» »

USB napetost

USB napetost

mulc007 ::

Pred časom sem bral da se podatki na USB ključu ki ni bil v računalniku pol leta ali več, uničijo.
Problem naj bi bila napetost na USB ključu, ki je ključna za hrambo podatkov in počasi pade.
Zanima me na koliko časa je potrebno usb ključ vtaknit v PC da bodo vsi podatki brezhibni in ali je dovolj da se USB vtakne in iztakne iz porta, ali je pomemben tudi nek minimalni čas?

hojnikb ::

ni cisto tako kot si ti predstavljas. NAND flash, ki je v kjuckih res izgubi charge v celicah (najmanjse litografije pri 2d flashu imajo mogoce ducat elektronov za 3 bite podatkov v celici). Ker z nizanjem charga pade logicna vrednost teh celic pomeni corrupt podatkov. To se sicer resuje z ECCjem, ampak samo do neke mere.
Kjuckih vsaj kolikor je meni znano ne delajo static data refresha, torej samo vtikanje v pc ne osvezuje ze zapisanih podatkov. Torej bo treba podatke rocno presnet ali pa na njega zapisat toliko podatkov, da se preshufflaj vse celice.

Problem sicer ni tako ociten na MLC flashu in 3D TLCju.
#brezpodpisa

mulc007 ::

Vsebino ključa skopiram na namizje in potem nazaj na ključ

hojnikb ::

tako.
#brezpodpisa

Scorpy84 ::

Ravno prešnji teden našel izgubljeni usb ključ v kamp prikolici, ki je bil nazadnje vtaknjen 2015. Vse podatke bp ven dobil.

avian2 ::

USB ključi crkujejo tudi zaradi drugih reči in niso dobri za hrambo podatkov. Sploh ker večina po mojih izkušnjah ne dela nobene verifikacije podatkov - zapišeš gor eno, in če je flash pokvarjen bo ob naslednjem branju vsebina morda drugačna (slike pokvarjene, v mp3jih bo piskalo, filmi bojo kockasti, itd.). Nobenega CRC errorja ne vidiš v OSu, tako kot pri diskih. Eni crknejo tako, druge pa en dan vtakneš v PC in jih ne spozna več, ker je prej kot flash crknil controller.

Kupi zunanji disk, če te skrbi brezhibnost podatkov. USB ključi so dobri samo zato, da neseš kak fajl kolegu v drugo pisarno, ker je prevelik za email.

hojnikb ::

Error correction seveda vsak usb kjuček izvaja; če ga nebi, bi bil _neuporaben_
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414385 (3418) DeeCoy
»

USB ključ ali SD kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314646 (4135) ST-777
»

odstranjevanje usb ključa

Oddelek: Strojna oprema
223350 (2838) vostok_1
»

M -Disc

Oddelek: Strojna oprema
483174 (2245) _Sajmon_
»

Pokvarjen USB?

Oddelek: Strojna oprema
242675 (1859) solatko

Več podobnih tem