» »

#socraTECH: Etični razvoj informacijske družbe v Ljubljani

#socraTECH: Etični razvoj informacijske družbe v Ljubljani

Slo-Tech -

Turneja dogodkov #socraTECH: Etični razovj informacijske družbe se bo v četrtek, 27. 9. 2018 ob 18h ustavila tudi v ljubljanskem Poligonu na Tobačni. Zavod Državljan D z njo poudarja pomen družbeno odgovornega razvoja informacijske družbe, pomen deljene odgovornosti za aktualno stanje in prevzemanje odgovornosti za dobre in slabe strani aktualnega družbeno-gospodarskega sistema.

Na dogodku boste lahko poslušali štiri predavanja, ki se navezujejo na štiri teme, povezane z informacijsko družbo, med drugim tudi o problemu rasističnih algoritmov, nevarnih pametnih mest, pasteh velikega podatkovja in splošnih smernic etičnega razvoja informacijske družbe. Med drugim bodo predavatelji Lenart Kučić, Matjaž Drev in Domen Savič premišljevali o reševanju tehnodeterminističnega pristopa do razvoja storitev in produktov informacijske družbe, regulacijo IOT, ki se povezuje v koncept pametnih mest in regulatornih ukrepov na področju osebnih podatkov.

"Z dogodki opozarjamo na vedno večje probleme, ki izhajajo predvsem iz neodgovornega razvoja in nepovezanih interesnih skupin na tem področju," pojasnjuje direktor zavoda Državljan D, Domen Savič. "Hkrati lahko v praksi vidimo, da se vedno večje število odkritih zlorab osebnih podatkov, vdorov v podatkovne baze in naivnega propagiranja pametnih tehnologij dogaja tudi zaradi enostranske debate, ki še vedno ne razume, da tehnologija ni nevtralna, da jo je potrebno regulirati in da se je potrebno o problemih pogovarjati v širši družbi."

Turnejo podpira Zavarovalnica Triglav, poleg Ljubljane pa bodo obiskali še Zagreb, Sarajevo in Beograd. Več informacij o programu in posnetki predavanj na https://www.eticen.it

34 komentarjev

Ahim ::

Saj ne vem ali naj se zjokam ali na ves glas rezim ... Toliko bedarij v tako kratkem prispevku na ST ze dolgo ni bilo. Ste omenjeni vsi FDVjevci ali je kdo tudi s filofaksa?

"Hkrati lahko v praksi vidimo, da se vedno večje število odkritih zlorab osebnih podatkov, vdorov v podatkovne baze in naivnega propagiranja pametnih tehnologij dogaja tudi zaradi enostranske debate, ki še vedno ne razume, da tehnologija ni nevtralna, da jo je potrebno regulirati in da se je potrebno o problemih pogovarjati v širši družbi."

V praksi lahko vidimo, da debata ne razume (sic), da je tehnologijo potrebno regulirati 8-O Najbrz je to analogno regulaciji granitnih kock, saj jo lahko kdo pokarisva v glavo? :))

Monster ::

... sej je blo samo vprašanje časa kdaj se bojo vsjali
Ka zaboga...

folfy333 ::


Na dogodku boste lahko poslušali štiri predavanja, ki se navezujejo na štiri teme, povezane z informacijsko družbo, med drugim tudi o problemu rasističnih algoritmov, nevarnih pametnih mest, pasteh velikega podatkovja in splošnih smernic etičnega razvoja informacijske družbe. Med drugim bodo predavatelji Lenart Kučić, Matjaž Drev in Domen Savič premišljevali o reševanju tehnodeterminističnega pristopa do razvoja storitev in produktov informacijske družbe, regulacijo IOT, ki se povezuje v koncept pametnih mest in regulatornih ukrepov na področju osebnih podatkov.


Resno? Dva novinarja in državni nadzornik za varstvo osebnih podatkov bodo mešali drek, bi se temu "dogodku" reklo po domače.

Vazelin ::

folfy: težava je kje?

Blinder ::

Za poskrbet za etiko naj prvo poskrbijo, da se taboljsi jobi ne delijo okoli preko vez. Pol pa dalje resevat manjse probleme.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harvey ::

Od kdaj je na portalu dovoljeno tako prikrito oglaševanje zapakirano med novice?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mesar ::

Baje event odpade zaradi podhranjenosti.
Your turn to burn!

kript-er ::

Zelo me zanima kaj ima družboslovec Državljan D povedati o umetni inteligenci. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jukoz ()

Mesar ::

Nič ker event odpade.
Your turn to burn!

kript-er ::

Kakšno smetišče je twitter profil Državljan D. Psihiatrija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jukoz ()

janig ::

Vsak je o Telekomu

kript-er ::

On Novo naslavlja s tovarno laži. A na twiterju on laže da ni jedel kaviar, čeprav je vse slikano in dokumentirano na blogu. 8-)
Zakaj ne priznaš da si jedel kaviar?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jukoz ()

jype ::

kript-er je izjavil:

On Novo naslavlja s tovarno laži.
Vsaj glede nečesa se torej očitno ne moti.

DomenS ::

Hvala za vse komentarje, se vidimo danes ob 18h!

KAVINSKY ::

rasističnih algoritmov


if logged_user <> 'white' then
   popupwindow.setImage("\KKK.jpeg");
if end


:))

jukoz ::

kript-er je izjavil:

On Novo naslavlja s tovarno laži. A na twiterju on laže da ni jedel kaviar, čeprav je vse slikano in dokumentirano na blogu. 8-)
Zakaj ne priznaš da si jedel kaviar?


F** ker full retard komnetarji =)

Nova24TV je dosegljiva na nova24tv.si in ne na slo-tech.com, domeni sta različni.

Sicer pa zelo relevantna tema - osebno me Cambridge Analytica ne skrbi, skrbijo me pa množični linči v Indiji, zaradi širjenja neumnosti po raznoraznih programih za klepet - v Indiji je to WhatsApp, kje drugje bo pa kaj drugega. Tehnološka podjetja bodo morala prevzeti odgovornost za objave svojih uporabnikov, tako kot jih ostali mediji - tudi spletni portali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

KAVINSKY ::

jukoz je izjavil:

Sicer pa zelo relevantna tema - osebno me Cambridge Analytica ne skrbi, skrbijo me pa množični linči v Indiji, zaradi širjenja neumnosti po raznoraznih programih za klepet - v Indiji je to WhatsApp, kje drugje bo pa kaj drugega. Tehnološka podjetja bodo morala prevzeti odgovornost za objave svojih uporabnikov, tako kot jih ostali mediji - tudi spletni portali.



Kretenov je ogromno na temu svetu. Ne vem kaj se dogaja v Indiji, ampak verjetno bi tudi brez WhatsAppa se ljudje na ulici pogovarjali. Mi smo čarovnice sežigali, pa nismo imeli Facebooka.

jukoz ::

Ja, so se pogovarjali. Ampak je fuuuul lažje naenkrat poslat 1000 ljudem sporočilo da je pedofil ali terorist v vasi, kot pa to da greš do vsakega in mu poveš.

https://www.bbc.com/news/world-asia-ind...

jype ::

No, ampak...

https://www.bbc.com/news/world-asia-ind...

Vse se lahko spremeni, tudi WhatsApp.

ZigaZiga ::

jype ::

Telekom naj kar lepo preneha financirati produkcijo nacistične propagande, glede tega ima Državljan D povsem prav.

PaX_MaN ::

ZigaZiga je izjavil:

Dokler bo Doctor D govoril, da se ljudje ne smejo učit programiranja, ker to povečuje tveganje, naj se drži javnega živciranja, ker Google postavlja Telekomove oglase, kamor jih pač postavlja.

1.) Izjemno ste zgrešili poanto.
2.) Gemius in AdOcean nista google.
3.) Nova24TV(.si) se je treba izogibat že zato ker te prodajo praktično vsem spletnim PRtegnjenskim tržnjakarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Reycis ::

Haha, rasistični algoritem, vi pa ste smešni.

kript-er ::

DržavljanD, avtoriteta na področju razdeljevanja denarja podjetij v državni lasti! Veš da se iz tebe na Telekomu ljudje norca delajo z internimi šalami?

Prepričal si me za prestop na Telekom 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kript-er ()

kript-er ::



Je kje objavljeno, koliko denarja je pocuzal DržavljanD iz Triglava za 15 ljudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kript-er ()

jype ::

kript-er je izjavil:

Je kje objavljeno, koliko denarja je pocuzal DržavljanD iz Triglava za 15 ljudi?
Držim pesti, da dovolj, da bo Telekom lahko nehal oglaševati pri JanšaTV.

DomenS ::

Ubogi troli so si morali sam zarad kampanje proti meni narest account na slotechu. Men je to kr smešn.

AndrejO ::

DomenS je izjavil:

Ubogi troli so si morali sam zarad kampanje proti meni narest account na slotechu. Men je to kr smešn.

Lahko ti je smešno, meni se zdi žalostno. V vsem šumu se je izgubila tudi vsebina.

tablet ::

Kdo podpira koga? Menjam zavarovalnico!

kript-er ::

Triglav podpira Državljana D.
Jaz sem šel na Telekom. Naslednja faza je selitev avtomobilskega zavarovanja iz triglava.
Good job, Državljan D 8-)

jype ::

kript-er je izjavil:

Jaz sem šel na Telekom.
Telekom je nehal oglaševati na JanšaTV.

Pa tako lep telefon je bil.

harvey ::

jype je izjavil:

kript-er je izjavil:

Jaz sem šel na Telekom.
Telekom je nehal oglaševati na JanšaTV.

Pa tako lep telefon je bil.

Za Domna Saviča sem prvič slišal pred štirimi ali petimi leti, med konferenco Diggit, ki smo jo organizirali. Na takrat še popularnem t. i. »tvit wallu« so se začeli pojavljati ostri, nekritični napadi na predavatelje, vsebino, organizatorja. Po približno pol ure smo ugotovili, da tviterata Saviča ni v dvorani, predavanj ne posluša, ne ve, kaj se dogaja, vse skupaj pa veselo komentira in sesuva. Od takrat naprej seveda do tega osebka (gospod ali kaj podobnega v mojih očeh ne bo nikoli) ne gojim prijaznih čustev. Nasprotno, o njem imam zelo negativno mnenje. Med konferenco se takrat pred leti kar nisem mogel pomiriti in sem se spraševal, ali in koliko posameznikov z osebnostnimi motnjami, ki trpijo, na primer, zaradi pomanjkanja pozornosti, priznanja itd., je v naši družbi


Več pa tule

http://www.marketingmagazin.si/novice/m...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

O, a well orchestrated political hit. Kako predvidljivo.

AndrejO ::

jype je izjavil:

O, a well orchestrated political hit. Kako predvidljivo.

Ne gre drugače. Če je sporočilo nezaželjeno, potem je pač potrebno uničiti glasnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razprava: Človekove pravice v digitalni dobi

Oddelek: Novice / NWO
124240 (2438) AmokRun
»

Informacijska družba: Kje smo in kam gremo?

Oddelek: Novice / NWO
264783 (3458) DomenS
»

Face recognition: Prakse in problemi

Oddelek: Novice / NWO
63959 (2472) DomenS
»

#socraTECH: Etični razvoj informacijske družbe v Ljubljani

Oddelek: Novice / NWO
347237 (5109) AndrejO
»

Odziv na zahtevo sprembe Zakona o igrah na srečo ZIS-C

Oddelek: Novice / Zasebnost
1711301 (10468) BlueRunner

Več podobnih tem