» »

Vračilo/zamenjava blaga zaradi neustreznega svetovanja prodajalca

Vračilo/zamenjava blaga zaradi neustreznega svetovanja prodajalca

bastadu ::

Vem, da sem si v veliki meri kriv sam, ker nisem osnovnih nasvetov najprej poiskal na netu, ampak vendarle se ne morem otresti občutka, da sem bil zaradi neutrezega svetovanja s strani prodajalca na nek način zaveden v nakup napačne številke. Namreč umislil sem si nove pohodne čevlje, za nasvet pred nakupom sem se obrnil na prodajalca, ki bi naj tam bil tudi zato, da zna svetovati ob nakupu, posebej sem mu omenil, da bodo to moji prvi pohodni čevlji in da rabim nasvet pri izbiri. Vpraša me koliko imam št. noge, mu povem in mi prinese 3 različne pare, prva dva para poskusim in sta mi bila zelo neudobna, tretji par mi je bil zelo udoben, kot ulit, malo še hodim po prodajalni gor pa dol, prodajalec me še vpraša ali so čevlji ok, jaz odvrnem da so ok, odločim se za nakup. Takoj ko pa grem doma na kratek sprehod v malo večji klanec (ko je treba stopiti na prednji del podplata) pa razočarano ugotovim, da se čevlji iz zelo udobnih spremenijo v super neudobne, saj mi zadnji del čevlja ob vsakem koraku prav boleče pritisne na peto, kar zelo dvomim, da se bo sčasoma "razhodilo". Pri manjšem klancu, ravnini ali navzdol je čevelj še vedno udoben. Glede na to, da sem s čevlji že naredil cca. 2 km hoje ali imam kašne realne možnosti do zamenjave za številko večjega, glede na to da pri nakupu nisem bil deležen ustreznega svetovanja, v tem primeru (kot sem naknadno ugotovil) da se pohodni čevlji vedno kupujejo številko večji, v trgovini pa tudi nimajo "klanca", kjer bi lahko takšno težavo uvidel? Hvala za nasvet!
  • spremenilo: bastadu ()

darkolord ::

Po tem, kar si opisal, se meni niti približno zavajanje. Vprašal te je, če ti je OK, rekel si, da ti je OK.

Zaveden bi bil v primeru, da ti čevlji ne bi bili kul, pa bi ti prodajalec rekel, da se bojo razhodili in bo OK, pa potem kljub temu ne bi bilo OK.

Če bi ti svetoval večjo številko, bi pa spet lahko jamral, da so ti po ravnem preveliki.

Precej verjetno lahko še največ dosežeš, če nisi nesramen in greš v trgovino in lepo vprašaš, če jih lahko zamenjaš za večjo številko.

starfotr ::

To je lekcija, da se za strokovne nasvete tudi plača. In se kupuje take zadeve v ustreznih trgovinah, kjer delajo ljudje z izkušnjami. Nizka cena invrhunske storitve pač ne gredo skupaj. Vsaj ne dolgoročno.

Ne moreš pričakovat od ene trgovine, ki prodaja vse za šport, da bodo imeli dobre nasvete za vse. Nasveti so v tem primeru lahko povprečni ali celo podpovprečni, nikakor pa ne morejo biti perfektni.

To je to, o čemer trobim ves čas. Vsi prodajajo vse, nihce vec pa nima pojma in strokovnosti. Danes lahko kupiš čevlje v trgovini skupaj s kruhom in sadjem,če želiš.

scipascapa ::

Niti malo nisi bil zaveden, vse je bilo OK. Lepo jih operi, očisti, imaš vse za vrniti in poizkusi, s pogojem, da pri njih kupiš kaj drugega.
Kajti do vračila denarja nisi opravičen, če ga niso posebej oglaševali.

MadMicka ::

Mogoče je problem v kondiciji. Čez čas se mora boleča peta navaditi na klance :)

Avenger ::

Hm... ne pašejo vsaki čevlji na vsako nogo. Nekoga lahko eni totalno ožulijo, drugega pa ne. Kako bi lahko prodajalec vedel, da bodo čevlji v klanec postali neudobni in zakaj misliš, da bi bili številko večji boljši? Pred leti sem kupil delovne sandale z zaščitno kapo na prstih, pasal k uliti in super občutek na nogi...... kakih 20 korakov. Potem začnejo počasi in čedalje bolj svinjsko žulit. Morš pač konkretno probat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Smurf ::

Pomoje je nemogoce s strani delovca, da ti garantira da nek cevelj zagotovo pase na tvojo nogo ali ne. Kaj takega bi pricakoval v primerih, da se dela cevelj po meri.

Unknown_001 ::

Probal si in rekel da ti je ok, pa ti potem ni bilo...


Ne vidim krivde s strani prodajalca. Lahko veš katere znamke več ni treba kupit. Prodajalc tud ni vseh živih šarenih modelov imel prilike sprobat.

Zdaj, da te potolažim. Situacijo lahko rešiš z vložkom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Sam si se odločil za čevlje, zdaj je pa prodajalec kriv ?!?!?!

BTW, narobe hodiš v klanec. Vedno se položi celotno stopalo na tla, ne hodi se po prstih... Ti težje zdrsne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RegulusDraco ::

>Vračilo/zamenjava blaga zaradi neustreznega svetovanja prodajalca

Prodajalec ni kriv da ti čudno hodiš po klancu. V klanec navzgor hodiš po prstih?! Rofl wtf. Peto ti stisne ker čevelj čudno deformiraš.


> v tem primeru (kot sem naknadno ugotovil) da se pohodni čevlji vedno kupujejo številko večji,

kateri bumbar pa ti je to rekel? Pohodni čevlji morajo obvezno biti točno prave velikosti, da ne skačejo gor in dol ko hodiš. Če so preveliki, bodo žulili!

Kupi pohodne čevlje od Alpine in se nehaj hecati.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

starfotr je izjavil:

To je lekcija, da se za strokovne nasvete tudi plača. In se kupuje take zadeve v ustreznih trgovinah, kjer delajo ljudje z izkušnjami. Nizka cena invrhunske storitve pač ne gredo skupaj. Vsaj ne dolgoročno.

Ne moreš pričakovat od ene trgovine, ki prodaja vse za šport, da bodo imeli dobre nasvete za vse. Nasveti so v tem primeru lahko povprečni ali celo podpovprečni, nikakor pa ne morejo biti perfektni.

To je to, o čemer trobim ves čas. Vsi prodajajo vse, nihce vec pa nima pojma in strokovnosti. Danes lahko kupiš čevlje v trgovini skupaj s kruhom in sadjem,če želiš.


Kje točno si ti razbral, da mu ni svetoval pravilno?! Čevelj mu je bil "kot ulit" in še potrdil je, da se v njem dobro počuti. Naj mu prodajalec odsvetuje nakup čevlja? Kaj je z vami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

TheBlueOne ::

Redkokdo v prvo kupi OK planinski cevelj, je skoraj pravilo. :)

Praviloma so tudi manjse razlike med proizvajalci in skoraj ne poznam planinca, ki bi imel cevlje vec kot od dveh proizvajalcev. V kateri trgovini si kupoval, kaj si kupil?

MostWanted ::

neumn folk. pol so pa še drugi krivi.

mavrik le briši me pajac en.

Pika na i ::

bastadu je izjavil:

Vem, da sem si v veliki meri kriv sam,

Tako je.
Vsaka šola nekaj stane.
Naslednjič boš riskiral svoj čas in v novih čevljih eno (ok, tudi pol je še sprejemljivo) uro hodil po trgovini.

Glugy ::

Jz ne vem kako bi lahko prodajalc predvidel da se bo to zgodil ob resnejši preizkušnji čevlja. Zdej če je prijazen ti bo kljub temu prišel naproti; če ga pa zanimajo samo tehnikalije; pa po principu "kar ni treba ne bom" bo pa verjetno zavrnil in potem takem boš težko kaj dosegel. Morda pa ti vendarle uspe; vse kakor pa probaj pihat na dušo prodajalcu pa bod pri tem zelo prijazen; nedolžen; umirjen; malce preteresen in mogoče ..mogoče se te usmili.

DOOM_er ::

bastadu je izjavil:

v tem primeru (kot sem naknadno ugotovil) da se pohodni čevlji vedno kupujejo številko večji,


Kdor ti je to rekel, ni še kupil čevljev ki bi mu pasali kot se zagre. Kot je že pred mano en omenil, čevlje se kupuje tako velike da ti lepo pašejo na nogo, sam pri nakupu obujem še nogavice ki jih ponavadi nosim in prinesem vložek ki ga imam ponavadi noter tako da res vidim ali so čevlji v redu ali ne. Imamo različne oblike stopal in nekomu paše en proizvajalec, nekomu drugemo spet drugi. Ključ je da obuješ čimveč različnih čevljev in se potem odločiš kateri ti je najbolj udoben.
Robots will steal your job. But that's OK

FireSnake ::

V eni trgovini imajo "klanec". Malo višje cene, sicer, ampak kvaliteta na nivoju.
Tudi svetujejo vrhunsko.

Ne bi rad delal reklame a tisti, ki kupujete dobro robo tako veste, o čem govorim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Ganon je izjavil:

starfotr je izjavil:

To je lekcija, da se za strokovne nasvete tudi plača. In se kupuje take zadeve v ustreznih trgovinah, kjer delajo ljudje z izkušnjami. Nizka cena invrhunske storitve pač ne gredo skupaj. Vsaj ne dolgoročno.

Ne moreš pričakovat od ene trgovine, ki prodaja vse za šport, da bodo imeli dobre nasvete za vse. Nasveti so v tem primeru lahko povprečni ali celo podpovprečni, nikakor pa ne morejo biti perfektni.

To je to, o čemer trobim ves čas. Vsi prodajajo vse, nihce vec pa nima pojma in strokovnosti. Danes lahko kupiš čevlje v trgovini skupaj s kruhom in sadjem,če želiš.


Kje točno si ti razbral, da mu ni svetoval pravilno?! Čevelj mu je bil "kot ulit" in še potrdil je, da se v njem dobro počuti. Naj mu prodajalec odsvetuje nakup čevlja? Kaj je z vami?


"Tu imaš 3 pare, probaj jih. Aha, tele so kot uliti, te vzemite". To ni svetovanje. In tak postopek in tako "svetovanje" zna narediti vsaka opica. To ni s od svetovanja.

mikhaair ::

Če boš čevlje obdržal....hodi z njimi čim več, da se malo udelajo, pa tudi noga se ti privadi. Sploh če je to tvoj prvi takšen čevelj.
Sicer pa mi ni jasno, kako ti čevelj pritisne na peto? Noga ni lepo oprijeta?

theStranger ::

Kako izbrati prave pohodne cevlje:
ena
dva
tri

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Jaz sem enkrat kot prodajalec konkretno zajebal, ko sem stranki rekel, da ima en tv android, v resnici je pa bil linux. No, fora je v tem, da so me kot študenta pustili samega v trgovini in se je vsipalo strank. Moral sem kasirat in svetovat 10 ljudem naenkrat, ni šlo. In sem ga pač odpikal v sekundi in rekel ja, ima andorid. Ker je bila Smart in HDR in vsi ti bombončki. Ampak pazi to, tip ni prišel takoj nazaj ampak po tednu dni. Zahteval je, da se mu naroči nova, ki ima Andorid tv, da on to rabi, ker to zahteva EON. Kot stranka je bil zlo vredu, vse na prijazen način, tud jaz sem mu opravičil.

Kar hočem povedati je to, da prodajalci zaradi takšnih ali drugačnih razlogov nismo nezmotljivi in da se je kot stranka fajn prej pozanimat o določenih zadevah.

Mare2 ::

sm4rt4ss je izjavil:

in da se je kot stranka fajn prej pozanimat o določenih zadevah.


Hočem povedat, tudi trgovci naj se pozanimajo o izdelkih, ki jih prodajajo. :)

... ali pa kupcu pošteno povejo -- ne vem --

Ne pa ga netegnit.

Jirzy ::

Verjamem, da sm4rt4ss ni imel namena nategovati, ce je res, da je kot student ostal sam na oddelku.
Drugace imam pa podobno izkusnjo z nakupom pancarjev. Prodajalec mi je znal povedati le, da je pomembno, da so mi prav. Res hvala :D

blackbfm ::

To je lekcija, da se za strokovne nasvete tudi plača. In se kupuje take zadeve v ustreznih trgovinah, kjer delajo ljudje z izkušnjami. Nizka cena invrhunske storitve pač ne gredo skupaj


Ja zaposlen strokovnjak s 30 letnimi izkušnjami ti bo rekel, če ti sede kupi, če ne pa vzami drug model.. kakšna vrhunska storitev je lahko pri prodajanju je*enega čevlja? :)) če je čevelj resinčno ok to žal vidiš šele po 10-20km

kateri bumbar pa ti je to rekel? Pohodni čevlji morajo obvezno biti točno prave velikosti, da ne skačejo gor in dol ko hodiš. Če so preveliki, bodo žulili!


Točno prava velikost je pol cifre ali cifro večja od dejanske velikosti stopala, po ~10 km se ti stopalo razširi, tako da obutev mora bit udobna (prsti!), res pa da stopalo ne sme plavat. Večina ljudi kupuje premale cifre, posledično si na dolgi rok uničujejo stopalo, deformirajo prste...

Invictus ::

Ko bodo naše prodajalne imele lasersko merjenje noge (kar je Alpina nekaj časa imela), ti bo lažje predlagal vsaj model čevlja.

Pač ne stopala, ne čevlji niso standardni :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bastadu ::

Čevlje sem očistil in jih danes nesel nazaj v trgovino, pošteno povedal kako je na stvari, komplicirali so natanko 0% in mi vrnili denar (večje številke niso imeli), case closed! Hvala vsem za nasvete, tudi tistim tapametnim!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858226542 (3019) theStranger
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419957 (885) nekoman
»

Pohodniška oprema

Oddelek: Loža
465791 (759) koyotee
»

Nakup pohodne obutve Alpina

Oddelek: Loža
131870 (1357) starfotr

Več podobnih tem