to neposredno, prek vas. Menimo, da je ta odgovornost nekaj, kar morate sprejeti." Obe komisiji v vabilu še poudarjata, da želita končno poročilo o zadevi izdelati do konca letošnjega leta, zato je zaslišanje Zuckerberga nujno opraviti v najkrajšem možnem času.
Predstavniki Facebooka so potrdili, da so vabilo prejeli in da se bodo nanj odzvali v predvidenem roku, to je do 7. novembra.