» »

Nakup pohodne obutve Alpina

Nakup pohodne obutve Alpina

zobnik ::

Različni modeli in različna št. tako se najde obutev 44, ki sede na nogo in tudi 45.5 ko isto sede na nogo.
44 in 44.5 sta mi najbolj pasala na nogo, 45 sem izloču. Kako se ostali odločate vzamete isto cifro kot imate "navadno" obutev ali mal večje...čeprav noste iste nogavice.
Najbolj me skrbi da bi po več km hoje z njimi ugotovil, da so premajhne ali pa prevelike. Da pa se ti sezuva na petnem delu je pa še hujš.

2dark ::

zobnik je izjavil:

Različni modeli in različna št. tako se najde obutev 44, ki sede na nogo in tudi 45.5 ko isto sede na nogo.
44 in 44.5 sta mi najbolj pasala na nogo, 45 sem izloču. Kako se ostali odločate vzamete isto cifro kot imate "navadno" obutev ali mal večje...čeprav noste iste nogavice.
Najbolj me skrbi da bi po več km hoje z njimi ugotovil, da so premajhne ali pa prevelike. Da pa se ti sezuva na petnem delu je pa še hujš.


Nekako za polovičko moraš imeti spredaj lufta. ne smeš s prsti zadet rob čevlja. Če se ti sezuva ti je pa prevelik.

koyotee ::

Ne kupuj alpine, made in china.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Ja, tisti poceni so res iz PRC. Malo dražji so pa narejeni v Žireh.

Gagatronix ::

Alpina se SV ni sposobna priskrbet kvalitetnih cevljev. Zakaj mislis da je za civiliste kaj drugace ?

gdjv ::

Pohodni cevlji naj bodo vsaj pol st. vecji, da ti palec na udarja v sprednji del pri spustih. Pomembna je tudi sirina cevlja! Prodajalci ti pri tovrstnih cevljih morajo nuditi strokovno pomoc. Saj na kupujes balerink za 15 eur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

fikus_ ::

Težko je svetovati, moraš sam občutiti, da čevelj paše! Predvsem moraš sam vedeti, ali imaš široko nogo, visok nart. In potem se začne izziv iskanja pravih čevljev.
Imam kakšni 2 leti Alpinine in mi odlično sedejo, prej sem jih pa menjal kar nekaj. Ni toliko odvisen proizvajalec, bolj je ali uspeš najti pravi čevelj.

W6fxBzMDqg ::

Se ne morem strinjati z koyotee. Kar imajo pohodne obutve nad 100€ ni slabo. Itak pa če resno hodiš in 2000+ si ne boš poceni kupoval.

gruntfürmich ::

kojot it na pamet govori.

generalno sem si ustvaril da je alpina široka, planika pa ozka; v čevlju. zadnje leto ima tudi planika modern dizajn, tko da se raje tja zaleti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Vsak ma drugačno nogo in je debata smiselna zgolj s stališča kvalitete, za ostalo boš moral probati in tudi prodajalec ti zgolj poda nasvet. Ko najdeš firmo, katere kopita ti odgovarjajo je lažje.

XLapse ::

tikitoki je izjavil:

Vsak ma drugačno nogo in je debata smiselna zgolj s stališča kvalitete, za ostalo boš moral probati in tudi prodajalec ti zgolj poda nasvet. Ko najdeš firmo, katere kopita ti odgovarjajo je lažje.

bluefish bo pustil take zelo zanimive teme, ne skrbi kar si napisal nima smisla. More bit tema! Bluefish največji car in plačan 2.000€ na mesec za moderiranje foruma , moreš met hud lajf da maš čas moderirat forume :)

koyotee je izjavil:

Ne kupuj alpine, made in china.

sej ti več kot made in china si ne moreš privoščit, pa še alfo voziš
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: KAVINSKY ()

KAVINSKY ::

zobnik je izjavil:

Najbolj me skrbi da bi po več km hoje z njimi ugotovil, da so premajhne ali pa prevelike.


Računaj, da imaš pozimi debelejše nogavice ali pa dva para če greš v hribe + noge ti rahlo zatečejo pri obremenitvi.

radmannsdorf ::

starfotr je izjavil:

Ja, tisti poceni so res iz PRC. Malo dražji so pa narejeni v Žireh.

Nič ne pomaga. Jaz po desetletju in petih parih njihovih čevljev ne kupim več. Dejansko so bili Alpina Viper Low made in china, pa so zdržali več kot zdajšni ki so narejeni pri nas in so že bili na popravilu, ker so se strgali pri strani, zdaj pa se je strgal še trak za vezalko. Zdaj pa ponujajo v svojih trgovinah še neko "nemško" firmo. Torej se jim bolj gre za preprodajo. V glavnem, njihovi čevlji so se zelo poslabšali, cene pa so nabite. Hvala in LP.

starfotr ::

https://www.proalp.si/obutev-po-meri/

Pač vzameš kaj drugega, če ti Alpina ne ustreza, meni zaenkrat služijo dobro Žirovski.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5520691 (686) JanezH
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228496 (4973) theStranger
»

Moški sandali

Oddelek: Loža
464195 (2921) pierch
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257447 (5897) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331674 (27969) Kleemen

Več podobnih tem