» »

DVD NTSC format convert v PAL

DVD NTSC format convert v PAL

Robert ::

Pred nekaj časa nazaj sem na Amazonu kupil originalen DVD film, ki pa je v NTSC formatu. Zanima me ali bo delala zadeva pri nas (PAL) oziroma kako je možno narediti convert v PAL format - ali z Nerom, Pinnacle, Corel Videostudio ali kakšen drug program.....

Han ::

Če nimaš prastarega predvajalnika in katodnega TV, bo delovalo celo bolje kot PAL.

Mavrik ::

Robert je izjavil:

Pred nekaj časa nazaj sem na Amazonu kupil originalen DVD film, ki pa je v NTSC formatu. Zanima me ali bo delala zadeva pri nas (PAL) oziroma kako je možno narediti convert v PAL format - ali z Nerom, Pinnacle, Corel Videostudio ali kakšen drug program.....


Na modernih TVjih bo delalo brez težav. AMPAK - pazi na regijsko kodo. Če je tvoj predvajalnik zaklenjen na eno regijsko kodo in DVD spada pod drugo regijsko kodo, potem je možno da ne boš mogel predvajati ploščka brez spremembe (ali odklepa) regije na DVD predvajalniku.
The truth is rarely pure and never simple.

BivšiUser2 ::

Hm, ka pa če maš recimo PS3 oz. PS4, ki sta region free? Potem ne bi smelo biti težav.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gendale2018 ::

Moralo bi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mavrik ::

BivšiUser2 je izjavil:

Hm, ka pa če maš recimo PS3 oz. PS4, ki sta region free? Potem ne bi smelo biti težav.


Ja, če je DVD predvajalnik region free, potem ni težav. Ampak PS4 in PS3 nista region free za DVDje in BRje :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tony1 ::

Ogledaš si ga lahko najbolj enostavno na PCju z DVD enoto. Te imajo običajno 5x možnost spremeniti DVD regijo, in ob vstavitvi ploščka regije 1 te bo OS vprašal, če naj spremeni regijo.

Slika bo prikazana b.p. na vseh modernih TVjih.

gendale2018 ::

tony1 je izjavil:

Ogledaš si ga lahko najbolj enostavno na PCju z DVD enoto. Te imajo običajno 5x možnost spremeniti DVD regijo, in ob vstavitvi ploščka regije 1 te bo OS vprašal, če naj spremeni regijo.

a je to še aktualno na računalnikih? ne spomnim se kdaj sem nazadnje moral upoštevat regijo pri predvajanju dvdjev
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mavrik ::

Nikoli ni nehalo biti aktualno in BRji imajo tudi regije (čeprav jih je manj).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

gendale2018 ::

Ne govorim za br (ta je sploh bv, ker se vsaj nazadnje, ko sem gledal, sploh ni dalo predvajati 4k brjev, ker zaščita še ni bila razbita), ampak o dvdjih
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tony1 ::

Tudi DVD regije so še kako aktualne. Morda še bolj kot za Blu-ray, kjer jih je številčno manj in so več filmov izdali regijsko nezaščitenih, ker so vendarle pogruntali, da so regije ena sama cokla.

Robert ::

Hvala za odgovore, ampak se bolj nagibam h convertu NTSC formata v PAL, ker imam doma tole zadevo http://eu.harmankardon.com/BDS+885S.htm... in tole https://www.hifitest.de/test/blu-ray-re... (Bluray in DVD snemalnik/predvajalnik z vgrajenim diskom) pa se bojim, da sta oba zaklenjena na EU regijo. Doma pa imam na računalniku še DVD in Bluray enoto. Upam, da je convert možen.

Mavrik ::

Joj, NE TEGA DELAT. :)

Regijski zaklep in NTCS/PAL format sta dve totalno različni stvari. Če zripaš DVD v datoteko, potem lahko komot predvajaš NTSC video na svojem sistemu.
Delati konverzijo z NTSC v PAL ni smiselno - zelo težko jo je narediti pravilno, obenem pa spremeni hitrost zvoka in ne boš več dobil iste kvalitete.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BivšiUser2 ::

Mavrik je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Hm, ka pa če maš recimo PS3 oz. PS4, ki sta region free? Potem ne bi smelo biti težav.


Ja, če je DVD predvajalnik region free, potem ni težav. Ampak PS4 in PS3 nista region free za DVDje in BRje :)

Na forumih so si nasprotujejo, je pa naslednje verjetno najbolj pravilno:
Unfortunately mate, I think you're the one who might be giving the poor advice here.

I've imported literally hundreds of UK and US DVDs bought since the late 90s. The majority do play fine on my PS3 slim for one simple reason. The discs (even though they're sourced from overseas) either aren't actually region locked or dual coded to include R4.

For those that are locked to a non-R4 area, this is what greets them when inserted into my PS3 slim:



I'd estimate 70% of my AmazonUK/US DVD purchases aren't locked (or are dual coded) and played fine though.

If you're not having any trouble with your UK and US import discs in a non-modded AU PS3, you've just been quite lucky in the discs you've chosen so far.
Sicer je to za AU, je pa situacija za EU podobna.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

tony1 ::

Verjel bom, ko bom videl. Tip ima pač regijsko nezaščitene DVD ploščke.

Sam pa imam več serij na R1 DVDjih in jih moj evropski PS3 slim ne šmergla pet posto.

Mavrik ::

Ja, velika količina novih DVDjev ni več regijsko zaščitenih, tako da komot verjamem da mu delajo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Han ::

AnyDVD + CloneDVD = region free DVD. 8-)

hojnikb ::

Heh, a je prodaja novih DVDjov še still a thing ? :\
#brezpodpisa

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Heh, a je prodaja novih DVDjov še still a thing ? :\


To vprašanje je skoraj vedno butasto. Ja, it's a thing. Bo še leta.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Ni butastih vprašanj, so samo butasti odgovori. Sicer pa ja, nekako razumno (kjub poplavi alternativnih načinov dostopa do contenta). After all, tudi vinilke se še prodajajo :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD regija 1 ter NTSC

Oddelek: Zvok in slika
183268 (2232) mtosev
»

XBox 360 Slim US - bo odklenjena igrala vse formate ali ne?

Oddelek: Konzole
111103 (820) St235
»

Nec 3520a in regija

Oddelek: Strojna oprema
91071 (972) Quikee
»

ker DVD bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
391990 (1617) BigFoot
»

toshiba 1502 dvd

Oddelek: Zvok in slika
51623 (1493) TheHijacker

Več podobnih tem