» »

GPU fan 100% v idle

GPU fan 100% v idle

Master_Yoda ::

Izgleda nekaj na mojem GPUju (KFA2 GTX 960 4GB) crkuje: Eden izmed ventilatorjev (od dveh skupno) je vedno na 100%, oz. vcasih skace od 0 do 100% kar tako na random, med tem ko ne delam nic graficno zahtevnega. Drug ventilator pa je takrat ustavljen.
V GPU-Z se vidi da je takrat fan speed nastavljen na 30%, ter da ima fan 0 RPM (ker je temparatura taksna, ne rabi delati). To bo verjetno fan controller na GPUju crknil pocasi ?

Se da glede tega kaj narediti ali ne - je kar motece da v idlu fan nabija na 100% (hrup). Predvidevam, da druga kot da enega 120mm gor pricvrstim z vezicami in rocno kontroliram, ona tovarniska pa odstranim ni ali pac ?

KAVINSKY ::

Master_Yoda je izjavil:

Predvidevam, da druga kot da enega 120mm gor pricvrstim z vezicami in rocno kontroliram, ona tovarniska pa odstranim ni ali pac ?


Lahko še za foro driverje posodobiš, čeprav pri takem bi se oba ventilatorja enako obnašala.

Potem pa ja, vržeš oba ventilatorja in masko dol, da ostane samo hladilno rebro pa 120mm ventilator gor z vezicami. Pa kontroler iz ebaya.

MihaK3 ::

A drugi fan ziher dela? Imel sem zelo podoben problem na 7870, kjer je en od 2 ventov crknil, drugi pa je potem občasno nabil obrate na max že samo med browsanjem, da je skompenziral manjko hlajenja na drugi strani...

TheBlueOne ::

Ce ze mesetaris imas verjetno boljso moznost. Ce ima vsak od dveh ventilatorjev tri zice, potem bi morda slo tako.

Dve sta za napetost, ena pa regulira hitrost. Praviloma jo regulira rumena.

Za hec se preveri pin pri rumeni zici, morda ni dobro sklenjeno. Kar se lahko naredis je, da premenjas priklope in opazujes, ce se je napaka prenesla na drug ventilator. Ce slab ventilator dela isto slabo, ko je priklopljen na izhod za prvega, potem ti je sel preklopnik v ventilatorju in lahko samo zamenjas ventialtor. Ce se je nepaka prenesla zna biti, da kartica ne daje pravega takta, potem lahko naredis sledece, da se bosta oba vrtela enako hitro.

Torej kar lahko poizkusis je, da pustis na ventilatorju, ki se ne regulira crno in rdeco zico, rumeno pa povezes s tisto rumeno iz ventilatorja, ki se pravilno prilagaja.

Na tak nacin bi se morala oba ventilatorja vrteti enako hitro, ne morem pa garantirati, da je tako. Moralo bi biti... :)

strumf666 ::

Rumena žica je indikator obratov, ne pa regulator; rdeča, torej + regulira obrate pri 3 pinskih ventilatorjih.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

TheBlueOne ::

strumf666 je izjavil:

Rumena žica je indikator obratov, ne pa regulator; rdeča, torej + regulira obrate pri 3 pinskih ventilatorjih.


Mozno, sigurno pa ni nujno. Zna biti, da je moj imel stiri zice in je bila ena za regulacijo s preklapljanjem.

OP naj pogleda kaksen je nacin regulacije. Ce ventilator zmore regulicjo skozi voltazo, potem moja metoda ne bo delovala.

Sigurno pa je pri nekaterih ventilatorjih zica za dolocevanje hitrosti s taktom. Sem enkrat skuril ventilator, ker sem zelel regulirati skozi voltazo, kasneje sem naredil mikrokontrol za dajanje takta. Samo sedaj ne vem vec, ce je imel stiri ali tri zice. Kogledam sheme, je verjetno imel stiri zice.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511561 (7634) Heavy
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466826 (3549) radmannsdorf
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202834 (2338) Pyr0Beast
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151632 (1501) TESKAn
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131606 (1454) kuglvinkl

Več podobnih tem