» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
12 / 14
»»

solatko ::

Referentka pripravi dokument, ti ga pošlje v app, ga odpreš, prebereš in potrdiš (to naj bi bil podpis), kako pa to izgleda na drugi strani pa ne vem, ker še nisem bil na drugi strani elektronskega podpisa. Ker je pri vsakem poslu z banko več dokumentov, moraš podpisovati enega za drugim, ker referentka ne more poslat drugega, dokler prvega ne potrdiš.

Jasno?
Delo krepa človeka

kow ::

Ne, ni jasno. Menda ja ne trdis, da NLB poseduje tvoj (rocni) podpis v digitalni obliki? Ali pa privatni kljuc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

Oni zapišejo v log "uporabnik je stisnil gumb z napisom PODPIS".

Sem pred kakim letom eno pogodbo za telekomunikacije tako podpisal, na spletni strani. e-pero ali en podoben produkt je.

Njim je OK. Če bi prišlo do spora, pa ... naj kaki odvetnik pove.

bolj točno : epero od setcce.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

OK.d ::

No sicer se ne tiče te teme, vendar tudi Google bo kmalu po defoultu vsem uvedel potrjevanje-avtentikacije računa s telefonom, sicer to že nekaj časa deluje.
Mashable: Google to turn two-step verification on for users by default.
https://mashable.com/article/google-2fa...
LPOK.d

kow ::

MrStein je izjavil:

Oni zapišejo v log "uporabnik je stisnil gumb z napisom PODPIS".

Sem pred kakim letom eno pogodbo za telekomunikacije tako podpisal, na spletni strani. e-pero ali en podoben produkt je.

Njim je OK. Če bi prišlo do spora, pa ... naj kaki odvetnik pove.

bolj točno : epero od setcce.si


Če je to res, to pač ni resno. Si predstavljate, da nekdo trdi da ni podpisal...

solatko ::

Kako pa ne e-davki-h podpisujete? Digitalni podpis ima neko svojo obliko, ki je jaz ne poznam, meni je bistvo, da to lahko storim iz domačega fotelja. Kakšna tehnika je to pa povprašajte kakšne IT mojstre na banki ali e upravi. Dejstvo je, ta to lahko počneš iz klikin-a, ne moreš pa tega počet iz klik-a. Postopek poteka ob pogovoru s tvojim skrbinikom klik-in računa.

Snemajo se tako pogovori, kot sama operacija na telefonu, tako, da bi bolj težko trdil, da zadeve nisi podpisal ti.

V Litvi imajo na podoben način volitve.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

Kako pa ne e-davki-h podpisujete? Digitalni podpis ima neko svojo obliko, ki je jaz ne poznam, meni je bistvo, da to lahko storim iz domačega fotelja.

Kar je dejansko čisto kul!

Ampak potem morda beri temo, pa boš še kaj zvedel. Ali pa tudi ni potrebe, kolikor si pač radoveden.

Kakšna tehnika je to pa povprašajte kakšne IT mojstre na banki ali e upravi.

To je tehnološki forum. Komot lahko predpostavljaš, da v temi sodelujejo tudi ljudje, ki se s tem profesionalno ukvarjajo in se verjetno želi(m)o malo bolj podrobno pogovarjat o tem.

Dejstvo je, ta to lahko počneš iz klikin-a, ne moreš pa tega počet iz klik-a. Postopek poteka ob pogovoru s tvojim skrbinikom klik-in računa.

OK...

Snemajo se tako pogovori, kot sama operacija na telefonu, tako, da bi bolj težko trdil, da zadeve nisi podpisal ti.

To ni tako enostavno, kot si zgleda predstavljaš. Komot se da marsikaj trdit, z ene in druge strani, dokazat je pa spet nekaj drugega.

V Litvi imajo na podoben način volitve.
A bejš? To "podoben" drži le pod predpostavko, da je "podobno" samo zato, ker poteka po elektronski poti. Kar nas vrne na prvi odstavek...

mat xxl ::

Naj nekdo pove sledeče, sedaj od 5.5.21 ni več certifikatskega dostopa. Ok gremo z OTP, vendar ko OTP vpišem v komp zahteva od mene še certifikatsko geslo ??? Ali je to zato, ker je certifikat še veljaven in še na računalniku ? Ali ga lahko pobrišem ?

perci ::

Aleš, ne gremo se e-volitve, da bi potrebovali najvišjo stopnjo zanesljivosti po EIDAS. Za zavarovalnico je čist ok, če se jim v log zapiše, da je nekdo kliknil na gumb podpis.

Če bo kdo osporaval podpis, mu bojo pač vrnili denar. S tem tveganjem živijo in se jim zdi sprejemljivo. V praksi se pa take "zlorabe" ne dogajajo. Tak "podpis" je za 99,99% situacij gudinaf.

V praksi pa se na sodišču lahko dokazuje soglasje volje tudi z drugimi dokazi, ni nujen podpis. Običajno zadostuje kot dokaz tudi čisto navaden email.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Apple ::

mat xxl je izjavil:

Naj nekdo pove sledeče, sedaj od 5.5.21 ni več certifikatskega dostopa. Ok gremo z OTP, vendar ko OTP vpišem v komp zahteva od mene še certifikatsko geslo ??? Ali je to zato, ker je certifikat še veljaven in še na računalniku ? Ali ga lahko pobrišem ?


Ne gre za certifikatsko geslo, ampak za geslo za vstop v Klik.
Username in OTP sta zamenjala certifikat. Geslo za vstop v Klik ostaja.

Cert lahko obdrzis do konca veljavnosti, ker ga lahko uporabis za avtentikacijo za druge storitve, ki priznajo NLBjev CA.
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

solatko ::

Ales - Poglej, o računalništvu vem veliko, je pa ogromno področij in vseh noben nima v glavi, v končni fazi me niti ne zanima, samo da deluje. Glede na vse možne zaščite, ki jih baje imajo (osebno nebi fural takih zadev preko Androida), se ne bojim, da bi šlo z moje strani kaj narobe, če pa jim bojo shekal, bo pa pač banka nosila posledice, če so zadeve narejene šalabajzarsko. Klik imam od kar je internet šel na 512kb in ni bilo niti enega problema, pa so se premikali zneski tudi preko 100kDEM, praktično vse položnice, direktna plačila in nakazila na moj račun,..... niti ene napake v vseh teh letih.
Delo krepa človeka

perci ::

Ne gre se za napake. Gre se za vprašanje ali je na drugi strani zaupanja vredna oseba. Z digitalnim podpisom, zgeneriranim z zasebnim ključem iz kvalificiranega digitalnega potrdila, je ta skrb odveč. Za obe stranki.

Ker pa ti banki zaupaš, ona pa tebi (vsaj do določene mere), tega problema nikoli nista imela. In takih primerov je velika velika večina.

No, na koncu so tudi kvalificirana digitalna potrdila stvar zaupanja. Zgolj predpostavljaš lahko, da je ta standard procesov in varnosti nekoliko višji, ker je izdajatelj CA - certificate authority.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kow ::

perci je izjavil:

Aleš, ne gremo se e-volitve, da bi potrebovali najvišjo stopnjo zanesljivosti po EIDAS. Za zavarovalnico je čist ok, če se jim v log zapiše, da je nekdo kliknil na gumb podpis.

Če bo kdo osporaval podpis, mu bojo pač vrnili denar. S tem tveganjem živijo in se jim zdi sprejemljivo. V praksi se pa take "zlorabe" ne dogajajo. Tak "podpis" je za 99,99% situacij gudinaf.

V praksi pa se na sodišču lahko dokazuje soglasje volje tudi z drugimi dokazi, ni nujen podpis. Običajno zadostuje kot dokaz tudi čisto navaden email.


To potem ni podpis (podpis in klik na gumb strinjam se sta 2 razlicni stvari), ne mores zavajati. No, lahko - saj laganje in zavajanje je standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

perci ::

Ja, ni podpis. Je pa res, da podpis ni edini način izražanja volje. Recimo, zjutraj ko greš v trafiko po cajtng tudi ne podpišeš pogodbe. Pa je pogodba kljub temu sklenjena ustno.

Če hodiš redno v en in isti kafič, bo kelnerca sprejela naročilo samo s tem, ko se boš usedel na svoj stol in te ne bo nič spraševala. Tudi tu je bila pogodba sklenjena s konkludentnim ravnanjem.

Zakaj bi pa v IT-ju moralo vse biti kriptografsko podpisano, če se da tudi brez.

Lonsarg ::

Cisto upraviceno se besedo "podpis" uporablja v sirsem pomenu v digitalnem svetu. Zakaj bi kriptografski podpis edini imel pravico uporabljati to besedo. Beseda ima jasen pomen pri stranki, ce ji reces "klikni za podpis pogodbe" bo to bolj nedvoumno kot ce ji reces "klikni za strinjanje s pogodbo".

MrStein ::

Ampak "klikni za podpis" je novi najbolj varen standard. Če je kdo spregledal. Pa so bile novice na ST o tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Gotovo je to bolje, kot da imajo sliko tvojega podpisa. Ampak zame je definicija podpisa nekaj kar lahko stori samo uporabnik sam. V tem primeru po zici pac ne gre tvoj podpis.
Zato bi imo moralo pisati "Strinjam se" in ne "Podpisi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

perci ::

Bi bilo boljše, se strinjam.

mat xxl ::

Apple je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Naj nekdo pove sledeče, sedaj od 5.5.21 ni več certifikatskega dostopa. Ok gremo z OTP, vendar ko OTP vpišem v komp zahteva od mene še certifikatsko geslo ??? Ali je to zato, ker je certifikat še veljaven in še na računalniku ? Ali ga lahko pobrišem ?


Ne gre za certifikatsko geslo, ampak za geslo za vstop v Klik.
Username in OTP sta zamenjala certifikat. Geslo za vstop v Klik ostaja.

Cert lahko obdrzis do konca veljavnosti, ker ga lahko uporabis za avtentikacijo za druge storitve, ki priznajo NLBjev CA.


Hvala za pojasnilo, vendar zakaj pa na GSM-ju tega ne rabim vpisovati ? Me sploh ne vpraša.

Apple ::

Na telefonu gres cez klikotp.nlb.si, al mislis na Klikin mobilno app?
LP, Apple

mat xxl ::

Na Klikin mobilno app.

Apple ::

Klikin app ima manj funkcionalnosti kot Klik. V Kliku si za Klikin lahko nastavis max visino zneska posameznih placil, max visino placil v enem dnevu...
LP, Apple

solatko ::

Apple - To je še ena varnostna zadeva, ne moreš v klikinu določat omejitve in to je pravilno, katere druge funkcionalnosti ti še manjkajo?
Delo krepa človeka

Apple ::

Meni nobena funkcionalnost ne manjka. Sem happy Klikin in Klik user.
LP, Apple

NooB ::

E-računi na Klikin?
LP, JAZ

offline55 ::

Vprašanje. Je kakšna banka v SLO ali avstriji, ki uporabljajo digitalne certifikate? Brez nekega sms potrjevanja, aplikacij ipd. Samo da izbereš certifikat na računalniku, vpišeš geslo in si v spletni banki. Tako kot je bilo do zdaj na NLB kliku. Bil bi zelo hvaležen za kakšen namig ;)

d0rK ::

Sem jih vprašal kdaj bodo kaj razširili nabor funkcij Klikina, če so že zakomplicirali dostop do Klika pa bo naprimer plačilo eračunov na voljo "predvidoma do konca leta 2021"...

Zakaj dati ven tako okrnjeno verzijo zadeve ne vem. Skopirali bi vse kar je v Kliku in dali v Klikin.

solatko ::

d0rK - Si kdaj videl popolni app brez nadgradenj in popravkov, jaz ne? Večinoma že naročniki ne vedo vsega, kar naj bi program pokrival, programerji pa tudi niso vsevedi.

Za davčne blagajne so prišli zadnji zahtevki FURS-a, 14 dni pred uvedbo, nemški programerji so imeli novoletne počitnice, tako, da so popravki za Optime prihajali še januarja in februarja, potem pa še vsakokrat, ko se je FURS kaj novega spomnil.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

d0rK - Si kdaj videl popolni app brez nadgradenj in popravkov, jaz ne? Večinoma že naročniki ne vedo vsega, kar naj bi program pokrival, programerji pa tudi niso vsevedi.

V primeru bančne aplikacije je nabor funkcionalnosti dokaj jasen. Lahko kaj manjka ali je potrebno kaj spremeniti, osnovna funkcionalnost pa v to ne spada.

Za davčne blagajne so prišli zadnji zahtevki FURS-a, 14 dni pred uvedbo, nemški programerji so imeli novoletne počitnice, tako, da so popravki za Optime prihajali še januarja in februarja, potem pa še vsakokrat, ko se je FURS kaj novega spomnil.

Koji k..c imajo davčne blagajne veze z NLB bančno aplikacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

mat xxl ::

offline55 je izjavil:

Vprašanje. Je kakšna banka v SLO ali avstriji, ki uporabljajo digitalne certifikate? Brez nekega sms potrjevanja, aplikacij ipd. Samo da izbereš certifikat na računalniku, vpišeš geslo in si v spletni banki. Tako kot je bilo do zdaj na NLB kliku. Bil bi zelo hvaležen za kakšen namig ;)


Problem je, da tega zakonsko ne bo smelo več biti, celo kupovanje bo treba 2 stopenjsjko potrjevati ne pa banke, tam pa sploh.....

Lonsarg ::

Geslo in certifikat sta dve stopinji. Nerodno bi edino bilo pri spletnem placevanji, ker bi te moralo preusmeriti na stran s certifikatom, kar bi znalo izpasti malce nerodno.

Ma jaz ne vidim takega problema v sami ukinitvi certifikata. Gromozanski problem pa vidim v tem, da podprejo zgolj Android in iOS. Ali naj podprejo res vse, torej tudi Mac, Windows 10, Huawei Store,... Ali pa se bolje, naj uporabijo standardni 2factor kot ga uporablja google. Da imas potem aplikacije za vse platforme. To da najbolj popularni desktop OS ni podprt za 2factor je za bruhat.

kow ::

Ne vem, ce kdo pozna potrosniko pravo, ampak naceloma je NLB onemogocil spletno (ne govorim o mobilnem) bancnistvo, ce nisi uporabnik Googlovih/Applovih storitev.
Bi bilo zanimivo izvedeti, ce bi jim lahko kdo pravno nagajal - ce je kaksna podlaga.

BuDi79 ::

kow je izjavil:

Ne vem, ce kdo pozna potrosniko pravo, ampak naceloma je NLB onemogocil spletno (ne govorim o mobilnem) bancnistvo, ce nisi uporabnik Googlovih/Applovih storitev.
Bi bilo zanimivo izvedeti, ce bi jim lahko kdo pravno nagajal - ce je kaksna podlaga.
Ker so zasebna gospodarska institucija ugibam, da bi se lahko odločili da bančništvo ponujajo samo na internem softveru hladilnikov Electrolux, če bi želeli. Tvoja pravica je samo prehodno obdobje in prosti prehod drugam brez stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

nejc_nejc ::

BuDi79 je izjavil:

kow je izjavil:

Ne vem, ce kdo pozna potrosniko pravo, ampak naceloma je NLB onemogocil spletno (ne govorim o mobilnem) bancnistvo, ce nisi uporabnik Googlovih/Applovih storitev.
Bi bilo zanimivo izvedeti, ce bi jim lahko kdo pravno nagajal - ce je kaksna podlaga.
Ker so zasebna gospodarska institucija ugibam, da bi se lahko odločili da bančništvo ponujajo samo na internem softveru hladilnikov Electrolux, če bi želeli. Tvoja pravica je samo prehodno obdobje in prosti prehod drugam brez stroškov.


Zamenjaš in je rešeno, samo koliko časa, je pa drugo vprašanje.

kow ::

BuDi79 je izjavil:

kow je izjavil:

Ne vem, ce kdo pozna potrosniko pravo, ampak naceloma je NLB onemogocil spletno (ne govorim o mobilnem) bancnistvo, ce nisi uporabnik Googlovih/Applovih storitev.
Bi bilo zanimivo izvedeti, ce bi jim lahko kdo pravno nagajal - ce je kaksna podlaga.
Ker so zasebna gospodarska institucija ugibam, da bi se lahko odločili da bančništvo ponujajo samo na internem softveru hladilnikov Electrolux, če bi želeli. Tvoja pravica je samo prehodno obdobje in prosti prehod drugam brez stroškov.


Nikakor ni tako preprosto. Ce so zasebna gospodarska institucija, ne pomeni da lahko lazno oglasujejo ipd. Obstaja zakonodaja za zascito potrosnikov.
Prosti prehod brez stroskov ne obstaja, ali jim lahko zaracunam nekaj ur 50e bruto, za cas ki ga bom porabil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Makarena21 ::

Zdravo.
Imam težavo z vstopom v NLB Klik. Namreč vpišem svoje uporabniško ime in enkratno geslo OTP iz aplikacije NLB Klikin potem pa se mi pojavi spletno pogovorno okno, kjer piše, da je nepravilen vnos PIN-a, uporabniškega imena ali enkratnega gesla OTP. In, da naj poskusim ponovno vnesti podatke. A ima še kdo podobne težave? Namreč naj še povem, da vpisujem pravo uporabniško (sem se pozanimala tudi na banki) in geslo OTP večkrat preverim, da zapišem pravilno.

Že v naprej se vam zahvaljujem za vsa kakršno pomoč. :D

Lonsarg ::

Mimogrede za tiste ki nočejo na telefon dajat zadeve (ali pa hočejo backup, da ni telefon edini za dostop). Za foro sem probal Bluestacks inštalirat (Android emulator za Windows), se prijavil v google račun in uspešno inštaliral in zagnal NLB Klikin. Vse to v par minutah :) Nimam sicer NLBja, da bi probal zadevo do konca vzpostavit. Lahko se kdo poigra, če smo že slo-tech forum :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

negot ::

Makarena21 je izjavil:

Zdravo.
Imam težavo z vstopom v NLB Klik. Namreč vpišem svoje uporabniško ime in enkratno geslo OTP iz aplikacije NLB Klikin potem pa se mi pojavi spletno pogovorno okno, kjer piše, da je nepravilen vnos PIN-a, uporabniškega imena ali enkratnega gesla OTP. In, da naj poskusim ponovno vnesti podatke. A ima še kdo podobne težave? Namreč naj še povem, da vpisujem pravo uporabniško (sem se pozanimala tudi na banki) in geslo OTP večkrat preverim, da zapišem pravilno.

Že v naprej se vam zahvaljujem za vsa kakršno pomoč. :D

Pri enaki težavi sem odstranil in ponovno namestil Klikin, :)

kow ::

Verjetno vtipkas napacen PIN v Klikin aplikaciji?

klemenSLO ::

Pa še ena taka:
Napaka: "napaka pri komunikaciji z streznikom" ob poskusu logina v klikin lahko tudi pomeni , da klikin še ni aktiviran.
Torej da je potrebno iti na spletno verzijo in pod Naročili izvesti naročilo klikina.

Lahko bi v takem primeru javili napako ki bi bila bolj specifična...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

WizzardOfOZ ::

Makarena21 je izjavil:

Zdravo.
Imam težavo z vstopom v NLB Klik. Namreč vpišem svoje uporabniško ime in enkratno geslo OTP iz aplikacije NLB Klikin potem pa se mi pojavi spletno pogovorno okno, kjer piše, da je nepravilen vnos PIN-a, uporabniškega imena ali enkratnega gesla OTP. In, da naj poskusim ponovno vnesti podatke. A ima še kdo podobne težave? Namreč naj še povem, da vpisujem pravo uporabniško (sem se pozanimala tudi na banki) in geslo OTP večkrat preverim, da zapišem pravilno.

Že v naprej se vam zahvaljujem za vsa kakršno pomoč. :D


Kliči na kontaktni center, ti bodo takoj pomagali. Delajo 24/7, tako da lahko kadarkoli pokličeš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

solatko ::

Ales - Dal sem kot primer aplikacij, ki jih uporabnik rabi v funcioniranju z državo ali inštitucijami. Nimaš enega app-a, ki je takoj deloval tako, kot bi moral.
Delo krepa človeka

BuDi79 ::

solatko je izjavil:

Ales - Dal sem kot primer aplikacij, ki jih uporabnik rabi v funcioniranju z državo ali inštitucijami. Nimaš enega app-a, ki je takoj deloval tako, kot bi moral.
S popolnoma napačno idejo. Sistem davčnega potrjevanja še ni bil utečen in premišljen do konca - kaj pa ljudje rabijo pri bančni aplikaciji pa se je NLBju v mnogih letih jasno izkazalo v praksi več 100.000 uporabnikov. - neumnosti kot je naprimer to, da je nekomu padlo na pamet "ma saj limit pa potem na PCju dvigne, ne rabi v telefonu" ali pa "ma zdaj bodo imeli dva gesla za vstop, pa kaj" ... bi moralo odgovornim povzročiti vsaj premislek, če je odločevalec res pravi za svoj položaj v hierarhiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

solatko ::

BuDi79 - Pa kaj ste se zapičli v davke (to pač vem kako je bil SW nekajkrat nadgrajen, popraljan,...), lahko bi dal SW za avto, s katerimi imajo probleme vsi proizvajalci luxuznih avtomobilov na svetu,... redko kateri program dela od prve, tako je tudi pri bančnih aplikacijah, se bojo popravljale, dopolnjevale in ko bo vse o.k., se bo nek šef nekje spomnil, da bi bilo treba it v drugačen sistem.

Kar se tiče varnostnih sistemov pri finančenm poslovanju, ne odločajo na lokalnih bankah, temveč višje, potem pa bančni šefi določijo kdo bo delal program za posamezne banke, če prav bi bil najcenejši enoten za vse.
Kar se tiče prakse, ko se menja sistem, večinoma naredijo na novo, ker so se vmes zamenjali tudi šefi, ki so naročili delujoč stari SW. Tu gre za dokaj visoke zneske in vsak šef ima neke svoje kolege, ki bojo to poštimal "ceneje".
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

BuDi79 - Pa kaj ste se zapičli v davke (to pač vem kako je bil SW nekajkrat nadgrajen, popraljan,...), lahko bi dal SW za avto, s katerimi imajo probleme vsi proizvajalci luxuznih avtomobilov na svetu,... redko kateri program dela od prve, tako je tudi pri bančnih aplikacijah, se bojo popravljale, dopolnjevale in ko bo vse o.k., se bo nek šef nekje spomnil, da bi bilo treba it v drugačen sistem.

O luba duša, daj nehaj že trobezljat o stvareh, o katerih nimaš pojma.

_Denny_ ::

Če še komu ni do prepisovanja:
1. Na PC inštaliraj TeamViewer in si naredi account
2. Na telefon/tablico inštaliraj TeamViewer Host (Play Store, na iOS App Storu verjetno tudi obstaja) in se poveži s prej narejenim accountom; app bo vedno prižgan v ozadju in čakal na povezavo (začuda se ne pozna na porabi baterije)
3. Pri uporabi Klika se s PC-jem poveži na app, prijavi v Klikin, z označenim gumbom skopiraj mobilni OTP in prilepi v PC-jev web browser.

Še vedno nadležno, je pa boljše od večkratdnevnega vstajanja iz stola in sprehajanja do tablice, ko bi rad pogledal stanje, plačal eračun ali pa preveril po kakem USD/EUR tečaju so ti bremenili kartico...kot, da sta energija in čas zastonj.


Lonsarg je izjavil:

Mimogrede za tiste ki nočejo na telefon dajat zadeve (ali pa hočejo backup, da ni telefon edini za dostop). Za foro sem probal Bluestacks inštalirat (Android emulator za Windows), se prijavil v google račun in uspešno inštaliral in zagnal NLB Klikin. Vse to v par minutah :) Nimam sicer NLBja, da bi probal zadevo do konca vzpostavit. Lahko se kdo poigra, če smo že slo-tech forum :)

Žal ti za backup ne pomaga, ker je zadeva vezana na točno določeno napravo (z NLB AAM lahko preneseš na novo ob izgubi/menjavi stare). Mogoče bi šlo s kopiranjem config fajlov prek roota, kot mi je uspelo s Steam Guard authenticatorom, samo mislim, da ima banka verjetno za nekaj rangov večjo zaščito od nekega gaming servisa.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kow ::

Heh, je kar ironicno, da te prisilijo v uporabo 2 naprav (in prepisovanje), potem pa ti raje instaliras dodatni software (ki ima lahko varnostne luknjo itd.), da vse poganjas na 1 napravi. Ali pa omogocis remote dostop :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

_Denny_ je izjavil:


2. Na telefon/tablico inštaliraj TeamViewer Host (Play Store, na iOS App Storu verjetno tudi obstaja) in se poveži s prej narejenim accountom; app bo vedno prižgan v ozadju in čakal na povezavo (začuda se ne pozna na porabi baterije)

Tole na iOS ne deluje več, vsaj predlani ni.
Konkretno: za "vedno dostopen" mora biti
- ali preko applovega notification serverja (deluje, a je skoraj 100% plačljivo)
- ali bo kurilo baterijo

Če je tretja možnost, pa me tudi zanima. Je kdo probal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

kow je izjavil:

Ne vem, ce kdo pozna potrosniko pravo, ampak naceloma je NLB onemogocil spletno (ne govorim o mobilnem) bancnistvo, ce nisi uporabnik Googlovih/Applovih storitev.
Bi bilo zanimivo izvedeti, ce bi jim lahko kdo pravno nagajal - ce je kaksna podlaga.

Je tu kaj novega?

Me ravno en sorodnik "zahaklal" z : Ej, zadnje čase mi ne dela Klik, a veš ti kaj o tem?

Smartfona nima, ampak "navadnega". Vprašanje če bi hotel kupiti novega, ker ima telefon z gumbi velikosti 2x2 cm.

Torej:
- ali bo kupil en androiden telefon: problem rešen
- ali ne bo: Je še kaka možnost? Omenjeni Android emulator na PC-ju?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

PS: stvar je super glupa. Zdaj za prijavo moram iskati svoje uporabniško ime* (je prva črka imena, priimek, a brez zadnje črke, in še 3 števke - očitno si nisem sam določil), vtipkati OTP, potem pa še "staro" geslo. Čisto po načelu "šparamo, pa naj stane kar hoče".

* ja, lahko si browser zapomni (potem pa bo SeMuNeSanja težil, da to ni varno...)

Pa še cvetka z https://aam.nlb.si:

Pravila za nastavitev gesla:
- ...
- ...
- Geslo se ne ujema.
- Geslo je prepovedano.
- ...
- ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141847 (5554) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310288 (7509) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476364 (2828) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223432 (2767) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814646 (5221) branc

Več podobnih tem