» »

Menjava grafične

Menjava grafične

dronyx ::

V računalniku sem zamenjal grafično in sicer HD7850 za GTX 1060 6GB, vendar so z novo kartico težave. Recimo nekatere MKV datoteke MPC HC predvajalnik ne predvaja v redu oziroma je slika popačena (neki kvadrati). Tudi z BF1 so težave, saj takoj ko začnem kakšno igro javi Windows da mu zmanjkuje pomnilnika in to ne glede na nastavitve, tudi če imam vse na minimum tako kot prej. Pomnilnika imam sicer v računalniku 8 GB, samo če ni zagnanega nič drugega bi po moje moralo biti to dovolj, oziroma ne vem zakaj bi z novo grafično potreboval več RAM-a?

Nikonja ::

Naredi image trenutga c diska kje imaš windowse in programe, potem lepo formatiraj in na novo naštimaj windowse. Če bo potem vse ok, potem je bil problem z windowsi (njbrž cel drek ostankov od AMD driverjev) če ne bo ok, potem vrni nazaj sistem iz imagea in tudi staro kartico. Novo pa vrni nazaj kje si je kupil ker potem z njo nekaj ni ok.

ti bo vzel žal nekaj časa ampak druge opcije nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Alien123 ::

ko se dobi nova grafična se vedno naredi format računalnika, da se lepo spuca ostale nesnage

gddr85 ::

imo, poberi dol ddu da spucaš vse od amdja potem pa frišni gpu driverji, ne rabiš nobenih winsow formatirat

MATiCEK ::

Ob vsaki menjavi grafične treba formatirat, joj joj ... pa saj nismo več na Win95.

dronyx ::

gddr85 je izjavil:

imo, poberi dol ddu da spucaš vse od amdja potem pa frišni gpu driverji, ne rabiš nobenih winsow formatirat

To sem naredil, preden sem namestil gonilnike od gtx.

gddr85 ::

pa si pogledal kaj ti požira ram? si kaj spreminjal v virtual memory? probaš mogoče lahko še cmd - sfc /scannow al pa magar dism /online /cleanup image /restore health
moogče pregled sistema z antivirusom, al pa potem res kak win refresh oz. prej sprobaš, da slučajno res ni 1060ka defektna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

dronyx ::

Nič drugega nisem spreminjal. Sem vgradil nazaj staro grafično in vse deluje spet normalno. Pri BF1 recimo, ko javi opozorilo, da zmanjkuje pomnilnika je stanje enako kot z novo grafično, pod 7 GB, tako da ne vem zakaj Windowsi to javijo.

gddr85 ::

magar vklopi al pa povečaj virtualni memory

Machete ::

https://www.guru3d.com/files-details/di...

AMD driver dol
Nvidia driver dol

reboot

Nvidia driver na novo
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DamijanD ::

Eno vprašanje, ki delno paše zraven. A se da imeti dva GPUja v kišti in da je eden AMD, drugi pa nvidia?

dronyx ::

gddr85 je izjavil:

magar vklopi al pa povečaj virtualni memory

Kot kaže imaš prav. Sem se nekoč s tem igral in pozabil. Sedaj sem nastavil da sistem to sam upravlja in kot kaže tega več ne javlja. BF1 lepo dela na high. Ostane še misterija, zakaj določene mkv ne predvaja pravilno (isto v media playerju, kot v MPC HC). To bi mislil da nima neke velike veze z grafično, ampak očitno je nek trik. Sem poskusil še enkrat namestit k-lite codecs pack pa je isto. Če z HandBrake pretvorim v avi pa dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gddr85 ::

DamijanD je izjavil:

Eno vprašanje, ki delno paše zraven. A se da imeti dva GPUja v kišti in da je eden AMD, drugi pa nvidia?

lahko jih imaš, ampak ne bo pa to sli/crossx, razen mogoče pri kakem programu, ki koristi cuda..

Pebkac ::

DamijanD je izjavil:

Eno vprašanje, ki delno paše zraven. A se da imeti dva GPUja v kišti in da je eden AMD, drugi pa nvidia?


Mislim da že od Windows 7 naprej to dela da se gonilniki ne tepejo. Lahko maš po vrhu tud tretjo Intel zraven če hočeš.

strumf666 ::

dronyx je izjavil:

Ostane še misterija, zakaj določene mkv ne predvaja pravilno (isto v media playerju, kot v MPC HC). To bi mislil da nima neke velike veze z grafično, ampak očitno je nek trik. Sem poskusil še enkrat namestit k-lite codecs pack pa je isto. Če z HandBrake pretvorim v avi pa dela.

MPC HC ima integriran LAV filter (splitter, audio in video dekoder), tako, da naj ne bi rabil nobenih dodatnih kodekov inštalirat.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Pebkac je izjavil:

Mislim da že od Windows 7 naprej to dela da se gonilniki ne tepejo. Lahko maš po vrhu tud tretjo Intel zraven če hočeš.

Saj zato sem vprašal, ker je bil zgoraj predlagan format/reinstal winsow, da bi druge driverje odstranil...

dronyx ::

strumf666 je izjavil:

MPC HC ima integriran LAV filter (splitter, audio in video dekoder), tako, da naj ne bi rabil nobenih dodatnih kodekov inštalirat.

Možno. Prej sem uporabljal BS Player pa mislim da so bili potrebni ti kodeki. Sem pa uspel rešiti tudi ta problem z predvajanjem mkv datotek. V nastavitvah pod output sem dal na system default.

strumf666 ::

Fino, da si zrihtal; si imel pa očitno problem z rendererjem, ne s kodeki.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Riff ::

Pebkac je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Eno vprašanje, ki delno paše zraven. A se da imeti dva GPUja v kišti in da je eden AMD, drugi pa nvidia?


Mislim da že od Windows 7 naprej to dela da se gonilniki ne tepejo. Lahko maš po vrhu tud tretjo Intel zraven če hočeš.


mam na win 8.1 pro 64bizt komplet naložene golnilnike od AMD ja k je bil HD 5670 notr zdj ej ap GTX 660 pa dela bp tako da tole ne drži da se gonilniki amd in nvidia tepejo

PacificBlue ::

dronyx je izjavil:

gddr85 je izjavil:

magar vklopi al pa povečaj virtualni memory

Kot kaže imaš prav. Sem se nekoč s tem igral in pozabil. Sedaj sem nastavil da sistem to sam upravlja in kot kaže tega več ne javlja. BF1 lepo dela na high. Ostane še misterija, zakaj določene mkv ne predvaja pravilno (isto v media playerju, kot v MPC HC). To bi mislil da nima neke velike veze z grafično, ampak očitno je nek trik. Sem poskusil še enkrat namestit k-lite codecs pack pa je isto. Če z HandBrake pretvorim v avi pa dela.


Uporabi GOM Player za mkv. Če ti bo tukaj stekalo, potem je nekaj narobe z grafično.

Sssaga ::

Alien123 je izjavil:

ko se dobi nova grafična se vedno naredi format računalnika, da se lepo spuca ostale nesnage



wuuuut?

Alien123 ::

Sssaga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

ko se dobi nova grafična se vedno naredi format računalnika, da se lepo spuca ostale nesnage



wuuuut?


ki te živiš ti?

dolenc ::

Očitno ne več v dobi windows 98. Ker sem tudi jaz zamenjal preko 10 različnih grafičnih (da ne štejem podobnih), obeh proizvajalcev, OS pa je isti nameščen takoj, ko je prišel iz win10 "insider" programa(se prav ene dobre 3leta?). Pa vse magično deluje in to k strela.

Sssaga ::

Alien123 je izjavil:

Sssaga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

ko se dobi nova grafična se vedno naredi format računalnika, da se lepo spuca ostale nesnage



wuuuut?


ki te živiš ti?


Kaj misliš, kako na servisu testirajo komponente?

Sam ne menjam OS-a niti pri menjavi procesorja (imam ducat LGA 775 CPU-jev in 2 plati; ena z Win 10, druga z Win 7).

Lahko se gre pa še dlje, kot recimo menjava najpomembejše komponente - matične plošče. Da ne govorim o mejavi celotnega sistema, kot recimo prehod z Intel-a na AMD. Testiral prehod Win 10 formata na trdem disku s C2D E8400 (LGA 775) na Phenom X4 (AM2).

Toliko neke debate prelite na tem portalu, a se še zmeraj najdejo ljudje, ki drugim svetujejo, kako in kaj, čeprav so sami takisto nevešči.

hojnikb ::

Sssaga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Sssaga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

ko se dobi nova grafična se vedno naredi format računalnika, da se lepo spuca ostale nesnage



wuuuut?


ki te živiš ti?


Kaj misliš, kako na servisu testirajo komponente?

Sam ne menjam OS-a niti pri menjavi procesorja (imam ducat LGA 775 CPU-jev in 2 plati; ena z Win 10, druga z Win 7).

Lahko se gre pa še dlje, kot recimo menjava najpomembejše komponente - matične plošče. Da ne govorim o mejavi celotnega sistema, kot recimo prehod z Intel-a na AMD. Testiral prehod Win 10 formata na trdem disku s C2D E8400 (LGA 775) na Phenom X4 (AM2).

Toliko neke debate prelite na tem portalu, a se še zmeraj najdejo ljudje, ki drugim svetujejo, kako in kaj, čeprav so sami takisto nevešči.


seveda se da transplatirat, sam to se ne pomen, da je to ok v vseh primerih....
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD Posnetki štekajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
699053 (2979) showsover
»

1080p film ne predvaja na PCju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
414980 (4250) smacker
»

Gledanje FULL HD na računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5511120 (9995) oracle
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355126 (4580) gibaj

Več podobnih tem