» »

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Mare1111 ::

Zdravo.Rabil bi dvd player ali kaj podobnega,pogoj je da bere xvid,divx in mpeg4.Kaj priporocate?

Han ::

Od klasičnih predvajalnikov npr.:

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

https://www.electronic4you.si/sony-bdp-...

Če ne rabiš predvajalnika za plošče, pa npr. kaj takega...

https://www.gearbest.com/tv-box-c_12313/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Mare1111 ::

Pa ti tv boxi berejo vse formate?

hojnikb ::

Seveda. Še več kot ti dvd playerji
#brezpodpisa

Invictus ::

Kdo še vrti klasične CD/DVDje :D ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare1111 ::

Saj ne rabim za klasicne dvd- je in cd-je.gledalo se bo preko usb kljuca,ker tv ne bere xvid formata.

Je ze kdo dejansko sprobal mi box 3?da bere vse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mare1111 ()

hojnikb ::

zakaj sploh rabis xvid ? danes je tako vse v h.264 ali h.265
#brezpodpisa

Mare1111 ::

Na partisu je vecina filmov v xvid formatu,zato bi rado

DePalmo ::

Aja? Jaz jih večino vidim v x264 ali čem drugem. Čeprav sem pristaš da more film bit 1.4 GB (torej dva CDja) in xvid, zadnje čase popuščam in vlečem kar je na voljo, ker xvid izumira.

Če imaš na voljo laptopa, potem si kupi HDMI kabel in predvajaj preko njega. DVD predvajalnik ti odsvetujem ker:
- če je film prevelik, ga nebo lepo predvajal
- če je napaka v streamu, se ti film ustavi nekje na sredini
- če je kakšen nenavaden xvid kodek, ti ga nebo predvajal
- čudni znaki v imenu datoteke znajo bit problem
- nekaterih podnapisov ne podpira
- včasih znajo bit šumniki problem (ampak ok, to znajo bit tut na PCju, kar se pač da hitro rešit, na DVD predvajalniku pa pač ne)

Se bi še kaj našlo, to so problemi s katerimi sem se srečeval s Pioneer DVD predvajalnikom, sedaj že nekaj časa predvajam vse filme preko laptopa in omenjenih problemov ni. Če pa nimaš laptopa, lahko probaš preko navadnega PCja, sam imam doma 15 metrov HDMI kabla in gre lepo čez.

Mesar ::

Your turn to burn!

Mare1111 ::

DePalmo je izjavil:

Aja? Jaz jih večino vidim v x264 ali čem drugem. Čeprav sem pristaš da more film bit 1.4 GB (torej dva CDja) in xvid, zadnje čase popuščam in vlečem kar je na voljo, ker xvid izumira.

Če imaš na voljo laptopa, potem si kupi HDMI kabel in predvajaj preko njega. DVD predvajalnik ti odsvetujem ker:
- če je film prevelik, ga nebo lepo predvajal
- če je napaka v streamu, se ti film ustavi nekje na sredini
- če je kakšen nenavaden xvid kodek, ti ga nebo predvajal
- čudni znaki v imenu datoteke znajo bit problem
- nekaterih podnapisov ne podpira
- včasih znajo bit šumniki problem (ampak ok, to znajo bit tut na PCju, kar se pač da hitro rešit, na DVD predvajalniku pa pač ne)

Se bi še kaj našlo, to so problemi s katerimi sem se srečeval s Pioneer DVD predvajalnikom, sedaj že nekaj časa predvajam vse filme preko laptopa in omenjenih problemov ni. Če pa nimaš laptopa, lahko probaš preko navadnega PCja, sam imam doma 15 metrov HDMI kabla in gre lepo čez.


Hvala za izčrpen odgovor.Je opcija prek laptopa,ga mam kar zraven.mislim da bo se najboljse tak ja

Mesar ::

boljše če player kupiš
Your turn to burn!

gendale2018 ::

>Čeprav sem pristaš da more film bit 1.4 GB (torej dva CDja) in xvid, zadnje čase popuščam in vlečem kar je na voljo, ker xvid izumira.
kdo pa še uporablja cdje in xvid :))

glih vsa jajca ti že predvajajo x264 in imajo luknjo za usb/dvd pogon/mrežo tko da res ne vem kaj boš z nekimi 2 cd xvidi + za 1080p je xvid obup
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mare1111 ::

Mesar je izjavil:

boljše če player kupiš


Pol bi bil mibox 3 vredu?
https://xiaomi-mi.com/tv-boxes/xiaomi-m...

DePalmo ::

gendale2018 je izjavil:

>Čeprav sem pristaš da more film bit 1.4 GB (torej dva CDja) in xvid, zadnje čase popuščam in vlečem kar je na voljo, ker xvid izumira.
kdo pa še uporablja cdje in xvid :))

glih vsa jajca ti že predvajajo x264 in imajo luknjo za usb/dvd pogon/mrežo tko da res ne vem kaj boš z nekimi 2 cd xvidi + za 1080p je xvid obup

Ne uporabljam CDjev, ampak sem bolj stare šole in imam stvari rad urejene. Zadnje čase me zelo moti ker en film ima 800 MB, drugi pa 2.8 GB, nekateri pa vse vmes. Včasih je to bilo lepo pošlihtano in si dobil 700 MB, 1.4 GB ali 2.1 GB, vse lepo v xvid formatu, sedaj je pa ... kakor pač je.

Mogoče da imajo vse nove naprave USB, ne predvajajo pa vsega ali pa ne znajo lepo. Zato zagovarjam laptopa kjer če kaj ne štima, inštaliraš nov kodek in predvajaš še tako eksotične formate.

Gatsu ::

Nekateri ste ostal v devetdesetih letih očitno... :)

gendale2018 ::

>Ne uporabljam CDjev, ampak sem bolj stare šole in imam stvari rad urejene. Zadnje čase me zelo moti ker en film ima 800 MB, drugi pa 2.8 GB, nekateri pa vse vmes. Včasih je to bilo lepo pošlihtano in si dobil 700 MB, 1.4 GB ali 2.1 GB, vse lepo v xvid formatu, sedaj je pa ... kakor pač je.
kakšno škodo pa imaš od tega, da ni vse večkratnik 700?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

edi45 ::

amaterji, xvid 700mb ali pa 1.4gb je stvar prejšnjega stoletja. Prava kvaliteta filma se začne pri 40gb+;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Gatsu ::

Nekateri ste ostal v devetdesetih letih očitno... :)

Zdej ne vem kakšen TV ima OP doma, ampak če ni katodni, se manj kot 720p h264 mkvje enostavno ne downloada več že 10let in še dlje. Nekateri pa sanjate o 2cd formatu ipd ter urejenosti?!? Kakšna urejenost neki? To se je tiste čase folk zafrkaval z ripanjem na 2 cdja, ker je bil to pač edini medij za okol prenašat. Zarad tega je bila kakovost slike variabilna. Zdej se pa niti DVDjev ne uporablja več, eni bi pa še kar neke "urejene" velikosti datotek vlačil dol?!?

DePalmo ::

A imate doma vsi Ultra FHD 4K zaslone? Jaz imam 24 inčen IPS računalniški zaslon (pri punci pa 32 inčen LED TV) in mi 1.4 GB filme predvaja čist dovolj dobro, večina so dobri tudi že z velikostjo 700 MB.

Urejenost je pa zato ker meni tako paše. Če komu drugemu ne, je to njegova stvar in ne moja.

edi45 ::

DePalmo je izjavil:

A imate doma vsi Ultra FHD 4K zaslone? Jaz imam 24 inčen IPS računalniški zaslon (pri punci pa 32 inčen LED TV) in mi 1.4 GB filme predvaja čist dovolj dobro, večina so dobri tudi že z velikostjo 700 MB.

Urejenost je pa zato ker meni tako paše. Če komu drugemu ne, je to njegova stvar in ne moja.


Ja, še oma ima 43" 4K TV. 4K TV je že standard dan danes. Ne vem, če poznam koga, ki nima 4K tv. Tudi če imaš 1080p monitor oz tv, bo dosti dosti lepša slika pri 1080p blurayu kot pa xvid 700mb oz 1.4gb.

gendale2018 ::

>Urejenost je pa zato ker meni tako paše. Če komu drugemu ne, je to njegova stvar in ne moja.
ampak kaj je boljšega pri urejenosti, če so datoteke večkratniki 700?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

neo5468 ::

Pod 10gb oziroma 9 Mbps bitrate, film ni vreden ogleda.

DePalmo ::

Bom enkrat čisto za foro pogledal kak blu-ray in da vidim če bo tako opazna razlika.

s1ck ::

DePalmo je izjavil:

Ne uporabljam CDjev, ampak sem bolj stare šole in imam stvari rad urejene. Zadnje čase me zelo moti ker en film ima 800 MB, drugi pa 2.8 GB, nekateri pa vse vmes. Včasih je to bilo lepo pošlihtano in si dobil 700 MB, 1.4 GB ali 2.1 GB, vse lepo v xvid formatu, sedaj je pa ... kakor pač je.


Zato ker se je vcasih gledalo na velikost, da bo film prisel na DVD, sedaj se pa gleda na bitrate videa in ni vazna velikost.

Mare1111 ::

Naročil mi box 3.upam da bo vredi.

matobeli ::

Mi box je eden izmed boljših predvajalnikov, obstaja velika verjetnost da ti bo všeč.

Mare1111 ::

Deluje super.Hvala za pomoc pri izbiri.

MostWanted ::

js nevem ka je zvami, lepo komp povežeš z tvjem pa ekola že gledaš. vi pa še to komplicirate da more bit letos proti koncu leta2018?? xvid pa 700mb? kak tv mašš pol 22'? na partisu maš remux verzije ki sotop šit full hd.

marvin42 ::

Si bom sposodil staro temo. Za očeta kupujem dvd predvajalnik. Da, res potrebuje dvd predvajalnik. Zdaj ima takega, ki nima HDMI priklopa in ga ne more priklopiti na nov TV. Kaj bi v teh časih bil optimalni nakup? Nič ni seveda narobe, če predvaja še kaj drugega kot DVD-je. Hvala že vnaprej za predloge.
Mostly Harmless

matobeli ::

Nov TV zih nima kompozitnih in scart vhodov?

Drugače pa verjetno vseeno. Če ima njegov trenutni TV podporo cec protokolu (vsak proizvajalec imenuje drugače) vzemi od iste firme kot je TV. Da bo daljinec od TVja upravljal tudi DVD player.

Han ::

Najcenejši kolikor toliko dober DVD predvajalnik je npr Sony DVP-SR760:

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

Ostali:

https://edigital.si/search?product%5Bse...

Naslednja stopnja so Blu-ray predvajalniki.

https://edigital.si/search?product%5Bse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

marvin42 ::

matobeli je izjavil:

Nov TV zih nima kompozitnih in scart vhodov?


Seveda, samo hdmi ima (gre za tv Philips 43PFS5503).
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri format...

Oddelek: Pomoč in nasveti
74199 (4129) Izi
»

"DVD-R" vs. "XviD"

Oddelek: Pomoč in nasveti
203313 (2204) norcuron
»

HD filmi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151414 (1081) KoMar-
»

XviD

Oddelek: Zvok in slika
161113 (947) Galaxy
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312705 (9180) MrStein

Več podobnih tem