» »

Nov procesor

Nov procesor

«
1
2

davvid ::

Pozdravljeni.
Kupil bi novi procesor od 250-300€ in me zanima kaj priporočate. Rad bi Intel procesor.
Gledal sem med Intel procesor Core i5-8400 BOX, Coffee Lake in Intel procesor Core i5+ 8400 BOX, Coffee Lake, priložen Intel Optane 16 GB.
Mnenja?

ziga1990 ::

za kaj boš pa uporabljal Računalnik?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

davvid ::

Večinoma za igranje igric.

ziga1990 ::

davvid je izjavil:

Večinoma za igranje igric.


8400 ni slab procesor tako da ga kar vzami.Ampak se zavedaj da za ta denar dobiš tudi boljše drugje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

davvid ::

Katerega bi pa ti priporočal? AMD?

ziga1990 ::

za malo manj dobiš AMD Ryzen 2600X
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

gendale2018 ::

za malo čez 200 imaš 2600x za malo čez 300 pa 2700x, covfefe lake se ne izplača za to ceno
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

ziga1990 ::

gendale da novš kake red vs blue vojne v tej temi sprožil.:D

Davvid daj nam povej koliko si pripravljen dati za Procesor?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

davvid ::

250 do 300€ max.

MihaK3 ::

Kakšnega imaš sedaj? On the cheap se dobi pri nas 1600(x) za dobrih 150EUR, v Nemčiji pa že 2600. Sicer se trenutno splača malo počakat da se vidi kaj bo z 9000 serijo. Pa kakšen imaš monitor in gpu? Tule je cel kup variabel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

ziga1990 ::

2600x je 244€ na mimovrste plus ima zraven hladilnik ki dejansko hladi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dominuspro ::

Žal si 2 meseca prepozen za intel.. takrat je bil čisto malo nad tvojim budgetom 8700k. Bad filing zdej dajat skoraj toliko za 8400...

mm888mb ::

Počakaj na 9k series...

davvid ::

Sedaj imam i7 2600K. Monitor imam lg 22mp57vq-p (čez čas bom imel 2), GTX 1060 3GB.
Za AMD ne vem če bi mi pasal na matično.

mm888mb ::

Ne nov intel ne nov AMD ti nebo pasal na matično. Paše ti gor edino 2000 serija, mogoče 3000 serija, torej

ziga1990 ::

davvid je izjavil:

Sedaj imam i7 2600K. Monitor imam lg 22mp57vq-p (čez čas bom imel 2), GTX 1060 3GB.
Za AMD ne vem če bi mi pasal na matično.


saj ti nič nebo intel 8 gen ne paše na matično ki jo imaš sedaj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MihaK3 ::

Eh, za 1060 3gb naviješ sedanji cpu ali pa nabaviš 3770k (najboljši cpu za tvoje podnožje) in boš že izkoristil do konca, sploh ker predvidevam da je monitor samo 60Hz (ne piše sicer direktno nikjer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

davvid ::

Se prav pol rabm kupt se novo matično če hočem drug procesor.

mm888mb ::

Tako je.

ziga1990 ::

davvid je izjavil:

Se prav pol rabm kupt se novo matično če hočem drug procesor.


Pa rame verjetno tudi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bajsibajsi ::

davvid je izjavil:

Sedaj imam i7 2600K. Monitor imam lg 22mp57vq-p (čez čas bom imel 2), GTX 1060 3GB.


V enem izmed PC-jev imam enako; graficno in CPU. Nikakrsne potrebe ni po novem CPU-ju za igranje iger.

ziga1990 ::

bajsibajsi je izjavil:

davvid je izjavil:

Sedaj imam i7 2600K. Monitor imam lg 22mp57vq-p (čez čas bom imel 2), GTX 1060 3GB.


V enem izmed PC-jev imam enako; graficno in CPU. Nikakrsne potrebe ni po novem CPU-ju za igranje iger.


Davvid meni,da rabi drugače nebi tu spraševal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MihaK3 ::

Imam občutek, da se mu bolj zdi, da rabi novega zaradi starosti, ampak za to grafično je bolj kot ne še vedno dovolj, sploh pa če bi not dal ivy bridge.

hojnikb ::

Prvo grafiko zamenjaj bo več haska. Proc, če je navit, je še vedno spodobna zadeva.
#brezpodpisa

D3m ::

GPU menjaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

ivy bridge se ne splača razen če dobiš kakega 4c/8t, ki se dobro navija zelo poceni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

Iz sandy i7 na ivy i7 se imo ne splača, sploh če ga še naviješ, mogoče edino menjaš gpu za kaj močnejšega, čeprav za običen 1080p ekran je tale 1060ka čist ok.
..magar raje nadgradiš ram, če ga imaš premalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gendale2018 ::

Videl sem tisto 6 v 2600k in mislil da ima i5 :D

Iz i7 na i7 se pa sploh ne splača menjat..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Master_Yoda ::

S tem da so Sandybridge procesorji soldered, v ivybridge pa je ze zobna pasta noter, tako da vprasanje koliko gre naviti brez delidanja.

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

davvid je izjavil:

Pozdravljeni.
Kupil bi novi procesor od 250-300€ in me zanima kaj priporočate. Rad bi Intel procesor.
Gledal sem med Intel procesor Core i5-8400 BOX, Coffee Lake in Intel procesor Core i5+ 8400 BOX, Coffee Lake, priložen Intel Optane 16 GB.
Mnenja?

Ima toj racunalnik ze SSD? Ce ne, potem, porabi teh 200-300 EUR za dovolj velik SSD cena do cca. 200 EUR.

Ce ga ze ima in je le-ta dovolj velik, potem preveri koliko RAMa ima trenutno. Mogoce ga je malo in se ti ga splaca dokupiti za par deset EUR.

V katerih igrah deluje tvoj racunalnik prepocasi in kako se to manifestira? Premalo FPS? Razmisli o nakupu mocnejse graficne namesto SSDja in RAMa.

200-300 EUR pac ne bo dovolj za nadgradnjo plate, procesorja in RAMa hkrati (da bi se poznalo omembe vredno za igre). Ce te kaj tolazi, imas zelo soliden procesor ze zdaj - novejsi za igre niso bistveno boljsi.

klinker ::

Za 300€ se dobi rabljena 1070ka, 2600k navije in imas mir se lep cas. 1060ko se prodas in po potrebi nadgradis se ram ali ssd.

bajsibajsi ::

Mir ima tudi, ce CPU ne navije in ostane (se nekaj casa) na 1060. Vsaj za 90% iger, ki so na trgu. Pametnejsi nakup bi bil monitor, da ne bo gledal v 21".

klinker ::

Vseeno je fhd. Une 2,5" se pozna prav nic, drugo pa je ce bi sel na 27", samo pol je smiselno vzet 1440p in je spet grafa problem.
Za 1060ko dobi 120-150€, odvisno od srece in za razliko ubode 1070ko, ki je ohoho hitrejsa + ce mu se kaj rabi, npr. se en monitor, kot omenja.

DarwiN ::

Rabljeno 1070/Ti in 32@1440p monitor, 1060-tko pa vržeš v smeti. ;) Trg rabljenih kartic je namreč trenutno v razsulu zaradi poplave rudarskih kartic, tko da več kot 100-120EUR ne boš dobil za 1060@3gb.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

klinker ::

DarwiN je izjavil:

Rabljeno 1070/Ti in 32@1440p monitor, 1060-tko pa vržeš v smeti. ;) Trg rabljenih kartic je namreč trenutno v razsulu zaradi poplave rudarskih kartic, tko da več kot 100-120EUR ne boš dobil za 1060@3gb.


Aha, naj jo da kr v tvoj smetnjak, ane ;(( pa ce bi jo ti prodajal bi cena verjetno bla vsaj 150€.
Malo beri, fant ocitno rabi 2 zaslona, ker pazi, mogoce pocne se kaj drugega resnejsega od samih igric. Na voljo ima 250-300€, ce proda 1060ko se recimo dodatnih 120€ in za ta denar pac ne dobi kar si ti namisljas.

DarwiN ::

klinker je izjavil:

Aha, naj jo da kr v tvoj smetnjak, ane ;(( pa ce bi jo ti prodajal bi cena verjetno bla vsaj 150EUR.
Malo beri, fant ocitno rabi 2 zaslona, ker pazi, mogoce pocne se kaj drugega resnejsega od samih igric. Na voljo ima 250-300EUR, ce proda 1060ko se recimo dodatnih 120EUR in za ta denar pac ne dobi kar si ti namisljas.


1. Tisto glede smetnjaka je bila seveda šala, ki so jo vsi dojeli, razen tebe.
2. Osebno praviloma vse prodajam najugodneje, torej v tem primeru bi jo za ~120EUR.
3. Na voljo ima 250-300EUR za procesor (in kje sta potem še matična in rami?), kar ne pove veliko o morebitnem zasuku za 180 stopinj in nakupu grafične/monitorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

klinker ::

1. Mi je jasno, tudi moje, ce nisi dojel.
2. Sem napisal od 120-150, odvisno od srece.
3. Je dojel da nov cpu ne gre na staro plato

Preberi bolje vse poste naslednjic ;)

opeter ::

davvid se več ne javi, ste ga uspeli odgnati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bajsibajsi ::

CPU mu je skurilo in sedaj koncno zares potrebuje novega. :P

MihaK3 ::

Ja, probal je če gre na 5Ghz, pa revež nevajen višjih frekvenc in voltaže ni zdržal :P

davvid ::

Hvala vsem za mnenja. Zdej bom še mal počaku, ker morm kupt še novo matično, če hočem nov procesor. Gledu sem tole matično pa me zanima če je dobra al se kej bolšga dobi za 80€ al je 80€ prevec in bi bla ta matična dovol dobra. Verjetno bom pa vzel ryzen 5 2600x.

Ahim ::

davvid je izjavil:

Hvala vsem za mnenja. Zdej bom še mal počaku, ker morm kupt še novo matično, če hočem nov procesor. Gledu sem tole matično pa me zanima če je dobra al se kej bolšga dobi za 80€ al je 80€ prevec in bi bla ta matična dovol dobra. Verjetno bom pa vzel ryzen 5 2600x.

Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.

Namesto da rines v nakup necesa, cesar ne razumes prav dobro, raje povej kaksne tezave imas z obstojecim racunalnikom - kaj deluje prepocasi?

250 oz. maksimalno 300 evrov kot si napisal recimo lahko odpravi ozko grlo, s katerim se srecujes, ni pa dovolj za nakup novega CPUja + maticne + RAMa, ki bi bili opazno hitrejsi v igrah od i7-2600K, katerega baje uporabljas sedaj.

gendale2018 ::

>Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.
tako je, matična je še poceni, ram je pa obupno drag, še posebej če ne daš not samo tistih minimalnih 16gb
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

ziga1990 ::

gendale2018 je izjavil:

>Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.
tako je, matična je še poceni, ram je pa obupno drag, še posebej če ne daš not samo tistih minimalnih 16gb


pa še kupiti mora 3200mhz CL14 rame da dobi največ ven iz Ryzena in 16gb stane tam okoli 250€
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

gendale2018 je izjavil:

>Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.
tako je, matična je še poceni, ram je pa obupno drag, še posebej če ne daš not samo tistih minimalnih 16gb


Ti bi se pa lahko ze naucu citirat. Sej ni tezko uni "gumb" citat kliknit.

Btw, 16GB ni minimum, ampak kr solidna kolicina rama, ki je dovolj za vse ne profi zadeve.
Z 8GB bo povsem lepo shajal se lep cas, ce nima nekih zahtevnih taskov.

gendale2018 ::

klinker je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.
tako je, matična je še poceni, ram je pa obupno drag, še posebej če ne daš not samo tistih minimalnih 16gb


Ti bi se pa lahko ze naucu citirat. Sej ni tezko uni "gumb" citat kliknit.

Btw, 16GB ni minimum, ampak kr solidna kolicina rama, ki je dovolj za vse ne profi zadeve.
Z 8GB bo povsem lepo shajal se lep cas, ce nima nekih zahtevnih taskov.

evo samo zate citiram

8gb se za brskanje po spletu ni - koliko tabov imate odprtih istočasno?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

ne pretiravat ;)

bajsibajsi ::

@gendale2018

Saj sem ti ze v tisti temi postavil delno diagnozo. :P

V resnici lahko prav udobno srfas s 4GB rama z npr. 10, 20 tabi. 8GB je vrh glave za vecino casual opravil.

bajsibajsi je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>zakaj toliko?
vsako stvar, ki me zanima odprem v novem tabu.. pol se pa nabere :D


Bolano.

Zlasti ker jih ne bos nikoli prebral in to prav dobro ves tudi sam. Ce ze, potem raje Ctrl + D.

edit/
Zdaj spoznavam, da se nisi hecal s 16 GB rama https://slo-tech.com/forum/t200222/p604...

gendale2018 ::

gddr85 je izjavil:

ne pretiravat ;)

problem je samo v lopovskih cenah

če bi bile normalne cene bi bilo 32gb min :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

gendale2018 je izjavil:

klinker je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Ne vem ali se sploh zavedas, da moras zraven kupiti se nov RAM (rabis DDR4, saj imas trenutno DDR3), ki je zadnje case zelo drag.
tako je, matična je še poceni, ram je pa obupno drag, še posebej če ne daš not samo tistih minimalnih 16gb


Ti bi se pa lahko ze naucu citirat. Sej ni tezko uni "gumb" citat kliknit.

Btw, 16GB ni minimum, ampak kr solidna kolicina rama, ki je dovolj za vse ne profi zadeve.
Z 8GB bo povsem lepo shajal se lep cas, ce nima nekih zahtevnih taskov.

evo samo zate citiram

8gb se za brskanje po spletu ni - koliko tabov imate odprtih istočasno?


No dej, ce lahko vidis kaj je tu keri tab, rezem roko. Ni to nic vec od neke glume, da upravicis nepotreben nakup 32GB, ker si net frik in kaj konstruktivnega na racunalniku ocitno ne pocnes.
Btw, tudi vec das rama v kisto, vec si ga bo sam OS vzel za svoje cim boljse delovanje.
Moja daily kista ima 8GB in bp furam vsakdanje stvari gor, za ostale resne zadeve pa imam server z dual xeonom in 48GB
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali upgrade računalnika

Oddelek: Strojna oprema
211497 (975) FiReFTW
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404365 (3267) opeter
»

Upgrade računalnika v letu 2019

Oddelek: Strojna oprema
283039 (2201) ziga1990
»

Nakup procesorja Intel I7 ali I5

Oddelek: Kaj kupiti
386804 (5862) TOP
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510492 (9448) Predator X

Več podobnih tem