» »

Najmehkejši tekaški copati

Najmehkejši tekaški copati

«
1
2

janko934 ::

Letos bom malce več tekel in bi si rad omislil čevlje s čim boljšim blaženjem. Kakor sem gledal po trgovinah (Sportsdirect, Intersport...), je vse precej trdo, čeprav reklamirajo, da se "kot po oblaku". Vem, da obstajajo tudi mehkejše različice, saj sem pred leti poskusil prijateljeve modro-bele Asics (kakor se spomnim) in me le takrat niso bolela kolena oz. golenica. Trenutno uporabljam že kar stare Mizuno copate skupaj z precej debelim gel vložkom po celotnem stopalu. Ker bom jeseni in čez zimo tekel zgolj po asfaltu, je to še posebej pomembno.

Kakše izkušnje pa imate ostali? Kateri copati so najmehkejši?

SmeskoSnezak ::

Jaz sn navdusen nad Brooks in Sketchers, dolocenimi modeli. Pred casom sem uporabljas Adidas, Asics in Mizuno, sam se mi zdi, da so kaksen nivo slabsi.
@ Pusti soncu v srce... @

Looooooka ::

Ortopedski gel vlozek dokler si clovek ne porihta nog skozi tek in vajo.

Mehkoba ni resitev. Je obliz na problem, ki ga je treba prvo sanirati. Ljudje tecejo bosi pa jih ne bolijo kolena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mambli ::

Za mene so bolj mehko, vsaj na začetku: Adidas supernova ali Mizuno wave raider.

kody ::

kot bivsi atlet in kosarkas z uničenim desnim kolenom (strgane sprednje križne vezi)
ti svetujem asics GEL...ampak ne osnovni model...Kayano ali Nimbus glede na način hoje...
mene edino tejle rešijo bolečin v kolenu...Mizuno wave rider so tudi dobri....samo imajo tako čuden stopalni lok, da me je bolelo...
vsekakor kar bos kupil...sprobaj vsaj en krog po štacuni in pol kupi preko neta iz anglije...
hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

blackbfm ::

Ljudje tecejo bosi pa jih ne bolijo kolena.


moderne mehke superge spodubjajo heel-strike način teka, kar je slabo in napačno.. tu je pač treba zavestno popravit način teka



vsekakor kar bos kupil...sprobaj vsaj en krog po štacuni in pol kupi preko neta iz
anglije...


to po trgovini je skoraj bz.. realno vidiš po 10-15 km če ti superga resnično paše.. mogoče je bolje kupit cenejši model določene znamke da vidiš če sede, pa potem dražji

Unknown_001 ::

Adidas je padel, ampak res PADEL v kakovosti športnih copat. Kupil Ultra Boost ki so res udobne ampak imajo po pol leta vidne znake obrabe, ker sem se enkrat v štengo spotaknil in zadaj je barva odstopila oz je zdrsana.

Katastrofa za tako drage copate.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Katastrofa za tako drage copate.


več denarja ne pomeni bolj vzdržljivo.. pri tekaških supergah sta prioriteta udobje in minimalna teža

louser ::

LiNing ima kar mehke čevlje. Dobiš za 30eur.

demon#666 ::

Počekiraj On če ti ustrezajo. Jaz imam Cloudventure, sem zelo zadovoljen.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

m0LN4r ::

Jaz sem nekaj let imel obicne sportne copate za nogomet v telovadnici, potem sem pa menjal na nike airwalk ali nekaj podobnega.
Ni poanta v tem, da je bolje, ampak bolj udobno. Vglavnem podplati ne pecejo tako, tudi ce zasvicas in dejansko je na asfaltu s takimi cevlji enako udobno, kot z navadnimi po mehki travi.

Sem se tako navadil na njih, da sem jih potem se tudi na siht nosil po cele dneve in sem zadnjic stopil v obicne allstarke, pa kot da bi si dve deski zvezal na podplate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vazelin ::

blackbfm je izjavil:



tak tek zahteva dosti več napora za kake začetnike in še kasneje.

Sc0ut ::

on cloudflow, ni več bolečin. Letos pretekel 550km s tekom po prstih.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

blackbfm ::

tak tek zahteva dosti več napora za kake začetnike in še kasneje.


No ni treba delat neke težke znanosti iz teka.. ali tečeš naravno-optimalno kot je evolucija oblikovala nogo, ali pa nabijaš kontra, torej s peto v asfalt in si uničuješ telo. Je pa potrebnega nekaj mentalnega napora ja.

kixs ::

Gres na kolo, lahko tudi sobno (ce le ni cisto obicno) in si ne bos nobene noge unicil. Presvical pa se bos ravno tako.

janko934 ::

Seveda je potrebno komplicirati. Nisem več star 22 let in dober copat je še kako pomemben. Teli sedaj so Mizuno x10. Vsaj tako piše. Takrat so bili najmehkejši v trgovini.
O sobnem kolesu sem že razmišljal, a mi tek da več. Če pa bi že imel kolo, bi šel še vseeno kdaj teči.

Na tele On cloud sem malo pozabil. Cene pa so zelo navite - 125 € je najcenejši model. Ampak dobro, če bi bil čevelj mehak in vzdržljiv, bi dal.

Malo sem gledal po netu in se mi zdi, da sem pri prijatelju takrat res probal Asics gel Kayano.

louser ::

Sem ti že napisal, Kitajci. Ne boj se jih. Svoj čas so delali čevlje ravno za te priznane znamke, ki se jih omenja v tej temi.

carota ::

Sam prisegam na Vivobarefoot in Vibram Fivefingers, z 90+ kg sem v zadnjih 8 letih pretekel nekaj polmaratonov in par celih maratonov, in vseh vmesnih treningov. Za tek nič drugega. Nikoli nobenih težav s koleni ali gležnji, kakšen žulj tu pa tam, a te sem dobil tudi v supergah. Najlažje pa je teči ravno po asfaltu, ker je podlaga predvidljiva in si lahko malo manj pozoren.

Kot pa je že blackfm, je potrebnega nekaj mentalnega napora.

Vazelin ::

blackbfm je izjavil:

tak tek zahteva dosti več napora za kake začetnike in še kasneje.


No ni treba delat neke težke znanosti iz teka.. ali tečeš naravno-optimalno kot je evolucija oblikovala nogo, ali pa nabijaš kontra, torej s peto v asfalt in si uničuješ telo. Je pa potrebnega nekaj mentalnega napora ja.

Ja ja ... to je za utrjene, da ti bo nek newbie, ki že tako diha na škrge po dveh kilometrih po prstih tekel:D Se pa strinjam, da je to seveda pravilna in najmanj škodljiva tehnika teka. Če sekaš na peto je itak pa pa kolena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

louser ::

carota je izjavil:

Sam prisegam na Vivobarefoot in Vibram Fivefingers, z 90+ kg sem v zadnjih 8 letih pretekel nekaj polmaratonov in par celih maratonov, in vseh vmesnih treningov. Za tek nič drugega. Nikoli nobenih težav s koleni ali gležnji, kakšen žulj tu pa tam, a te sem dobil tudi v supergah. Najlažje pa je teči ravno po asfaltu, ker je podlaga predvidljiva in si lahko malo manj pozoren.

Kot pa je že blackfm, je potrebnega nekaj mentalnega napora.

Vibram so nek nišni produkt s temu primerno ceno. Ne najbolj udobni pri nartu, material je bil pravtako jalov, ko sem jih jaz uporabljal - glede na ceno.
Za tega stotaka so sicer zgolj dobre barefootke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Karen ::

Za Vibram poznavalce: a so ti Furoshiki modeli tudi za tek ali samo za prosti čas? Pa če kdo ve ali je mogoče to kje pri nas dati na nogo, da sploh dobim občutek kako to izgleda? Hvala za info.

zenith1 ::

janko934 je izjavil:

Letos bom malce več tekel in bi si rad omislil čevlje s čim boljšim blaženjem. Kakor sem gledal po trgovinah (Sportsdirect, Intersport...), je vse precej trdo, čeprav reklamirajo, da se "kot po oblaku". Vem, da obstajajo tudi mehkejše različice, saj sem pred leti poskusil prijateljeve modro-bele Asics (kakor se spomnim) in me le takrat niso bolela kolena oz. golenica. Trenutno uporabljam že kar stare Mizuno copate skupaj z precej debelim gel vložkom po celotnem stopalu. Ker bom jeseni in čez zimo tekel zgolj po asfaltu, je to še posebej pomembno.

Kakše izkušnje pa imate ostali? Kateri copati so najmehkejši?


Najprej si določi ali pronator, supinator ali nevtralni tekač (glede na tvojo stopalo)
Delaj 80% časa vaje za moč nog in telesa.
Laufaj postopoma 20% časa, ki ga nameniš vsem vajam.
Delaj na optimalni tehniki.

TheRocky ::

Vem, da vsak nasvet prav pride. Samo na koncu je vse odvisno tudi od tvoje noge. Lahko, da ti 10 ljudi priporoča en model(ki je v resnici super copat), vendar tebi ne bo odgovarjal. Ponavadi se to pokaže šele po nekaj tekih. Ko najdeš model, ki ti ustreza, se je najboljše držati tega. Meni so npr. na začetku priporočali Nike, pa sem imel parkrat težave z gležnji. Potem sem za par let preklopil na Salomon in so mi bili zakon. Sedaj sem na On in so mi tudi super. Nimam pa rad premehkega copata.

chebela ::

Prvo kot prvo je pomembno, da sploh veš a si suplinator ali pronator. Vse to se da uredit/preverit v intersport poslovalnicah, kjer imajo tudi skener tvojega podplata. Osebno tudi menim, da imajo (do zdaj) največ izkušenj pri prodaji tekaških copatov v intersportu. Sem bil tekač nekaj let, in sem imel težave v podplatih, tako sem na koncu po vsem tem ugotovil, da sem pronator. Sicer pa, kot že vsak tekač ve, boljše trd copat, kot pa mehak. Pri mehkejšemu se "razvadiš" in posledično ne utrjuješ mišic in sklepov.

Aja, imam mizuno waveflex. Sicer se hitro obrabijo, ampak vrhunski copat!!!

m0LN4r ::

Se vedno si jih bolj utrdis z laufanjem v mehkih, kot ce samo hodis v trdih. Sila ko priletis je ista, ni pa vseeno ali si 50kg maratonec ali 100kg kosarkas. S=m*a kr velja tudi velikost udov, ni vse v tistih 5 milimetrih podplata
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Egidij88 ::

Jaz imam že tretje Asics GT 1000 in trenutno ni šanse da menjam. 30km na teden, dosti asfalta, nekaj makedam. Na 21run za cca. 80, 90€. Poskusiš jih pa v hervisu npr... Asics ima majhne številke.

janko934 ::

Danes sem si pogledal nekaj copat, med drugim tudi Nimbus in Kayano, ampak najmehkejsi so Adidas Boost. Mislim, da so bili Ultra. Je pa taka tudi cena - 180 €. Copati so odlični in če bi bila kaka akcija vsaj 30 % off bi jih kupil. Očitno pa je tako, da je pena mehkejša od vseh gelov.

NikolormousB ::

Seveda je potrebno komplicirati. Nisem več star 22 let in dober copat je še kako pomemben.


Ni. Važno je, da si ne oguliš podplatov.

Mehki copati so kontraproduktivni.

louser ::

Verjemi mi, da v kolikor nisi utrjen v teku, ti bodo noge hvaležne za mehki podplat.
Nisem ravno star, nimam pa tudi tako malo kil, kot sem jih imel pri 15, a čeprav sem takrat tekal napak.

NikolormousB ::

Saj se hitro utrdiš. Mehki copati so potuha slabi tehniki, ki dolgoročno vodi v poškodbe.

louser ::

Do tačas pa naj umiram v mukah in obupam nad tekom?

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

Do tačas pa naj umiram v mukah in obupam nad tekom?


Nabavi kolo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

louser je izjavil:

Do tačas pa naj umiram v mukah in obupam nad tekom?


Začneš počasi in stopnjuješ po svojih zmožnostih.

Alamar ::

janko934 je izjavil:

Danes sem si pogledal nekaj copat, med drugim tudi Nimbus in Kayano, ampak najmehkejsi so Adidas Boost. Mislim, da so bili Ultra. Je pa taka tudi cena - 180 €. Copati so odlični in če bi bila kaka akcija vsaj 30 % off bi jih kupil. Očitno pa je tako, da je pena mehkejša od vseh gelov.

https://www.21run.com/ultra-boost-63/

122 EUR - 15 EUR kupon (21RUN-15120) + poštnina = 115 EUR

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Sila ko priletis je ista, ni pa vseeno ali si 50kg maratonec ali 100kg kosarkas.
To so ti moški, sam šminka pa trači, o tehniki pa noben pojma nima.

janko934 ::

Alamar je izjavil:

janko934 je izjavil:

Danes sem si pogledal nekaj copat, med drugim tudi Nimbus in Kayano, ampak najmehkejsi so Adidas Boost. Mislim, da so bili Ultra. Je pa taka tudi cena - 180 €. Copati so odlični in če bi bila kaka akcija vsaj 30 % off bi jih kupil. Očitno pa je tako, da je pena mehkejša od vseh gelov.

https://www.21run.com/ultra-boost-63/

122 EUR - 15 EUR kupon (21RUN-15120) + poštnina = 115 EUR


Odlično. V trgovino pa probat cifro. Še tiste On Cloud moram preveriti, če niso tisti slučajno boljši. Tole 115 € je sicer kar veliko, ampak bi šlo.

r3dkv1c4 ::

Unknown_001 je izjavil:

Adidas je padel, ampak res PADEL v kakovosti športnih copat. Kupil Ultra Boost ki so res udobne ampak imajo po pol leta vidne znake obrabe, ker sem se enkrat v štengo spotaknil in zadaj je barva odstopila oz je zdrsana.

Katastrofa za tako drage copate.

Na našem trgu je blago za vzhodno Evropo, države ala Poljska, Slovaška, itd...

Kupil enak model Asicsa v Nemčiji, pa je kot noč in dan.

Sploh kakšen sportdirect, Hervis, itd...

To je 2. razredna roba.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

louser ::

NikolormousB je izjavil:

louser je izjavil:

Do tačas pa naj umiram v mukah in obupam nad tekom?


Začneš počasi in stopnjuješ po svojih zmožnostih.

Torej tudi ni pomembno, da kupujete šminke, ki so lih enih 10% boljši od tistih za 40evrov.
Vibram so bodisi šminka, bodisi nišni produkt. Adi in podobne znamke po 150 eur pravtako.

Unknown_001 je izjavil:

louser je izjavil:

Do tačas pa naj umiram v mukah in obupam nad tekom?


Nabavi kolo.

Za intervale različnih intenzivnosti in naklonov so čevlji za 35evrov in termalne hlače za 25 evrov najcenejši in najboljši P/P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Unknown_001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Adidas je padel, ampak res PADEL v kakovosti športnih copat. Kupil Ultra Boost ki so res udobne ampak imajo po pol leta vidne znake obrabe, ker sem se enkrat v štengo spotaknil in zadaj je barva odstopila oz je zdrsana.

Katastrofa za tako drage copate.

Na našem trgu je blago za vzhodno Evropo, države ala Poljska, Slovaška, itd...

Kupil enak model Asicsa v Nemčiji, pa je kot noč in dan.

Sploh kakšen sportdirect, Hervis, itd...

To je 2. razredna roba.


Pri Asicssu se mi je med košarko kar cel podplat dol olupil.

Še najboljše izkušnje imam z Reebook in Mizuno. Nicht nobel aber ...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Mizuno je cenovno še dokaj ugoden in zanesljiv copat. Res pa je, da zaostaja za eno generacijo za to fensi tehnologijo.
Tako kot kitajc. Pri nas ga na žalost ne tržijo prav veliko.

Unknown_001 ::

Kakšno tehnologijo pa rabiš na copatih? Mogoč kakšn nobel patent za vezalko? Drgač pa teli geli v podplatih so kompliciranje za tiste, ki plačajo. Večslojna trda pena s 3mm gummi podplata je najbolj preprosto in praktično doživljenjsko.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Človek išče mehke copate za kakšnih 500km in ne neke Adi 150evrske šminke, ki so slučajno tudi mehki in je edino, kar poznate 'športniki'.

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

Človek išče mehke copate za kakšnih 500km in ne neke Adi 150evrske šminke, ki so slučajno tudi mehki in je edino, kar poznate 'športniki'.


In kaj sem jaz napisal? Retorično vprašam če res rabiš tiste fensi tehnologije za tek.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

In še vedno menim, da ne poznate enako dobre in cenejše alternative, ker so vas celo življenje futrali s slavic Adijom in meričanskim Najkijom.

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

In še vedno menim, da ne poznate enako dobre in cenejše alternative, ker so vas celo življenje futrali s slavic Adijom in meričanskim Najkijom.


Jaz sem vedno nosil Reebook in Mizuno. Adidaske sem imel le dvoje. Ene ki sem jih skurcal prele in druge ki so v bistvu porše dizajn šuha za vozit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gendale2018 ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sila ko priletis je ista, ni pa vseeno ali si 50kg maratonec ali 100kg kosarkas.
To so ti moški, sam šminka pa trači, o tehniki pa noben pojma nima.

kaj mi bo tehnika če mam velikost
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

louser ::

Unknown_001 je izjavil:

louser je izjavil:

In še vedno menim, da ne poznate enako dobre in cenejše alternative, ker so vas celo življenje futrali s slavic Adijom in meričanskim Najkijom.


Jaz sem vedno nosil Reebook in Mizuno. Adidaske sem imel le dvoje. Ene ki sem jih skurcal prele in druge ki so v bistvu porše dizajn šuha za vozit.

Reebok ti je toliko drugačen od Adija, kolikor se tvoj DNK razlikuje od tvojih ta starih

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

louser je izjavil:

In še vedno menim, da ne poznate enako dobre in cenejše alternative, ker so vas celo življenje futrali s slavic Adijom in meričanskim Najkijom.


Jaz sem vedno nosil Reebook in Mizuno. Adidaske sem imel le dvoje. Ene ki sem jih skurcal prele in druge ki so v bistvu porše dizajn šuha za vozit.

Reebok ti je toliko drugačen od Adija, kolikor se tvoj DNK razlikuje od tvojih ta starih


Misliš Puma?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sila ko priletis je ista, ni pa vseeno ali si 50kg maratonec ali 100kg kosarkas.
To so ti moški, sam šminka pa trači, o tehniki pa noben pojma nima.

Konstanta je ista tehnika, tako da sminka nima veze, pena pa.
Tudi z pravilno tehniko, je udobna obutev samo se dodaten plus in ne minus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NikolormousB ::

Problem je, ko udobna obutev ovira pravilno tehniko (kar naj bi se dogajalo pri teku).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5615636 (9998) Machete
»

Športni čevlji

Oddelek: Loža
4410792 (8034) krepki
»

INTERSPORT težave z reklamacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7715499 (13586) maco-maco
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725245 (22691) ThinkPad

Več podobnih tem