» »

Se da narediti Android flagship privacy friendly?

Se da narediti Android flagship privacy friendly?

Macketina ::

Trenutno uporabljam LineageOS (brez GApps) na starem Nexus5x, sedaj bi rad sel na nekaj novejsega.

Od flagshipipov velika vecina ne podpira Lineage, najverejtneje zaradi spremenjenih particij.

Je mozno obratno, torej da vzamem recimo Note9, ga rootam in odstranim Samsungov balast, spremenim hosts, firewall, drug browser, itd?

Note9 je primer, ker tudi ce Lineage podpre ta telefon, dvomim da bo delal S-Pen, itd...

Master_Yoda ::

Dvomim, da ti bo uspelo modificirati delujoc ROM. Sem sam enkrat probal na Xiaomu.eu romu odstraniti google servise in ko sem to naredil se telefon vec ni bootal. Ko sem pa na njihvoem forumu vprasal ce se to da kako narediti pa niti 1 odgovora dobil.

Mozno pa da bi slo, ampak jaz sem bil prevec levi.

facepalm ::

Kupis karkoli bo supportano s strani /e/.

https://www.xda-developers.com/e-google...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jukoz ::

Ko je prišla ven prva Nokia 6 samo za kitajski trg sem razmišlal o tem. Že tako nima bloatware, pa še brez googla. Sem pa prepričan da ima kakšen dodatek za CN vladne agencije =)

Sicer, kaj pa fali Nexus 5X? Za moje pojme super telefon (razen SD card slot), popravljene plate se pa tudi dobi za neke normalne pare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Mavrik ::

Pač vzami Pixla (recimo 2 ali 2XL) in namestiš gor Lineage. Google dejansko releasa vse, kar je potrebno da dela AOSP na njem, tako da bo to še vedno najbolj stabilna izkušnja.

Seznam unih /e/ telefonov pa je poln zastarelih naprav, ki niso vidle posodobljenih gonilnikov že leta. Krasen način kako ti nekdo pobere vse podatke in te oropa po tem ko izgubiš telefon :)

jukoz je izjavil:


Sicer, kaj pa fali Nexus 5X? Za moje pojme super telefon (razen SD card slot), popravljene plate se pa tudi dobi za neke normalne pare.


5X ima probleme s produkcijo in mislim da jih niso nikoli popravili - tako da samo čakaš kdaj bo spet umrl. Večina rabljenih ima tudi že precej degradiran flash pomnilnik in tečejo zelo počasi (SSD tip flasha je komaj prišel v Pixlih, kar je razlog zakaj prvi Pixli še vedno večinoma dobro laufajo).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Scorpy84 ::

Od Samsunga s3/6/7 katerim sem dal drug os, vecinoma lineage, so sicer delali hitreje ampak marsikatera funkcija ni vec delala + zrlo je baterijo kot ne vem kaj. Prav tako tudi pri Huawei, pozabil kateri model. Kot so ti rekli, vzemi guglov telefon, tam se najboljse dela, vsaj moglo bi

Egidij88 ::

Non-google =/= privacy friendly.

Macketina ::

Je pa nek dober zacetek. Ali bolje, z googlom ves da ni privacy sploh opcija...

Drugace ste povzeli moje razmisljanje, Nexus 5x je star model ki ga daje premalo RAMa, en mi je ze odletel (klasicen problem, odpoved CPU) in pri tem tudi samo cakam kdaj odpove. Dejanske alternative nimam, razen ocitno Pixlov - ampak prvih, na seznamu podprtih ni Pixlov 2, s tem da je 3 tik pred vrati IIRC..
https://wiki.lineageos.org/devices/

Bi mel recimo Note9, celo S-Pen se mi zdi uporaben za prozenje slikanja, ampak to ne bo nikoli delalo na Lineage :)

klinker ::

Egidij88 je izjavil:

Non-google =/= privacy friendly.


A se vedno samo clankom verjamete? Mislis da so appi privacy frendly, Apple, MS itd?
Nobena smart naprava z en kup senzorji in povezana v splet danes ni privacy frendly. Se smart sesalci posiljajo pizdarije proizvajalcem.

Egidij88 ::

Pretty much what i said.

louser ::

== more private friendly.

Invictus ::

Če se Android ne more povezati na določene Googlove storitve, preprosto neha delovati.

Kolega je v firmi naredil test, kjer so postopoma zapirali dostop do strani do katerih je telefon dostopal.

Ko so zaprli dovolj strani, je telefon preprosto nehal delovati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Če se Android ne more povezati na določene Googlove storitve, preprosto neha delovati.


To je popolna neumnost, še posebej ker AOSP nima odvisnosti od Googla in teče na veliko napravah brez interneta (vključno z avti).

Invictus je izjavil:


Kolega je v firmi naredil test, kjer so postopoma zapirali dostop do strani do katerih je telefon dostopal.

Ko so zaprli dovolj strani, je telefon preprosto nehal delovati...


Čudno kako se to ne zgodi vsem miljonom uporabnikov, ki redno vklapljajo airplane mode (ki izklopi vso internetno povezljivost). So ti tile kolegi isti "eksperti" kot ti? :P Daj ostani pri svojih dinozavrskih tehnologijah pa ne širi neumnosti no :D

OP: Poglej še OnePlus telefone, ki bi znali biti tudi dobri za LineageOs. Originalni firmware je sicer dokaj crap (in spada pod nekaj redkih različic, ki jih moja firma zaradi varnosti močno odsvetuje za službeno uporabo), ampak Lineage bi moral dobro laufati.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Macketina ::

Zivljenja brez GApps sem vajen, to da dolocene aplikacije ki rabijo PushNotification (Firebase/Google), GMaps in podobne zadeve ne delajo me ne moti. Ce so aplikacije spisane proper, to ni problema, jasno pa ni Google Play in vse krame.

Od CM naprej (Privacy Guard, ki je sedaj tudi v Androidu) imas precej dobro kontrolo do cesa posamezen app dostopa. Nek flashlight pac ne rabi imenika/lokacije.

@Mavrik: ja, 5T kot zadnji podprt je ocitno se najbolj flagship od teh (poleg Samsunga S9/S9+), ce ostanem na Lineage. A6003 zal ni podprt (OnePlus 6), Oxygen OS me pa nekako ni preprical + imajo shady zgodovino zbiranja podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon bo brezplačno dobil vse medicinske podatke britanskega zdravstvenega sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5510684 (8328) poweroff
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416597 (11400) pirlo
»

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10013040 (9584) tryhard
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418308 (12815) MrStein
»

Android 8.1 je tu

Oddelek: Novice / Android
4117376 (14051) Invictus

Več podobnih tem