» »

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom

1 2
3
4

slothec ::

Ena analogija, ki je bila na tem forumu že uporabljena.
Poljska je v začetku prejšnjega stoletja za potrebe beleženja prebivalstva v registru zbirala tudi podatke o verski pripadnosti državljanov. Pride Nemčija, dokumente pohopsa in jih uporabi kakor pač želi.

To je primer iz prejšnjih analognih časov. Danes se zbira še več podatkov. Če že vprašaš, "Kaj pa ČE". V vsakdanjem življenju, ne rabi biti ravno WW, se lahko tvoji podatki teoretično uporabijo proti tebi na 101 način. Mogoče zaenkrat le teoretično.

dexterboy ::

Tale slika, ki jo je objavil @b3D_950, me je pa nasmejala :)
Drugače je pa tako, ako si dovolim moje skromno mnenje v tejle debati to, da ima vsak po svoje prav.
To, kar piše @euagrus, je prav in hvala bogu, da obstajajo posamezniki, kot je on.
Po drugi strani pa razumem folk, ki je mu "hebe", kaj dela gugly z njegovimi podatki, ker bi se on rad zgolj naspal brez nočnih mor, ko se zvečer vleže v pojsteljo. In če si v službi pod stresom in moraš rešiti nek problem, ker bi ga šef IT-ja rad videl rešenega že včeraj, je najhitrejši način ta, da vprašaš strica gugla...
Jaz osebno se grem lahko učiti znanja, ki ga ima euagrus okoli clouda ter lastne pošte, ampak ob službi in dveh šoloobveznih otrocih bom za to porabil veliko več časa, kot bi ga nekdo, ki je "mama hotel", brez žalitev do kogarkoli. In ko pride do tehtnice, kaj je najpomembnejše v eni uri svobode na dan, je odgovor... wellcum.at?
Life is a bea(t)ch? ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Utk ::

Tako je. Ce ze moram bit suzenj ali googla ali svoje paranoje, bom izbral lazjo varianto, ker vzame manj casa.
Ce me bo kdaj kdo maltretiral zakaj hodim na malico v x in ne v y, bo sicer problem, ampak resitev ni v tem, da to skrivas, ampak v tem, da mu odgovoris kaj te briga kam hodim, in hodil bom kamor bom hotel se naprej. A je bil pri Poljakih res problem v seznamu Zidov, ali v tem, da so prisli naciji in iskali Zide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

harvey ::

Pa saj to ni nič novega, internet je že nekaj časa eno samo vohljanje in šnofanje za uporabniki, ne glede na podjetje. Razlika je samo v količini zbranih podatkov...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

euagrus ::

Tale s casom je pa tako bosa, da se zagotovo hahljate, ko tratite cas na slotechu in pisete neumnosti :))

Glede paranoje, ne gre se za paranojo, pac mi je v interesu, da moja hcerka ne zivi v svetu totalnega nadzora in podrejenosti eni korporaciji, ce se kdo se spomni kako je bilo 10 let nazaj in kam smo prisli danes (ker nihce ni imel nic za skrivat in nihce ni imel casa) in ce interpoliramo v prihodnost, ne bo fino. Ampak seveda, prevec casa porabimo, da bi skrbeli za otroke, namesto, da bi skrbeli za otroke. Bs.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

b3D_950 ::

Ne vem kaj točno si mislil, če s tem "povzročajo škodo".

A ne zbirajo te podatke za oglaševanja in AI? Zato je za njih vsak zanimiv.

"which it then uses to target them
with paid advertising. Google's revenues increase significantly as the targeting technology and data are refined"
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Utk ::

No in kako ti s tem skodijo? Za reklame si jim zanimiv, jasno, NSA pa ne brigas.

Egidij88 ::

First world problems. Pa saj folk že sam zadosti objavlja kje se nahaja, kaj dela, kaj mu je všeč itd. Who cares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Netrunner ::

Z malo zdrave pameti se ni za sekirat. Poskrbiš da ne objavljaš privat slik in ne sinhronzira vsake malenkosti z free oblaki. Da bi se pa zdaj sekiral kaj vse google ipd. pobirajo od tebe potem je res najbolje da greš offgrid in ne uporabljaš modernih tehnologij.

- Namesto chroma uporabljajte kakšen bolj private browser kot je npr. epic
- Na splet dostopajte vedno preko VPN-ja
- Namesto pametnega telefona uporabljajte klasične old school telefone. Če že morate imeti smartphone pazite katerega izberete.
- Na domačem PCju uporabljajte kakšno primerno linux distribucijo
- Zakupite kakšen email server in ne uporabljajte obstoječih alternativ
- Ne uporabljajte nikakršnih socialnih omrežij
- Onemogočite javascript v brskalnikih
- ... pa še kakšna neumnost se dobi :)

Vse kar je potrebno je malo zdrave pameti. Četudi se premeni režim ti nihče ne brani da se preseliš v kakšno tretjerazredno državo in se odklopiš od neta in z vsemi tvoji podatki si lahko google in ostali rit obrišejo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Egidij88 ::

- "Če že morate imeti smartphone" :))
- Neki obskurni programi itd, te rešitve mimo gugla, so samo domnevno bolj private.

Folk sam sebi laže, kako je varen na netu, vsi strokovnjaki in uporabniki super duper xy rešitev. Potem pa bereš, kako neki klinci udirajo v Apple ipd institucije. :))

gruntfürmich ::

euagrus je izjavil:

Bullshit, sorry. Za navadnega uporabnika je hudo dobro mitigiranje problema, da ne uporablja vec googlovih resitev. In facebooka. In v naslednjem mesecu, se bo zavedel, da mu cisto nic ne manjka. Taki fatalisticni pogledi so na nivoju predsnowdenovega nimamniczaskrivatastva.

dušebrižniki prosim da ne zganjate lova na čarovnice ker ljudje nočejo uporabljati alternativnih storitev in želijo vse svoje življenje deliti z drugimi.
hvala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Ne it iz ene skrajnosti v drugo pa bo vse v redu. Doma ni treba imet protiatomskega bunkerja, 10 litrov ciste vode, ce je zmanjka, pa tudi ni neumno. Tako ni treba v status napisat vsakic ko gres srat, ni ti pa niti treba imet alu folij na oknih.

slothec ::

Skratka, vse informacije imate na dlani, delite z njimi kar hočete.

feryz ::

Najbolj zanimivo bi bilo, da bi gugl objavil podatke, ki jih ima in beleži za uporabnika "euagrus".
Čeprav je on prepričan, da nimajo nič, se krepko krepko moti. Ampak če ne veš, ne boli. Baje.

euagrus ::

gruntfürmich je izjavil:

euagrus je izjavil:

Bullshit, sorry. Za navadnega uporabnika je hudo dobro mitigiranje problema, da ne uporablja vec googlovih resitev. In facebooka. In v naslednjem mesecu, se bo zavedel, da mu cisto nic ne manjka. Taki fatalisticni pogledi so na nivoju predsnowdenovega nimamniczaskrivatastva.

dušebrižniki prosim da ne zganjate lova na čarovnice ker ljudje nočejo uporabljati alternativnih storitev in želijo vse svoje življenje deliti z drugimi.
hvala.


Ah ne, dusebrizniki hocejo samo pomagati ljudem, da vidijo 20cm naprej od nosa. Ker ocitno ne, pa ceprav je hudo ocitno. Ti dam preprost primer, danes je za polovico dogodkov skoraj nemogoce izvedeti izven FBja. Preprosto teh podatkov ni, ker so se vsi organizatorji preselili na FB. Ker je FB zaprta platforma, si ga prakticno prisiljen uporabljati. Google se ni tako dalec, pa se trudi, samo ga je FB prehitel. To, da celoten internet (ki naj bi po svojih zasnovah prezivel WW3), zapres znotraj ene korporacije, se ti zdi smiselno? Reciva, da bi vsi ponudniki kruha po Sloveniji propadli in bi ga prodajal samo se Merkator. Bi ti bilo to fino? Potem bi se pa Merkatorju zameril, ker si narobe parkiral avto pred njihovo prodajalno v Spodnjem Dupleku in bi se odlocil, da ti neha prodajati kruh. Se vedno fino?

Rusija ima svoj search engine, kitajska tudi. Ok, americani imajo tako ali tako google. Samo evropejci smo pa tako zabiti, da raje v rit lezemo ameriskemu ITju, da smo prakticno nesamostojni brez njih. Slovenceljni so pa tako ali tako vedno bolj bozji od boga.

Nehajte nabijati, zgodovina je pokazala, da je vsak monopol skodljiv za uporabnike. Vedno in vsakic. In spet je tako, samo zaradi *****, ki baje "nimajo casa" in furajo geekhipsterstvo korporacije kot je google dobivajo PR na internetu (oh, ko bi vsaj utihnili). Sicer imamo protimonopolno zakonodajo, ki bi morala to resevevati, zal so pa drzave (da mi ne bo spet treba razlagati, kaj je drzava! Ne to niso birokrati!) cisto zabluzile glede tehnologije in so monopole nesposobne kontrolirati, edini nacin, ki ostane je, da se ljudje zavejo kaj se dogaja. Ampak se vedno pojavijo salabajzerji, ki navijasko zagovarjajo korporacije, ceprav je jasno, da ga na polno serjejo, in za povrhu, brez, da bi imeli karkoli od tega.

feryz je izjavil:

Najbolj zanimivo bi bilo, da bi gugl objavil podatke, ki jih ima in beleži za uporabnika "euagrus".
Čeprav je on prepričan, da nimajo nič, se krepko krepko moti. Ampak če ne veš, ne boli. Baje.


To bi si pa iz vsega srca zelel. Prav rad bi jih videl, naslednja zadeva bi bil pa obisk odvetnika. Torej ne, ne bojo jih objavili.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

euagrus ::

Utk je izjavil:

Ne it iz ene skrajnosti v drugo pa bo vse v redu. Doma ni treba imet protiatomskega bunkerja, 10 litrov ciste vode, ce je zmanjka, pa tudi ni neumno. Tako ni treba v status napisat vsakic ko gres srat, ni ti pa niti treba imet alu folij na oknih.


Ne rabis nobenega atomskega bunkerja (spet nakladas). Google ponuja samo ze obstojece tehnologije, ki jih ponujajo tudi drugi. Nic posebnega niso, razen, da jim taki kot ti, podeljujejo monopol oz. jim ga pomagajo vzdrzevati, je pa res, da jih ljudje, ki so tehnicno nerazgledani in da ne recem "zalivalci njiv z getoraidom" castijo kot bogove. Tudi v nekem zgodovinskem ucbeniku je bil prvi stavek "Zaradi nerazumevanja in strahu pred naravnimi pojavi so se razvila verovanja".
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Utk ::

Zdaj si pa nadrobil stvari.
Prvic, monopol ni prepovedan.
Drugic, fejsbuk eventi so javni, ne rabis racuna, da jih vidis, razen cih zapre tist, ki jih je objavil.
Tretjic, fejsbuk ne prepoveduje objavit isti event se kje.
Cetrtic, kako bi se ta problem zmanjsal, ce bi bil fejsbuk javen, drzaven, odprtokoden, ne vem kaj vse, da bi bil ti srecen.

euagrus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne it iz ene skrajnosti v drugo pa bo vse v redu. Doma ni treba imet protiatomskega bunkerja, 10 litrov ciste vode, ce je zmanjka, pa tudi ni neumno. Tako ni treba v status napisat vsakic ko gres srat, ni ti pa niti treba imet alu folij na oknih.


Ne rabis nobenega atomskega bunkerja (spet nakladas). Google ponuja samo ze obstojece tehnologije, ki jih ponujajo tudi drugi. Nic posebnega niso, je pa res, da jih ljudje, ki so tehnicno nerazgledani in da ne recem "zalivalci njiv z getoraidom" castijo kot bogove. Tudi v nekem zgodovinskem ucbeniku je bil prvi stavek "Zaradi nerazumevanja in strahu pred naravnimi pojavi so se razvila verovanja".

No pokazi te alternative mapsu. Na gmail dobis nek naslov in ga z enim klikom preneses v maps, se z enim te usmeri tam navigacija, s satelitskimi posnetki, 3d modeli in streetview slikami ce hoces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

euagrus je izjavil:


Ne, samo ti si nesposoben.

"Kako prepoznamo trola..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

euagrus ::

Utk je izjavil:

Zdaj si pa nadrobil stvari.
Prvic, monopol ni prepovedan.
Drugic, fejsbuk eventi so javni, ne rabis racuna, da jih vidis, razen cih zapre tist, ki jih je objavil.
Tretjic, fejsbuk ne prepoveduje objavit isti event se kje.
Cetrtic, kako bi se ta problem zmanjsal, ce bi bil fejsbuk javen, drzaven, odprtokoden, ne vem kaj vse, da bi bil ti srecen.

euagrus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne it iz ene skrajnosti v drugo pa bo vse v redu. Doma ni treba imet protiatomskega bunkerja, 10 litrov ciste vode, ce je zmanjka, pa tudi ni neumno. Tako ni treba v status napisat vsakic ko gres srat, ni ti pa niti treba imet alu folij na oknih.


Ne rabis nobenega atomskega bunkerja (spet nakladas). Google ponuja samo ze obstojece tehnologije, ki jih ponujajo tudi drugi. Nic posebnega niso, je pa res, da jih ljudje, ki so tehnicno nerazgledani in da ne recem "zalivalci njiv z getoraidom" castijo kot bogove. Tudi v nekem zgodovinskem ucbeniku je bil prvi stavek "Zaradi nerazumevanja in strahu pred naravnimi pojavi so se razvila verovanja".

No pokazi te alternative mapsu. Na gmail dobis nek naslov in ga z enim klikom preneses v maps, se z enim te usmeri tam navigacija, s satelitskimi posnetki, 3d modeli in streetview slikami ce hoces.


Kolikokrat si pa uporabil streetview? :D :D :D :D Kaj, ne najdes hise, ce nimas njene fotke? Imas problem... :D

https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Ja, ni najboljsi, ker ga firme ne polnijo s podatki tako kot google maps (npr. podatki o javnih prevozih, ampak to je spet problem googlovega monopola, drugi pac ne dobije te pozornosti), ampak za navigacijo mu popolnoma nic ne manjka.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

MrStein ::

euagrus je izjavil:

AštiriL je izjavil:

Poročilo ugotavlja, da Android pošilja bistveno več informacij kakor iOS

Takih informacij se pa ne meri v bajtih. Podatki so verjetno šifrirani, tako da se ne ve, kaj vse se pošlje z uporabo iPhona (mogoče kontakti, SMS-i)


Ni res. Avtor pdfa je preusmeril ves promet preko vpnja skozi svoj vpn server in verjetno dekodiral promet

Verjetno? Je ali ni? Saj je napisal znanstveni članek. Tam ni nobenih "verjetno".
Plus: objavil je tudi, kaj točno se prenaša. Ali pa jih ni in ti si zgolj izmišljuješ. Torej?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

slothec ::

euagrus je izjavil:



https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Ja, ni najboljsi, ker ga firme ne polnijo s podatki tako kot google maps (npr. podatki o javnih prevozih, ampak to je spet problem googlovega monopola, drugi pac ne dobije te pozornosti), ampak za navigacijo mu popolnoma nic ne manjka.


Pa še OsmAnd+, HereWeGo navigacija,...

MrStein ::

euagrus je izjavil:


Opravicilo pred samim sabo, da vas je nategnil? Tudi mene je (FB me ni, ravno zaradi googla), samo, da sem to dojel pred 10 leti in to sem popravil.

No, je vsaj jasno kaj stoji za tvojimi "prepričanji".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

slothec je izjavil:

euagrus je izjavil:



https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Ja, ni najboljsi, ker ga firme ne polnijo s podatki tako kot google maps (npr. podatki o javnih prevozih, ampak to je spet problem googlovega monopola, drugi pac ne dobije te pozornosti), ampak za navigacijo mu popolnoma nic ne manjka.


Pa še OsmAnd+, HereWeGo navigacija,...

To so navigacije na nivoju 20 let starih garminov. Dejte se zresnit.

euagrus ::

MrStein je izjavil:

euagrus je izjavil:


Opravicilo pred samim sabo, da vas je nategnil? Tudi mene je (FB me ni, ravno zaradi googla), samo, da sem to dojel pred 10 leti in to sem popravil.

No, je vsaj jasno kaj stoji za tvojimi "prepričanji".


Oh yeah baby :)). Ostal samo se ad hominem. Bravo, ti si pa res dasa! :)) Preden me zacnes spet citirati, kar citiras bo samo dejstvo. Empiricno dokazano. :))

Utk je izjavil:

slothec je izjavil:

euagrus je izjavil:



https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Ja, ni najboljsi, ker ga firme ne polnijo s podatki tako kot google maps (npr. podatki o javnih prevozih, ampak to je spet problem googlovega monopola, drugi pac ne dobije te pozornosti), ampak za navigacijo mu popolnoma nic ne manjka.


Pa še OsmAnd+, HereWeGo navigacija,...

To so navigacije na nivoju 20 let starih garminov. Dejte se zresnit.


Zdownloadaj, potem govori :) Mimogrede, 10 let stari garmini so imeli vse kar si rabil za navigacijo, vse ostalo je samo natacnost kart. Pa mimogrede, tako ux namedenega crapa kot je google maps garmin pred 10 leti ne bi nikoli izdal.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

slothec ::

Te navigacije opravijo čisto vse, kar rabi povprečen voznik da pride od točke A do točke B. Enako dobro.

Ok, zdej pa odstopam od teme, ker ne vidim več smisla v teh debati. Vedno znova me v takih mnenjskih debatah mine, ko vidim, kako so ljudje tumbasti. Lep dan

Utk ::

Openmaps nima kaj dost hisnih stevilk. Ne zanima me, ce jih ima veliko, veliko jih nima.
Here sem imel in mi ni bil vsec. Sicer pa pri njem vec nihce ne garantira, da ne posilja podatkov ne vem komu.
Potem so pa se podatki o zastojih v zivo, kjer pa, jebiga, imajo prednost bolj razsirjene navigacije.

MrStein ::

euagrus je izjavil:

Ostal samo se ad hominem.

Ad homineme zganjaš ti. Jaz sem komentiral NAPISANO.

Bom jutri zbral moja vprašanja in trditve, in preštel katere si ignoriral, na katere si odgovoril z ad hominemi in kdaj si dejansko odgovoril na vsebino (pa čeprav mimo ;)).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

euagrus ::

MrStein je izjavil:

euagrus je izjavil:

Ostal samo se ad hominem.

Ad homineme zganjaš ti. Jaz sem komentiral NAPISANO.

Bom jutri zbral moja vprašanja in trditve, in preštel katere si ignoriral, na katere si odgovoril z ad hominemi in kdaj si dejansko odgovoril na vsebino (pa čeprav mimo ;)).


Le daj, bos videl kako fino je opravljati sizifovo delo :D, kot ga jaz, ko probavam odgovarjati nekaj izpranoglavcem, ki verjetno iz lastne koristi zagovarjajo korporacijo, ki je dokazano pokvarjena.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

gruntfürmich ::

euagrus je izjavil:

dušebrižniki prosim da ne zganjate lova na čarovnice ker ljudje nočejo uporabljati alternativnih storitev in želijo vse svoje življenje deliti z drugimi.
hvala.
Ah ne, dusebrizniki hocejo samo pomagati ljudem, da vidijo 20cm naprej od nosa. Ker ocitno ne, pa ceprav je hudo ocitno.
isto so počeli komunisti...
hvala lepa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

joze67 ::

gruntfürmich je izjavil:

isto so počeli komunisti...hvala lepa.

Misliš, isto kot Google & friends danes?

oiwedfhjweif ::

Utk je izjavil:

slothec je izjavil:

euagrus je izjavil:



https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Ja, ni najboljsi, ker ga firme ne polnijo s podatki tako kot google maps (npr. podatki o javnih prevozih, ampak to je spet problem googlovega monopola, drugi pac ne dobije te pozornosti), ampak za navigacijo mu popolnoma nic ne manjka.


Pa še OsmAnd+, HereWeGo navigacija,...

To so navigacije na nivoju 20 let starih garminov. Dejte se zresnit.

Evo, ravno zaradi te teme sem preizkusil, Here maps. Glede na to, da me je želel peljati preko železniškega prehoda namenjenega pešcem, je takoj šel v pozabo.

Gogole Maps ima tam označeno peš pot, Garmin kaže nič (pravilno za avto navigacijo), Here maps pa kar cesto. Če 5 minut od doma navigacija zajebe na polno, kako ji naj potem človek zaupa na 1500km dolgi poti? Kljub nagovarjanju ljudi v tej temi, da takšnim navigacijam nič ne manjka.

Ales ::

S Here maps sem prekrižaril kar dober kos sveta, pa čisto takega zajeba nisem opazil. Pa si izbral avto na začetku navigacije in ne pešca ali kolo?

Master_Yoda ::

Potem so pa se podatki o zastojih v zivo, kjer pa, jebiga, imajo prednost bolj razsirjene navigacije.


Seveda ima google to najboljse, ce pa tracka vse telefone z namescenimi google services brez vednosti folka.

zmaugy ::

“Google Docs in Drive kot del Googlovega G Suite v politiki zasebnosti določata, da Google v plačljivi poslovni verziji ne sme prebirati teh podatkov. Za brezplačno različico teh omejitev ni, kar pomeni, da Google tehnično lahko naše dokumente prebira, analizira in ponovno uporabi”

En osebni stalker mi je pred časom pametoval na mojo izjavo, da uporabljam plačljive google storitve, ker mi je s tem morda zagotovljeno več zasebnosti, da to ni res.
Here you have it.

"Trdi tudi, da ima Google sposobnost povezati anonimne podatke (ki nastanejo, ko nismo vpisani v storitve) z uporabniškim računom dejanskega uporabnika, za kar da ima dokaze. Google trdi, da je to najbolj zavajajoč del študije, saj da zasebnostni (incognito) način v Chromu ne beleži nobenih informacij in ne omogoča prenosa v profil"

Ahaha, klasična fora lažnjivega podjetja, kdo pa pravi, da je stvar samo Chromea?
Odkar sem na iPad naložil youtube in si ustvaril profil, se tega ne da več odstraniti. Če youtube odstranim, mi pri ponovni namestitvi avtomatsko namesti tudi tisti profil. S tem da se na tem iPadu nikoli nisem vpisal v nobeno drugo google storitev z imenom ali s profilom.
Fucker enostavno noče pozabit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Master_Yoda je izjavil:

Potem so pa se podatki o zastojih v zivo, kjer pa, jebiga, imajo prednost bolj razsirjene navigacije.


Seveda ima google to najboljse, ce pa tracka vse telefone z namescenimi google services brez vednosti folka.

Ce imajo vklopljen gps in podatke, naj pomagajo drugim, zakaj ne, drugi pa njim.

Za brezplačno različico teh omejitev ni, kar pomeni, da Google tehnično lahko naše dokumente prebira, analizira in ponovno uporabi"

Tako je, lahko dela karkoli razen da jih objavi. Tist, ki gor nalaga drzavne ali svoje skrivnosti, je vseeno pac bedak. Poraba mojega avta ni taka skrivnost. Ne dajaj na internet, cesar RES noces da kdorkoli izve. Niti z 10 kljuci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

euagrus ::

Utk je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Potem so pa se podatki o zastojih v zivo, kjer pa, jebiga, imajo prednost bolj razsirjene navigacije.


Seveda ima google to najboljse, ce pa tracka vse telefone z namescenimi google services brez vednosti folka.

Ce imajo vklopljen gps in podatke, naj pomagajo drugim, zakaj ne, drugi pa njim.

Za brezplačno različico teh omejitev ni, kar pomeni, da Google tehnično lahko naše dokumente prebira, analizira in ponovno uporabi"

Tako je, lahko dela karkoli razen da jih objavi. Tist, ki gor nalaga drzavne ali svoje skrivnosti, je vseeno pac bedak. Poraba mojega avta ni taka skrivnost. Ne dajaj na internet, cesar RES noces da kdorkoli izve. Niti z 10 kljuci.


Niso dobro prebral novice. Vseeno je ali imas vklopljeno ali ne, vedno "pomagas drugim" :D In contente google driva lahko tudi publisha. Ker pa imas dokumente na njem... in svoje gole slike... :D

In jaz dajem na internet kar nocem, da kdo izve. Cez ssh, s samo enim kljucem. To je razlika med uporabo sumljivih tujih serverjev kot so googlovi ali pa pac svojega.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Utk ::

Pri navigaciji, ce imas izklopljene podatke, tezko. Ker tam rabis zive podatke, ne cez 3 ure ko bos pod wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

euagrus ::

Utk je izjavil:

Pri navigaciji, ce imas izklopljene podatke, tezko. Ker tam rabis zive podatke, ne cez 3 ure ko bos pod wifi.


Z drugimi sem mislil googlu :) Pa daj v Maps vklopi avto (na vrhu ekrana).

Se ena relevantna: https://www.zdnet.com/article/google-su...
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

oiwedfhjweif ::

Ales je izjavil:

S Here maps sem prekrižaril kar dober kos sveta, pa čisto takega zajeba nisem opazil. Pa si izbral avto na začetku navigacije in ne pešca ali kolo?

Seveda. Google je ta prehod popravil leta 2012, Garmin že okrog 2006. Sem prav presenečen, da je v 2018 še vedno lahko vrisana prav cesta, čeprav se na satelitski sliki Here maps vidi, da je slepa asfaltirana ulica, travnik, železniški prehod in na drugi strani spet travnik in cesta z drugim imenom.

#000000 ::

zmaugy je izjavil:



Ahaha, klasična fora lažnjivega podjetja, kdo pa pravi, da je stvar samo Chromea?
Odkar sem na iPad naložil youtube in si ustvaril profil, se tega ne da več odstraniti. Če youtube odstranim, mi pri ponovni namestitvi avtomatsko namesti tudi tisti profil. S tem da se na tem iPadu nikoli nisem vpisal v nobeno drugo google storitev z imenom ali s profilom.
Fucker enostavno noče pozabit.


Za top poskrbi FRP lock, ki sedaj vsakemu androidu zaklene določene stvari, recimo ne moreš flešat aparata, al pa rootat pomojem tudi ne, se ga pa da odstranit, samo čim boš spet naredu google račun, bo spet naprava lockana na ta email in geslo.

blackbfm ::

frp lock nima veze z youtubom, še manj pa z ipadom.. tisti youtube profil je povezan verjetno z apple idjem

#000000 ::

blackbfm je izjavil:

frp lock nima veze z youtubom, še manj pa z ipadom.. tisti youtube profil je povezan verjetno z apple idjem


Ne zastopim, kaj ma apple pri FRP lock in youtubu ?

blackbfm ::

potem pa beri kaj citiraš

#000000 ::

blackbfm je izjavil:

potem pa beri kaj citiraš


Aja fak, čist spregledu, sorry

slothec ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Ales je izjavil:

S Here maps sem prekrižaril kar dober kos sveta, pa čisto takega zajeba nisem opazil. Pa si izbral avto na začetku navigacije in ne pešca ali kolo?

Seveda. Google je ta prehod popravil leta 2012, Garmin že okrog 2006. Sem prav presenečen, da je v 2018 še vedno lahko vrisana prav cesta, čeprav se na satelitski sliki Here maps vidi, da je slepa asfaltirana ulica, travnik, železniški prehod in na drugi strani spet travnik in cesta z drugim imenom.


Prilepi lokacijo tega prehoda, da vidimo.

mitjan ::

euagrus je izjavil:

Tale s casom je pa tako bosa, da se zagotovo hahljate, ko tratite cas na slotechu in pisete neumnosti :))


Najbrž se je DexterBoy nerodno izrazil, ampak ga ne mislim branit.

Gre za to, da sem sam v podobni situaciji. Sicer sem štromar, ampak se terminala ne ustrašim in sem že postavil kak linux računalnik (kak samba strežnik in v prejšnjem življenju par 486 z dvema CD writerjema in še dvema CD-jem za kopiranje CD-jev (headless, preko LED diod in stikal na parallelnem portu )za lokalnega pirata. Ampak to je to. Vem dovolj, da vem, da nimam pojma. Postavit en nextcloud na RPi ali kaj podobnega bi že šlo, ampak ali sem ga pravilno konfiguriral in zaščitil? Predvsem zaščitil, saj bo škatla povezana na internet. Pojma nimam. In poznavanje teh detajlov pa ne vzame en vikend, ampak bistveno dlje. In potem, ko ga zaščitim še nismo končali saj, če bom jaz odvisen od njega, potem bi si želel HA (ne samo RAID, ampak HA, če mi crkne RPi). Tako, da v mojem primeru odpade varianta da bi sam gostil.

Torej je edino smiselno, da grem na plačljivo gostovanje. @euagrus imaš kak predlog? Sta ponudnika za SI, ki jih najdeš na nextclodu-ovi strani v redu? Na kaj moraš paziti v tem primeru, ko gostuješ?

In sem rešil šele pol težav (oblak). Ko sem menjal telefon sem pazil, da sem izbral takega, ki ima podporo za Lineage ROM. In čeprav sem pred leti uporabljal CM ROM, se mi s tem ne da več ukvarjati. Trenutno v SLO še nisem našel nekoga, ki bi mi proti plačilu naložil Lineage. Pa samo nalaganje ni težko, ampak je hudič v detajlih. Kaj lahko na tak ROM naložim in česa ne smem (zaradi tega ker bi potem Google potem spet imel dostop do vseh mojih podatkov)?

Tako, da pri prenehanju odvisnosti od Googla (in ostalih) ni glavno, da znaš postavit. To itak. Hudič je v detajlih, ki jih je ogromno. In, da vse te detajle poznaš moraš stvar redno prakticirati. In če je ne, je to zelo visoka prva stopnica, ki jo moraš preplezati.

V principu bi si želel eno koncentrirano izobraževanje na to temo. Lahko plačljivo in v tujini, ampak zaenkrat nisem zasledil, da kaj takega obstaja.

P.S. Najbrž je bolj smiselna migracija, da najprej migriraš oblak nato pa telefon na Linage+microg?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjan ()

Mavrik ::

Taka izobraževanja ima FSFE in sem jih nekaj imel tudi v Sloveniji - https://fsfe.org/campaigns/android/andr...

Vprašaj jih če jih bo kdo spet organiziral.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Mah, načeloma je zavarovanje RPi (ali a Linux strežnika) razmeroma straightforward.

Kot prvo gor naj teče minimalno število servisov. Kot drugo, razmisliti, če se splača uporabiti full disk encryption. Firewall. Malo pošarit po SSH nastavitvah. Za web se splača nastavit HTTPS in pa vse skupaj poganjati v chrootu. Pa seveda posodobitve. Mogoče če imaš cloud, bi zadevo dal znotraj VPN-ja.

Potem pa kakšen monitoring, mogoče syslog na ločeno mašino. Apparmor/SELinux ali pa Tripwire.

Sicer je pa tole kar fino branje na to temo:
https://www.debian.org/doc/manuals/secu...
sudo poweroff

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Brez elektrike se tudi da živeti lepo. Je pač treba mal prste pretegniti in iskati solidne alternative.

Ni odgovora...

MrStein je izjavil:


Kaj točno tu boli?

Ni odgovora...

MrStein je izjavil:

euagrus je izjavil:


Avtor pdfa je preusmeril ves promet preko vpnja skozi svoj vpn server in verjetno dekodiral promet

Verjetno? Je ali ni? Saj je napisal znanstveni članek. Tam ni nobenih "verjetno".

Ni odgovora...

Toliko o resnosti "debate".
(možno, da sem kaj izpustil, ampak, jutri je še en dan...)

mitjan je izjavil:

Vem dovolj, da vem, da nimam pojma.

Žal drugi ne vedo toliko.

Postavit en nextcloud na RPi ali kaj podobnega bi že šlo, ampak ali sem ga pravilno konfiguriral in zaščitil? Predvsem zaščitil, saj bo škatla povezana na internet. Pojma nimam. In poznavanje teh detajlov pa ne vzame en vikend, ampak bistveno dlje. In potem, ko ga zaščitim še nismo končali saj, če bom jaz odvisen od njega, potem bi si želel HA (ne samo RAID, ampak HA, če mi crkne RPi).

Itak. Enako odpade varianta, da boš imel lastno elektrarno, lastno vrtino nafte (s pripadajočo rafinerijo), lastno polje bombaža in tkalnico, lastnoročno izdelan avtomobil, in tako dalje in tako naprej. Iz razlogov, ki so očitni. Razen določenim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

slothec ::

slothec je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Ales je izjavil:

S Here maps sem prekrižaril kar dober kos sveta, pa čisto takega zajeba nisem opazil. Pa si izbral avto na začetku navigacije in ne pešca ali kolo?

Seveda. Google je ta prehod popravil leta 2012, Garmin že okrog 2006. Sem prav presenečen, da je v 2018 še vedno lahko vrisana prav cesta, čeprav se na satelitski sliki Here maps vidi, da je slepa asfaltirana ulica, travnik, železniški prehod in na drugi strani spet travnik in cesta z drugim imenom.


Prilepi lokacijo tega prehoda, da vidimo.


Ni odgovora...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google bo proizvajalcem pametnih telefonov začel zaračunavati Google Play v EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16242595 (32503) Ales
»

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
16046141 (33541) r3dkv1c4
»

Začel se je Google I/O - Android

Oddelek: Novice / Android
2912921 (10462) Marat
»

Google za spodrsljaj s Street Viewom namočil enega od programerjev

Oddelek: Novice / Zasebnost
178828 (6726) Icematxyz
»

Googlova sprememba politike zasebnosti povezuje podatke iz vseh storitev

Oddelek: Novice / Zasebnost
3514492 (11048) globalna80

Več podobnih tem