» »

Očala s stekli s cilindrom

Očala s stekli s cilindrom

Osprey ::

Na pregledu v optiki so mi določili stekla z dioptrijo in cilindrom. Sedaj sem jih dobil, in ko jih uporabljam, vidim sicer ostro, imam pa zelo neprijeten občutek pri gledanju sprva, gotovo zato ker imam po novem tudi cilinder. Sčasoma se sicer oči malo navadijo, ampak na začetku je precej težko. Imam občutek, kot da lahko škodi očem. Je možno, da so mi cilinder določili po napaki? Oziroma bi lahko bilo kaj narobe če bi stekla spremenil v samo dioptrijo in bi cilinder vrgel stran? Mogoče kdo tu ima kaj več informacij glede tega.

tony1 ::

a) Napiši za kakšno dioptrijo in cilinder gre (kaj ti je predpisal oftalmolog).

b) Seveda je mogoče, da je oftalmolog napisal vrednosti, ki niso optimalne oz. ti neodgovarjajo. Se pa morajo oči na nova očala tudi navaditi, vsekakor pa recimo ni normalno, da bi to trajalo več kot nekaj dni. Če te tudi po tednu nošenja novih očal bolijo oči ali npr. boli glava, pejt nazaj k dohtarju.

c) Možno je, da očala niso pravilno izdelane. To lahko pomeri optik z inštrumentom v nekaj sekundah, pejt najprej najzaj k optiku preveriti to.

Šmorn ::

Dioptrija? Prva očala? Ko menjam očala pri meni vedno traja kak teden, da se navadim na nove. Dioptrijo imam enako že 13 let.

Osprey ::

Prvo kot prvo, predvidevam, da ni bil oftalmolog, ampak pač nek tip v optiki, ki je menjaval in nastavljal stekla (lahko pa da sem ga podcenil :). Bom preveril tudi očala pri optiku in javim vse skupaj.

TheBlueOne ::

Osprey je izjavil:

Na pregledu v optiki so mi določili stekla z dioptrijo in cilindrom. Sedaj sem jih dobil, in ko jih uporabljam, vidim sicer ostro, imam pa zelo neprijeten občutek pri gledanju sprva, gotovo zato ker imam po novem tudi cilinder. Sčasoma se sicer oči malo navadijo, ampak na začetku je precej težko. Imam občutek, kot da lahko škodi očem. Je možno, da so mi cilinder določili po napaki? Oziroma bi lahko bilo kaj narobe če bi stekla spremenil v samo dioptrijo in bi cilinder vrgel stran? Mogoče kdo tu ima kaj več informacij glede tega.


Morda je samo neoptimalno. Sam imam cilinder in mi je optik razlagal, da ce zapretirava z ostrino lahko imam probleme podobne kot ti.

Seveda pa je cisto mozno, da so ti dioptijo izmerili narobe. Ce si doma na Koroskem skoci do Kotnika. Pri meni si vedno vzame cas in mi je tudi razlozil in pokazal korelacijo med prevec ostrine in cudnim obcutkom pri gibanju skozi prostor. Sma se sprehajala po trgovskem centru, geldala skozi okno ipd., da je nasel optimalno kombinacijo....

bambam20 ::

tony1 je izjavil:

a) Napiši za kakšno dioptrijo in cilinder gre (kaj ti je predpisal oftalmolog).

b) Seveda je mogoče, da je oftalmolog napisal vrednosti, ki niso optimalne oz. ti neodgovarjajo. Se pa morajo oči na nova očala tudi navaditi, vsekakor pa recimo ni normalno, da bi to trajalo več kot nekaj dni. Če te tudi po tednu nošenja novih očal bolijo oči ali npr. boli glava, pejt nazaj k dohtarju.

c) Možno je, da očala niso pravilno izdelane. To lahko pomeri optik z inštrumentom v nekaj sekundah, pejt najprej najzaj k optiku preveriti to.



Pravčljcie za male otroke. A na čevlje, ki težulijo se tudi noga navadi?

Očala , če so v nulo izdelana se nimajo možhani kaj navajat. Enostavno vidmo odlično.

Problem nastane, ker cilindrov ni enostavno določit in ga okulisti v 99% ne znajo, ker so bumvarji.

Potem so tukaj še optiki, ki so šlampasti, nimajo skalibriranih aparatud za brušenje šipc in potem veselo zamaknejo za stopinjo ali dve.

Potem pride na vrsto še naklon stekla in optične napake v pocenih steklih. Ja, treba je šparat, ker so vsa stekla enaka. lol.

Osprey je izjavil:

Oziroma bi lahko bilo kaj narobe če bi stekla spremenil v samo dioptrijo in bi cilinder vrgel stran? Mogoče kdo tu ima kaj več informacij glede tega.



Brez cilindra pa ne boš imel 100% ostrine. Svetujem obisk kakšnega izučenega strokovnjaka kot je Mihelčič v Optiki mesec na Jesenicah.

Osprey je izjavil:

Prvo kot prvo, predvidevam, da ni bil oftalmolog, ampak pač nek tip v optiki, ki je menjaval in nastavljal stekla (lahko pa da sem ga podcenil :). B


Edini, ki so usposobljeni za merjene dioptije so okulist, optometrist in mojster očesne optike in nihče drug.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

TheBlueOne ::

bambam20 je izjavil:


Edini, ki so usposobljeni za merjene dioptije so okulist, optometrist in mojster očesne optike in nihče drug.


Ni tako enoznacno, tudi ce so usposobljeni. Meni je okulist ze debelo kiksnil, moji mami na blizu za ca "1". Moj optik pa je na drugi super, za moj okus boljsi od doticnega okulista, s katerim ima pogodbo o sodelovanju. Seveda ni pravilo, kar je prima je, da uposteva reklamacije.

bambam20 ::

TheBlueOne je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Edini, ki so usposobljeni za merjene dioptije so okulist, optometrist in mojster očesne optike in nihče drug.


Ni tako enoznacno, tudi ce so usposobljeni. Meni je okulist ze debelo kiksnil, moji mami na blizu za ca "1". Moj optik pa je na drugi super, za moj okus boljsi od doticnega okulista, s katerim ima pogodbo o sodelovanju. Seveda ni pravilo, kar je prima je, da uposteva reklamacije.



Še nisem videl oftalmologa, ki bi znal pravilno izmerit cilindre, zato, ker ker ne uporabljajo pravilnih optotipov. S črkami pa ne moremo pravilno določit pravilnega cilindra. Zakaj oftalmologi oz. okulisti tumpajo po svoje men ni jasno. Sicer pa očesni zdravniki nisi usposobljeni za merjene dioptrije, pač pa so se učili za zdravljenje očesni bolezni.

Vendar jim zakon dovoljuje, da postransko delajo tudi to in služijo na črno popoldan.

c00L3r ::

Nosim očala odkar sem bil star manj kot 2 leti. Imam tudi cilindre. 1x sem potreboval mesec dni, da sem se navadil na spremembo kota cilindra. Ponavadi pa se navadim v nekaj dneh.

Če se po 2 tednih ne moreš navadit, ti naj ponovno zmerijo dioptrijo in preverijo očala če so OK.

tikitoki ::

Osprey je izjavil:

Na pregledu v optiki so mi določili stekla z dioptrijo in cilindrom. Sedaj sem jih dobil, in ko jih uporabljam, vidim sicer ostro, imam pa zelo neprijeten občutek pri gledanju sprva, gotovo zato ker imam po novem tudi cilinder. Sčasoma se sicer oči malo navadijo, ampak na začetku je precej težko. Imam občutek, kot da lahko škodi očem. Je možno, da so mi cilinder določili po napaki? Oziroma bi lahko bilo kaj narobe če bi stekla spremenil v samo dioptrijo in bi cilinder vrgel stran? Mogoče kdo tu ima kaj več informacij glede tega.


Zaveda se moras, da del ljudi ima probleme pri nosenju ocal s cilindrom. Seveda moras prvo preveriti, ce so ocala pravilno narejena. Na pa se ali je dioptrija prava. Kljub vsemu pa imas lahko tezave, se posebaj, ce nisi vec najstnik.

Se pa strinjam ,da nasi okulisti niso bas nekaj.

Osprey ::

No, po pregledu očal pri optiku izgleda da je v mojem primeru nekaj narobe s stekli, saj imajo dioptrijo -2.25 na obeh očesih, moralo pa bi biti -1.25 in -1.75. Verjetno več kot dovolj razlike, da mi malo vleče oči :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

darkolord ::

Imam občutek, kot da lahko škodi očem.
Glede tega pa nobenih skrbi - napačna očala ne škodijo očem. Lahko se bolj matraš in imaš zaradi tega glavobole, ampak ko dobiš prava očala, vse to izgine.

blackbfm ::

Sedaj sem jih dobil, in ko jih uporabljam, vidim sicer ostro, imam pa zelo neprijeten občutek pri gledanju sprva, gotovo zato ker imam po novem tudi cilinder


Baje je odvisno od človeka kako prenaša. Mene so sprva nafopal da je pa cilinder res problematičen (testiral pri različnih optikah ob različnih priložnostih), dal manjšo dioptrijo češ ker nisi nikoli nosil takih očal je bolje manjša, te bo bolela glava, boš mel težave s hojo itd.. V bistvu sem dejansko moral it nazaj povišat dioptrijo ker se mi ostrina slike ni zdela dovolj dobra, niti nism mel nikakršnih problemov z navajanjem, v bistvu sploh nisem mel te faze navajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

-=Tomaz=- ::

Bom govoril po lastnih izkušnjah...

Na cilinder se dlje časa navajaš. Jaz dokaj poredko menjam očala, čeprav se mi dioptrija slabša in me vedno nekaj dni matra, ko zamenjam dipotrijo.
Če grem na pregled dopoldne, imam skoraj za 0,5 manjšo dioptrijo, kot če grem zvečer.
Pomembno je, da pri okulistu stalno govoriš, kaj se spreminja ko ti menja leče. Vzemi si čas.
Če te po tednu ali dveh še vedno matra, lahko očala reklamiraš (vsaj pri mojem okulistu).
Napačna očala, slaba svetloba, televizija in podobno naj NE bi škodovala očem.
Ne vidim problema, če cilinder preverjaš na črkah. Mogoče se malenkostno lažje odločiš, če ti vrtijo prekinjen krog "C".

Če si res perfekcionist, pojdi k okulistu, da ti strojno izmeri dioptrijo. To imaš za izhodišče. Potem si kupi škatlo z vsemi lečami in preizkušaj dioptrijo čez dan, teden... na koncu vzameš povprečje :)

blackbfm ::

Če grem na pregled dopoldne, imam skoraj za 0,5 manjšo dioptrijo, kot če grem zvečer


To je zato ker je zvečer zenica praviloma sirsa, vec svetlobe kot pade cez leco vecja je ta refrakcijska napaka na koncu.. Podobno je na fotoaparatih ce odpres zaslonko na max, pride do zameglitve

bambam20 ::

Popoldan je oko že utrujeno. Zato je potrebno na preglede popoldan in ne dopoldan, ko je oko spočito in boljše vidimo.

GreenT ::

Sam sem imel -2 cilindra. Oziroma je postopma rastel, tako da sem zamenjal kr precej očal. V večini primerov je bilo tko, da je blo vse čudno in je vse krivilo, s časom pa sem se navadil, ampak ne popoloma. Poznam pa človeka, ki je taka očala ene 3x nesel nazaj, dokler mu niso naredil takih kot je treba in je potem bil zadovoljen. Pomoje gre za kakšno manjšo napako v izmeri al kej takega, ki jo možgani sčasoma skompenzirajo,...še bolje pa je, če so očala v nulo. Vedi pa, da ko imaš enkrat orenk razštelane oči, ti jih vsak vaški optik ne bo u nulo skoregiral. Probej v kakšni boljši optiki.

kuglvinkl ::

Osprey je izjavil:

Na pregledu v optiki so mi določili stekla z dioptrijo in cilindrom. Sedaj sem jih dobil, in ko jih uporabljam, vidim sicer ostro, imam pa zelo neprijeten občutek pri gledanju sprva, gotovo zato ker imam po novem tudi cilinder. Sčasoma se sicer oči malo navadijo, ampak na začetku je precej težko. Imam občutek, kot da lahko škodi očem. Je možno, da so mi cilinder določili po napaki? Oziroma bi lahko bilo kaj narobe če bi stekla spremenil v samo dioptrijo in bi cilinder vrgel stran? Mogoče kdo tu ima kaj več informacij glede tega.


Meni so narobe izmerili dioptrijo, imam tudi cilinder na enem očesu, im je blo za popizdit. Sem šel potem k drugemu (-0,5 sem imel) in je blo tko kot mora bit. Če ti ni kul, res preveri, second opinion, meritve.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380156 (8114) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829449 (3830) energetik
»

velik cilinder na očesu

Oddelek: Loža
143874 (965) jan99
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710650 (9228) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437694 (29736) Dzhimen

Več podobnih tem