» »

Druga grafična v ta sistem

Druga grafična v ta sistem

Endorino ::

Na starejšem računalniku je šla po gobe grafična geforce 9800 GTX na matični plošči asus P5K-e

Sedaj da nebi neki dosti zapravljo mi lahko kdo pove kaj v tem ranku bi blo dobro nabavit. lahko nova lahko rabljena. Sam da bo nekak podobna oni. Ker boljšo kaj dosti nemorem met že zarad ostalih komponent. No mislim da se kaj dosti ne splača zapravljat. Tolko da bi CS-go pa COD black ops dalje laufali kot so do zdaj.

MihaK3 ::

Ufff, na telem se je še gejmalo? Jaz sem na začetku leta za 15€ kupil HD 6770, ker sem mislil, da bo dovolj za hardware decode za Youtube 1080p 60fps na enem sekundarnem kompu - kaj takega recimo.

DeeCoy ::

Js za mali denar prodam svojo staro gtx 560, ki je do prejšnjega tedna laufala ~170 fps na cs go full hd. Je pa treba druge ventilatorje na hladilnik dat, al pa te namazat. Ostalo glede grafične bp.

Riff ::

filip007 ::

Dobi Radeon HD7770 (R7 250x), podpira zadnje gonilnike, je ena na Bolhi za 35€.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nerro32 ::

Da si še jaz izposodim tole temo;

doma imam starejši PC HP Compaq Pro 6300 Microtower z i3 3220, 4gb RAM, ssd 120gb in hdd 500gb. PSU ima total output power 320W. Sicer nisem nikoli igral iger na njem, zdaj bi pa rad zagnal kakšno tekmo nba 2k19, fifa 19 ali podobno. Sem pa brez zahtev glede kvalitete, lahko vse na medium ali low settings. Katera grafična bi bila najbolj primerna, da bi poganjala omenjene zadeve s tem PSU-jem? Bi gtx 1050ti delala v tem sistemu? Mogoče je še kakšna primernejša grafična? Za zdaj iščem neko low budget rešitev, ker bo treba v prihodnosti menjat celo kišto, pa še monitor, ki ni niti 1080p.

gddr85 ::

ena 1050/ti bi morala delat in bo več kot ok, poraba je nekje 60-70w
pridejo pa afaik nekatere dražje 1050Ti (g1, gaming x, strix) z dodatnim 6 pin konektorjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

nerro32 ::

Hvala, ravno zaradi nizke porabe mi je padla v oči. Če pa obstaja še kakšna cenejša in ravno tako primerna opcija, bi prosil za info :)

MihaK3 ::

Od novih je primerna še RX 560 (enaka poraba kot 1050Ti, a malo slabše performanse), od rabljenih pa RX 460, GTX 750Ti in mogoče še gtx 950. Najcenejša še vedno dovolj dobra (za opisan namen) od teh bo 750Ti (40-60€ rabljene), ima pa tudi najnižjo porabo (cca 60w)

KAVINSKY ::

nerro32 je izjavil:

Hvala, ravno zaradi nizke porabe mi je padla v oči. Če pa obstaja še kakšna cenejša in ravno tako primerna opcija, bi prosil za info :)



Nvidia 1030, pa glej da kupiš ddr5 verzijo. Obstaja gddr4 z istim imenom, je pa polovico počasnejša.

https://www.mlacom.si/palit-gtx1030-2gb...

MihaK3 ::

Za gaming je 1030 še vedno boga (tudi gddr5 verzija), nove so cenovno na nivoju rabljenih 1050Ti, rabljenih pa itak ni. S 320W bi moral brez problema poganjati tudi katerokoli izmed zgoraj omenjenih (razen če psu sploh nima 6pin pcie kabla, ampak še tam bi za te pod 100w karte moralo delovati preko adapterja (2molexa -> 1x6pin)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

KAVINSKY ::

MihaK3 je izjavil:

(razen če psu sploh nima 6pin pcie kabla, ampak še tam bi za te pod 100w karte moralo delovati preko adapterja (2molexa -> 1x6pin)


PSUji na HPjih imajo toliko konektorjev kot je predvidene periferije. Moral bi doklopiti DVD enoto, ter uporabiti SATA to molex adapter.

1030 je maksimum kar lahko notri daš. Lahko imaš srečo z navadno 1050 (ne ti), čeprav na določenih HPjih plata nima polnega power outputa na pci-e slotu.


Za FIFO na nižji resoluciji od 1080p je popolnoma dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KAVINSKY ()

MihaK3 ::

Velika večina 750Ti je prav tako brez dodatnega napajanja, še tiste, ki ga imajo pa ponavadi priklop ni nujen (samo če navijaš)
Na specifikacijah za točno ta model piše tole:
PCI Express x16 (3.0 - Primary):
1 each
4.2 in full height
6.6 in length
725 W maximum power

Pri 725w je verjetno napaka in bi moralo biti 72,5w, kar pomeni full power pcie slot

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

KAVINSKY ::

Spregledal, da je to "microtower" model, obstaja še obični - kontra poimenovanje - tisti pa ima maksimalni output 25W na pci-e. Tako da kar v nakup 750ti.

MihaK3 ::

Nekatere matične imajo to omejitev, ja in tam si pa potem res zelo omejen glede upgradea.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično karto NE za špile?

Oddelek: Zvok in slika
8775 (666) fujtajksel
»

Nakup hišnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
312489 (2026) opeter
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12413157 (9782) gddr85
»

Katero grafično kartico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555478 (4782) D3m
»

Grafična kartica, katera?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8787 (691) Seljak

Več podobnih tem