» »

Programiranje Android

Programiranje Android

Company ::

Pozdravljeni.
Katero orodje uporabljate za programiranje za Android? Android Studio, Visual Studio in Xamarin, Corona, ...? Ali kaj drugega? Narediti moram eno aplikacijo, pa bi bil rad v main streamu, ne da uporabljam kakšen obskurni tool...
Hvala!

Dpool ::

Pozdravljen.
Skoda, da smo danes tako razvajeni in za vsako stvar rajsi vprasamo na nekem forumu, kot pa da bi sami kaj raziskali. Ti sam najbolje ves kaj zelis razviti. Glede na to da specificno omenjas samo Android, torej ne cross-platform podpora, bi tudi tebi moral biti odgovor jasen, saj IDE ima ze v imenu to besedo. Ce pa si se sumnjicav pa pac preveri se dokumentacijo za Android Studio.

Android Studio is the official Integrated Development Environment (IDE) for Android app development, based on IntelliJ IDEA


Ce je to to kar isces, potem ves da si prav izbral.

Ne me narobe razumeti btw, tudi jaz sem bil tak, vsako stvar sel preverjat na forume in StackOverflow, ceprav so mi potem vsi odgovarjali 'Google it'. Najprej sem bil jezen, ampak danes pa razumem... na koncu samo mi vemo tocno v glavi, kaj zelimo narediti in ravno zaradi tega tudi sami znamo najbolje presoditi, katero orodje / nacin je pravilen za nas trenuten problem.

Happy bringin' Apps to live!

Company ::

Ok, delal bom za Android in iOS. Drugače pa, hvala, le da tole pridiganje o googlanju ni bilo ravno potrebno. Jasno je, da bo odločitev moja, vprašanje se je glasilo le: "Katero orodje uporabljate za programiranje za Android?"

BlackLight ::

Odvisno za kakšen app gre, če gre za nekaj dokaj enostavno aplikacijo je skoraj malce overkill oboje pisat v native ios in native android. Zato lahko mogoče kot kakšno alternativo pogledaš Flutter ki je že v dokaj stabilnem stanju. Če pa to ne pride v upoštev pa tako kot so že napisali Android Studio.

111111111111 ::

Čisto odvisno kaj že znaš. Če obvladaš C# potem Xmarin.

Glede na to da bi rad delal cross:

React Native
NativeScript
Tabris.js
Kivy
Meteor.com
Cordova and Ionic Framework
Phonegap

Zanimiva izbira bi znala biti tudi Unity, sicer večinoma delajo špile, ampak se da tudi aplikacije.

Če bi rad izključno Android je pa Android studio odlična izbira.

tadejkan ::

+1 za Flutter.

Z njim sem zadnje čase naredil par kompleksnih aplikacij in zadeva je res točno to, kar obljublja - orodje za zelo hiter razvoj kvalitetnih cross-platform aplikacij z zelo malo kompromisi.
Kompromisi za zdajle so:
- ne moreš uporabiti native komponent, npr. Google Maps, ker Flutter sam izrisuje widgete (kar je hkrati prednost),
- tooling še ni popolnoma dodelan (včasih se kaj ne obnaša, kot bi se moralo, npr. moraš ubiti Dart.exe), ampak realno imajo tudi druga orodja razne težave (npr. Android Studio z Gradle je lahko precej počasen pri kompajlanju),
- še kaj, kar se trenutno ne spomnim.

Sam trenutno za vse prihodnje projekte planiram uporabiti Flutter.

Drugače sta tudi React Native in Xamarin precej dobra, ampak imata oba razne težave.

Native razvoj je pa tako - v teoriji je to najboljša izbira, v praksi pa se zafrkavaš s počasnim Android Studio na eni strani, z neintuitivnim in nerodno-delujočim Xcode na drugi strani (npr. postavljanje constraintov za UI), itd.

kuall ::

Xamarin native.

sem 1 leto nazaj naredil raziskavo in prišel do tega, detajle lahko najdeš na tem forumu če iščeš moje poste...

nisem pa nobenga programčka ustvaril potem, ker sem se usmeril v druge vode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android programiranje

Oddelek: Programiranje
404952 (1202) acookook
»

Razvoj mobilne aplikacije Kivy vs Ionic

Oddelek: Programiranje
61157 (1001) jukoz
»

Izdelava teme (Android)

Oddelek: Programiranje
101816 (1049) modelno1
»

Mono Develop .net

Oddelek: Programiranje
102172 (1743) Lonsarg
»

Programiranje tablic

Oddelek: Programiranje
82197 (1626) mihies

Več podobnih tem