» »

Slideshow - prikaz slik

Slideshow - prikaz slik

marjan_h ::

Mene zanima, zakaj mi slike v slideshow bootstrap: https://www.w3schools.com/bootstrap4/bo...
odpira po vrsticah?

Najprej je vidna 1/5 zgornje slike, potem 2/5 slike itd.. vse do konca. Ne prikaže se takoj celotna. Slika je shranjena v jpg, mogoče je krivo da je velikost 1,1 MB.

Sicer kakšna je pa praksa, da se doseže dobra kakovost slik ter takojšnji prikaz ob obisku strani? To sprašujem web developerje.

Netrunner ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima, zakaj mi slike v slideshow bootstrap: https://www.w3schools.com/bootstrap4/bo...
odpira po vrsticah?

==> Zelo verjetno imaš napačen CSS oz. ga sploh nimaš.

marjan_h je izjavil:

Najprej je vidna 1/5 zgornje slike, potem 2/5 slike itd.. vse do konca. Ne prikaže se takoj celotna. Slika je shranjena v jpg, mogoče je krivo da je velikost 1,1 MB.

==> Vsekakor je 1,1 MB absolutno prevelika za splet. Sliko pomanjšaj na velikost katero dejansko prikazuješ.

marjan_h je izjavil:

Sicer kakšna je pa praksa, da se doseže dobra kakovost slik ter takojšnji prikaz ob obisku strani? To sprašujem web developerje.

==> lahko daš preloader ki prvo naloži vse skupaj in šele zatem prikaže stran, kar pa ni najboljša praksa. Lahko shraniš slike progresivno da se prvo prikaže slabša resolucija in se potem postopoma izobljšuje. Če je internet dovolj hiter dobiš hitro končno kvaliteto. Drugače pa se dostikrat uporablja placeholder namesto slike kateri drži dimenzije dokler se slika ne naloži.

tako na hitro povedano...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

marjan_h ::

Lahko shraniš slike progresivno da se prvo prikaže slabša resolucija in se potem postopoma izobljšuje.


Ali mogoče veš za kakšen tutorial? Sprašujem za php ali wordpress.

DeeCoy ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Administrator spletne strani - login sistem

Oddelek: Izdelava spletišč
132075 (1673) Ice-Heki
»

Plačevanje s kreditnimi karticami neposredno iz brskalnikov

Oddelek: Novice / Brskalniki
146221 (4302) stb
»

Od dizajna do programiranja spletne strani

Oddelek: Programiranje
356752 (4176) Arey
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212702 (9798) matjash
»

Front-end development in Twitter Bootstrap

Oddelek: Izdelava spletišč
192628 (2020) btzajla

Več podobnih tem