» »

Intel Core 9th-gen

Intel Core 9th-gen

Temo vidijo: vsi
««
67 / 81
»»

D3m ::

Po 10 letih je pa že čas A N? ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Normalno, saj bi AMD se isto obračal kot Intel, če bi imel tak marketshare. Firme so enake v tem smislu, edino pomembno je v kaj so primorani. 7700k mi še dolgo ne bo treba zamenjati, kaj veš, vmes lahko Keller z Intelovim dnarjem spet nov "sandy bridge" zrihta in gre Ryzen v pozabo. Vsakič gre na podobno. Intel in AMD pa bi brez slovenske populacije še vedno dobro shajala, tako da je čisto vseeno kaj na st mislimo.

D3m ::

Odvisno kaj bodo še našli pri 7700K. MDS je kar zoprna zadeva zaradi hitrosti SSD in latenc.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Ocitno ga ne skrbi varnost. Vse za FPS!

Nyana ::

Včasih ne moreš verjet kakšne izgovore najdejo zvesti intelovci. Ampak tisto glavno pa je vedno FPS :)

Mr.B ::

Sej vemo.
Vis intel proci imajo 95W porqabe, le ve benchmarkih nekako ne gre to čez. Verjetno je znotraj skrita poraba vseh teh arhitekturnih luken, ki se jih ugotavlja zgolj z porabo proca:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Normalno, saj bi AMD se isto obračal kot Intel, če bi imel tak marketshare. Firme so enake v tem smislu, edino pomembno je v kaj so primorani. 7700k mi še dolgo ne bo treba zamenjati, kaj veš, vmes lahko Keller z Intelovim dnarjem spet nov "sandy bridge" zrihta in gre Ryzen v pozabo. Vsakič gre na podobno. Intel in AMD pa bi brez slovenske populacije še vedno dobro shajala, tako da je čisto vseeno kaj na st mislimo.


Pozabljaš eno stvar (modri verniki to vedno pozabljate): AMD pa NE bo dal ven novega buldožerja.
In potem se ta tvoja "prerokba" (ne)malo sfiži.
Keller je vrhunski inženir, ni pa samo on načrtal Ryzen arhitekture.

Intel mora vse začrtati na novo. In rezultate takega početja lahko vidimo čez 5 let.
Zdaj, ali so oni že začeli, ali ne, je pa druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

Lets see what happen. Ce nebi bilo AMd, bi verjetno se vedno razmisljali o 6 jedrnih CPUjih, kot luksuzu.

tikitoki ::

V vsakem primeru so INTELove napovedu tudi precej spodbudne, je pa problem, da ze leta poslusamo obljube, ki jih potem prestavljajo v prihodnost.

FlyingBee ::

Enkrat pač bo spet Intel. Ne vem pa kaj bi toliko moral gojiti čustev do neke firme. Marsikdo v Ryzen dobi pozablja, da se je Bullshitdozer tudi zagovarjal, če ne zaradi 8c napram Intel 4c, pa zaradi nižje cene, ki so jo zaradi inferiornosti morali še nižat, kar jih zdaj tudi še tepe, saj morajo nižat zaradi nizkega marketshare-a in vsakoletne izdaje novih precej boljših, ker prvi ryzen ni bil na višji ravni od Haswella in pogojno Broadwella, ki sta izšla vsaj 2 leti prej.

Vsaj FireSnake pa bi moral vedeti razliko med consumer in prosumer robo ter povezavo ene ali druge s FPS. Dokler ne boste upoštevali, da so igre cpu najzahtevnejše aplikacije v večini consumer desktopih, ste le klovni, ki zaradi neznanega razloga sovražite eno ali drugo firmo.

Bwaze6 ::

... ker prvi ryzen ni bil na višji ravni od Haswella in pogojno Broadwella, ki sta izšla vsaj 2 leti prej.


Za določene aplikacije, ki uporabljajo več jeder, je bil neprimerno boljši. S Haswellom in Broadwellom je bil predvsem primerljiv v single core.

tikitoki ::

Leteca cebela pac reagira custveno, ko spoznava, da se je motila.

Ryzen 2 pa izgleda zelo spodbudno. Edino cena bo na zacetku verjetno precej visja od trenutne ponudbe. Se posebaj zaradi maticnih plosc.

D3m ::

MSRP cena je enaka, kot Zen prva izdaja.

Matične so problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Zakaj so matične problem ?
PCIe4 trenutno ni kaj na trgu da bi jo vsaj v segmentu, kjer se prodaja x570 lahko izkoristil...
Itak bo na tem forumu samo debata single core perfromance, BK. ampak le ... B450/X470 so cenovno zelo ugodne in izpolnijo večino trga...
Razen če kdo misli da bo NV izdala 2080Ti turbo edition na PCIe4.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

PCIe naprav bos imel dovolj, SSDje, GPUje,... ce jih bos zelel in potreboval je pa druga stvar.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

PCIe naprav bos imel dovolj, SSDje, GPUje,... ce jih bos zelel in potreboval je pa druga stvar.

Seveda, koliko gamerskih računalnikov, kjer je singe core kao NAJ-pomembnejši faktor, je sposoben zafilati bandwith enega M2 na PCIe4 ? GPU-ji, ja prihajajo verjetno, tisti ki imajo možnost 256GB spomina pritaknjenega na grafični poleg dedicirange 48 GB... Dokler bo narod igral na 1080p morda na max, je v večini primerov 8GB spomina na grafični dovolj... Tistih 5s več da se naloži igrica boš pa že počakal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Mr.B je izjavil:

Zakaj so matične problem ?
PCIe4 trenutno ni kaj na trgu da bi jo vsaj v segmentu, kjer se prodaja x570 lahko izkoristil...
Itak bo na tem forumu samo debata single core perfromance, BK. ampak le ... B450/X470 so cenovno zelo ugodne in izpolnijo večino trga...
Razen če kdo misli da bo NV izdala 2080Ti turbo edition na PCIe4.


Problem, kot cenovno in nič drugega. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

No ko bodo prvi testi z B450/X470 bomo videli...
Vse te plate bodo podpirale iste memory profile kot X570. Razen tistih 4600 in podobno. Potem je X470 draga toliko kot x570.
seveda razen če kupuješ za prihodnost, potem je X570 the only way to fly razen če ne bo potem šla veja v dve smeri DDDr5 in PCIe5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Zakaj komentiras stvari, katerih nikoli ne bos kupu, ker niso v tvojem cenovnem okviru >:D

tikitoki ::

Klinker dvomim, da sam kupis vse, o cemer komentiras.

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Zakaj komentiras stvari, katerih nikoli ne bos kupu, ker niso v tvojem cenovnem okviru >:D

Ja bogi revež, kaj pa ti veš kaj so moji cenovni okviri. Glede na to da živim v novogradnji na Dunaju v 110m2 stanovanju, bi rekel da je moje dojemanje bistveno bolj realno. Še sploh ko bo razlika med B450 plato in X570 plato pri 1080p tam 10FPs-jev manj pri 200FPs-jih povprečnih..
Kar ti ne dojameš so osnove, Memory krmilnik je na procesorju in ne na plati. Sedaj bo pa na tebi da dokažeš koliko bo RTX 2080Ti superb ki preide sedaj ven počasnejša na PCIe3 vodilo od PCIe4.
Toliko o tvojem dosegu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Dunaju? Eh, jaz imam penthouse v New Yorku pa vseeno mogoče le Ryzna nabavim.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Dunaju? Eh, jaz imam penthouse v New Yorku pa vseeno mogoče le Ryzna nabavim.

Sej vem, samo klinker ima težave, ki nisem hotel nabaviti i7 7700k, ki bi bil sedaj enako hiter kot i5, če se mi nebi J za varnost.
Ampak klinker ima verjetno drugo težavo, njega skrbi da si ne morem privoščiti več kot 16 Gb 4800Mhz ramov ki bi do konca iskoristili njegov bodoči nakup v sintetičnih testih...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Nimaš tri čiste.

7700k je bil za namen gaminga super nakup.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Je bil. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

tikitoki je izjavil:

Klinker dvomim, da sam kupis vse, o cemer komentiras.


Takih komentarjev pac ne dajem. Po njegovo sta chipseta enaka, le SW je drugacen :)) bo presenecen ob izidu, ko se mu tej leaki sesujejo.

Mr.B je izjavil:


Ja bogi revež, kaj pa ti veš kaj so moji cenovni okviri. Glede na to da živim v novogradnji na Dunaju v 110m2 stanovanju, bi rekel da je moje dojemanje bistveno bolj realno. Še sploh ko bo razlika med B450 plato in X570 plato pri 1080p tam 10FPs-jev manj pri 200FPs-jih povprečnih..
Kar ti ne dojameš so osnove, Memory krmilnik je na procesorju in ne na plati. Sedaj bo pa na tebi da dokažeš koliko bo RTX 2080Ti superb ki preide sedaj ven počasnejša na PCIe3 vodilo od PCIe4.
Toliko o tvojem dosegu.


Aha, pol pa te razumem da gledas na vsak EUR. Zivljenje je tam drago ;) Jst sem seljacina z vasi, ki zivi v 150 let stari bajti iz kamna, tako da teh tezav nimam >:D
Drugace pa si vsaj malo zapomni kaj tu ljudje pisejo. Mene za FPS boli patak in ga nikoli nisem izpostavljal.
Razumem pa, da so top zadeve drazje, precej drazje kot so dejansko vredne. Tebe pa to zelo ocitno boli, ker je ocitno da bi zelo rad imel, pa ocitno ne gre. Highend pac ni p/p usmerjen, zato ta razred ni namenjen tebi, pa da se razumemo niti meni, ker tudi sam ne kupujem highend iz enakega razloga, kar pa ne pomeni da se bom pizdakal cez ceno, ki je logicno postavljena cim visje. Tako kot nima vsak 10. Porha pred bajto, niti vsak 10. nima highend kiste doma in prav je tako.

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Dunaju? Eh, jaz imam penthouse v New Yorku pa vseeno mogoče le Ryzna nabavim.

Sej vem, samo klinker ima težave, ki nisem hotel nabaviti i7 7700k, ki bi bil sedaj enako hiter kot i5, če se mi nebi J za varnost.
Ampak klinker ima verjetno drugo težavo, njega skrbi da si ne morem privoščiti več kot 16 Gb 4800Mhz ramov ki bi do konca iskoristili njegov bodoči nakup v sintetičnih testih...


Kaj bos ti nabavu in kaj ne je meni prav vseeno. Itak bos spet zajebal in jokal cez dve leti :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

meho7 ::

D3m je izjavil:

Je bil. :)

Govora je o 2.5 leti starem procesorju. Je 1700x se vedno smiseln nakup? Thought so

D3m ::

Še ene ducat lukenj odkrijejo pa bo na ravni CMT Bulldozer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Nikoli :D

Mr.B ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Klinker dvomim, da sam kupis vse, o cemer komentiras.


Takih komentarjev pac ne dajem. Po njegovo sta chipseta enaka, le SW je drugacen :)) bo presenecen ob izidu, ko se mu tej leaki sesujejo.

Mr.B je izjavil:


Ja bogi revež, kaj pa ti veš kaj so moji cenovni okviri. Glede na to da živim v novogradnji na Dunaju v 110m2 stanovanju, bi rekel da je moje dojemanje bistveno bolj realno. Še sploh ko bo razlika med B450 plato in X570 plato pri 1080p tam 10FPs-jev manj pri 200FPs-jih povprečnih..
Kar ti ne dojameš so osnove, Memory krmilnik je na procesorju in ne na plati. Sedaj bo pa na tebi da dokažeš koliko bo RTX 2080Ti superb ki preide sedaj ven počasnejša na PCIe3 vodilo od PCIe4.
Toliko o tvojem dosegu.


Aha, pol pa te razumem da gledas na vsak EUR. Zivljenje je tam drago ;) Jst sem seljacina z vasi, ki zivi v 150 let stari bajti iz kamna, tako da teh tezav nimam >:D
Drugace pa si vsaj malo zapomni kaj tu ljudje pisejo. Mene za FPS boli patak in ga nikoli nisem izpostavljal.
Razumem pa, da so top zadeve drazje, precej drazje kot so dejansko vredne. Tebe pa to zelo ocitno boli, ker je ocitno da bi zelo rad imel, pa ocitno ne gre. Highend pac ni p/p usmerjen, zato ta razred ni namenjen tebi, pa da se razumemo niti meni, ker tudi sam ne kupujem highend iz enakega razloga, kar pa ne pomeni da se bom pizdakal cez ceno, ki je logicno postavljena cim visje. Tako kot nima vsak 10. Porha pred bajto, niti vsak 10. nima highend kiste doma in prav je tako.

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Dunaju? Eh, jaz imam penthouse v New Yorku pa vseeno mogoče le Ryzna nabavim.

Sej vem, samo klinker ima težave, ki nisem hotel nabaviti i7 7700k, ki bi bil sedaj enako hiter kot i5, če se mi nebi J za varnost.
Ampak klinker ima verjetno drugo težavo, njega skrbi da si ne morem privoščiti več kot 16 Gb 4800Mhz ramov ki bi do konca iskoristili njegov bodoči nakup v sintetičnih testih...


Kaj bos ti nabavu in kaj ne je meni prav vseeno. Itak bos spet zajebal in jokal cez dve leti :))

High en je 999$ vredno stojalo za monitor.Tvoj doseg je pa imitacija s kitajske.
in dokaz, da na pises impulzivno je tvoj post.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

meho7 je izjavil:

D3m je izjavil:

Je bil. :)

Govora je o 2.5 leti starem procesorju. Je 1700x se vedno smiseln nakup? Thought so


Za pravo ceno itak, cudovit cpu za vecino. Razen, ce mislis, da vsi potrebujemo najnovejsi in najhitrejse?

FireSnake ::

S tem, da ni luknjast kot švicarski sir.
Če smem dopridjati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Mr.B je izjavil:


High en je 999$ vredno stojalo za monitor.Tvoj doseg je pa imitacija s kitajske.
in dokaz, da na pises impulzivno je tvoj post.


A zdaj te ze Apple muci? In pol jst pisem impulzivno :))

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

S tem, da ni luknjast kot švicarski sir.
Če smem dopridjati.

Boš 3000 ryzna kupil?

D3m ::

Matra ga 3700X z 65W TDP. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:


High en je 999$ vredno stojalo za monitor.Tvoj doseg je pa imitacija s kitajske.
in dokaz, da na pises impulzivno je tvoj post.


A zdaj te ze Apple muci? In pol jst pisem impulzivno :))

A samo definiral sem ti kaj je High-END. RGB LED žal ni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

FireSnake je izjavil:

S tem, da ni luknjast kot švicarski sir.
Če smem dopridjati.

Boš 3000 ryzna kupil?


Moram koga vprašati za dovoljenje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

Mene. Prolozi 50 eur za stroske obravnave prosnje.

D3m ::

Mene bo pa plačal za žig :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Samo, da nima 300 chipset plate.

XLapse ::

sej ne moreš verjet da večinoma ljudi v tej temi je AMDjarjev. In Intel ma pa še vedno največ marketa in bo tudi mel, očitno online Intel fani ne pridejo sem. Al pa nevem, AMD folk se hoče dokazat nekako? Kompleks manjvrednosti?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

D3m ::

Kaj se pa ti pritožuješ?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nyana ::

XLapse je izjavil:

sej ne moreš verjet da večinoma ljudi v tej temi je AMDjarjev. In Intel ma pa še vedno največ marketa in bo tudi mel, očitno online Intel fani ne pridejo sem. Al pa nevem, AMD folk se hoče dokazat nekako? Kompleks manjvrednosti?

Kaj pa je zdaj spet tvoj problem? A ti niso že v tej temi napisali, da bi ta tema bila še boljša brez tvojih nevmesnih komentarjev. A si spet pozabo tableto vzet?

tikitoki ::

Znanec ima shizofrenijo in podobne izpade. Nakljucje? Dvomim.

FlyingBee ::

Ta pravi se je oglasil.

D3m ::

Čebela to the rescue.
|HP EliteBook|R5 6650U|

XLapse ::

Nyana je izjavil:

XLapse je izjavil:

sej ne moreš verjet da večinoma ljudi v tej temi je AMDjarjev. In Intel ma pa še vedno največ marketa in bo tudi mel, očitno online Intel fani ne pridejo sem. Al pa nevem, AMD folk se hoče dokazat nekako? Kompleks manjvrednosti?

Kaj pa je zdaj spet tvoj problem? A ti niso že v tej temi napisali, da bi ta tema bila še boljša brez tvojih nevmesnih komentarjev. A si spet pozabo tableto vzet?


slaba serija tablet

tikitoki je izjavil:

Znanec ima shizofrenijo in podobne izpade. Nakljucje? Dvomim.


tudi če bi jo mel none of your business. Samo ti povem da imam diagnozo ampak ne shizofrenija.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

D3m ::

Ljubezen je vsem v pogubo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

XLapse ::

hahah kok mi je smešno k je siguren da mam shizofrenijo, zdravniki pa pravijo drugače. Nevem sploh kaj res smo prišli tako nizko da če daš kritiko na temo in poste, dobiš da si shizofrenik? Ma ne me jebat. Jaz bruham na slovenijo, . V glavnem smeti

gnoj od foruma in uporabnikov.. to ti je slovenija itak.. največje smetišče od folka ever... bolano
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Mr.B ::

Admini so the best,.
Dobi nick, pa boš brez težav sakič izbrisan iz smetišča ..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()
««
67 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616728 (12366) Predator X
»

Intel predstavil 9. generacijo Core procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8417535 (13952) MrStein

Več podobnih tem