» »

Kupujem Kross motor

Kupujem Kross motor

urostech ::

Pozdravljeni!
Razmišljam o nakupu kros motorja oziroma kroske. Zanimajo me 50 kubične kroske. Sem že najdel eno, ki mi je dost všeč po specifikicijah in slikah (rabljeno). Prijatelji, ki se na to kolkr tolk spoznajo so mi rekli, da se ne izplača, saj bom po 7ih uraj vožnje moral menjati cilinder. Zdaj me pa zanima ali je to res, ali samo "fouž mu bom ce kupi motor pa mu ga bom odsvetoval"?
Link za motor: http://www.motostar.si/component/spider...

Hvala za nasvete!

Goran's Blog ::

Koliko si pa star ?
Pri kros motorjih je potrebna menjava bata na cca 30 ur, 4 taktni na cca 100 ur (sem pozabil ker ga nimam že več kot 10 let).
Kar si pa ti dal bi rekel bol kitajska jaja ne kros ;)

urostech ::

Star sm 14. Kitajska jaja? Imaš potem kakšen predlog?

Goran's Blog ::

Pač glej rabljeno Yamaha, Suzuki, Honda, TM mogoče starejša Aprilia... vendar boš dal več kot 200€.
Sedaj če ni denarja je tudi to uredi, sfriziran Tomos gre pa mimo tega kadar hočeš ;)

Stari maček ::

Izogibaj se kitajcev!

loveJDM ::

tomoc mc 50 bo več ko dovolj za začetek..pa še doli pašejo od avtomatika,apna tak da neboš imel stroškov

noraguta ::

Goran's Blog je izjavil:

Koliko si pa star ?
Pri kros motorjih je potrebna menjava bata na cca 30 ur, 4 taktni na cca 100 ur (sem pozabil ker ga nimam že več kot 10 let).
Kar si pa ti dal bi rekel bol kitajska jaja ne kros ;)

Kva vse na slo tech ne zveš. Dej še kej povej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Goran's Blog ::

noraguta je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Koliko si pa star ?
Pri kros motorjih je potrebna menjava bata na cca 30 ur, 4 taktni na cca 100 ur (sem pozabil ker ga nimam že več kot 10 let).
Kar si pa ti dal bi rekel bol kitajska jaja ne kros ;)

Kva vse na slo tech ne zveš. Dej še kej povej.


Kar obrazloži svoj post.
Kaj takega mogoče: http://www.bolha.com/avto-moto/motocikl...
Če dobiš MC 80 toliko boljše.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Tole z menjavo bata. Pa kje jih pobirate??? A ste na drogah?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Goran's Blog ::

noraguta je izjavil:

Tole z menjavo bata. Pa kje jih pobirate??? A ste na drogah?

Na koliko časa pa povej ?
Proizvajalci jamčijo vsi podobno! Pa da ne bo pomote tukaj govorimo o delovnih urah!

N0t0ri0us ::

Ne kupuj kitajca. Če nimaš denarja za yamaho, ktm, aprilio itd, ga tudi ne boš imel za kitajca.

Pri večini kitajcev je več popravila, kot pa vožnje. Vsaj kolikor sem jaz slišal. Gre od keten, zavor, amortizerjev in ležajev do težav z motorjem in tudi konstrukcije motorja. Če boš pa kupil nek star rabljen in prejeban motor pa tudi pričakuj še veliko vloženega denarja.

Moj predlog:

Tomos apn 6. Enostaven za popravljat, vzdržjiv in poceni!

LP

loveJDM ::

Goran's Blog je izjavil:

noraguta je izjavil:

Tole z menjavo bata. Pa kje jih pobirate??? A ste na drogah?

Na koliko časa pa povej ?
Proizvajalci jamčijo vsi podobno! Pa da ne bo pomote tukaj govorimo o delovnih urah!


verjetno ni vedel da gre za delovne ure...Res je da ob taki malo bolj rekreativni vožnji gre tam do 40-50h na 2takterju,samo boljše preventiva ko pa da zariba

urostech ::

"Kaj takega mogoče: http://www.bolha.com/avto-moto/motocikl...
Če dobiš MC 80 toliko boljše."

Hja.. Ni slab sam mislim da se bl splača kupt kitajca kokr tole.. Pravte tut, da je več popravila kokr vožnje.. Vsaj nauču se bom več o sestavi celotnega motorja.. Aha pa še nekaj- Mene osebno za motor neki boliu ku*** in bi ga redno servisiral, čistil, itd... Potem bo popravila verjetno manj.. Hvala za vse nasvete!

msjr ::

Čakaj, kupoval si Piaggio Ciao, zdaj pa bi krosko? Če se ne misliš preganjat po kros poligonih je kupovat krosko čisti nesmisel. Večine teh motorjev niti ne moreš registrirat, tako da vožnja po cesti odpade. Naredi izpit, kupi kakšno šestko in se furaj tako kot se za gre, pa še ti mopedi zelo enostavni so za popravila.

noraguta ::

Pa kva vam je? Sej ne kupuje cross specialke! Sploh pa ne 50ccm.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

urostech ::

R1710 ::

noraguta je izjavil:

Pa kva vam je? Sej ne kupuje cross specialke! Sploh pa ne 50ccm.

Prvič slišim za Cross specialko. Imaš Cross motor in hard enduro. Vzdrževanje je enako, ob enakem načinu vožje. Tretje so hobi program kitajci.
Pardon, komaj zdaj vidim, da išče 50cc.

urostech je izjavil:

http://www.kxdmoto.de/db703 Kaj pa tole?

To je do 8 let za okrog hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

noraguta ::

Pogkej še enkrat

urostech je izjavil:

Pozdravljeni!
Razmišljam o nakupu kros motorja oziroma kroske. Zanimajo me 50 kubične kroske. Sem že najdel eno, ki mi je dost všeč po specifikicijah in slikah (rabljeno). Prijatelji, ki se na to kolkr tolk spoznajo so mi rekli, da se ne izplača, saj bom po 7ih uraj vožnje moral menjati cilinder. Zdaj me pa zanima ali je to res, ali samo "fouž mu bom ce kupi motor pa mu ga bom odsvetoval"?
Link za motor: http://www.motostar.si/component/spider...

Hvala za nasvete!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejS ::

Kros motorja ne boš mogel registrirati, zato ne vem zakaj se držiš meje 50ccm. Raje kupi 125ccm ali vsaj 85ccm. 50 kubične kroske so za otroke !

4ever ::

Pozdravljeni! Iščem krosa, ki bi ga uporabljal za vožnjo po gozdovih. Lahko je rabljen, vendar dvotaktni. Budget je 1000€. Sem še začetnik, do sedaj sem vozil le mopede. Se dobi kaj pametnega v tem cenovnem rangu?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

theBill ::

4ever je izjavil:

Pozdravljeni! Iščem krosa, ki bi ga uporabljal za vožnjo po gozdovih. Lahko je rabljen, vendar dvotaktni. Budget je 1000€. Sem še začetnik, do sedaj sem vozil le mopede. Se dobi kaj pametnega v tem cenovnem rangu?

Ne, v tem cenovnem rangu bo katerikoli motor sčikan, konkretno zgonjen, z vprašljivim in dostikrat "improvizirano-kreativnim" vzdrževanjem, treba ga bo kar konkretno šraufat. Za tak denar ne bo noben prodal dobro servisirane 125 kroske.

4ever ::

Kaj pa kakšen 80 kubični?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

stjan ::

na avto.net poglej, bo več ponudbe kot na tem forumu :)

pa malo poglej na
http://motosvet.com/tabla/

tam se fantje bolj ukvarjajo z motorji kot tu.

loveJDM ::

4ever je izjavil:

Kaj pa kakšen 80 kubični?



80cc vzemi raje če te višina ne moti,so cenovno bolj ugodni po pospeških pa niso kaj slabši,pa verjemi v tretji se na zadnjo dvigneš zlahkoto,samo gas do konca pritisneš,jaz sem mel cr85 2004 pa je po generalki šla za 800€ in take so tudi realne cene,04-06 okoli 1000-1200€,ampak avtonet ni pravo mesto za to...Pojdi na fb-usekanci na mx enduro pa tam napiši da iščeš čimbolj zrihtano 85ko do cca 1200€ pa se bo verjetno najdlo kaj pametnega,samo ne hitet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup skuterja, nasveti?

Oddelek: Na cesti
213254 (1280) trancer01
»

Kros motorji

Oddelek: Na cesti
3721821 (8299) Ray ban
»

Primeren kros za punco začetnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5911485 (9536) 111111111111
»

Dirt bike

Oddelek: Na cesti
71283 (1115) RookY
»

apn6

Oddelek: Loža
398696 (7633) GamingFish

Več podobnih tem