» »

Pridelava prepovedanih substanc po svetu

Pridelava prepovedanih substanc po svetu

jb_j ::

Ali bi mogoče bilo dobro, da bi to spravili pod okrilja lastnih držav?
(afganistan, neke države okol indije, J Amerika)

In da se sumljive družbe ne bi več mogle ukvarjat s tem. (ker s tem dobijo denar še za nove sumljive posle)
pa mogoče, da se uvede neka tranzicija poslov iz sumljivih družb na države. (transparentne normalno, da tut ostali vidjo, kakšni so tej posli)
  • odbrisalo: zee ()

aaa1 ::

Jaz osebno bi se strinjal s takšno uredbo, saj sem mnenja, da bi popolna legalizacija vseh drog rešila marsikateri problem. Vendar večina niti približno ni dovolj zrela za kaj takega. Za dvomljivce pa samo primerjajte Portugalski model z USA....

jb_j ::

aaa1 je izjavil:

Jaz osebno bi se strinjal s takšno uredbo, saj sem mnenja, da bi popolna legalizacija vseh drog rešila marsikateri problem. Vendar večina niti približno ni dovolj zrela za kaj takega. Za dvomljivce pa samo primerjajte Portugalski model z USA....


Prvo bi moral rešt problem pri proizvodnji,

potem v osveščanju končnih uporabnikov, kakšno škodo povzročajo droge.
(škoda, da je drogart še vedno nevladna organizacija)
ma dobr, pa tut če ostanejo tko, samo bi najbrž bilo dobro, da bi država financirala takšne nevladne organizacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

KAVINSKY ::

aaa1 je izjavil:

Jaz osebno bi se strinjal s takšno uredbo, saj sem mnenja, da bi popolna legalizacija vseh drog rešila marsikateri problem.


Dajati v isti koš travo in heroin...

Miha 333 ::

KAVINSKY je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Jaz osebno bi se strinjal s takšno uredbo, saj sem mnenja, da bi popolna legalizacija vseh drog rešila marsikateri problem.


Dajati v isti koš travo in heroin...

Jaz bi dal zraven še alkohol.

zee ::

Izraz za to je legalizacija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Spajky ::

KAVINSKY je izjavil:

Dajati v isti koš travo in heroin...
Pa "srobot" tudi, da ga deca (bodoči kadilci) na gmajni ne bo rezala
in prižganega "vlekla" ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

louser ::

jb_j je izjavil:

Ali bi mogoče bilo dobro, da bi to spravili pod okrilja lastnih držav?
(afganistan, neke države okol indije, J Amerika)

In da se sumljive družbe ne bi več mogle ukvarjat s tem. (ker s tem dobijo denar še za nove sumljive posle)
pa mogoče, da se uvede neka tranzicija poslov iz sumljivih družb na države. (transparentne normalno, da tut ostali vidjo, kakšni so tej posli)

Zadnji večji taki škandal so substance, ki so jih Kitajci legalno izdelovali v domači državi in nato pošiljali v US of A.
Ugotovi, kje jih preganjajo in kje ne.

Furbo ::

Zakaj pa ne?
Saj se jih več kot očitno zlahka dobi vsepovsod, tudi če so prepovedane.
S tem, da ima od tega profit samo mafija in podkupljena politika, ostalim nam pa odvisniki veselo vlamljajo in kradejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

[D]emon ::

Daj jebote ze enkrat odpri "jb_j asking stupid as fuck questions" temo namesto da smetis kar naprej po forumu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

KAVINSKY ::

Furbo je izjavil:

S tem, da ima od tega profit samo mafija in podkupljena politika, ostalim nam pa odvisniki veselo vlamljajo in kradejo.


In ko bi legaliziral, bi pa odvisniki magično dobili denar in ne vlamljali več? Mogoče pa bi trde droge financirala država.

jb_j ::

sej bi se države odločile, če bi imeli kaj, če sploh legalizirano ali dekriminalizirano.
problem je v miljardnem trgu proizvodnje, kjer se vsako leto pobije veliko ljudi.

bbc pravi, da kila kokaina stane proizvajalce približno 6življenj.
potem so še medržavne vojne med karteli in dea in podobnimi organizacijami (v katerih se večinoma streljajo med sabo)
in potem je še pobijanje civilistov nekaterih kartelov (za prevlado nekega področja proizvajanja)
in še karteli imajo medsebojne vojne.
in še zda in vse J ameriške države zmečejo miljarde vsako leto proti kartelom.
in potem je še proizvodnja, ki jo je najbrž par tisoč ton in gre ves denar v kriminalne združbe.

že to je problem, da je četrt miljarde uporabnikov (uradno), neuradne številke so najbrž še hujše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

če bi pa države hotele prevzet distribucijo v lastni državi,
bi najbrž bilo dobro, da bi kriminalizirale veliko bolj distribucijo nedržavnih organov.
in nastopile z dumpinškimi cenami iz začetka, da se hitro pospravi distribucijo v okrilje države,
in potem normalizira cene, ko bi bil lastni trg pod državno streho.

jb_j ::

ker je zanimiv podatek: v državah brazilija, kolumbija in mehika,
je četrtina vseh umorov na celem svetu.

Machete ::

Jaz mislim da organiziran kriminal namenja zajetne denarje za lobiranje, da droge ostanejo prepovedane širom sveta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jb_j ::

Machete je izjavil:

Jaz mislim da organiziran kriminal namenja zajetne denarje za lobiranje, da droge ostanejo prepovedane širom sveta.


po mojem mnenju ne, organiziran kriminal se spravlja v legalne posle, ko ima denar.
zraven opravljajo pa še nelegalne posle.

ali kot escobar in par njemu podobnih, poleg legalnih poslov, tudi v politiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Spajky ::

Why the war on drugs is a huge failure YT 6min
http://bit.do/euKD4

If Drugs Were Legal - Top Documentary Films 1h
https://topdocumentaryfilms.com/if-drug...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jb_j ::

Na koncu, pa še mešajo strupene ali škodljive snovi zraven, za boljši zaslužek.
(ker jih prodajajo nepooblaščeni prodajalci oz. preprodajalci)
če bi država imela pod kontrolo tudi to, bi lahko napisal z zdravstvenim potrdilom,
tu je 10% THC v travi.
Ne pa da greš enkrat od enga kupt, dobiš 0.1%thc, dost skadiš, drugič dobiš pa 20%thcja. Pa te čist obrne za par ur.
Pr trših drogah se zadeve končajo več kot ne kritično, ali pa zelo kritično.

(vem, ta je off topic, ker se gre le glede proizvodnje)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

Machete ::

jb_j je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz mislim da organiziran kriminal namenja zajetne denarje za lobiranje, da droge ostanejo prepovedane širom sveta.


po mojem mnenju ne, organiziran kriminal se spravlja v legalne posle, ko ima denar.
zraven opravljajo pa še nelegalne posle.

ali kot escobar in par njemu podobnih, poleg legalnih poslov, tudi v politiko.


Ampak do zagonskega kapitala morajo priti prej. Če bi jih odrezali od poslovanja, že v štartu nimajo šans.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jb_j ::

Machete je izjavil:

jb_j je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz mislim da organiziran kriminal namenja zajetne denarje za lobiranje, da droge ostanejo prepovedane širom sveta.


po mojem mnenju ne, organiziran kriminal se spravlja v legalne posle, ko ima denar.
zraven opravljajo pa še nelegalne posle.

ali kot escobar in par njemu podobnih, poleg legalnih poslov, tudi v politiko.


Ampak do zagonskega kapitala morajo priti prej. Če bi jih odrezali od poslovanja, že v štartu nimajo šans.


Kaj bi pa naredu, poslal tja vojsko, ali obrambene sile? (J amerika je velika, ne vem, če bi bla vsa vojska dovolj za zatiranje proizvodnje in nimajo dovolj posla za vse ljudi zaposlit, in ljudje bodo kljub riziku lastnega življenja iskali posle za hitre zaslužke)
In bi oni začel to drugje opravljat, ali pa kdo drugi na drugem koncu sveta, ker je trg za povpraševanje kar velik.

V zda npr. tovarne zdravil na polno prodajajo sintetične opiode, in dobivajo veliko denarja od tega. (z njim razvijajo nova zdravila)
Zraven pa še črni trg, ki prodaja prepovedane droge, in dobivajo veliko denarja (z njim razvijajo kriminalne združbe)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

Machete ::

Nobene vojske, nobenih specialcev. Podeliš koncesije, vzpostaviš uradno distribucijo in spremljevalne programe ozaveščanja. 20000 let se človek zadeva, ne vem od kje ideja, da se bo nehal, če mu pomahaš s pendrekom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj so nekatere droge legalne, druge pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10822926 (13534) Semafor
»

Kriminal v J Ameriki

Oddelek: Problemi človeštva
336397 (5556) tikitoki
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16130889 (25634) [D]emon
»

FBI zaskrbljen zaradi bitcoina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5021916 (18594) MrStein
»

Prepovedane droge

Oddelek: Problemi človeštva
272270 (1725) innerspace

Več podobnih tem