» »

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 27
»»

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, ampak OECD vedno primerja povprečne plače... in to je napaka vseh statistik... mene osebno ne zanima povprečna plača, mene zanima koliko dobi v Avstriji čistilka in koliko v Sloveniji, mene zanima koliko dobi fizičar na gradbišču v Avstriji in koliko v Sloveniji, pa proizvodni delavec, pa serviser, itd... To zanima tudi povprečne ljudi.

OECD nikoli ne primerja obdavčitve minimalnih plač... ali pa enakih plač... torej recimo primerjava

SLO vs AVSTRIJA
638€ vs 638€
1.000€ vs 1.000€
2.000€ vs 2.000€
itd...

Potem hitro vidimo da so nizke plače v Sloveniji bolj obremenjene kot enaki prihodki v Avstriji. Tu moramo delat.


To drzi in ne drzi. Nizke place so v Sloveniji bistveno manj obremenjene kot v Avstriji, se posebej ce upostevam tvoje besede: "mene zanima koliko dobi v Avstriji čistilka in koliko v Sloveniji". Cistilka v prejsnjem podjetju, kjer sem poznal place je dobila ca 1900€ bruto 14x letno. Priznam, da to ni minimum po kolektivni, tisti je baje ca. 1500€ x 14 z 0 leti delovnih izkusenj. V Sloveniji ne poznam cistilke, ki se zares odlepi od minimalca, praviloma ga brez doplacila niti ne dosezejo.

Skratka v Sloveniji so manj obremenjene predvsem place, ki jih v Avstriji ni mozno izplacati. Je pa seveda jasno, da ima Avstrija zaradi neto prijemka prispevkov na prebivalca veliko vec maneverskega prostora pri davkih, zato se bojim, da ne tem podrocju ni mozno narediti nic, dokler se place ne zvisajo.

Mato989 ::

Mi moramo težit samo k 1 glavni stvari...

- da so plače pod 1.000EUR neobdavčene kar se tiče dohodnine... (višja olajšava!) - Idealno bi bilo da je vsaj do 800EUR NETO neobdavčeno torej bi morala bit davčna olajšava vsaj 12x 800EUR NETO

Nadaljnji ukrepi bi bili po vrsti:

- Ukinitev malice in potnih stroškov in hkratni dvig minimalca za cca. 170EUR NETO (s tem uničimo tudi mutenje marsikatere firme glede potnih in nižjega neta)
- Ukinitev regresa za letni dopust in dvig minimalne plače za 50EUR NETO (Tako gre to lepo med prispevke in višjo penzijo!)
- Sprememba božičnice z flat rate 25% obdavčitvijo
- Flat rate 20% obdavčitev dobička brez odpustkov za reinvestiranje ipd. (tako bi morda dleodajalci raje dali delavcem ipd.)
- Sprejetje nepremičninskega davka FLAT RATE za vsa zemljišča, vendar 90% oprostitev v kolikor lastnik v svojem stanovanju dejansko prebiva.

Neto plača bi tako prišla na 850EUR brez nekih mahinacij z potnimi in malico, in regresom, osnove za pokojnino bi se povišale, folk ki pa zdaj dobiva 800-1000EUR neto bi se pa zbunil ali šel delat lažja dela za enak denar kar bi prisililo delodajalce k dvigu plač... na koncu bi imeli bolj transparentni sistem.

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda, ampak OECD vedno primerja povprečne plače... in to je napaka vseh statistik... mene osebno ne zanima povprečna plača, mene zanima koliko dobi v Avstriji čistilka in koliko v Sloveniji, mene zanima koliko dobi fizičar na gradbišču v Avstriji in koliko v Sloveniji, pa proizvodni delavec, pa serviser, itd... To zanima tudi povprečne ljudi.

OECD nikoli ne primerja obdavčitve minimalnih plač... ali pa enakih plač... torej recimo primerjava

SLO vs AVSTRIJA
638EUR vs 638EUR
1.000EUR vs 1.000EUR
2.000EUR vs 2.000EUR
itd...

Potem hitro vidimo da so nizke plače v Sloveniji bolj obremenjene kot enaki prihodki v Avstriji. Tu moramo delat.


To drzi in ne drzi. Nizke place so v Sloveniji bistveno manj obremenjene kot v Avstriji, se posebej ce upostevam tvoje besede: "mene zanima koliko dobi v Avstriji čistilka in koliko v Sloveniji". Cistilka v prejsnjem podjetju, kjer sem poznal place je dobila ca 1900EUR bruto 14x letno. Priznam, da to ni minimum po kolektivni, tisti je baje ca. 1500EUR x 14 z 0 leti delovnih izkusenj. V Sloveniji ne poznam cistilke, ki se zares odlepi od minimalca, praviloma ga brez doplacila niti ne dosezejo.

Skratka v Sloveniji so manj obremenjene predvsem place, ki jih v Avstriji ni mozno izplacati. Je pa seveda jasno, da ima Avstrija zaradi neto prijemka prispevkov na prebivalca veliko vec maneverskega prostora pri davkih, zato se bojim, da ne tem podrocju ni mozno narediti nic, dokler se place ne zvisajo.


Emmm, če Avstrija nekaj ne more izplačat ker je tako nizko pri nas pa je obdavčeno z 16%, potem je v Avstriji obdavčeno z manj, ker je 0EUR :P

Ampak kot pravim, folk ne zanima tega, folk zanima koliko dobi za delo X denarja in koliko dobi za enako delo X denarja v Avstriji, NA RAČUN... in ko je razlika previsoka je nekaj več kot očitno nekje narobe, večinoma pri nas. Kaj šele ko primerjaš tempo dela in zahteve.

Nekaj je hudo narobe, če nekdo ki koplje jarek ali čisti prah dobi v Šentilju 12x 638EUR NETO + malico + prevoz + regres 850EUR BRUTO, ko pa stopi par korak severneje pa dobi 13-14x 1.300EUR+ pa še običajno je tempo dela bolj ležeren.

To so razlike ki so problematične, seveda tudi pri zdravstvenih delavcih ipd. ampak oni so plačani kr solidno če izvzamemo določen tip medicinskih ipd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

@Mato
A nisi malo nazaj navijal za ukinitev Bismarckovega sistema, zdaj pa bi rad videl da se še večji del prihodkov obremeni v prid pokojninske blagajne?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

@Mato
A nisi malo nazaj navijal za ukinitev Bismarckovega sistema, zdaj pa bi rad videl da se še večji del prihodkov obremeni v prid pokojninske blagajne?


Seveda, če je le mogoče bi to podprl, ampak ker žal ni, ker folk sploh ne ve kaj se dogaja se to ne bo zgodilo, v tem primeru je bolje da se uredi plan B, to je ukinitev potnih in malice in zakonski dvig minimalca za povprečje... hkrati pa tudi ukinitev regresa in zakonski dvig minimalca za minimalni regres/12
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato989 se orpavicujem, ce sem te razumel narobe ampak sem povedal kako je gelden na to, kar menis sam, da je pomembno.

Moras se zavedati, da za podjetje je najbolj vazen bruto odhodek na delovno mesto in ta je v Avstriji bistveno visji. Torej podejtjem je iz tega naslova v Sloveniji lazje.

Moras se tudi zavedati, da je davcna lestvica v Avstriji prilagojena na njihovo dohodkovno stanje, kjer je vsaj meni kristalno jasno, da jih visina dajatev, kjer je vecina plac v Sloveniji niti ne zanima oziroma ne bi bilo velike razlike, ce jo obdavcijo z 0%, ker to tako ali tako nihce ne more izplacati.

Res je, da ljudi zanima koliko dobijo za delo na racun in v Avstriji dobijo na racun vec, ampak ne iz naslova, ki ga predvidevas ti oz. nizjih obremenitev, ampak predvsem zaradi visjih plac.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

jype je izjavil:

Delodajalec je že zdaj zadovoljen, če je dobil delavca, ki naredi tisto, kar je treba delat, glede na to, kako poceni je delovna sila v Sloveniji. Če bi istega delavca zaposlil na Danskem, bi ga moral plačati trikrat več.


Saj ni poceni. Za denar, ki ga ponujajo oziroma trenutno plačajo, baje ne dobijo kadra. Če pa bi želeli plačati toliko kot Dance, bi bili v primerjavi z Dansko bolj obremenjeni.

Kar nekateri trobimo že celo temo: v Evropi odprtih mej vrhunskega kadra (ki za sabo vleče vse ostale), pač ne moraš plačat bistveno manj kot konkurenca. Kljub temu, da so povprečja drugačna in kljub razmeroma visoki kvaliteti življenja v Sloveniji. Drugače je bilo v času krize, danes pa pač ne.

Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb. Glede na izkazane dobičke, je maneverskega prostora še veliko (še posebej zaradi konkurenčnih obdavčitev dobičkov), davčne obremenitve pa kljub razlikam niti niso tako velike. Seveda pa obstajajo cel kup drugih težav, katerih rezultat je razmeroma nizek položaj Slovenije na lestvicah poslovne konkurenčnosti.

Mato989 ::

Moras se zavedati, da za podjetje je najbolj vazen bruto odhodek na delovno mesto in ta je v Avstriji bistveno visji. Torej podejtjem je iz tega naslova v Sloveniji lazje.


Seveda je, s tega vidika se jaz popolnoma strinjam s tabo oz. tistim ki trdijo da delodajalci niso bolj obremenjeni s plačilom kadra kot govorijo, ker v povprečju za vse primerljive poklice in delovna mesta plačujejo ljudi manj kot bi to morali v Avstriji...

Jaz bi razumel da bi se delodajalci bunili če bi plačevali delavca v Sloveniji ISTI bruto 2 kot plačujejo za enake delavce v Avstriji na enakih ali podobnih delovnih mestih.... dokler se to ne bo zgodilo, delodajalci trobijo v prazno.

Hkrati pa privošćim vsem delodajalcem pomanjkanje kadra, in da jim odidejo še tisti ki so zaradi preobremenitve, morda bodo takrat doumeli da jim dobiček delajo predvsem zaposleni, ker brez izdelka nimajo kaj za prodat... takrat se bo morda kaj spremenilo. Sicer malo se že spreminja, za izmenske delavce in junior CNC majstre ponujajo zdaj že 1.000EUR bruto, nič več minimalcev kot 3 leta nazaj... problem ostajajo večje trgovske verige ala Mercator, Spar, Big Bang, Merkur, Obi, itd... ki še kr škrtarijo in se na sestankih potem sprašuje začudeno zakaj folk odhaja.

Najlepše sem to na lastnem primeru videl, ko začnejo ljudje klicat če bi vseeno prišel k njim delat za CNC Operaterja, in ponujajo že 1 izmensko in 1.100EUR bruto + max malico... ampak takrat ko sem želel so me oni zavračali zdaj pa lahko jaz njih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

thramos je izjavil:

Saj ni poceni. Za denar, ki ga ponujajo oziroma trenutno plačajo, baje ne dobijo kadra. Če pa bi želeli plačati toliko kot Dance, bi bili v primerjavi z Dansko bolj obremenjeni.


Menim da tukaj manjka razuemvanje celotne slike in nerazuemvanje, da drzava z v povprecju visjimi placami lahko le te obremeni manj.

Drugace povedano, ce bi Slovensko gospodarstvo iz danes na jutri uskladilo place z Danskimi v smislu bruto odhodka bi seveda v Sloveniji dobil delavec na racun nekoliko manj, kot na Danskem. Ampak, ce bi drzava naredila rebalans in recimo rekla mi smo neto dobili dovolj ze pred uskladitvijo in bomo ustrezno znizali dajatve, pa bi bile v Sloveniji gotovo doti manj obremenjene.

Treba je razumeti, da vsaka drzava potrebuje dolocen neto priliv. Ce so place nizke, mora biti obdavcenost primerjalno visja.

Da karikiram, to je kakor, da bi ti Nemec dejal, da on da za hrano 10% place, ti pa reces, da bos isto ucinkovit kot on in das za hrano na stran 10% od minimalke. Morda bi skozi lakoto ugotovil zakaj je pri tebi ostotek visji.

TESKAn ::

Bismarcka bi lahko ukinil tako, da vplačilo zaposlenih štejemo kot nakup "obveznic ZPIZ", ki zapadejo v poplačilo ob upokojitvi, ko dobiš nazaj vplačan znesek + obresti. Ob upokojitvi bi dobival mesečno rento, ki bi ob smrti prešla na potomce. Če pa nisi dolgo delal, si se zgodaj upokojil in živel še 40 let, bi ti izplačilo po "izpraznitvi" individualnega računa padlo na nek minimum, ki ga plačuje država, da te ne pustimo od lakote umret.
Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb.

Izgovor je, da če imaš v firmi 100 ljudi, ki jih plačaš x, si ne moreš privoščit novega plačat x+y, ker te bo to stalo ali 100* y za že zaposlene ali pa nejevoljo "starih" delavcev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

TheBlueOne je izjavil:

Treba je razumeti, da vsaka drzava potrebuje dolocen neto priliv. Ce so place nizke, mora biti obdavcenost primerjalno visja.


Pravzaprav ne potrebuje vsaka država enakih neto prilivov, niti približno ne. Že delež, ki je namenjen za plače zaposlenih v njej, bi moral biti v enakem relativnem deležu glede na prihodke državljanov, ne pa absolutnem. Prav tako se lahko razlikuje nivo storitev.

Preprosto - če si nečesa ne moreš privočit, si tega ne moreš privoščit.

TheBlueOne ::

TESKAn je izjavil:

Bismarcka bi lahko ukinil tako, da vplačilo zaposlenih štejemo kot nakup "obveznic ZPIZ", ki zapadejo v poplačilo ob upokojitvi, ko dobiš nazaj vplačan znesek + obresti. Ob upokojitvi bi dobival mesečno rento, ki bi ob smrti prešla na potomce. Če pa nisi dolgo delal, si se zgodaj upokojil in živel še 40 let, bi ti izplačilo po "izpraznitvi" individualnega računa padlo na nek minimum, ki ga plačuje država, da te ne pustimo od lakote umret.
Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb.

Izgovor je, da če imaš v firmi 100 ljudi, ki jih plačaš x, si ne moreš privoščit novega plačat x+y, ker te bo to stalo ali 100* y za že zaposlene ali pa nejevoljo "starih" delavcev.


To bi delovalo samo pri predpostavki, da sistem stoletja deluje popolnoma stabilno. Recimo inflacija po koncu Jugoslavije bi nasim starsem prakticno izbrisala prihranke in nihce ne bi imel pokojnine. Sistem, ki ga predlagas bi bil izjemno obcutljiv na gospodarske dejavnike in padel pod podoben riziko kot ostale financne spekulacije. Sistem, kot ga imamo, torej da trenutna generacija placuje pokojnine je z vidika stabilnosti mnogo boljsi.

Mato989 ::

TESKAn je izjavil:

Bismarcka bi lahko ukinil tako, da vplačilo zaposlenih štejemo kot nakup "obveznic ZPIZ", ki zapadejo v poplačilo ob upokojitvi, ko dobiš nazaj vplačan znesek + obresti. Ob upokojitvi bi dobival mesečno rento, ki bi ob smrti prešla na potomce. Če pa nisi dolgo delal, si se zgodaj upokojil in živel še 40 let, bi ti izplačilo po "izpraznitvi" individualnega računa padlo na nek minimum, ki ga plačuje država, da te ne pustimo od lakote umret.
Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb.

Izgovor je, da če imaš v firmi 100 ljudi, ki jih plačaš x, si ne moreš privoščit novega plačat x+y, ker te bo to stalo ali 100* y za že zaposlene ali pa nejevoljo "starih" delavcev.


Problem pri Bismarcku je, da je država denar od prvih vplačnikov zagonila in potalala ljudem ki niso vplačali nič, in zato je luknja cca. 40 let vplačil... to seveda ni kriva SLO, je pa kriva SLO; da ne prekine te zadolževalske prakse in ne postrga perut ljudem ki si ne zaslužijo izplačil iz ZPIZa...

Pravilni sistem ZPIZa bi bil, da jaz vplačujem v ZPIZ imam svoj račun kamor se denar nalaga, ZPIZ vodstveniki pa poskrbijo da je donos mojih vplačil nad inflacijo, ali po možnosti vsaj 5%+... in ko grem jaz v penzijo bi se ta denar izplačeval meni ko pa umrem pa gre višek dedičem ali pa če ga prehitro zmanjka me vržejo na socialno ne pa da dalje dobivam nezaslužen denar.

Če bi bilo tako, težave z ZPIZom ne bi bilo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

thramos je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Treba je razumeti, da vsaka drzava potrebuje dolocen neto priliv. Ce so place nizke, mora biti obdavcenost primerjalno visja.


Pravzaprav ne potrebuje vsaka država enakih neto prilivov, niti približno ne. Že delež, ki je namenjen za plače zaposlenih v njej, bi moral biti v enakem relativnem deležu glede na prihodke državljanov, ne pa absolutnem. Prav tako se lahko razlikuje nivo storitev.

Preprosto - če si nečesa ne moreš privočit, si tega ne moreš privoščit.


Jasno, ampak Slovenija je napream drzavam ,ki jih dajejo za zgled poceni. Ce bi recimo po osebi neto placal enako kot Avstrija, verjetno vecina na racun ne bi dobila niti centa, morda bi lahko se kaj doplacali. Kakor pravim, je treba gledat celotno sliko in ne samo kar te zmoti, v tem primeru obdavcitev v tocno dolocenem segmentu dohodka.

Invictus ::

Višina pokojnine in sama vplačila v pokojninski sklad bi morala biti omejena navzgor...

Avstralija ima najvišjo pokojnino 1400 AUD.

Slovenija ima problem, ker se je nezaposlenost ljudi srednjih let reševalo s prezgodnjim upokojevanjem, pa imamo preveč "mladih" in preveč ohranjenih penzionistov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Bismarcka bi lahko ukinil tako, da vplačilo zaposlenih štejemo kot nakup "obveznic ZPIZ", ki zapadejo v poplačilo ob upokojitvi, ko dobiš nazaj vplačan znesek + obresti. Ob upokojitvi bi dobival mesečno rento, ki bi ob smrti prešla na potomce. Če pa nisi dolgo delal, si se zgodaj upokojil in živel še 40 let, bi ti izplačilo po "izpraznitvi" individualnega računa padlo na nek minimum, ki ga plačuje država, da te ne pustimo od lakote umret.
Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb.

Izgovor je, da če imaš v firmi 100 ljudi, ki jih plačaš x, si ne moreš privoščit novega plačat x+y, ker te bo to stalo ali 100* y za že zaposlene ali pa nejevoljo "starih" delavcev.


To bi delovalo samo pri predpostavki, da sistem stoletja deluje popolnoma stabilno. Recimo inflacija po koncu Jugoslavije bi nasim starsem prakticno izbrisala prihranke in nihce ne bi imel pokojnine. Sistem, ki ga predlagas bi bil izjemno obcutljiv na gospodarske dejavnike in padel pod podoben riziko kot ostale financne spekulacije. Sistem, kot ga imamo, torej da trenutna generacija placuje pokojnine je z vidika stabilnosti mnogo boljsi.


Ja z vidika stabilnosti je dosti boljši, ampak vedno eni preveč profitirajo drugi pa pol najebejo... recimo moja babica se je upokojila pri 52tih s 35 let delovne dobe, dobiva pokojnino v višini socialke cca. 380EUR, ampak jo dobiva že 33 let, torej dalj časa kot je delala... in seveda to ni vzdržno, in za njo plačujem jaz...

Zato bi pa morala Slovenija ob osamosvojitvi in po hiperinflaciji povedat, da se šteje delavcem iz JUGE samo pokojninska doba, ne pa tudi prekalkulirat imaginarnih ničvrednih plač iz Juge in vplačil ki so vredne vse skup par EUR....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

thramos ::

Mato989 je izjavil:

Seveda je, s tega vidika se jaz popolnoma strinjam s tabo oz. tistim ki trdijo da delodajalci niso bolj obremenjeni s plačilom kadra kot govorijo, ker v povprečju za vse primerljive poklice in delovna mesta plačujejo ljudi manj kot bi to morali v Avstriji...


Jaz pa pravim, da vsaj v nekaterih branžah ni tako. Konkretno v svetu razvoja programske opreme za vrhunski kader v Sloveniji plače (bruto bruto, seveda. Ter še več "samostojnih podjetnikov") ne odstopajo bistveno od avstrijskih.

Mato989 ::

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda je, s tega vidika se jaz popolnoma strinjam s tabo oz. tistim ki trdijo da delodajalci niso bolj obremenjeni s plačilom kadra kot govorijo, ker v povprečju za vse primerljive poklice in delovna mesta plačujejo ljudi manj kot bi to morali v Avstriji...


Jaz pa pravim, da vsaj v nekaterih branžah ni tako. Konkretno v svetu razvoja programske opreme za vrhunski kader v Sloveniji plače (bruto bruto, seveda. Ter še več "samostojnih podjetnikov") ne odstopajo bistveno od avstrijskih.


Prav, pol pa za večino... saj to ni tako bistveno, večina ljudi v Sloveniji ima nižje prihodke kot so kolektivne minimalne plače v Avstriji... morda pa najdeš par ki imajo višje, ampak večina pač ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato989 seveda je vzdrzno, pravzaprav mora biti. Ni vse samo v € in na koncu bi ponovno placeval ti, ker verjetno je ne bi pustil umreti od lakote? Ali pac?

Meni ni za ziveti v svetu, kjer ena kriza odzre dohodke celotni generaciji, ki potem dobesedno lahko umre. Sistem se mora zbalansirati v dobro za vse oziroma enako slabo za vse. Se pa zavedam, da se vedno kdo izmuzne.

Iz tega vidika se mi zdijo resitve, ki jih ponujas slabe in ne sovpadajo z mojo osebno filozofijo, ki se dosti dobro sklada z ustavo RS, posebej okoli socialne drzave. Ti zal ne mores soditi kontribucije drugih, nisi na taksnem polozaju, kjer imas pregled.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989 seveda je vzdrzno, pravzaprav mora biti. Ni vse samo v € in na koncu bi ponovno placeval ti, ker verjetno je ne bi pustil umreti od lakote? Ali pac?

Meni ni za ziveti v svetu, kjer ena kriza odzre dohodke celotni generaciji, ki potem dobesedno lahko umre. Sistem se mora zbalansirati v dobro za vse oziroma enako slabo za vse. Se pa zavedam, da se vedno kdo izmuzne.

Iz tega vidika se mi zdijo resitve, ki jih ponujas slabe in ne sovpadajo z mojo osebno filozofijo, ki se dosti dobro sklada z ustavo RS, posebej okoli socialne drzave. Ti zal ne mores soditi kontribucije drugih, nisi na taksnem polozaju, kjer imas pregled.


Zato pa še vedno menim da je Novozelandski sistem najboljši... Kjer vsi ki so dovolj let državljani, po XX letu (mislim da 65tem) prejmejo ENAKO penzijo ki je kot socialna pomoč... ostalo pa mora vsak poskrbet sam zase...

Tako se prekine takšna praksa, ko bi nekateri črpali več kot si zaslužijo, drugi pa dajali več kot dobijo (ker umrejo) vsi 65letniki morajo jest, in zato je socialna penzija, luksuz si prihrani sam =)

@Mato989 seveda je vzdrzno, pravzaprav mora biti. Ni vse samo v € in na koncu bi ponovno placeval ti, ker verjetno je ne bi pustil umreti od lakote? Ali pac?


Seveda bi, ampak bi vedeli vsaj zakaj, tako pa plačujemo ZPIZ za ničkoliko teh babic in dedkov in kvazi borcev brez dobrih razlogov... Oni mi ne pomenijo nič, teh 200 iz Zpiza potem raje dam babici kot pa vržem v smeti v kolikor umrem pred pridobitvijo penzije =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Zato pa še vedno menim da je Novozelandski sistem najboljši... Kjer vsi ki so dovolj let državljani, po XX letu (mislim da 65tem) prejmejo ENAKO penzijo ki je kot socialna pomoč... ostalo pa mora vsak poskrbet sam zase...


To si lahko privosci drzava z zelo visokimi neto dohodki ter visoko postavljeni socilano kapico. Verjetno ti je jasno, da tega ne gre primerjati s Slovenijo v smislu, da bi vsak dobil med 200€ in 300€?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato pa še vedno menim da je Novozelandski sistem najboljši... Kjer vsi ki so dovolj let državljani, po XX letu (mislim da 65tem) prejmejo ENAKO penzijo ki je kot socialna pomoč... ostalo pa mora vsak poskrbet sam zase...


To si lahko privosci drzava z zelo visokimi neto dohodki ter visoko postavljeni socilano kapico. Verjetno ti je jasno, da tega ne gre primerjati s Slovenijo v smislu, da bi vsak dobil med 200EUR in 300EUR?


Ne vsak, vsak penzionist... pač bi mejo prestavili na 67 flat za moške in ženske in to je to... seveda bi ukinli socialno za ljudi pred tem letom če niso invalidi ipd... tako bi izenačli zadeve, in ljudi poslali delat... skupaj z dvigom minimalca kot prej omenjeno bi bile zadeve dolgoročno boljše in bolj vzdržne! Če vedno daješ ljudem potuho se čez leta navadijo da bo težave rešila država, tako postanejo nesamostojna razvajena bitja kar vodi v propad...

Btw Nova zelandija ima nižji BDP na prebivalca kot Avstrija =) "samo" cca. 7.000 več dolarjev kot Slovenija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

@Mato989 Kar se tice tistih pokojnin, ki ti redo v nos, pa ti lahko recem, da bos ze prezivel. Tvoj sistem ima za moj okus veliko vec grobih minusov, kot pa da ti kaksen € gre za te borce, ki jih tako ali tako kmalu vec ne bo in galvni "problem" se bo resil sam.

Kar se tice z "poslal delat", pa se bos srecal z mnogimi problemi, ce ti to ne uspe v smislu, da delo zagotovis. Mora biti res kaksna tvoja predpostavka, kakor, da se za vsakogar najde posteno delo, ce noces ljudi muciti. Na tvoj nacin tezko dobis volitve.

Imas pa se kar nekaj dosti otrocjih predpostavk. Recimo "Če vedno daješ ljudem potuho se čez leta navadijo da bo težave rešila država, tako postanejo nesamostojna razvajena bitja kar vodi v propad...
" je dosti grdo poslosevanje in kaze na nerazumevanje kompleksnosti problemov. Taksno razmisljanje, ki vse vrze v en kos in obenem predvideva, da razumes vse in je taka oblika mozna zal ni kompliment za tvoje sposobnosti razuemvanje kompleksnih problemov.

Te cisto resno uprasam, ali menis, da so zadeve res tako enostavne, da bi tvoje zelo zelo enostavne crno bele resitve delovale?

Stra ::

Ko ste vsi tako pridni za računanje, zakaj samo davke obračate levo desno, raziščite še malo izven teh okvirov, kje se denar razsipa:

vprašajte ministra za kulturo Jelinčiča koliko nepotrebnih kadrov je na RTV, lahko bi jih odpustili 1500, vprašajte unega-kako-se-že-kliče doktorja koliko "nabavnih" in "komercialistov" je na UKC, baje bi jih lahko odpustili 1000 brez da bi kdorkoli kaj opazil, sigurno je podoben trend v ostalih javnih zavodih (kot tudi npr. vlečenje višjih penzij od tega kolikor so eni vplačevali in podobnega), ergo, 5000 bi jih lahko odpustili jutri zjutraj. Koliko bi to prišparalo? Tle si računajte:

Povprečne mesečne plače, Slovenija, julij 2018
https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

V Italiji Movimento dela red na tem področju, nič več "zlatih penzij", nič več "preživnin" za poslance. Malo je treba pomesti po hiši, pa se nam ne bi bilo treba sploh pogovarjati o davkih.

Kdo ima muda, da to naredi pri nas? Šarec?

Looooooka ::

Z naso sreco bi jih odpustili in takoj naslednji dan dvignili socialno pomoc.
Paraziti bi bili takoj na boljsem. Ista kolicina denarja pa se v sluzbo jim ne bi bilo treba hodit in se pretvarjat, da delajo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989 Kar se tice tistih pokojnin, ki ti redo v nos, pa ti lahko recem, da bos ze prezivel. Tvoj sistem ima za moj okus veliko vec grobih minusov, kot pa da ti kaksen € gre za te borce, ki jih tako ali tako kmalu vec ne bo in galvni "problem" se bo resil sam.


Ne bo se rešil sam, ker luknja ostane ki smo jo raztalali nezaslužnim!

Kar se tice z "poslal delat", pa se bos srecal z mnogimi problemi, ce ti to ne uspe v smislu, da delo zagotovis. Mora biti res kaksna tvoja predpostavka, kakor, da se za vsakogar najde posteno delo, ce noces ljudi muciti. Na tvoj nacin tezko dobis volitve.


Saj nočem dobit volitev, če bi volitve kaj spremenile bi bile prepovedane, in kako prav je imel tisti ki je to izjavil =)

Imas pa se kar nekaj dosti otrocjih predpostavk. Recimo "Če vedno daješ ljudem potuho se čez leta navadijo da bo težave rešila država, tako postanejo nesamostojna razvajena bitja kar vodi v propad...
" je dosti grdo poslosevanje in kaze na nerazumevanje kompleksnosti problemov. Taksno razmisljanje, ki vse vrze v en kos in obenem predvideva, da razumes vse in je taka oblika mozna zal ni kompliment za tvoje sposobnosti razuemvanje kompleksnih problemov.


Ni kompleksnosti... družba se je razvijala, dokler so se razmnoževali najsposobnejši, najmočnejši, najbolj pametni, ker smo zdaj prišli do točke, da ohranjamo najslabotnejše člene v verigi človeštva žive in jim zagotavljamo vse vrste podpor, se ravno najbolj revni in najbolj slabi razmnožujejo, medtem ko feministične intelektualke gonijo feminizem, tipi pa igramo igrice ipd... rezultat je, da se več ne razmnožujejo najbolj sposobni Evropejci v povprečju, ampak slabši. To pa vse izvira iz tega, ker morajo sposobni hranit nesposobne, skozi doklade, ZPIZe socialne itd...

Vse to je povezano in to je kompleksnost problema seveda, ampak začne se pri prvi postavki, naj sposobni dobijo denar nesposobni se pa naj znajdejo kakor vejo in znajo, predvsem pa, ne dajat potuhe nesposobnim in revnim da se množijo...

Da dobiš danes kredit moraš dokazat da ga boš lahko vračal, da pa spočneš otroka ki je živo bitje pa morš imet samo delujočega lulčeka in plodno jajčece... ker potem ko to storiš ti država da ogromno ugodnosti ki si jih ne zaslužiš, ker sploh nisi dokazal da si sposoben preživljat otroka sam in ga izobrazit v dobrega človeka... seveda država to dela ker hoče davkoplačevalce in tako je krog sklenjen... pametni to vidimo in tako se začenja propad človeštva, z malimi koraki in močno socialno noto in bučnim aplavdiranjem višanju doklad in ostalih zadevah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Pravilni sistem ZPIZa bi bil, da jaz vplačujem v ZPIZ imam svoj račun kamor se denar nalaga, ZPIZ vodstveniki pa poskrbijo da je donos mojih vplačil nad inflacijo, ali po možnosti vsaj 5%+... in ko grem jaz v penzijo bi se ta denar izplačeval meni ko pa umrem pa gre višek dedičem ali pa če ga prehitro zmanjka me vržejo na socialno ne pa da dalje dobivam nezaslužen denar.

Če bi bilo tako, težave z ZPIZom ne bi bilo =)

Če bi bilo tako tudi potrebe za ZPIZom ne bi bilo. :))
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pravilni sistem ZPIZa bi bil, da jaz vplačujem v ZPIZ imam svoj račun kamor se denar nalaga, ZPIZ vodstveniki pa poskrbijo da je donos mojih vplačil nad inflacijo, ali po možnosti vsaj 5%+... in ko grem jaz v penzijo bi se ta denar izplačeval meni ko pa umrem pa gre višek dedičem ali pa če ga prehitro zmanjka me vržejo na socialno ne pa da dalje dobivam nezaslužen denar.

Če bi bilo tako, težave z ZPIZom ne bi bilo =)

Če bi bilo tako tudi potrebe za ZPIZom ne bi bilo. :))


Nekako tako ja... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato989 razumem tvoje predpostavke, ker izven konteskta delujejo logicno. Me pa zalosti taksen pogled na svet, kjer dolocene ljudi das nad ostale po nekih svojih kriterijih in predlagas ukrepe, ki tebi neljube izkljucujejo, opravicis pa z pridevniki kakor lenuhi ipd. in to pocez, sodis kdo je sposoben ter kdo ni...

Glej "politicno" si absolutno moj nasprotnik, jaz se bom pac vedno boril proti posplosevanju ter proti poenostavljanju kompleksnih problemov zaradi nezmoznosti, da jih lahko vse razume ena oseba. Upam, da se najini interesi v realnosti ne prekrizajo.

Stra ::

Mislim, da je imel v mislih tudi take, ki na črno delajo v Trstu za 15€/uro ("sobarica" v tem primeru), pridejo nazaj domov (v Sežano v tem primeru), dobijo socialno, dobijo še otroške, pa še kakšno preživnino in ne vem še kaj. Za "šport" pa še prosjačijo pri rdečem križu in karitasu.

Takšnile si vsekakor zaslužijo vse sorte pridevnikov in še kaj drugega napovrh.

TheBlueOne ::

Stra je izjavil:

Mislim, da je imel v mislih tudi take, ki na črno delajo v Trstu za 15EUR/uro ("sobarica" v tem primeru), pridejo nazaj domov (v Sežano v tem primeru), dobijo socialno, dobijo še otroške, pa še kakšno preživnino in ne vem še kaj. Za "šport" pa še prosjačijo pri rdečem križu in karitasu.

Takšnile si vsekakor zaslužijo vse sorte pridevnikov in še kaj drugega napovrh.


Ne, ne bere se, kakor, da je imel v mislih samo take. Njegove ukrepe opisuje, kakor da bi jih apliciral pocez.

To kar opisujes nima nobene veze s samim sistemom ampak bolj s tem, kako resevati oz. identificirati anomalije. Jasno je, da je ta sobarica v vec prekrskih.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989 razumem tvoje predpostavke, ker izven konteskta delujejo logicno. Me pa zalosti taksen pogled na svet, kjer dolocene ljudi das nad ostale po nekih svojih kriterijih in predlagas ukrepe, ki tebi neljube izkljucujejo, opravicis pa z pridevniki kakor lenuhi ipd. in to pocez, sodis kdo je sposoben ter kdo ni...

Saj ne gre za to da so neki točno določeni ljudje "lenuhi". Gre za to da če država razglaša da bo "poskrbela" za pokojnine, potem ji ljudje v povprečju zavestno ali podzavestno verjamejo in sami ne naredijo nič ali pa veliko premalo za udobno starost. In tega virusa se ne znebiš kar tako, verjetno traja vsaj generacijo ali dve. Zato imaš občasno kakšne intervjuje kjer ljudi sprašujejo o penzijah pa jih kar precej pove, da vedo da je sistem nevzdržen, ampak hkrati jih pa kar precej nič ne dela na tem da bi sami poskrbeli za pokojnino.

Ni da je določen del populacije len, ostali pa delovni. Gre za to da država postavlja sistem (ne)vzpodbud, ki lahko poleni vse nas.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TheBlueOne ::

nurmaln je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989 razumem tvoje predpostavke, ker izven konteskta delujejo logicno. Me pa zalosti taksen pogled na svet, kjer dolocene ljudi das nad ostale po nekih svojih kriterijih in predlagas ukrepe, ki tebi neljube izkljucujejo, opravicis pa z pridevniki kakor lenuhi ipd. in to pocez, sodis kdo je sposoben ter kdo ni...

Saj ne gre za to da so neki točno določeni ljudje "lenuhi". Gre za to da če država razglaša da bo "poskrbela" za pokojnine, potem ji ljudje v povprečju zavestno ali podzavestno verjamejo in sami ne naredijo nič ali pa veliko premalo za udobno starost. In tega virusa se ne znebiš kar tako, verjetno traja vsaj generacijo ali dve. Zato imaš občasno kakšne intervjuje kjer ljudi sprašujejo o penzijah pa jih kar precej pove, da vedo da je sistem nevzdržen, ampak hkrati jih pa kar precej nič ne dela na tem da bi sami poskrbeli za pokojnino.

Ni da je določen del populacije len, ostali pa delovni. Gre za to da država postavlja sistem (ne)vzpodbud, ki lahko poleni vse nas.


Drzava mora poskrbeti za pokojnine. Jaz ne verjamem, da so problem tisti z visokimi dohodki, ker tudi brez problema prezivijo s pokojnino. Problem so tisti, ki sluzijo slabo in se ze pri placi tezko prebijajo skozi leto, temu podobna je pokojnina. Kaj lahko naredijo za bolj udobno starost ne vem, dejstvo je, da jih je zelo veliko, na razpolago pa ta tip ljudi nima prav veliko opcij.

Ce bos bral poste, bos morda opazil, da retorika ni bila tako zelo mila.

Kar se tice, da bi ljudje te pokojnine in place polenile, ker so "previsoke" pa raje niti ne pokomentiram. Pokojnina, ki jo dobijo tile revezi s polno delovno dobo je okoli 500EUR, z manj delovne dobe seveda manj. Se pa strinjam, da jih sili v lenarjenje, ker si sam ne morem predstavljati, da bi s 500EUR lahko pocel kaj pametnega.

Pac poznam ta tip ljudi in vem, da se vecinoma niso sposobni boriti zase, niso sposobni se pogajat za place in se morajo zaradi teh in drugih razlogov tiho sprijazniti s svojo realnostjo. Jaz pac tezko dovolim, da potem nekateri tako grdo govorijo o tej za maj okus najbolj nemocni skupini.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Problem je v tem, da ko bomo uredili obdavčitev premoženja in dobičkov še višje, se ne bo nič znižalo... v vseh teh letih se spomnim samo 1 znižanja in to je bilo od Janše za delodajalce... vse ostalo se samo zvišuje... DDV je bilo rečeno da je krizni na 22%... krize je konec, DDV še zmeraj 22% in 9,5% namesto 20 in 8,5 nazaj kot je bilo rečeno, in zato nikomur več nič ne verjame, ko reče zvišajmo nekje da bomo znižali drugje... ker se vedno zgodi samo zvišanje.

Ja se strinjam. Ta prave morate volit na volitvah, ne pa neoliberaliste.

Kot pravi jype, DDV niti ni problematičen in je signifikanten vir dohodkov v državno blagajno. Bi pa folk več zapravljal, če bi imel več denarja - ugotovili smo, da stroški dela niso problem, je pa problem pohlep lastnikov oz. podjetnikov.
- Hoc est qui sumus -

jernejl ::

Razlike v plačah med posameznimi državami so torej zato, ker so lastniki podjetij v različnih državah različno pohlepni?

zavajon ::

jernejl je izjavil:

Razlike v plačah med posameznimi državami so torej zato, ker so lastniki podjetij v različnih državah različno pohlepni?

Nekaj gotovo zaradi tega, drugi (najbrž še pomembnejši) faktor pa je različna produktivnost (aka dodana vrednost).

imagodei ::

jype je izjavil:

Kapitalski dobički, izplačani fizični osebi, naj pa kar gredo v dohodnino - čemu ne bi šli?

Mnja, jaz bi tu nemara vseeno uvedel eno izjemo, za razne mikrodelničarje. Nekateri v Sloveniji imajo še od certifikatov dalje po 3, 5, 10, 25 delnic v podjetjih; če se izplača dividenda v višini magari 10 € to pomeni 250 € dobička. Vpisovat ta drobiž v dohodninsko napoved je res nesmiselno, sploh če bi želel vzpodbujat to, da se ljudje ukvarjajo z vrednostnimi papirji. Ali pa se vsaj določi en znesek, do katerega so dobički neobdavčeni.

Ravno tako je nesmiselno tlačit v dohodninsko napoved ravno vsako najemnino oz. preko dohodnine obdavčit dobiček iz najemnine. Tudi tu bi lahko bila neka meja, do katere ne bi dodatno obdavčevali. Ljudje, ki se zdaj potrudijo in ne oddajajo na črno, bi nemara rajši začeli oddajati na črno. Imaš starejše ljudi, ki so ostali sami v veliki bajti in oddajajo zgornji/spodnji štuk in si rešujejo socialno stisko zaradi nizkih najemnin. Enostavno nehumano je zahtevat, naj prodajo "svojo vilo" in se vselijo v "garsonjero", da bodo imeli za preživetje.

Enako imaš ostarele ljudi, ki si z najemninami za stanovanje pomagajo pri plačilu stroškov za dom starostnikov. Zahtevat, da stanovanje prodajo (in dobiček prijavijo v dohodninsko napoved) ter potem s kupnino financirajo dom, je enako svinjsko: da le ne bi tisti, ki hodijo po robu socialne varnosti, kadar koli imeli malenkost več - prodajo naj, (prasci?)!

Skratka, nediskriminatorno tlačenje vsakega dobička v dohodnino, je tudi maloumno. Upam, da Levica nima teh namenov in da so predvideli kakšne olajšave.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je v tem, da ko bomo uredili obdavčitev premoženja in dobičkov še višje, se ne bo nič znižalo... v vseh teh letih se spomnim samo 1 znižanja in to je bilo od Janše za delodajalce... vse ostalo se samo zvišuje... DDV je bilo rečeno da je krizni na 22%... krize je konec, DDV še zmeraj 22% in 9,5% namesto 20 in 8,5 nazaj kot je bilo rečeno, in zato nikomur več nič ne verjame, ko reče zvišajmo nekje da bomo znižali drugje... ker se vedno zgodi samo zvišanje.

Ja se strinjam. Ta prave morate volit na volitvah, ne pa neoliberaliste.

Kot pravi jype, DDV niti ni problematičen in je signifikanten vir dohodkov v državno blagajno. Bi pa folk več zapravljal, če bi imel več denarja - ugotovili smo, da stroški dela niso problem, je pa problem pohlep lastnikov oz. podjetnikov.


Wat??
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato989 razumem tvoje predpostavke, ker izven konteskta delujejo logicno. Me pa zalosti taksen pogled na svet, kjer dolocene ljudi das nad ostale po nekih svojih kriterijih in predlagas ukrepe, ki tebi neljube izkljucujejo, opravicis pa z pridevniki kakor lenuhi ipd. in to pocez, sodis kdo je sposoben ter kdo ni...

Glej "politicno" si absolutno moj nasprotnik, jaz se bom pac vedno boril proti posplosevanju ter proti poenostavljanju kompleksnih problemov zaradi nezmoznosti, da jih lahko vse razume ena oseba. Upam, da se najini interesi v realnosti ne prekrizajo.


Mene pa žalosti misel, da se plodijo nesposobni in nizko inteligenčni in kaj zdaj? Jaz nikogar ne dajem nad ostale, vsi imajo enako začetno pozicijo, ampak ker nismo ENAKI, pač ne moremo pričakovat enak outcome... Survival of the fittest pove vse o tem kdo je sposoben in kdo ni, to da smo ga skozi družbo ukinili dejansko dolgoročno degenerira našo družbo in človeštvo, čeprav je kratkoročno prinašalo napredek... zdaj prihajamo proti tipping pointu v degradacijo...

Jaz sem predvsem za to, da se čimmanj denarja pobere in da v vrečo iz katere potem "izvoljeni" delijo denar in ga porabijo za sebe, ampak sem za to da s svojim premoženjem čimbolj upravlja vsak sam... Nekaj v stilu Friedmanovih besed ki so še kako resnične

“Nobody spends somebody else’s money as carefully as he spends his own. Nobody uses somebody else’s resources as carefully as he uses his own. So if you want efficiency and effectiveness, if you want knowledge to be properly utilized, you have to do it through the means of private property.”


Najmanj korupcije je lahko, če vsak skrbi zase, ker takrat ne more tvoj denar it za tretjo osebo, razen če TI odločiš tako... država bi pa morala skozi DDV bit odgovorna predvsem za infrastrukturo in varnost, ker to ne opravlja (državna meja in nelegalni prehodi) je vprašljivo kako slabo mora opravljat šele druge zadeve.

Drzava mora poskrbeti za pokojnine


Zakaj? Večino časa temu ni bilo tako...to je praksa zadnjih dobrih 100 let, rezultat pa državne luknje in razvajeni ljudje ki protestirajo za višje penzije, čeprav niso prispevali dovolj... tile ki protestirajo, da bi morale biti penzije višje, bi bili enostavno utišani, če bi morali sami šparat za lastno penzijo, ker bi morali PRERAČUNAT... tako pa DRŽAVA DAJ!

Imaš starejše ljudi, ki so ostali sami v veliki bajti in oddajajo zgornji/spodnji štuk in si rešujejo socialno stisko zaradi nizkih najemnin. Enostavno nehumano je zahtevat, naj prodajo "svojo vilo" in se vselijo v "garsonjero", da bodo imeli za preživetje.


Kaj je tu nehumanega? A to, da se raje smilijo sami sebi, namesto da bi naredili nekaj za lepšo in predvsem lažjo starost?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice, da bi ljudje te pokojnine in place polenile, ker so "previsoke" pa raje niti ne pokomentiram. Pokojnina, ki jo dobijo tile revezi s polno delovno dobo je okoli 500EUR, z manj delovne dobe seveda manj. Se pa strinjam, da jih sili v lenarjenje, ker si sam ne morem predstavljati, da bi s 500EUR lahko pocel kaj pametnega.

Ne mislim da bi pokojnine ljudi polenile. Mislim da OBLJUBA pokojnine "poleni" zaposlene, da ne poskrbijo sami za svojo pokojnino in se prepustijo na milost in nemilost državi.

Da malo karikiram...
Reciva da ti nekdo ponudi službo za plačo x. Reciva še, da so tebi minimalni stroški da preživiš mesec 3x. Take službe pač ne boš sprejel in delodajalec ti bo prisiljen ponuditi več. Če ne boš imel boljše opcije pa boš sprejel ponudbo za 3x. In se boš prebijal iz meseca v mesec in upal, da bo po 40 letih delovne dobe zate poskrbela država. V tem primeru si prepuščen na milost in nemilost države. In v resnici boš v nemilosti ker je državni pokojninski sistem v svojem jedru ponzijeva shema.
V drugem scenariju pa ti država ne obljubi nobene pokojnine. Ker veš da lahko računaš samo nase bodo tvoji minimalni mesečni stroški sedaj namesto 3x znašali 4x, ker boš 1x MORAL varčevati za lastno pokojnino. In ker bodo tvojo minimalni mesečni stroški znašali 4x, službe za 3x pač ne boš sprejel in delodajalec ti bo moral ponuditi 4x, če te bo hotel imeti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

Skratka, nediskriminatorno tlačenje vsakega dobička v dohodnino, je tudi maloumno. Upam, da Levica nima teh namenov in da so predvideli kakšne olajšave.


Spet olajšave.... namesto tega, bi moralo vsako dvojno obdavčevanje izven DDVja bit protiustavno! Hkrati pa bi morale vse spremembe obdavčitve veljat samo za dobičke naprej ne pa retroaktivno... se pravi če si do letos dobil plusa 200.000 je to po starem sistemu ne po novem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

imagodei je izjavil:

Enostavno nehumano je zahtevat, naj prodajo "svojo vilo" in se vselijo v "garsonjero", da bodo imeli za preživetje.

Tale je tudi meni zabavna. Bolje se ti zdi da ena čistilka z minimalno plačo, lastnica nobene nepremičnine, skozi davke financira eno 80 letno upokojenko, ki je lastnica 300.000€ vredne nepremičnine, zato da se upokojenki ne bo treba preseliti v 100.000€ vredno nepremičnino. Socialisti ste res zabavna sorta.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TheBlueOne ::

imagodei je izjavil:


Kot pravi jype, DDV niti ni problematičen in je signifikanten vir dohodkov v državno blagajno. Bi pa folk več zapravljal, če bi imel več denarja - ugotovili smo, da stroški dela niso problem, je pa problem pohlep lastnikov oz. podjetnikov.


Tukaj pravtako ni zdravo tako pocez govoriti cez podjetnike. Problematicni so tisti, ki gladko lazejo in zavajajo. Potem pa vidis po forumih, kako ljudje ponavljajo njihove trditve, kot recimo tukaj, kjer imajo nekateri obcutek, da je delovna sila cenejsa v Avstriji ali pa da imajo cenejsi JS... Tem istim je uspelo tudi vzeti kaksen primer iz konteksta ali pa najti kaksno izjemo, ki naj bi zacementirala njihovo mantro.

Proti tem zavajanjem se je treba upreti, ni pa prav, da se rece, da so podjetniki pohlepni. V samem pohlepu zame ni razlike med podjetnikom, ki izkorisca in med nekom, ki izkorisca socialni sistem. Ampak ne eno in ne drugo ni argument, da se da glas komu, ki to izpostavlja, ker oboje je prej izjema kot pravilo.

imagodei ::

nurmaln je izjavil:

1. Zato ker je treba vedno in povsod težiti k zmanjševanju davčne obremenitve.
2. Zato ker lahko davčno stopnjo povečuješ v nedogled, pa to še ne pomeni da boš dejansko pobral več davkov. Kvečjemu povzročil selitve iz Slovenije.

To dvoje je plod neoliberalnih politik in je sprožilo zlovešči začarani krog. Ker vse države težijo k zniževanju davkov in tekmujejo med sabo, kako bodo "ustvarile bolj podjetjem prijazno okolje", sta pač omenjeni dve stvari nujna posledica take ideologije.

V resnici je s tem treba presekat (seveda ne samo v Sloveniji), ker na dolgi rok tako stanje vodi samo v nemire, razrast nestrpnosti, nasilje, fizično obračunavanje z drugačnimi in v vojne.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Mato989 je izjavil:

Mene pa žalosti misel, da se plodijo nesposobni in nizko inteligenčni in kaj zdaj?
Začni se ploditi hitreje, ane?

TheBlueOne je izjavil:

Problematicni so tisti, ki gladko lazejo in zavajajo.
O tistih, ki smo tiho, itak nihče nič ne reče.

imagodei je izjavil:

To dvoje je plod neoliberalnih politik in je sprožilo zlovešči začarani krog.
Obstaja video o tem, kako je videti taka reč:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

TESKAn je izjavil:

Kar pa seveda ni noben izgovor, da delodajalci niti ne poizkusijo višanja ponudb.

Izgovor je, da če imaš v firmi 100 ljudi, ki jih plačaš x, si ne moreš privoščit novega plačat x+y, ker te bo to stalo ali 100* y za že zaposlene ali pa nejevoljo "starih" delavcev.

Hja, well, nihče ni trdil, da je biti šef, podjetnik oziroma se sploh ukvarjat s kadri, lahko. Ampak to nas ne briga. Briga nas izplačilo na TRR (ob urejenih vseh prispevkih in davkih).
- Hoc est qui sumus -

nurmaln ::

imagodei je izjavil:

V resnici je s tem treba presekat (seveda ne samo v Sloveniji), ker na dolgi rok tako stanje vodi samo v nemire, razrast nestrpnosti, nasilje, fizično obračunavanje z drugačnimi in v vojne.

Ja ja, sej vemo, vse kapitalistične države so na robu propada, vse socialistične pa cvetijo. Vse je jasno, sploh ni treba pretirano poudarjat. No ja, če pa še ni prišlo do tega bo pa tako v bližnji prihodnosti, any time now, tako kot je napovedal marks 150 let nazaj (pa še čakamo), ali pa jype kakšen dan nazaj (pa tudi še čakamo).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Utk ::

Bolje se ti zdi da ena čistilka z minimalno plačo, lastnica nobene nepremičnine, skozi davke financira eno 80 letno upokojenko

Čistilka z minimalno plačo s svojimi prispevki in davki ne financira niti sama sebe, kaj šele koga drugega.

TheBlueOne ::

nurmaln je izjavil:

imagodei je izjavil:

V resnici je s tem treba presekat (seveda ne samo v Sloveniji), ker na dolgi rok tako stanje vodi samo v nemire, razrast nestrpnosti, nasilje, fizično obračunavanje z drugačnimi in v vojne.

Ja ja, sej vemo, vse kapitalistične države so na robu propada, vse socialistične pa cvetijo. Vse je jasno, sploh ni treba pretirano poudarjat. No ja, če pa še ni prišlo do tega bo pa tako v bližnji prihodnosti, any time now, tako kot je napovedal marks 150 let nazaj (pa še čakamo), ali pa jype kakšen dan nazaj (pa tudi še čakamo).


To pa nima prav veze z realnostjo. Jaz zivim v Avstriji tudi zaradi tega, ker je dosti bolj socialna in me ne moti ultradrag JS ipd. Se mi ravno zaradi tega zdi napredna, ker omogoca tako dober servis, od sol, do socialnih pomoci... To zame ni nek socializem v smislu bivse drzave.

Jaz zaradi tega, ker mi ni morda ni vsec, da v ZDA zdravstvena oskrba ni ravno samoumevna ne bi rekel, da je kapitalizem slab, kakor tudi ne bi rekel, da ker je morda kaksna socialisticna drzava v skripcih, da je to razlog razlog, da ukinemo vse kar se zacne s social...

Cudi me, da mnogi vidijo svet crno bel oziroma crno rdec. Ni vsaka resitev v tem, da se takoj gre v nek esktrem in da vse kar disi po "unih tadrugih" demantiras s kaksno nacisticno ali venezuelsko cvetko. Si samo delas sramoto, ker neke brihtne izjave to na vsak nacin niso.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Utk je izjavil:

Bolje se ti zdi da ena čistilka z minimalno plačo, lastnica nobene nepremičnine, skozi davke financira eno 80 letno upokojenko

Čistilka z minimalno plačo s svojimi prispevki in davki ne financira niti sama sebe, kaj šele koga drugega.

Minimalna plača v Sloveniji je višja od splošne olajšave, torej čistilka z minimalno plačo plačuje dohodnino.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
««
13 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617223 (13839) Mato989
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831421 (26505) Invictus

Več podobnih tem