» »

Paypal

Paypal

Hatchback678 ::

Imam en problem pri paypalu.

Zadnji dan lanskega leta sem dobil plačan en paket iz tujine, ki sem ga prodal preko ebaya in je sedaj problem ker sem bil uporabnik abanke, ki jo je prevzela NKBM in je tak da sem z novim letom dobil novo debetno stara od Abanke pa mi je z zadnjim dnevom starega leta potekla.

Novo sem registriral in staro odstranil in kaj moram narediti da mi denar ki mi kaže kot pending nakaže na račun?

kixs ::

Ce nimas neke zgodovine pri prodaji (si nov prodajalec na eBayu), se zna zgoditi, da ti PayPal nekaj casa drzi sredstva kot garancijo - tudi do 21 dni ali ko kupec potrdi uspesno transakcijo - je zadovoljen s kupljenim artiklom.

Sredstva, ki jih dobis na PayPal, tam tudi ostanejo, dokler si jih sam ne nakazes na svoj TRR racun. Moras dodati svoj bancni racun.

Hatchback678 ::

A to je kao refund ali kako?

kixs ::

Ne, to ni refund. Samo za nekaj casa zamrzne to transakcijo. Po nekaj casa bos lahko s temi sredstvi delal kar ces.

Refund je v primeru, da se kupec pritozi in mu ti sredstva vrnes.

Hatchback678 ::

Ok hvala še enkrat :).

Nisem vedel ali je kakšna finta ali sem se sam sebe zajebal.

Kvinta ::

Piši jim gnjavi jim kolkor gre pa sprostijo ... sem že parkrat tak naredo >:D
A.C.A.B

Hatchback678 ::

Koliko časa ponavadi tako čakaš kadar gre za prvi prodani izdelek z Ebaya?

Ah ja vidim da 21 dni...

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Ali se lahko kako izve domači naslov od prodajalca ki sem mu plačal preko paypala (imam samo njegov ime in priimek ter njegov paypal-email)? Plačal sem mu, tako je povedal je da je prejel plačilo, ampak ni pa poslal paketa...kako ga kontaktirati drugače?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

kixs ::

Predvidevam, da to ni slo preko eBaya.... Ce si placal za storitev ali izdelek (goods), potem lahko odpres na PayPalu despute, da nisi prejel posiljke. Ce si poslal kot prijatelj, potem te moznosti nimas. PayPal mail je njegov pravi e-naslov - njegovega domacega naslova pa ne bos videl nikjer.

KTr1sk ::

Ja preko https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ poslanu kot prijatelju, večina so pošteni, ampak izgelda da določeni pa niso, ampak tudi če izbereš kot storitev "goods", prodajalec noče poslat prej paketa dokler ne potrdiš da si prejel in potem šele on dobi nakazano, tako se mi je zdelo da deluje ko sem nekomu drugemu poslal denar preko "goods" in še "fees" pristojbine je treba v tem primeru plačat.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

UganiKdo ::

Potem lahko pozabiš na ta denar, ker si samo od njegove dobre volje odvisen ali bo kaj poslal ali ne.

prodajalec noče poslat prej paketa dokler ne potrdiš da si prejel in potem šele on dobi nakazano

Bullshit, paypal denar vedno takoj nakaže. To so pač pravljice, ki jih nateguni prodajajo da lažje nategnejo naivneže tvojega kova.

KTr1sk ::

Zanimivo da je vedno v teh primerih če plačam na "good" mi pokažejo screenshot da je nakazilo v čakanju in šele potem gre naprej ko prodajalec doda na paypal sledljivo številko in potem jaz na paypalu potrdim, da sem prejel paket in potem šele kao on prejme denar. (neglede komu pošiljam je vedno na hold, razen če pošljem pod friends)
en primer: (jih imam več)..

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

jocoj ::

Ti si poslal kot friends&family. Tukaj denar takoj dobi nakazan in to brez provizije. Tudi njegovega naslova ne boš videl. Pol je pa od njega odvisno, ali bo poslal blago, ali ne. Tu gre na zaupanje in tveganje je precejšnje, če to počneš izven preverjenih skupin.
Pod goods&services je pa na čakanju, ker gre za nepreverjene prodajalce/nove uporabnike paypala itd. Jaz vedno takoj dobim denar, ne rabim nič sledilnih številk vpisovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

KTr1sk ::

Še en primer da kao ne prejme denarja (poslano pod "goods"), dokler ne potrdim


Ja zato pa pošiljam vedno pod " friends&family" da dobi tako denar, da mu zaupam, sam včasih vsakomur ne smeš
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

UganiKdo ::

ja, to je zato, ker posluješ z folkom, ki mu še paypal ne zaupa. Če ti to ni dovolj jasno opozorilo, potem je škoda jokat, ko si nategnjen.

fertighaus ::

Če imaš na paypal balance denar, kaj se najbolj splača z njim narediti?

Plačam preko paypala ali nakažem na banko ali kakšna 3. možnost?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738757 (21788) plusdzabaka1
»

Goljufija nateg preko paypal

Oddelek: Loža
333070 (1894) svecka
»

Paypal vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6810943 (9187) St235
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311610 (9329) markuljac
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012155 (8897) T-h-o-r

Več podobnih tem