» »

Kdaj kupujete kurilno olje

Kdaj kupujete kurilno olje

«
1
2

Mitch ::

Ko sem lani pred začetkom kurilne sezone (oktobra) naročil kurilno olje, mi je dostavljalec svetoval, da veliko strank naroči olje avgusta ko naj bi bila cena nižja kot med kurilno sezono. Glede na to, da se cena kurilnega olje že kar nekaj let ne regulira s strani države je nemogoče najdi podatke o spreminjanju cen z časom kot je to mogoče za neosvičneno gorivo in diesel. Zanima me, ali se res splača naročiti olje v poletnih mesecih ali je pač cena kurilnega olja nepredvidljiva in je pravzaprav vseeno kdaj se ga naroči?

extr3m3 ::

Bdw.. cena kurilnega olja se upošteva na dan dostave, kar pomeni, če se v 14ih dneh od naročila cena spremeni (v + ali - ) se lahko to konkretno pozna ($$)

Kakšna bo cena kurilnega olja čez teden dni ali pa mesec... lahko le ugibamo. NI matrike, na katero se lahko nanašaš - res pa je da je med kurilno sezono cena skoraj vedno višja ker je pač poraba/povpraševanje toliko večje.
o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: extr3m3 ()

AndrejS ::

Cena kurilnega olja je presegla ceno biodizla. Letos bom raje kuril na biodizel !

starfotr ::

Tako, kot z vsako zadevo. Za kurjavo je treba poskrbeti izven kurilne sezone, se bolj splača, lažje je delati pri bolj prijetnih temperaturah, blagodejno je za živce.

Za drva je potrebno sušenje, celo nekaj let, pred dejansko uporabo drv.

1 leto za topol in smreko,
1,5 leta za lipo, jelšo, brezo,
2 leti za bukev, jesen, sadno drevje,
2 do 3 leta hrast.


Kot tudi za servis ali zamenjavo kurilne naprave.

Tudi za klimo je treba storiti isto. In za servis smuči, kolesa ipd.

Đekson Đek ::

AndrejS je izjavil:

Cena kurilnega olja je presegla ceno biodizla. Letos bom raje kuril na biodizel !


Kje ga kupiš? Cena?

AndrejS ::

Agas Maribor - v bivšem Tamu - cena 99 centov za liter

gendale2018 ::

poceni, a lahko to tankaš v avto?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

starfotr ::

Ne bi jaz tankal biodizla, to gorivo je slabše, kot pa kurilno olje, staranje je še bolj izrazito. Glede na zelo majhno razliko v ceni (0,99 vs. 1,005), si ne bi delal težav.

Tudi v avto ne bi točil tega.

Vem pa, da nekaj % primešavajo zadnje čase med dizel in kurilca. Upam, da čim manj, ker samo kvarijo gorivo s tem.

gendale2018 ::

mam 20 let starega dizla, a so tudi te tolk občutljivi?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

starfotr ::

Ne vem, a se ti splača tvegati? Vsak naj sam presodi.

kixs ::

gendale2018 je izjavil:

mam 20 let starega dizla, a so tudi te tolk občutljivi?


Ce bi imel 30 let starega Golfa (SDI), bi se rekel... tako pa raje ne.

MIHAc27 ::

Meni se zdi, da cene kurilca itak počasi in vstrajno rastejo. Zato ga kupimo, ko je nivo v cisterni že bolj nizko. Nazadnje uje bilo to spomladi. Servis se naredi pa pred začetkom kurilne nekje septembra-oktobra.

BoredMarvin ::

Ali mislite da je z zadnjim znižanjem cene kurilnega olja doseženo dno in se splača naročiti?

Likalnik ::

sedaj je res ugodno 0,74EUR/l....naročil ga definitivno bom...ampak najverjetneje počakam še 14 dni..vmes pa spremljam situacijo ali bo šla na boljše ali ne...vem, da v preteklosti je bil tudi pod 0,70EUR/l...tako, da mislim, da nekaj prostora je še...ampak prov veliko pa zagotovo ne več.

Sedaj je samo še odvisno od cene...ali ga bom naročil 1500l ali 3000l...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

IL_DIAVOLO ::

Malo je takih, ki se niso preklopli na cenejsi energent.

Likalnik ::

Zivjo, je mogoce kdo kje zasledil ali se bo cena kurilnega olja jutri zvisala ali ne....baje, da se naj bi ta informacija ze nasla na spletu

DamijanD ::

Saj ni važno, tudi če ga zdajle naročiš, ga boš plačal po jutrišnji ceni

Invictus ::

Mislim, da ste minimum cene že zamudili.

Cena nafte spet raste...

https://oilprice.com/oil-price-charts
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

DamijanD je izjavil:

Saj ni važno, tudi če ga zdajle naročiš, ga boš plačal po jutrišnji ceni


Ni res...ce ga zdajle narocim...placam danasnjo ceno...pripeljejo mi ga pa sele sredi aprila

Invictus je izjavil:

Mislim, da ste minimum cene že zamudili.

Cena nafte spet raste...

https://oilprice.com/oil-price-charts


Raste ja...na svetovnem trgu...zaenkrat se nisem nic zamudil...danes se ga lahko se vedno naroci po tej ceni....bojim se, da bo jutri ze visja....kot receno...preverjeno na Petrolu...naroci se ga lahko danes do 21 ure...pripeljejo ti ga sele sredi meseca...po danasnji ceni oziroma ceni na dan narocanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

starfotr ::

Cena je bila vedno na dan dostave.

svecka ::

CEna bencina se po uredbi določa po povprečju za 10 delovnih dni nazaj (14 dni delovanja borze na eu trgu). Tako da mislim, da bo malenkost padla ali ostala ista. Razen če bodo trošarine nabili.

DamijanD ::

starfotr: ni bila vedno - ampak je pa že zelo dolgo od takrat, ko si plačal po ceni naročila (~10 let)

mulc007 ::

Če se upošteva cena na dan ko ti ga pripeljejo potem je mogoče že zamujeno. Sedaj v kratkem se dobi naftni kartel Opec in se bo dogovarjal za zvišanje cen.

#000000 ::

mulc007 je izjavil:

Če se upošteva cena na dan ko ti ga pripeljejo potem je mogoče že zamujeno. Sedaj v kratkem se dobi naftni kartel Opec in se bo dogovarjal za zvišanje cen.



VEDNO se upošteva cena na dan dostave, edim mogoče bi se izognil temu če ga lahko plačaš vnaprej, kar pa še nsiem zasledil. al pa da si konektan torej VIP.

3p ::

#000000 je izjavil:

VEDNO se upošteva cena na dan dostave, edim mogoče bi se izognil temu če ga lahko plačaš vnaprej, kar pa še nsiem zasledil. al pa da si konektan torej VIP.


S spletne strani petrola: "...Ne pozabite, pri Petrolu vam naročeno kurilno olje vedno zaračunamo po ceni, ki velja na dan naročila in ne na dan dostave!..."

#000000 ::

Kolk se jest spomnim je blo vedno kontra, res pa da že 6 let ne kurim nikjer KO.

MadMax ::

Oboje je prav, odvisno pa od dobavitelja...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Johnny QJ ::

jaz vedno naročam pri petrolu, v ponedeljek vzamem predračun in če je napoved v novicah da bo cena padla, ga ne plačam in v torek naročim novega.. če pa je najavljeno, da bo cena zrasla potem ga plačam v ponedeljek in velja takratna cena

mulc007 ::

https://www.petrol.si/za-dom/energenti/...
Izračun je izključno informativne narave. Petrol bo, upoštevajoč zakonodajo, interni cenik ter pripadajoče splošne pogoje, ceno kurilnega olja obračunal na dan naročila, dajatve pa na dan dobave.

Med dajatve spada cel kup stvari, tudi trošarine. Za čakanje na dostavo sem se pozanimal, traja 1 teden do 2 tedna.

Cena goriv se je spremenila danes, kar pomeni da se bo zopet spremenila čez dva tedna.
Če naročim danes potem je veliko možnosti da olje pripelje pred spremembo cen ki bo čez 2 tedna. Je tako?

otago ::

Petrol pravi, da dostavljajo sele po 20. aprilu. Ta manjsa podjetja imajo rok vsaj 4+ dni. Velja za Stajersko.

panja003 ::

Cena kurilca je še malo padla, na 0.718€. Torej pravite da nižje ne bo šlo?

fikus_ ::

Verjetno ne, so se ta veliki proizvajalci nafte začelo pogovarjat.

kixs ::

Ce ne bi imel toplotne, bi zdaj obe cisterni nafilal (4000L) in imel mir za 4-6 sezon... hmm ;)

svecka ::

Cena ne bo več padla, ker je na borzi že sodček šel gor.

Likalnik ::

Kako je sedaj z kurilnim oljem....cene še vedno padajo...jaz ga še ni sem naročil...čakam...kaj bo v torek.:) Sedaj pa mislim, da bo šel samo še gor.

DimmniBurek ::

Jaz sem ga kupu ene 2-3 tedne nazaj po ceni 0,7€. Kar naroči, je pa tako da plačaš po ceni na dan ko ti prpelje (in izda račun)
There Is No Stronger Drug Than Reality

mulc007 ::

DimmniBurek je izjavil:

Jaz sem ga kupu ene 2-3 tedne nazaj po ceni 0,7EUR. Kar naroči, je pa tako da plačaš po ceni na dan ko ti prpelje (in izda račun)


Tudi jaz sem pred mesecem ko sem naročil po telefonu razumel da velja tista cena na dan ko ti pripelje. Dobro se še spomnim da je rekla da če si glede spremembe cene kurilca premislim, moram sporočit vsaj dva dni prej.

Ko je čez 3 tedne pripeljal sem mislil da bo zaradi padca cene kurilca ceneje, ampak je bil znesek na računu isti kot takrat ko sem naročil. Ponovno sem klical na petrol da preverim in sem izvedel da velja tista cena ob dnevu naročila.
Pomislil sem da sem narobe razumel ampak ker je tu povedano tako kot sem sprva razumel, bi rekel da so na petrolu vmes spremenili cenovni pravilnik ali kako bi temu rekel.

Ali pa velja eno v primeru zvišanja in drugo v primeru padca cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Vuli ::

jah, velja samo, če se v tem času podraži, če gre dol, plačaš pa tisto ob naročilu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

IL_DIAVOLO ::

Tisti ki je finančno pismen, je že pred leti zamenjal kurilno olje za drva, peleta ali elektriko.

To še kurijo samo dinozavri.

kixs ::

Cena nafte je zdaj ugodna in neka zaloga ti lahko drzi kar nekaj let - meni do 6 let, ce ne bi vmes nic uporabljal toplotne. Medtem ko za elektriko ne mores rect kaksna bo cena cez leto ali dve...

Letos sem porabil 3100kWh elektrike za ogrevanje hise, kar znese priblizno 380€. Po trenutni ceni kurilca dobim za to nekje 550L. Ali bi to bilo dovolj, pa se nisem sel racunat...

chort ::

Petrol mi ga je včeraj zaračunal po ceni izpred dveh tednov, ko sem naročal dostavo.

rabelj5 ::

mulc007 je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Jaz sem ga kupu ene 2-3 tedne nazaj po ceni 0,7EUR. Kar naroči, je pa tako da plačaš po ceni na dan ko ti prpelje (in izda račun)


Tudi jaz sem pred mesecem ko sem naročil po telefonu razumel da velja tista cena na dan ko ti pripelje. Dobro se še spomnim da je rekla da če si glede spremembe cene kurilca premislim, moram sporočit vsaj dva dni prej.

Ko je čez 3 tedne pripeljal sem mislil da bo zaradi padca cene kurilca ceneje, ampak je bil znesek na računu isti kot takrat ko sem naročil. Ponovno sem klical na petrol da preverim in sem izvedel da velja tista cena ob dnevu naročila.
Pomislil sem da sem narobe razumel ampak ker je tu povedano tako kot sem sprva razumel, bi rekel da so na petrolu vmes spremenili cenovni pravilnik ali kako bi temu rekel.

Ali pa velja eno v primeru zvišanja in drugo v primeru padca cene.

to so te dejansko nategnil

mogu bi ko si naroču rečt da ti dajo pisno, da bo cena na dan ko pripeljejo, ker zdj ne boš mogu dokazat da so ti to obljubil

Petrol Slo ::

Spoštovani,

v skladu z Zakonom o varstvu potrošnikov, ki ureja pravice in obveznosti med podjetjem in potrošnikom, ponujamo prodajalci ekstra lahko kurilno olje (v nadaljevanju: KOEL) po ceni na dan naročila. To določilo velja od 9. aprila 2016 dalje, ko je bila cena KOEL liberalizirana, torej izvzeta iz kontrole cen s strani Vlade RS. Trenutno veljavni prodajni pogoji so objavljeni na naši spletni strani. Na navedeni spletni strani med drugim dobite informacije o ceni KOEL, o strošku dostave, o načinu plačila in o različnih možnostih naročanja KOEL pri Petrolu.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Borut Gostič
Vodja prodaje naftnih derivatov
Petrol d.d., Ljubljana

DeeJay ::

Jest sm ga kupil pred 11 dnevi po ceni 0,677€/l s prevozom. 2444 litrov. Kurilno olje je OMVjevo. Dobil sem ga v 3eh dneh. Jaz sem iz Ljubljane, dobavitelj iz Škofje Loke.
Petrol je imel takrat ceno 0,72€ s prevozom.
Danes bi ga verjetno dobil še ceneje, sam se takrat nisem odločil gemblat.

Johnny QJ ::

sodelavec, ki dela v slo ampak zivi malo cez mejo v avstriji, pravi, da je sedaj pri njih cena 0,60 EUR.

svecka ::

Pri nas je cena 0.64. Kdor misli naročit, se sedaj splača, mislim da nižje ne more jit. Časa je slabih 14 dni do ponovnih sprememb cen.

harvey ::

svecka je izjavil:

Pri nas je cena 0.64. Kdor misli naročit, se sedaj splača, mislim da nižje ne more jit. Časa je slabih 14 dni do ponovnih sprememb cen.

Kje je to pri nas?

Sicer odkar velja deregulacija ni nekih bistvenih razlik na trgu med ponudniki KOEL. Imaš ceno s prevozom, imaš ceno brez prevoza, ko sprašuješ informativno ceno, ti potem ne povedo ceno prevoza ipd. imaš samo dovoze s ta veliko cisterno in ostale štose. Ni prav pestra ponudba.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Furbo ::

svecka je izjavil:

Pri nas je cena 0.64. Kdor misli naročit, se sedaj splača, mislim da nižje ne more jit. Časa je slabih 14 dni do ponovnih sprememb cen.

Lahko bi bilo pol nižje, ampak veliki vodja stalno viša trošarine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Johnny QJ ::

kakšna je pa kaj razlika v kvaliteti? rajše vzamem pri omv ali petrolu, kot pri kakem privatniku

starfotr ::

Kam misliš da hodijo vsi ponudniki tankat?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin - spremembe cen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11418666 (9268) FoxKnox
»

strošek drv in kurilnega olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556196 (5065) IL_DIAVOLO
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15960007 (29456) konspirator
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715683 (13428) SimplyMiha
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319066 (12661) krneki0001

Več podobnih tem