» »

Nakup iz banggooda

Nakup iz banggooda

xda develope ::

Zdravo!
Na banggoodu mislim naročiti dve stvari. In sicer je cena 20€-10% je 18€ doplačal bi pa.tudi za hitrejšo pošto ki stane 6.1€ in me zanima ali se paket lahko carini kljub temu da je vrednost predmetov pod 20€.

starfotr ::

Če želiš hitro in brez težav, kupi v EU.

Te tegovine se izogibam, odkar so me nategnili ko zajca. Kupil sem neko stvar, nato ponovim nakup čez 1 leto in dobim na zunaj identično, noter čisto drugo. Jim povem, mi rečejo, da so menjali dobavitelja in mi dajo kao kompenzacijo par USD nazaj in naj obdržim. Rekel sem, da so oni zajebal, ker je bil napačen opis in da nisem kriv za situacijo. Paypal dispute,... Skratka, tudi tam tema od njih. Nato sem jim.moral vrniti robo, kreteni so jo sprejeli, denarja nikjer. Sem mislil, da bom postrelil njih in še je žide iz paypala. Šele več klicev na Irsko na pypal je rešilo zadevo.

Mare2 ::

xda develope je izjavil:

Zdravo!
Na banggoodu mislim naročiti dve stvari. In sicer je cena 20€-10% je 18€ doplačal bi pa.tudi za hitrejšo pošto ki stane 6.1€ in me zanima ali se paket lahko carini kljub temu da je vrednost predmetov pod 20€.


Tu lahko vprašaš za kode za popust in poglej kako dobiti robo brez carine. :)

https://www.facebook.com/banggoodsloven...

xda develope ::

starfotr je izjavil:

Če želiš hitro in brez težav, kupi v EU.

Te tegovine se izogibam, odkar so me nategnili ko zajca. Kupil sem neko stvar, nato ponovim nakup čez 1 leto in dobim na zunaj identično, noter čisto drugo. Jim povem, mi rečejo, da so menjali dobavitelja in mi dajo kao kompenzacijo par USD nazaj in naj obdržim. Rekel sem, da so oni zajebal, ker je bil napačen opis in da nisem kriv za situacijo. Paypal dispute,... Skratka, tudi tam tema od njih. Nato sem jim.moral vrniti robo, kreteni so jo sprejeli, denarja nikjer. Sem mislil, da bom postrelil njih in še je žide iz paypala. Šele več klicev na Irsko na pypal je rešilo zadevo.

No rabim 350w 36v bldc controller in throttle handlebar. Mogoče veš kje bi dobil to v EU za podoben denar. Ker bi bilo tudi hitreje.

darkolord ::

Če na Banggood izbereš "Expedited Shipping", boš dobil z DHL v nekaj dneh.

marjan_h ::

Jaz sem tudi nekaj naročil iz Banggood in je zadnji rok, da zadevo dobim v soboto čakam pa že 1 mesec. Če zadevo ne dobim v soboto, ali naj kliknem dispute na paypalu? Ker oni imajo podporo uporabnikom s ticketi, zato traja, da počakam še en teden, da preverim na pošti itd... Ali potem ne glede na to čakanje, še vrnejo denar ali ponovno pošljejo? Ker pozneje verjetno dispute na paypalu ne morem več klikniti?

Hvala.

XLapsus ::

1 mesec je čisto normalno za robo s kitajske. Počakaj cca 2 meseca, nato pa jim piši, sam sem ravno dobil paket naročen 7. 11.2019. Na paypalu imaš itak čas za dispute 180dni, tako da ne paničari.

PrimozBG ::

Odvisno katero način pošiljanja si izbral EU priority line je cca 20 dni... za navaden pa od 20 do 60 dni... več tukaj

NightHawk ::

Podobno vprašanje. Naročil mobitel za 240€, poslali so ga 20.1.2020, EU priority line.
Običajno sem jih dobil pred 1 mesecem. Sedaj je 50 dni...grem prej PayPal-a? Počakam?

PrimozBG ::

Če je že 50 dni, nekaj ni v vredu, razen če je telefona ni bilo na zalog in je bil pozno odposlan . 60 dni je maksimalno in takrat takoj zahtevaj refund

Mi pošlješ številko naročila in številko za sledenje paketa da preverim na ZS sporočilo na ta mail banggoodslovenija@gmail.com

Sam sem naročil več stvar v januarju in februarju. Npr naročilo 18.2 je bilo dostavljeno 3.3.

za več pa poglej tukaj

NightHawk ::

Poslano
Mobitel je bil poslan takoj po plačilu.
Disputam preko PayPal-a? Ker nisem vzel dodatnega zavarovanja.

PrimozBG ::

Sam bi prvo pisal na cservice@banggood.com in zahteval pojasnilo , tudi če nisi plačal zavarovanja morajo vrniti denar. Nato, ko bo 60 dni pa bi zahteval refund od Banggooda in šele nato bi aktiviral Paypal

Sem ti poslal SZ .

mat11 ::

Na tvojem mestu se ne bi kaj preveč nategoval z njimi, zahtevaj refund, če ga ni čez dan ali dva naredi na paypalu claim.
mat

mared ::

Sem imel isti primer! Na koncu samo odprl dispute na BB in dobil denar nazaj. Na paypalu nisem potreboval nič urejati!

yabuk ::

lp.
naročil sem telefon prek banggood (MI 9T) in sicer 20.3.2020. Potem za isti dan kaže da je še vedno v FlytExpress sorting centru. Ampak sedaj je že 17 dni brez spremembe. Je to običajno ali naj ukrepam?
Hvala za nasvet. (slika v prilogi)



https://imgur.com/a/bJGek86

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yabuk ()

Argica ::

običajno.

vres.ales ::

https://www.17track.net/sl za sledenje paketom. Ta še je nekak najbolj realen
Stanje je tako, da trenutno ni pametno nič naročevati, jaz imam pakete od januarja še v zraku, pa sem za vse plačal dodatno poštino. Vstran vržen denar

solatko ::

vres.ales - Preko paypal-a ni nič vržen denar stran, daš dispute, dobiš denar nazaj, čez en ali dva meseca pa še naročeno, potem mu pa, če si pošten, robo tudi plačaš.
Ni Kitajček kriv, če mu pošta ne pošlje naprej.
Delo krepa človeka

yabuk ::

hvala za odg. sem pozabil napisat:
- vzel sem EU priority line
- zavarovanje za postnino

aborko ::

Meni zdaj hodijo paketi poslani decembra in januarja...

stratosD ::

@yabuk
EU priority - normalno 12-16 dni, prepakirajo nekje v EU oz prepošljejo, NL ali BE ali DE..pol dobiš to kot paket iz EU - ne gre prek carine.
Verjetno bo kak teden dlje zaradi "situacije" - je pa ziher - posebej če si vzel še shipping/tariff insurance zravn...
Tracking stoji dokler ne pride do EU gatewaya - potem je pa ponavadi v 3-4 dneh pri teb.

solatko ::

Prejšnji ponedeljek naročen avtoradio 2DIN, danes poštar prinesel. Naročeno pri Banggood UK.
Delo krepa človeka

yabuk ::

no samo update. Mobitel je prisel, bil je kar cenejsi, kupil mi 9t za 224e, v slo bi bil 300e.
Ampak problem seveda. Mobitel ocitno nima ustrezno prilepljenega zgornjega ekrana (pomeni da ekran ni pritrjen, plese naokoli, in se ob pritisku vidno dviga gor in dol, priblizno 2 mm). Bom sedaj sprozil dispute. Samo se ne vem ali preko profila ali preko paypal..

verjetno malo smole, sigurno ima majhen % izdelkov vedno defetke.. :( ampak ja. Sta sla 2 meseca

buttcrack ::

Ne rabiš še gnjavit paypala. Posnemi video napake in pošlji na njihov CS.

Dule007 ::

Eno vprašanje... Kupil sem tablico na Banggood in očitno sem imel smolo, ker je zelo slabe kvalitete (nov ekran ima prakse, en zelo očiten dead pixel). Pisal sem na customer support in pravijo, da naj pošljem nazaj na Kitajsko in bom dobil vrnjen denar. A morda kdo ve, katera je najcenejša varianta za pošiljanje nazaj? Dodatna težava je to, da Pošta Slovenije ne pošilja na Kitajsko naprav z vgrajeno li-ion baterijo.

fikus_ ::

Pozabi. Če boš uspel najt koga, bo pa cena takšna, da te bo glava bolela in si boš premislil. Kitajc računa na to.

mujek ::

Samo preverjam - "EU priority line" pošiljanje je brez dodatne carine/stroškov za mene?

solatko ::

Dule007 - V takem primeru, jaz Kitajca povprašam, kdaj mi misli poslati plačano robo. Večina se pošilja pisemsko in ne kot paket, ker je poštnina precej nižja in nima nobene informacije ali si paket dobil ali ne. Takoj, ko napišeš, da kakšna stvar ne dela (imel sem nekaj izjem, da so bili zadovoljni s filmčkom), ti napišejo vrni in dobiš denar.

Sem vedno za fer igro, vendar je s pokvarjenimi stvarmi iz kitajske, najceneje uveljavljat, da paket nisi dobil, stvari itak ne moreš uporabljat, če je zanič.

mujek - Do sedaj še nisem imel dodatnih stroškov, tudi za dražjo robo. Ne kupujem pa tekstila, samo tehnično robo.
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Sem ravnokar gledal nekaj na banggoodu in gearbestu pa so zgleda kitajci ukinili freeshiping. Kar zajetno so začeli računati pošiljanje iz Kitajske.
Magic

mzakelj ::

Na Alieexpresu so ponavad bolj fer kot bangyougod. ;)

bosslipxx ::

mujek je izjavil:

Samo preverjam - "EU priority line" pošiljanje je brez dodatne carine/stroškov za mene?


da
slo-fishing.si

mujek ::

solatko, bosslipxx,

Hvala za odgovor.

Argica ::

Vsi so postali en velik drek.

Banggood: naročil wifi extender, piše CZ = češko skladišče, čakam mesec+
Aliexpress: 4 naročila, 1 čez 2 meseca, 1 blizu 2 mesecev, 2 še 1.5 meseca....vsi so katastrofa.

buttcrack ::

Ne vem kaj se dogaja s češko, ampak če nisi opazil je bila kao svetovna pandemija na sceni...
Včeraj sem nekaj z AE dobil po 4ih mesecih! Denar so mi vrnili že 2 meseca nazaj, zdej pa nadlegujem prodajalca če.ku lahko na paypal nakažem nazaj.

Argica ::

Iz Base dobim igro po enem tednu, pošljejo pa iz Švice, ki ni EU....Češka - Slovenija ne bi smel biti problem.

sebrozz ::

Kako je pa z "Expedited Shipping Service" ali "Express Shipping" glede carinjena izdelkov?

Za ta dva načina piše, da pride najhitreje in za tistih 8€ več bi rad čimprej zadevo...ampak, da ne bo potem carina še.

Če ima kdo izkušnje, prosim za info, hvala.

darkolord ::

Načeloma se "carini" (obdavči z DDV) vse blago z izjemo blaga zanemarljive vrednosti (< 22 eur; + še nekaj ostalih izjem, ki tu niso pomembne).

V praksi je to, ali bo tvoja pošiljka podvržena postopku, odvisno od mase pošiljke, velikosti, pošiljatelja, prejemnika ...

Pri Expedited in Express (vsaj slednjemu) iz Kitajske je mogoče malo manj verjetnosti, da se ustavi na carini, ampak se na to ne gre zanašati.

Edini način, da se zaneseš, da teh stroškov ne bo, je ta, da naročiš robo iz evropskega skladišča. "Priority [EU] Line" način pošiljanja po dosedanjih izkušnjah tudi nima dodatnih stroškov, ker prešvercajo robo namesto tebe.

stratosD ::

EU Priority Line - carinijo na kontejner/preko palca/na tono :)
99,99% brez dajatev...

marjan_h ::

Opazil sem, da je Banggood uvedel novost in sicer group buy. Pač dodali so gumb, kamor klikneš da se pridružiš enemu ali dvema, ki čaka/čakata. V bistvu dobiš potem izdelek za $2 ceneje. Tukaj me zanima, če je že kdo tukaj to uporabil in, če mogoče ve ali je potrebno da vsi kupci iz iste države. Ali lahko se kar pridružiš dvema, ki ju niti ne poznaš ni ne prihajata iz iste države?

PrimozBG ::

-Sam se kupil nekaj izdelkov z group buy, nakup moraš naredit v APP, ni pa pomembno da sta kupca iz iste države.

Drži še vedno, za EU priority line, ni dodatnih stroškov za kupca.

Večkrat je cena nižja s kuponi kot group buy - Kupone se pa najde tukaj -

AnaB ::

PrimozBG je izjavil:

-Sam se kupil nekaj izdelkov z group buy, nakup moraš naredit v APP, ni pa pomembno da sta kupca iz iste države.

Drži še vedno, za EU priority line, ni dodatnih stroškov za kupca.

Večkrat je cena nižja s kuponi kot group buy - Kupone se pa najde tukaj -


Imam podobno pozitivno izkušnjo z Banggoood-om. Zaenkrat vse brez plačila dodatnih stroškov z EU priority line . Ti kuponi pa so itak zakon

MarcelZ ::

Ima mogoče kdo izkušnje z varianto "EU Priority Mail".
V mojem primeru je finančno 0€ glede na EU Priority Line 7€, vendar je samo 1 dan hitrejša dostava.

Kako je tukaj z dodatnimi stroški (carinski postopek, DDV) ali je tako kot EU Priority Line, ugodno za kupca? :)

spegli ::

Mene so na BG nategovali 4 mesece. Nabavil dron za 300$, poslali pa nikoli. Njihov support je nočna mora. Vrtijo te v krogu. Na koncu sem preko paypal dobil dispute in zaključil, da ne kupim na Kitajskem ničesar več.

PrimozBG ::

Banggood ti po 60 dneh vrne kupnino, če izdelka ne prejmeš. Vsaj take so moje izkušnje. Pa sem res že ogromno naročil.

EU Priority Line je 100 % brez dodatnih stroškov. "EU Priority Mail" sem naročil testno en izdelek pa nisem plačal nobenih dodatnih stroškov.. sicer samo na enem primeru ne smemo sklepati... sam še vedno najraje izberem EU Priority Line.

spegli je izjavil:

Mene so na BG nategovali 4 mesece. Nabavil dron za 300$, poslali pa nikoli. Njihov support je nočna mora. Vrtijo te v krogu. Na koncu sem preko paypal dobil dispute in zaključil, da ne kupim na Kitajskem ničesar več.

Pazit moraš da je izdelek na zalogi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozBG ()

MarcelZ ::

OK hvala za info.
Bom poskusil "Mail" varianto, pa bom videl kako se bo izšlo.

Drugače pa tudi pri meni do sedaj same dobre izkušnje z BG.
Je pa res, da sem večino naročil dobil iz EU skladišč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarcelZ ()

spegli ::

Je bil na zalogi pa so me nategovali. Probaj dat na BG negativno oceno na kupljen izdelek in bo izbrisan lol. Še tip poglejte na trustpilot in vam bo vse jasno.

PrimozBG ::

spegli je izjavil:

Je bil na zalogi pa so me nategovali. Probaj dat na BG negativno oceno na kupljen izdelek in bo izbrisan lol. Še tip poglejte na trustpilot in vam bo vse jasno.


Negativno oceno na izdelki so pri Banggoodu.. sem že večkrat videl , tud sam sem dal enemu artiklu dve zvezdici ... npr tle je ena slaba ocena.. https://m.banggood.com/Wholesale-Wareho..... mislim da pa lahko daš oceno samo na prejeti izdelek ...


Sej ocena ni slaba na trustpilot
https://www.trustpilot.com/review/www.b...

Če primerjamo z AliExpress

https://www.trustpilot.com/review/www.a...

Če izdelka ti ne pošljejo zahtevaš refund in to je to...

MarcelZ ::

Prišli paketi, brez dodatnih stroškov.
EU Priority Mail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus 9 pro

Oddelek: Mobilne tehnologije
353211 (2344) Saso_C
»

Eglobalcentral

Oddelek: Loža
131441 (876) jocoj

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
1010100290 (50420) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364758 (38684) bluefish

Več podobnih tem