» »

Kolo in krči v stopalih?

Kolo in krči v stopalih?

-=Tomaz=- ::

Športna loža je skoraj prazna, zato pišem kar tukaj.

Občasno (nekajkrat na teden) vozim gorsko kolo in letos se mi dogaja, da me med vožnjo, predvsem pri spustih, ko stojim na pedalih, zagrabi krč v stopala. Magnezijeve tablete in banane nimajo nekega opaznega učinka.

Naj kupim namenske čevlje (baje imajo trši podplat), druga pedala? Sem prepričan, da je na forumu kak resen kolesar, ki pozna te težave...

Hvala.

DamijanD ::

Kakšne čevlje in pedala imaš sedaj?

globoko grlo ::

A vse je isto kot prejšnja leta? Res čisto vse?
Si se zredu? Si si kj poferderbal podplat oz. ga kako drugače preobremenil in niti nisi niti opazil "preobremenitve"?

Oz. analiziraj in poročaj :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

[D]emon ::

Dovolj hidracije ? Letos je blesava vrocina.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Qcube ::

Seveda kupi čevlje za kolo s trdim podplatom, saj z navadnimi je neudobno pedalirat. Krči so običajno zaradi pomanjkanja magnezija/prehrana/hidracija, kot si že povedal.

dolenc ::

Al mas pa prevec zategnjene cevle

Machete ::

dolenc je izjavil:

Al mas pa prevec zategnjene cevle

To.

(Jaz gonim z navadnimi odpisanimi tekaškimi supergami).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

lahko da imaš na napačnem mestu pritrjen čevelj ali držiš stopalo na napačnem mestu. meni je zaradi tega drevenel podplat in stopalo, potem pa sem malo prestavil točko kjer imam stopalo na pedalu in je bilo boljše. pa verjetno malce trši podplat da ti ne pritiska na eno točko pedalo.
morda še to malo testiraj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Lahko, da imaš nastavljen malo previsok sedež, pa ti stopalo ni nikoli v vodoravnem položaju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-=Tomaz=- ::

Kolo sem letos menjal, pa se ni nič spremenilo. Pedala so pač tista poceni original. Čevlje pa imam, kot je nekdo tudi zapisal, tekaške superge.
Mogoče imam res previsok sedež. Bom najprej to sprobal.
Če se odločim menjati pedala, kakšna so dobra (oziroma kaj se danes kupuje) za MTB? Ker ta originalna so res majhna. Vpetje pa za enkrat še ne upam uporabljati.

Drmr ::

Dvomim da je kriva visina sedeza, na spustu naceloma stojis.
Dehedracija bi tudi rekel da ni, krci bi se verjetno pojavili v drugih misicah.
Tista cheap paedala pritiskajo na majhno povrsino cevlja, dodaj k temu mehke tekaske superge in pride do tezav ki jih imas.

Zacni z menjavo pedal, tole je npr. Ok in ugodno:
http://www.bajkmanija.si/pedala-nukepro...

TheBlueOne ::

Kupi namenske cevlje in pedalke. Imas razlicne trdote, meni sede 7. :)

Dodaten plus je, da ne gonis samo navzdol ampak tudi vleces navzgor. Skratka upgrade, samo pripravi se na kaksen padec, dokler se ne navadis odklepanja.

slodreamer ::

Pedala z vpenjanjem (SPD) so super, po moje škoda kupovat navadna.
Na začetku moraš biti pozoren, da se pravočasno odpneš pred ustavljanjem, potem se pa navadiš.
Moraš pa potem imeti tudi ustrezne čevlje, kamor se dajo pritrditi železne ploščice.

TheBlueOne ::

Moja je zacela z njimi ta dopust in se je teatricno sesula v vodo pred obcintsvom. Se prekucnila z 0km/h. :)

Invictus ::

Ha, ha, naravna selekcija ;)...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PacificBlue ::

Vzami si SPD, kot so že rekli. Pa ko se z njimi pelješ po klancu navzdol si jih odpni, da ne boš kje grdo padel.
Jaz sem imel probleme s stopali, pekoča bolečina in mravljinci. Nato sem začel uporabljati izključno 100% bombažne nogavice in je problem izginil.

P.s
Kupiš lahko seveda tudi kombinirana SPD pedala,na katerih lahko uporabljaš tudi navadno obutev.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ne odpenjaj SPDjev po klancu dol. Največji idiotizem.

Stopalo ti bo spodrsnilo na SPD pedalu, ki ima precej manjšo površino od navadnega, pa se boš razbil.

Danes imajo celo downhill bicikli SPDje, pa jih nihče ne odpenja.

SPD, če nisi ultra talent za štoravost, se takoj odpne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PacificBlue ::

Mene še nikol ni spodrsnilo, imaš lažji občutek za ravnotežje, posebej v ovinkih.Mislim, mene je vseeno kak se vozite, pač povem iz izkušenj.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

avtek ::

-=Tomaz=- je izjavil:

Če se odločim menjati pedala, kakšna so dobra (oziroma kaj se danes kupuje) za MTB? Ker ta originalna so res majhna. Vpetje pa za enkrat še ne upam uporabljati.


 Pedala

Pedala

Jaz imam takšna, oz. identična, le da niso Shimano, ker so bila zelo draga.
Vozim prav tako s tekaškimi supergami, in imajo ta oz. takšna pedala super oprijem.

DOOM_er ::

Nukeproof Neutron, tale pedala so super. Poceni, in imajo odličen grip, vozim že dve leti na enduro kolesu po bajkparkih in visokogorju in so še vedno cela in normalno delujoča.
Robots will steal your job. But that's OK

Webmojster ::

Star si.. ni druge

737 ::

Kupi si magnezijev klorid in se z raztopino škropi po koži. Primešaj mu še malo boraksa. Lahko ga tudi piješ. Za pitje se v DM dobi magnezijev citrat, ki se v prebavilih bolje absorbira. Verjetno ti manjka še kak drug mineral. Na primer žveplo vneseš z MSM.

https://marjankogelnik.files.wordpress....
http://www.health-science-spirit.com/bo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 737 ()

nekikr ::

Ja, pa nujno rabi tudi koncentrat kvantov sončne svetlobe ane? Raznolika prehrana te odreši vseh teh dodatkov, ki jih ne rabiš.
Kupi namenske čevlje in kombiniran SPD. Pri sedežu pa samo poglej, da je na pravi višini in v pravilni legi (ker če "narobe" sediš/goniš za gor, potem imaš lahko tudi težave za dol). Pa za dol odpni SPD, dokler se ga res ne navadiš, pa še potem ni potrebe, da si zapet.

Glugy ::

Ne vem kej dost o tem ampak pri prehrani je načeloma tako da ti moraš dost hranil dobit tud ko ne telovadiš. Torej v tvojem primeru dost magnezija dost banan na dolgi rok vsak dan pa če telovadiš al pa ne. Če pa že tako delaš pa je že vsaj 3 mesece neprestanega takega prehranjevanja potem pa verjetno to res ni to in je kaj drugega. Morda pa je problem pomanjkanja vitamina B1 ki pomaga pri absorbciji železa v kri ( če se iz glave prov spomnim ) . Lahko da je tud kak vitamin ki pomaga pri absorbciji magnezija mal poogoglaj.

Highlag ::

1. Lahko ti manjka kondicije.
2. Stojiš na pedalih tako, da so stopala preveč na prstih. Poizkusi stopala prestavit tako, da bo pedal bližje peti. Bo ročica krajša.
Seveda enako velja tudi pri vzponu. Če se pri vzponu preveč napenjaš - recimo če je sedež previsoko, se mišice zategnejo že pri vzponu, in spust nič ne pomaga pri relaksaciji.

SPD pedala nič ne pomagajo pri krčih v mečih. Če so mišice preveč napete predolgo časa, te pač čakajo krči.
Sam imam pedala Crank brothers stamp. Niso poceni, se pa zaenkrat obnesejo dobro. Edino izbrati moraš ustrezno velikost glede na velikost noge. (Shimano pedala so mi začela cviliti....)
Never trust a computer you can't throw out a window

iso2000 ::

Jaz na daljših vožnjah v čevljih s tanjšim/mehkejšim podplatom dobim mravljince v podplatih. Uporaba kolesarskih čevljev ali pohodnih z debelejšim podplatom mi omenjeno težavo eliminira. Uporabljam tudi SPD pedala, za zelo trpežna so se mi izkazala Time pedala. Ena imam že ca. 10 let, druga kombinirana (model Link) pa sem letos montiral na drugo kolo. Cene so okrog 50 €.

jype ::

Pri spustih na navadnih pedalih je to normalno in je stvar kondicije. Več kot kolesariš, redkeje se pojavi. Meni so razložili, da je to najbrž zaradi hitre ohladitve, čeprav ne razumem, kako se lahko "hitro ohladiš" sredi poletja.

jb_j ::

stopala skoraj nimajo mišic razvitih za ozka pedala na kolesu, (če bi mel pedala velika za celotno stopalo bi blo mogoče mal lažje, samo bi smešn zgledal)
vaje z dvigi na prste bi najbrž malo pomagale. (al pa nekakšna podobna vaja, da bi krepil te mišice v stopalih nekak s prsti, ne da se mi googlat, ker ne kolesarim)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

r3dkv1c4 ::

TheBlueOne je izjavil:

Moja je zacela z njimi ta dopust in se je teatricno sesula v vodo pred obcintsvom. Se prekucnila z 0km/h. :)

To ni za ženske.
🤣
Večkrat viden cirkus
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

fosil ::

Namesto tekaških superg uporabi pohodne, ali pohodne čevlje, ki imajo trd podplat.
Tako je!

jype ::

r3dkv1c4 je izjavil:

To ni za ženske.
Ti boš govoru ja, k špice na biciklih začnejo pokat sam da zravn stopš.

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

To ni za ženske.
Ti boš govoru ja, k špice na biciklih začnejo pokat sam da zravn stopš.

Zato imam pa bmx-a z ulitimi feltnami:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

-=Tomaz=- ::

Kupil sem nekaj podobnega kot so Shimano na sliki v prejšnjem postu - Wellgo. Že po nekaj 100 m sem čutil razliko. Sedaj jih uporabljam že kar nekaj časa in nikoli več nisem imel težav s stopali.

Priznati moram, da sem šele pri demontaži pedal opazil, da so bila originalna enostranska in sem najbrž velikokrat stal na obrnjenih. Pač, nisem bil pozoren :).

Kakorkoli, problem rešen. Sedaj me samo še žuli sedež, če ne bom kaj pametnega našel na spletu, bom odprl temo še za to :).

Hvala za predloge.

DOOM_er ::

sedež nimaš druge kot da se usedeš na ene par njih in probavaš. V extreme vitalu so mislim da imeli neko peno na katero si se usedel in so ti potem dali zic glede na odtis. Nekje lahko vzameš sedež na test in probaš na svojem kolesu, sicer je pa to bolj kot ne kupovanje na pamet. Jst sedež ponavadi prenesem na novo kolo, ker tisti stock ponavadi ne pašejo na mojo rit :D
Robots will steal your job. But that's OK

jb_j ::

jb_j je izjavil:

stopala skoraj nimajo mišic razvitih za ozka pedala na kolesu, (če bi mel pedala velika za celotno stopalo bi blo mogoče mal lažje, samo bi smešn zgledal)
vaje z dvigi na prste bi najbrž malo pomagale. (al pa nekakšna podobna vaja, da bi krepil te mišice v stopalih nekak s prsti, ne da se mi googlat, ker ne kolesarim)


kej tazga bi mogoče pomagal temu:
https://www.aliexpress.com/store/produc...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Previsok pedal za gas?

Oddelek: Na cesti
417892 (6730) MxxW5
»

Vožnja avtomobila in (ne)primerna obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7814748 (6674) Spajky
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725245 (22691) ThinkPad
»

Specialka

Oddelek: Loža
254905 (4425) R0K

Več podobnih tem