» »

Nakup krosa

Nakup krosa

Dolenjec ::

Gledam kros Suzuki RM250 letnik1994 ampak ima eno napako potrebno je nastaviti vžig motorja.
Zato me zanima ali se sploh splača kupiti tak motor in koliko bi me koštalo popravilo

oiwedfhjweif ::

To veš, da teh motorjih menjavaš batne obročke na 50 delovnih ur, bat pa na 100?

splatman ::

Sem si pogledal ta oglas na avto.net-u pa sem 100% prepričan da je nateg.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Pri nakupu krosa moraš res zelo paziti, ker je velika večina prodajalcev nategunov.
Imam 6 kolegov, ki so kupili rabljene krose, nategnili so pa vseh 6.
Stroški popravila pa so bili od 400€-1700€.

V oglasu piše, da je bil servis narejen pred tremi urami, pa se vprašaj kateri idiot
bo naredil servis v vrednosti okrog 1000€ samo zato, da ga bo čez en teden prodal za 1200€?
Pa če je že dal toliko za servis, bi si lahko tudi privoščil to, da mu nastavijo vžig motorja.
Prodajalec oziroma nategun ti s to nastavitvijo vžiga hoče prikriti neko veliko napako na motorju.

V večini primerih je tako: Nategunu se pokvari motor, ker je idiot ter ga ne zna vzdrževat in uporabljat, nato ga pelje na servis ter se poserje, ko izve za stroške popravila, nato pa naredi oglas na avto netu, ter napiše, da je motor nevozen zaradi enega "majhnega" problema.

Pa jeb**ti mi gre že na ku**c ta magična številka "pred 3 urami narejen servis". Ne vem zakaj, ampak veliko nategunov uporablja to številko.

Tako da kar lepo preskoči ta oglas, pa najdi drugega.
Ti pa zelo priporočam, da vzameš 2 taktnega krosa, saj je cenejši za vzdrževanje v primerjavi z 4 taktnim, pa tudi zdržijo dlje.
Zmeraj bodi pripravljen na worst case scenario pri nakupu, tako da imej okrog 1000€ evrov v rezervi za popravila.
Pa zelo dobro je, da ko ga kupuješ, s sabo vzemi še koga, ki se spozna na krose.

Veliko sreče pri nakupu motorja in upam, da te ne nategnejo!

Dolenjec ::

Hvala za pomoč

bajsibajsi ::

Na splosno bo s cetrt stoletja starimi kroskami sama sraufarija in stroski. Izmisljen primer: motor vreden jurja nikamor ne vlece na zadnji cetrtini obrnjene rocke, nategujejo te, da je potrebno samo malo nastelati zajlo/rocko. Na koncu das 500 eur za novo pumpo.

edi45 ::

brezveze takšno staro kršo kupovati. Počakaj malo pa še našparaj poleg in kupi tam januarja-februarja, takrat so najnižje cene.

splatman ::

Stare krose delajo tako kot nove ter ne izgubijo moči zaradi starosti. Če jih vzdržuješ ter jo voziš pravilno, bo delala tako kot nova, pa še cenejše so za vzdrževanje kot nove.
Nove krose pa imajo direkten vbrizg goriva pa še en kup drugih stvari, ki se lahko pokvarijo, tako da te na koncu še več košta.
Sem se tudi že vozil z okrog 30 let staro hondo CR-250 ter kawasakijem 125, pa še zmeraj vlečeta kot nova.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kros motorji

Oddelek: Na cesti
3721821 (8299) Ray ban
»

Primeren kros za punco začetnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5911486 (9537) 111111111111
»

KTM 450 SX

Oddelek: Na cesti
161458 (1173) loveJDM
»

Kupujem Kross motor

Oddelek: Na cesti
235538 (4621) loveJDM
»

Nakup motorja (cross)...???

Oddelek: Loža
229642 (9104) ;-)

Več podobnih tem