» »

2 računalnika preko DVI na 1 monitor

2 računalnika preko DVI na 1 monitor

Matthew ::

Imam 2 računalnika, na katerih se običajno ne dela hkrati. Oba bi rad preko DVI kabla povezal na isti monitor, ki ima samo 1 vhod. Na netu sem našel t.i. DVI splitter-je, ki izgledajo takole:

Njihov namen je razdeliti signal na 2 kabla. Zanima me ali obstaja kakšen podoben kabel, ki bi ga lahko uporabil v obratno smer - 2 dela bi prišla iz računalnikov in združeni del bi šel v monitor. Če bi bil prižgan samo 1 računalnik, bi se prikazovala njegova slika.
Vem, da obstajajo tudi DVI switch-i, ampak jaz bi rad našel poceni rešitev za nekaj evrov.

flbroker ::

ne razumem o kateri obratni smeri govoriš, a ni to kar iščeš ravno dvi splitter ki je na sliki?

Tomaž ::

Matthew je izjavil:

Imam 2 računalnika, na katerih se običajno ne dela hkrati. Oba bi rad preko DVI kabla povezal na isti monitor, ki ima samo 1 vhod. Na netu sem našel t.i. DVI splitter-je, ki izgledajo takole:

Njihov namen je razdeliti signal na 2 kabla. Zanima me ali obstaja kakšen podoben kabel, ki bi ga lahko uporabil v obratno smer - 2 dela bi prišla iz računalnikov in združeni del bi šel v monitor. Če bi bil prižgan samo 1 računalnik, bi se prikazovala njegova slika.
Vem, da obstajajo tudi DVI switch-i, ampak jaz bi rad našel poceni rešitev za nekaj evrov.


Če logično pomisliš to ni tako enostavno. Če ti greta dve različni sliki v en monitor bi po tej logiki bili sliki ena čez drugo. Možnost imaš, če ima monitor še VGA ali HDMI priklop in izbiraš na nastavitvah katero sliko ti prikaže glede na priklop(VGA, DVI ali HDMI).
Mogoče bi bilo dobro še malo bolj podrobno razložit tvoj problem in bi se mogoče našla tudi kakšna druga poceni rešitev ;)
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaž ()

tabasco ::

Hoj!
Ena kombinacija bi bila
1 kom http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...
3 kom http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...
HDMI preklopnik, dva kabla z HDMI z prehodom na DVI

lp

BladE_ ::

Mogoče iščeš KVM switch(keyboard, video, mouse switch)... se pravi 1 monitor, 1 miška in ena tipkovnica potem pa preklapljaš po želji... Zadeva sicer ni tako poceni kot če bi kupil kabel ampak tak kabel verjetno ne obstaja...
Akcija - Reakcija

Matthew ::

Tomaž, se strinjam, da ni preveč logično, če gresta 2 sliki v en monitor. Ampak, če bi bila vedno prisotna le 1 slika (prižgan samo eden od računalnikov)?

BladE_: KVM switch je rešitev ja. Jaz samo raziskujem, če obstaja kaj cenejšega, ker potrebujem podporo samo za preklapljanje monitorjev, tipkovnica in miš pa nista potrebni.

matonson ::

Unknown_001 ::

Splitscreen?8-O

XS!D3 ::

Točno tak preklopnik sem imel tudi sam, lahko da je bil defenkten, vendar so se pri ločljivosit 1920*1200 pojavljali piksli napačnih barv. Kasneje sem potreboval tudi več vhodov in 2 izhoda, zato sem kupil HDMI 4x2 matrix in je zadeva funkcionriala BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optični kabel

Oddelek: Omrežja in internet
51021 (744) starfotr
»

VGA -> DVI-D

Oddelek: Pomoč in nasveti
101792 (1637) d4vid
»

Predelava sejne mize

Oddelek: Pomoč in nasveti
6855 (668) borut_p
»

TV in računalnik na istih zvočnikih

Oddelek: Zvok in slika
6777 (642) slovenec_89
»

USB 2.0 razdelilni kabel na matični plošči

Oddelek: Strojna oprema
131760 (1622) toblak

Več podobnih tem