» »

Kako povezati ekran, PC in PS4 skupaj?

Kako povezati ekran, PC in PS4 skupaj?

Jerry000 ::

Torej imam trenutno 2 ekrana (samo en je HDMI), imam PC in imam PS4. Trenutno imam zvočnike priklopljene na ekran, saj ob menjavi, ko želim igrati PS4 mi ni potrebno še tega priklapljat vsakič. Je pa problem pri HDMI. Imam samo en HDMI kabel. Tako da ko se mi PS4 zalušta (igranje ali netflix) moram pod mizo, kabel iz PC dat v PS4 in potem ko končam naredim inverzno. Skratka je tečno ker je. Ali je kakšna opcija da dokupim kakšen adapter, povežem ekran ter 2 izhoda PC in PS4, potem pa preko adapterja preklapljam? Je kakšen poceni dober adapter? Ma kdo izkušnje?

tony1 ::

Ja, je, HDMI splitter.

Jerry000 ::

Se da to pri nas kje dobiti za male denarje al bo potrebno na aliexpress in čakat 1 mesec? Mali denar = < 5EUR
Verjetno če je vse priklopljeno naenkrat (brez switch) ne predstavlja težav ali moram iskati switch (da dejansko preklapljam)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

DeeCoy ::

Za 5€ ne boš dobil splitterja normalne kvalitete.. Monitor nima vsaj dveh vhodov?

Dr_M ::

Imam HDMI preklopnik, ampak problem je, ker ta zadeva fizicno odklopi comp in meni je vedno cel desktop razjebalo.
Na sreco imam na monitorju vec digitalnih vhodov, tko da ni problem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Infinity ::

Splitter ti problema ne bo rešil, saj ne deluje tako kot je bilo med komentarji predstavljeno, splitter ima en vhod in več izhodov. Potrebuješ HDMI switch, več vhodov, en izhod.
Nekaj takega npr. https://www.ideo.si/HDMI_in_DVI_kabli_k...

Jerry000 ::

DeeCoy je izjavil:

Za 5EUR ne boš dobil splitterja normalne kvalitete.. Monitor nima vsaj dveh vhodov?

Žal nima, ima samo en HDMI vhod

Dr_M je izjavil:

Imam HDMI preklopnik, ampak problem je, ker ta zadeva fizicno odklopi comp in meni je vedno cel desktop razjebalo.
Na sreco imam na monitorju vec digitalnih vhodov, tko da ni problem.

Fizično odklopi?

Infinity je izjavil:

Splitter ti problema ne bo rešil, saj ne deluje tako kot je bilo med komentarji predstavljeno, splitter ima en vhod in več izhodov. Potrebuješ HDMI switch, več vhodov, en izhod.
Nekaj takega npr. https://www.ideo.si/HDMI_in_DVI_kabli_k...

No to ja, mogoče sem se tudi sam narobe izrazil, torej več vhodov, en izhod HDMI switch potrebujem. In tudi tale cena se mi ne zdi tako pretirana, pa še takoj dobim. Hvala za predlog. Verjetno je bolje takega kupiti kot pa preko aliexpress?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Dr_M ::


Fizično odklopi?


Ja, enako, kot bi kabel potegnil ven.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:


Fizično odklopi?


Ja, enako, kot bi kabel potegnil ven.

Lahko malo opišeš kaj ti je z*****? Ker bi to rad sam imel, kot je bilo že omenjeno.

Dr_M ::

Ikone razmece po namizju, ko se je monitor odklopil. Ce ti je vseeno za to, ni panike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:

Ikone razmece po namizju, ko se je monitor odklopil. Ce ti je vseeno za to, ni panike.

Upam da ne bo pri meni tega...sicer mam ravno 0 ikon na desktopu :). Je pa to zelo nadležno ja (se mi je že dogajalo)

filip007 ::

Vsak signal, ki je naslednji aktiven se sam vklopi, imam Vention s Kitajske za 15€.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110786 (3351) acookook
»

Hdmi ali VGA 40m

Oddelek: Pomoč in nasveti
11999 (626) bbenci2
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808763 (6715) deejay2
»

HDMI Preklopnik (switch)

Oddelek: Zvok in slika
122315 (458) Kankan
»

2 računalnika preko DVI na 1 monitor

Oddelek: Zvok in slika
81693 (1549) XS!D3

Več podobnih tem